PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 65 درصد کاربران به‌خاطر دیسک‌های Blu-ray کنسول PS3 را می‌خرند

satttanism
19-05-2010, 15:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرکت تحقيقاتي Nielsen مطالعه جديدي را روي 700 علاقمند به بازي‌هاي رايانه‌اي بين سنين 7 تا 54 سال انجام داده است تا دليل آن‌ها را براي خريد کنسول بازي PlayStation 3 سوني دريابد.

در پايان اين بررسي مشخص شد که 12 درصد کاربران اين کنسول بازي را به منظور دسترسي به بازي‌هاي خاصي که مورد علاقه آن‌ها است و در بازار ارايه شده، خريداري مي‌کنند.

اما دليل اصلي که مردم سراغ اين کنسول بازي رفته‌اند بسيار جالب بوده است. بيش از 65 درصد افرادي که PS3 را خريداري کرده‌اند، دليل خود را براي انجام اين اقدام اين طور اظهار داشته‌اند: «من دوست دارم با اين کنسول بازي به قابليت‌هاي ديسک‌هاي Blu-ray دسترسي پيدا کنم». همچنين، 63 درصد آن‌ها توضيح دادند که کاهش قيمت اين کنسول بازي که چندي پيش صورت گرفت، مهم‌ترين دليل ترغيب آن‌ها به خريد اين محصول بوده است. شرکت سوني در آگوست گذشته کنسول بازي PS3 را که به قيمت 400 دلار فروخته مي‌شد، 100 دلار ارزان کرد و اين مسئله باعث شد تا از آن زمان به بعد،‌ سوني بار ديگر به روزهاي موفق خود در بازار جهاني بازي‌هاي رايانه‌اي باز گردد.

در ماه‌ گذشته God of War II محبوب‌ترين بازي‌ رايانه‌اي براي کنسول PS3 سوني بوده و تنها در ماه مارس بيش از 10/1 ميليون نسخه از آن به فروش رسيده است.

در بررسي مرکز Nielsen مشخص شد که 62 درصد کاربران تعدد بازي‌هاي رايانه‌اي براي اين کنسول بازي را مهم‌ترين عامل براي خريد آن مي‌دانند، 62 درصد اين دستگاه را به دليل قابليت‌هاي بهتر آن نسبت به PS2 خريداري مي‌کنند، 56 درصد اين ابزار را بهترين وسيله براي برقراري ارتباط با دوستان مي‌دانند و 49 درصد نيز آن را به خاطر قابليت‌هاي چندرسانه‌اي مختلف خريداري کرده‌اند.

systemgroup.net

P A N Z E R
20-05-2010, 17:44
God of War II

3 بود.......