PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن هارد و طریقه نصب ویندوز 7

shahramkh59
21-05-2010, 14:12
سلام دوستان من به تازگی یک لپ تاب دل خریدم که ویندوزشم home premium7 است اما امروز بصورت ناگهانی هنگ کرد و بصورت خودکار ریست شد و وقتی هم که بالا امد یک پیغام با دو گزینه می دهد که در گزینه اول میگه که عمل ریکاوری رو انجام بده و در گزینه دوم میگه که ویندوز رو بصورت معمول راه اندازی کن که وقتی گزینه دوم رو انتخاب می کنم همون اول که می خواد ویندوز استارت شه ریست می شه اما گزینه اولم که مربوط به ریکاوریه در حین ریکاوری این ارور رو میده Startup Repair cannot repair this computer automatically و دو گزینه ریست و خاموش کردن رو میده که من هر چی سرچ کردم رو اینترنت مشکلو پیدا نکردم تا این که گفتم بی خیال ویندوزرو از اول نصب کنم وبا دی وی دی ویندوز خود لپ تاپ انو بوت کردم اما وقتی می خوام ویندوزو نصب کن هاردمو که G500 ظرفیتشه نمیشناسه و دو تا درایو میشناسه که من ان هارو قبل از خراب شدن لپ تابم نداشتم یکیش اسمش Recovery است که حجمش 15 مگه و دیگری اسمش boot که حدود M250 حجمش من هر کار کردم هاردم نیومد تا بالاخره ویندوزرو رو Recovery نصب کردم و حالا هم که بال امده هارد فقط همون 14G من که مشکل اولو بی خیال شدم ولی خواهشا بگید چرا هاردم شناخته نمیشه در صورتی که همین الان تو ستاپ بایوس و حتی در کنترل پانل همین ویندوز جیدم ان را G 500 نشون میده.خواهشا راهنماییم کنید تا حالا همچین مشکل عجیبی رو ندیده بودم

saman3230
21-05-2010, 16:41
عزیز جان لپ تاپ شما چیه ؟

shahramkh59
21-05-2010, 16:47
dell studio1558 آیا مدلش اهمیت داره؟

saman3230
21-05-2010, 16:54
بله عزیز اهمیت داره چون می خواستم بدونم که درایور ریکاوری شما به چه صورت هست و شاید شما در جایی اشتباه کردید !!

خب الان شما روی ما کامیگوتر راست کلیک کنید MANAGE

از MNAGE به ِ DISK MANAGMENTرفته از صفحه اتروج یه شات بگیرید و اینجا آپلود کنید تا وضعیت درایو و هارد شما رو ببنیم !

shahramkh59
21-05-2010, 17:34
ممنون دوست عزیز ویندوز دومی هم مثه اولیه شد اما تو سیف مود رفت.
اینم عکسی که گفتی گرفتم اینجا اپلود کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saman3230
21-05-2010, 18:02
ببین هاردت که کلا پریده !!

دریاور ریکاور هم که باید دیگه بزنی

یکبار دی وی دی ویندوز بزار

موقع نصب کل درایورهای که داری رو DETELE کن
با SETUP ویندوز partition بندی کندی

ویندوز جدید نصب کن مشکلت حل خواهد شد !!

shahramkh59
21-05-2010, 18:06
سامان دستت درد نکنه خدا کنه درست شه.
چرا اینطور شده من الان با پی سی 5ساله دارم با XP کار می کنم از این مشکلات نداشتم.

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

دریاور ریکاور یعنی چی؟

shahramkh59
21-05-2010, 18:14
تو صفحه ای که میگه
where do you want to install windows?
فقط یک درایو همونی که اسمش ریکاوری بود با همون حجم و درایو جدیدم نمی تونم بسازم.

saman3230
21-05-2010, 18:23
والا چی بگم شهرام جان خیالت راحت باشه چون دقیقا مثل مشکل تو سر منم اومده !!

ببیند اونجایی که ویندوز 7 از شما می پرسه که در کدام درایور می خواهی نصب کنی اونجا یه driver option داری که وقتی می زنی extnded format , ... اینها داره
اول همه درایو هارو پاک کن بعدا از نوع شرو ب ساخت درایو کن

و اما چرا اینجوری شده !!

ببین ربطی به ویندوز نداره من خودم وقتی که کرک اجرا کردم یهو رستارت شدو هارد شسته رفته تحویل داده شد !

درایو ریکاوری چیست ؟

درایور ریکاوری یه درایو 10 GB که ویندوز + تمام برنامه های کارخانه در یه فایل به اسم factory.wim ذخریه شده که قبل از بالا امدن ویندوز f10 و یا f8 وارد ریکوری شده و اون ایمج گرفته شده رو بر می گردونه !!

الا برای مشا این درایو دیگه وجود نداره و شما از بین به بعد بیاد برنامه و درایو هارو بعد از نصب ویندوز از ریق دی وی دی ویندوز 7 نصب کنی !

saman3230
21-05-2010, 18:29
اگر وبندوز بهت اجازه ساخت پارتیشن نداد شما باید با یه سی دی بویبل مثل پاراگون یا آکرونیس بیای بالا پارنیشن بندی را انجام بدی و بعد به نصب ویندوز اقدام کنی

و یا اینکه با همین ویندوزی که الان داری تو همون manage پارتیشن بندی کنی

و بعد مججدا یه ویندوز درست و حسابی نصب کنی !

shahramkh59
21-05-2010, 21:49
سامان جان پارتیشن بندی کردم ولی خوب نشدش بعدا می تونم با نرم افزار ها پارتیشنو تغییر بدم پارتیشن مجیکم که رو 7 نصب نمیشه.
در کل خیلی کمک کردی ممنون

saman3230
21-05-2010, 22:36
سامان جان پارتیشن بندی کردم ولی خوب نشدش بعدا می تونم با نرم افزار ها پارتیشنو تغییر بدم پارتیشن مجیکم که رو 7 نصب نمیشه.
در کل خیلی کمک کردی ممنون

انجام وظیفه کردم !!

خوبه که باز مشکل حل شد

آره بهتره تا هاردتو پر نکردی از نزم افزار مدیریت پارتیشن تحت ویندوز 7 استفاده کنید !