PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لیزیک چشم کمک؟

hamed malekpour
22-05-2010, 19:09
من می خواهم لیزیک کنم اطلاعات می خواهم قیمت چه قدر طول می کشه ودر تبریز یک متخصص راهنمایی کنید ومن 19 سالمه می شه باید پیش دکتر بروم یا جراح؟

hamed malekpour
23-05-2010, 17:07
اگه تنبلیه چشم داشته باشم نمی تونم عمل لیزیک انجام بدهم؟

toty123
25-05-2010, 11:13
من می خواهم لیزیک کنم اطلاعات می خواهم قیمت چه قدر طول می کشه ودر تبریز یک متخصص راهنمایی کنید ومن 19 سالمه می شه باید پیش دکتر بروم یا جراح؟

در مورد قیمت یکی از دوستای من 2 سال پیش عمل کرد هر چشم 400 هزار تومن که بیمه ای بود فقط پول یکیشو داد ...

عملشم ظاهرا کاری نداره وقت میگیری برای عمل, میری اونجا روی یه تخت میخوابی بهت میگه به نور سبز نگاه کن و چشماتو تکون نده بعد حدود 2-3 دقیقه برای هر چشم لیزر میتابونه تو چشمت (البته قبلش با یه چیزی مثل پنبه میکشه رو چشمت و یه نفر با قطره چشمتو مرطوب نگه میداره و ظاهرا اذیت نمیشی)

کلا 20 دقیقه طول میکشه بعدشم پا میشی میری خونتون :46:
البته به مدت 1 الی 2 روز به کوچکترین نوری حساس هستی که اصلا نمیتونی چشماتو باز کنی, عینک آفتابی خوب حتما میخوای و یه قطره هم بهت میده که چند ماه باید بچکونی تو چشمت

بعدشم دیگه کلا از عینک راحت میشی و ظاهر چشمات که روزهای اول غیر طبیعی هستش (گود رفته) به مرور توی 2 ماه درست میشه

البته میگن بعضی ها دوباره یه مقداری احتیاج به عینک پیدا میکنند (من توی چند نفری که دیدم عمل کردن کلا از عینک راحت شدن)

من خودم حدود 1.5 چشمام ضعیفه 1.5 هم آستیگمات داره اما با همه این اوصاف میترسم عمل کنم :19:

hamed malekpour
25-05-2010, 11:19
دیروز رفتم دکتر شهرمون گفت چشم راستت آستیگمات شدید داره نمی تونی عمل کنی می خواستم بدونم آیال کسی که آستیگمات شدید داره نمی تونه عمل کنه چرا؟

alan wake
25-05-2010, 22:58

یکی از مشکلات همین سن شماست چون فکر کنم برای لیزیک باید سن فرد 20 به بالا باشه.

JEskandari
25-05-2010, 23:01
برای اینکه چشمی که استیگمات هست انحتای سطحش یکنواخت نیست.
در ضمن برای تنبلب چشم اصلا عمل لیزر و لیزیک و این چیزها فایده نداره
چونکه اصولا مشکل دیگه انکساری نیست.

morsadr
25-05-2010, 23:14
اگه تنبلیه چشم داشته باشم نمی تونم عمل لیزیک انجام بدهم؟

لیزیک چشم برای درمان عیوب انکساری چشم در شرایط خاص انجام میشه . در حقیقت عیب انکساری چشم را با تغییر انحنا قرنیه اصلاح می کنند .
تنبلی چشم عیب انکساری نیست و درمان آن لیزیک نیست :41:

hamed malekpour
26-05-2010, 16:03
رفتم گفت تنبلی نداری آُتیگمات شدید داری در یک چشم .چشم راست باید حالا چی کار کنم می شه عمل کرد من تا 2ملیون می تونم هزینه کنم؟

morsadr
26-05-2010, 17:44
رفتم گفت تنبلی نداری آُتیگمات شدید داری در یک چشم .چشم راست باید حالا چی کار کنم می شه عمل کرد من تا 2ملیون می تونم هزینه کنم؟

قبل از انجام لیزیک معمولا یک بررسی روی انحناهای قرنیه انجام میشه تا پزشک ببینه که ایا می توان با برش و تغییر انحنا قرنیه عیب چشم را از بین برد یا خیر . این یک بحث تخصصیه و پزشک متخصص بعد از انجام این بررسی و با توجه به شدت مشکل اولیه چشم شما تصمیم میگیره .

toty123
27-05-2010, 19:18
مگه شماره آستیگمات چشم شما چنده ؟؟؟
آستیگمات تا یه حدی رو میشه با عمل تصحیح کرد

در ضمن همون طور دوستان گفتن باید ضحامت قرنیه چشمت هم مناسب باشه که دکتر اونو اندازه میگیره ...
در ضمن باید شماره چشمت حداقل 6 ماه باشه که ثابت مونده باشه سن 19 سالگی فکر نمیکنم شماره چشم ثابت بشه ... من تازه توی 19 سالگی چشمام شروع کرد به ضعیف شدن
البته آستیگمات چشم بعضی وقت ها در حد 0.25 تا 0.5 به مرور زمان ممکنه بهبود پیدا میکنه