PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست - رشته هاي مرتبط با فيزيك چيست؟

moj12345
21-05-2010, 13:23
سلام ايا ميتونيد رشته هاي مرتبط با فيزيك رو ( براي ادامه تحصيل در ارشد)در كشور خودمون وكشورهاي ديگه (مثل كانادا ) نام ببريد؟
ممنونم.

Mohammad Hosseyn
11-06-2010, 13:03
خود فیزیک گرایش هاش از ارشد شروع میشه ... مثل نظری ، هسته ای ،حالت جامد ، هواشناسی و... . رشته های زیادی هم با فیزیک مرتبط هستند ... مثل لیزر و اپتیک ، هوافضا ، مکانیک ،مهندسی پزشکی و اکثر مهندسی های دیگر . فیزیک تقریبا در اکثر رشته های مهندسی نقش مهمی داره .

Mr.Unco
11-06-2010, 14:42
آینده کاری یه فوق لیسانس فیزیک غیر از آموزش و پرورش کجا میتونه باشه؟

Mohammad Hosseyn
11-06-2010, 21:10
آینده کاری یه فوق لیسانس فیزیک غیر از آموزش و پرورش کجا میتونه باشه؟
خوب مخابرات ، سازمان های مرتبط با انرژی هسته ای ، ارتش و مراکز نظامی و ... مهمتر از همه بعنوان پژوهشگر در مراکز علمی دانشگاهی .

Mr.Unco
12-06-2010, 08:46
درآمدش به پای رشته های مهندسی میرسه؟

Mohammad Hosseyn
12-06-2010, 11:43
درآمدش به پای رشته های مهندسی میرسه؟
نمی تون دقیق بگم که بیشتره یا نه ... بالاخره شرایط ها متفاوته ... ممکنه جایی باشید که در آمدش خوب باشه و یا بر عکس ... دامنه ی رشته های فیزیک و شیمی هم در بدست اوردن شغل کمتر از مهندسی نیست ... مثلا اگه از علاقه مندان واقعی رشته فیزیک باشید و تلاش کنید در این زمینه ، کافیه از کشورهای خارجه بورسیه بگیرید ، زندگیتون از نظر درامد از این رو به اون رو خواهد شد . یا در همین ایران هم اگه بتونید پیشرفت داشته باشید وضعیتی تقریبا مشابه . وقتی فیزیک می خونید به فکر نوع شغل نباید باشید ... به فکر بدست آوردن علم باشید . اما رشته های مهندسی بدست اوردن شغل معمولا آسونتره تا رشته های علوم پایه .

بنابراین من پیشنهادم اینه که اگه در خودتون توانایی و علاقه به فیزیک رو احساس میکنید مطئمنا اینده بدی در این رشته نخواهید داشت . اونهایی ضرر میکنن که علاقه و یا توانایی رو ندارن و به اجبار وارد این زمینه میشن .

موفق باشید .

ne71
02-07-2010, 14:11
من می خوام فیزیک برم تا بعداً در زمینه کوانتوم تحصیل کنم. کار خوبی می کنم؟ فکر می کنم رشته ی خیلی سختی باشه. می ترسم که از پسش بر نیام. خودم که به کوانتوم خیلی علاقه دارم. آیا استعداد خاصی می خواد؟

Mohammad Hosseyn
03-07-2010, 12:00
من می خوام فیزیک برم تا بعداً در زمینه کوانتوم تحصیل کنم. کار خوبی می کنم؟ فکر می کنم رشته ی خیلی سختی باشه. می ترسم که از پسش بر نیام. خودم که به کوانتوم خیلی علاقه دارم. آیا استعداد خاصی می خواد؟
استعداد در ریاضی در درجه اول قرار داره .. باید ریاضیاتتون رو قوی کنید . بعد فهم فیزیکی . البته کوانتوم خوندن یخورده که نه ، بیشتر از یخورده فهم فلسفی هم میخواد . یعنی باید مطالعه ازاد هم داشته باشید . اگه اینها رو دارید و علاقه هم دارید ، چرا که نه . انتخاب خوبیه .