PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : >>>>>>>>>____نظر شما؟____<<<<<<<<<

oghtapost
19-05-2010, 20:55
نظر شما بین این چند گوشی چیه با دلیل هم باشه ممنون میشم و گوشی حال من n86 ازش خیلی راضیم فقط دوست ندارم گوشی بیشتر از یه سال دستم باشه.لیست گوشی در نظر سنجیه و از دوستانی که وارد این تاپیک میشن خواهش میکنم بدون نظر خارج نشن!

Vamp!r3
19-05-2010, 21:12
نظر شما بین این چند گوشی با دلیل هم باشه که بهتر گوشی حال من n86 ازش خیلی راضیم فقط دوست ندارم گوشی بیشتر از یه سال دستم باشه.لیست گوشی در نظر سنجی ممنون

خب ملاک های شما برای انتخاب گوشی چیه ؟

چه معیار هایی براتون مهمه ؟

djmilad_mrb
19-05-2010, 21:13
شما باید دقیقا بگید که چه چیزهایی براتون الویت داره ؟؟
مثلا n900 سیستم عامل قوی داره اما دوربین قوی ایی نداره بر عکس ویواز و باقیه گوشیا
شما باید خواسته هاتون رو بگید تا با توجه به اون بتونیم راهنماییتون کنیم!!!

oghtapost
19-05-2010, 21:47
ببینید من هم برنامه نصب میکنم هم بازی میکنم هم عکس میگیرم هم رادیو گوش میدم هم فیلم میبینم......کلا یه گوشی میخوام که از n86 یه چیز بالاتر باشه و کامل و ارزش خریدن داشته باشه.....ویندوز و سیمبین و .... واسم فرقی نداره...ممنون

tanatos
19-05-2010, 23:50
خوب دوست عزیز اکثر گوشیهایی که اسم بردید از N86 یه سر و گردن بالاترند.
اگه یه گوشی با دوربین قوی بخوای.
از بین گوشیهایی که اسم بردی فقط N900، Omania II و Chocolate LG دارای دوربین 5 مگاپیکسل وبقیه به غیر از Pixon12 که 12 مگاپیکسلیه با دوربین 8 هستند.
که در این بین X2 با وجود دوربین 8 مگاپیکسلی خودش کیفیت فیلمبرداری پایینی داره و Vivaz و Omnia HD دارای فرمت فیلمبرداری HD هستند.
در مورد ساپورت گوشی از لحاظ قطعات و نرم افزار طبیعتاً گوشیهای سامسونگ و ال جی نسبت به گوشیهای نوکیا و اریکسون وضعیت ناخوشایندی دارند.
در مورد نمای ظاهری هم میتونی روی Vivaz و N900 حساب کنی.
در باقی موارد هم باید بدونیم که دقیقاً چه چیزهایی برات معایبند و چه چیزهایی مزایا.
ضمناً تعداد گوشیها یکم زیاده فکر کنم بد نباشه محدودترش کنی

oghtapost
20-05-2010, 00:07
مزایا:
دوربین 8 یا بالاتر
صفحه ی بزرگ (لمسی یا غیر لمسی فرق زیادی نیمکنه)
فرستنده ی رادیو
سیستم عامل
سرعت خوب و بدون هنگ
ظاهر خوب
کلاس !
صدای استریو...
اندازه ی نسبتا بزرگ!
و سلامتی شما...
کلا میخوام بدونم از اون لیست کودوم گوشی با مزایای من تطابق بیشتری داره

tanatos
20-05-2010, 21:35
خوب با شرط اولت گوشیهای Chocolat، N900 و Omania II از دور خارج میشند. چون دوربین اونها پایینتر از 8 مگاپیکسله.
گوشیهایی که توی لیست باقی موندند عبارتند از:
Omania HD ، VIVAZ ، Pixon12 و X2
در مورد شرط دوم:
اختلاف زیادی در اندازه ی صفحه ی نمایش این گوشیها وجود نداره. Pixon12 نسبت به بقیه صفحه ی کوچکتری داره: 3.1 اینچ
Omnia HD هم با صفحه ی 3.7 خودش بزرگترین صفحه رو در این بین داره.
هر دو گوشی سونی در این لیست دارای صفحه ی 3.2 اینچی هستند.
اما در مورد رادیو:
در این لیست فقط X2 از ساپورت رادیو برخوردار نیست.
پس یه گوشی دیگه هم از لیست حذف شد.
در مورد بقیه خیلی نظر نمیدم تا برسیم به صدای استریو:
در این لیست Omania HD و VIVAZ کیفیت صدایی خوبی دارند.
انتخاب با شماست.

merikh_merikh
20-05-2010, 21:52
ببینید من هم برنامه نصب میکنم هم بازی میکنم هم عکس میگیرم هم رادیو گوش میدم هم فیلم میبینم......کلا یه گوشی میخوام که از n86 یه چیز بالاتر باشه و کامل و ارزش خریدن داشته باشه.....ویندوز و سیمبین و .... واسم فرقی نداره...ممنون
با توجه به انتظارات شما که گیم و برنامه که هر دو به سیستم عامل مربوط میشن و درانتظارات شما هستن گزینه هایی مثل اومنیا2 را پیشنهاد میکنم همچنین ایکس2 درصورتی که کیبرد لازم داشته باشید.
ویواز و 8910 هم خوبن ولی از نظر سیستم عامل در سطح بسیار پایینتری نسبت به اومنیا2 و ایکس2 قرار دارن.

golmohammadi
21-05-2010, 00:56
pixon12 هم به خاطر نداشتن سیستم عامل حذف میشه
پس 3 گزینه باقی میمونه
Omania HD ، VIVAZ و x2
البته vivaz صدای استریو نداره و صداش ضعیفه (که بستگی به مصرف کننده داره میتونه به خاطر همین انتخابش نکنه)

سرعت خوب و بدون هنگ
در اینجا کمی باید مکث کرد x2 فکر نمیکنم به حد کافی سرعت خوبی داشته باشه (زیاد هم مطمئن نیستم)
حداقل میشه گفت که سرعت ویواز خیلی بالاتر هست
پس میمونه ویواز امنیا اچ دی
بچه ها تا اینجا نظرتون چیه ؟

Vamp!r3
21-05-2010, 02:02

من در حد شما استاد نیستم.........ولی X2 هم به نظر من نمیتونه توی سرعت با ویواز و اچ دی مقابله کنه.........(البته اینو Merikh جان باید بگند).......

در کل انتخاب میمونه بین همون ویواز و اچ دی........و چون صدا برای ایشون مهمه اچ دی براشون بهتره........

تاپیک هایی هم در رابطه مقایسه این 2 گوشی هست که میتونید مطالعه بکنید.......

---------- Post added at 03:02 AM ---------- Previous post was at 03:01 AM ----------

من در حد شما استاد نیستم.........ولی X2 هم به نظر من نمیتونه توی سرعت با ویواز و اچ دی مقابله کنه.........(البته اینو Merikh جان باید بگند).......

در کل انتخاب میمونه بین همون ویواز و اچ دی........و چون صدا برای ایشون مهمه اچ دی براشون بهتره........

تاپیک هایی هم در رابطه مقایسه این 2 گوشی هست که میتونید مطالعه بکنید.......

oghtapost
21-05-2010, 02:07
به نظر من باید روی گوشی های omnia2 و hd حساب باز کنیم
چون vivaz به نظر من اندازه ی متعادلی نداره و در برابر گوشی های تاچ گوشی کوچکی به حساب می یاد
با این که همراه خود گوشی رم 8 هست اما یه عیب می تونه به حساب بیاد
و نداشتن اسپیکر های استریو

---------- Post added at 02:07 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

به نظرتون omnia2 صدای خوبی نداره؟؟؟؟

total_overdose
21-05-2010, 02:11
به نظر من باید روی گوشی های omnia2 و hd حساب باز کنیم
چون vivaz به نظر من اندازه ی متعادلی نداره و در برابر گوشی های تاچ گوشی کوچکی به حساب می یاد
با این که همراه خود گوشی رم 8 هست اما یه عیب می تونه به حساب بیاد
و نداشتن اسپیکر های استریو

---------- Post added at 02:07 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

سلام
اتفاقا ویواز سایز خیلی مناسب و معقولانه ای داره و خیلی ها سایز 8910 رو عیبش میدونن.
امنیا 2 صداش هم بلنده هم با کیفیت.

Vamp!r3
21-05-2010, 02:11

چرا.........صداش خوبه.....ولی از اچ دی کمتره........

اگه روی امنیا 2 رام لایت بریزید سرعتش خوب میشه........(این گوشی کلا هنگ هم نداره)

oghtapost
21-05-2010, 02:22
پس موند hd و omnia2
به نظرتون خرید کدومشون مقرون به صرفه تر هست؟

Vamp!r3
21-05-2010, 02:33
پس موند hd و omnia2
به نظرتون خرید کدومشون مقرون به صرفه تر هست؟

از نظر مولتی مدیا اچ دی بهتره..........البته امنیا 2 هم واقعا خوبه.........

و از نظر سیستم عامل امنیا 2 کاملا سرتره (حد اقل از نظر من)........

باید ببیند چی براتون مهمه.........

tanatos
21-05-2010, 12:03
اگه انتخاب به این دو ختم بشه مطمئناً با وجود مزایای خوب امنیا2 نسبت به هم تیمی خودش من اون رو ترجیح میدم.

Lord007
21-05-2010, 18:00
به نظر من امنیا 2 بهتره.من خودم اچ دی دارم.از لحاظ نرم افزاری وین موبایل بهتر از سیمبینه.خیلی بهتر...

Lord007
21-05-2010, 18:08
اتفاقا ویواز سایز خیلی مناسب و معقولانه ای داره و خیلی ها سایز 8910 رو عیبش میدونن.
به نظرم وقتی htc صفحه 4.3 اینچی میزنه و نقطه قوتشم محسوب میشه نمیشه گفت صفحه 3.7 امنیا غیر معقوله.

hamidkabiri6270
21-05-2010, 18:09
سلام
امنیا 2 صداش هم بلنده هم با کیفیت.

ویواز سایز بسیار خوبی داره .دوست عزیز من خودم 8910 را داشتم.اگه قرار باشه بین ویواز و 8910 از نظر سایز مقایسه بشه که صد در صد ویواز بهتره.شما 8910 یه تستی بکن ببین میتونی با اندازه اش کنار بیایی.

pulp_152
21-05-2010, 18:18
خوب امنیا 2 به نظرم دوربینش واقعا عالیه ! 10 باز گفتم بازم میگم ...خودتونو درگیر مگاپیکسل نکنید ببینید یه دوربین رنگ بندی ..وضوح و شفافیت و غیره خوبه یا نه ... پیکسل عملا فقط و فقط سایز تصویرو بزرگ میکنه که در نهایت باعث بیشتر شدن جزئیات میشه ...امنیا 2 با اینکه 5 هستش ولی از هیچ کدوم از 8 هایی که گفتی کم نداره تو دوربین ... در کل نظرم روی امنیا 8000 هستش

oghtapost
21-05-2010, 19:37
منم نظرم روی omnia2 اما کیفیت صفحش و صداش نگران کنندست آخه نمیخوام از چاله بیفتم تو چاه چون صدای n86 واقعا منو عذاب میداد و اطرافیام هم همین نظرو داشتند..ولی دوربینش به گفته ی دوستمون خیلی خوبه در حد خودش . . برای گوشی های ویندوز تمای درست و حسابی پیدا میشه؟؟ فرستنده ی رادیو نداره؟

Lord007
21-05-2010, 21:14
فرستنده رادیو نداره.کیفیت صفحش خوبه ولی صداشو من نشنیدم نمی دونم.

merikh_merikh
21-05-2010, 21:20
منم نظرم روی omnia2 اما کیفیت صفحش و صداش نگران کنندست آخه نمیخوام از چاله بیفتم تو چاه چون صدای n86 واقعا منو عذاب میداد و اطرافیام هم همین نظرو داشتند..ولی دوربینش به گفته ی دوستمون خیلی خوبه در حد خودش . . برای گوشی های ویندوز تمای درست و حسابی پیدا میشه؟؟ فرستنده ی رادیو نداره؟
با توجه به این که به صدا اهمیت زیادی میدین و با توجه به انتظارات دیگتون به نظره من برای شما اومنیا اچ دی میتونه بهترین گزینه باشه.
من با توجه به انتظارات و پست های شما به اومنیا اچ دی(8910) رای میدم

Vamp!r3
21-05-2010, 21:21

کیفیت صفحش خیلی خوبه و راضیتون میکنه.........AMOled هست و شفافیت خوبی داره.........

صداش هم خوبه.....ولی در مقایسه با اچ دی کم میاره..........به این معنا نیست که بده........(اچ دی بلنده به امنیا 2 چه؟......:31:).......صداش هم راضی کنندست..........

منظورتون از فرستنده رادیو.......FM Transmitter هست ؟........نه نداره.........

برای ویندوز موبایل Today Screen هست........که میتونید SPB Mobile Shell نصب کنید و تم های مختلفی هم براش هست از جمله HTC Sense............

merikh_merikh
21-05-2010, 21:41
خوب امنیا 2 به نظرم دوربینش واقعا عالیه ! 10 باز گفتم بازم میگم ...خودتونو درگیر مگاپیکسل نکنید ببینید یه دوربین رنگ بندی ..وضوح و شفافیت و غیره خوبه یا نه ... پیکسل عملا فقط و فقط سایز تصویرو بزرگ میکنه که در نهایت باعث بیشتر شدن جزئیات میشه ...امنیا 2 با اینکه 5 هستش ولی از هیچ کدوم از 8 هایی که گفتی کم نداره تو دوربین ... در کل نظرم روی امنیا 8000 هستش
دوست عزیز شما چرا....!!!
یعنی واقعن به نظره شما دوربین اومنیا2 از 8مگاپیکسل هایی مثل ویواز یا 8910 که از بهترین های بازارن بهتره؟!!!

oghtapost
21-05-2010, 23:42
دوستان در مورد این دو تا گوشی دلسرد شدم به خاطر نداشتن ...fm tra واقعا خیلی حیف شد چون من تصمیممو گرفته بودم..

چون تو ماشین خیلی لازمم میشه...
نظرتون در مورد n900 چیه؟
اگه مثبت نیست خاک بر سر من و سامسونگ نوکیا و.....میرم همون omnia 2 یا hd میگیرم:9:

merikh_merikh
22-05-2010, 07:55
ان900 گوشیه خوبیه و تنها ایرادی که داره اینه که سیستم عاملش جا نیفتاده و معلوم نیست که نوکیا از این سیستم عامل پشتیبانی میکنه یا نه؟ ایا بازی یا نرم افزار در اینده برای این سیستم عامل میاد یا نه؟
در کل ان900 بدون در نظر گرفتن سیستم عامل گوشیه بسیار خوبیه.

به نظره من با توجه به مهم بودن سیستم عامل در گوشی ها شما بهتره اومنیا2 یا 8910 بگیرین.
همچنین فکر میکنم فرستنده ی رادیویی به صورت جداگانه میشه برای 8910 تهیه کرد البته مطمعن نیستم یه سر بزنید به تاپیکش تا مطمعن بشید.
اخه برای گوشی های سونی اریکسون اف ام به صورت جداگانه پیدا میشه

pulp_152
22-05-2010, 12:01
دوست عزیز شما چرا....!!!
یعنی واقعن به نظره شما دوربین اومنیا2 از 8مگاپیکسل هایی مثل ویواز یا 8910 که از بهترین های بازارن بهتره؟!!!

سلام فرید جان ...اگه اشتباه نکنم

اگر به من بگن دوربین عکاسی از بین این 3 تا انتخاب کن من قطعا امنیا 2 رو بر میدارم ... تو هیچ زمینه ای کمبود نداره نه محیط داخل نه در شب و نه تمامی مسائلی که باعث میشه یه دوربین خوب باشه ! ولی مثلا 8910 تو محیط داخل نه که ضعیف باشه ولی قوی هم نیست ... یا ویواز هم همینطور کنتراست پایین که باعث بی روح شدن عکسها میشه فلش ضعیف و ... در کل من امنیا 8000 رو ترجیح میدم ..

merikh_merikh
22-05-2010, 15:00
سلام فرید جان ...اگه اشتباه نکنم

اگر به من بگن دوربین عکاسی از بین این 3 تا انتخاب کن من قطعا امنیا 2 رو بر میدارم ... تو هیچ زمینه ای کمبود نداره نه محیط داخل نه در شب و نه تمامی مسائلی که باعث میشه یه دوربین خوب باشه ! ولی مثلا 8910 تو محیط داخل نه که ضعیف باشه ولی قوی هم نیست ... یا ویواز هم همینطور کنتراست پایین که باعث بی روح شدن عکسها میشه فلش ضعیف و ... در کل من امنیا 8000 رو ترجیح میدم ..

البته دوربین ویواز یا 8910 در مجموع بهتر از اومنیا2 میباشد ولی من نیز نظره شما را تا حدودی قبوا دارم.
چون به نظره من دوربین تمام نقش را در انتخاب یک گوشی نداره و با توجه به قابل قبول بودن دوربین اومنیا2 به نظرم اومنیا2 میتونه یکی از بهترین گزینه ها برای ایشون باشه

HardWare Professor
03-06-2010, 20:24
فقط ویواز به خاطد فیلم برداری HD