PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه در ویندوز 7

mefmef
19-05-2010, 10:49
دوستان سلام

من به تازگی ویندوز 7 رو نصب کردم شکل وشمایل اون اصلا مثل xp نیست می شه لطفا یکی راهنمایی کنه در مورد وصل شدن به شبکه - قطع کردن شبکه - مشاهده وضعیت شبکه از نظر وصل یا قطع بودن - قطع کردن ارتباط اینترنت و .........

DevilStorm
19-05-2010, 11:29
سلام برو اینجا جوابت رو میگیری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ebicross
19-05-2010, 13:13
سلام برو اینجا جوابت رو میگیری

دوست عزیز پاس دادن که نشد جواب. اون هم به یک فروم دیگه.

شما کنار ساعت ویندوز یک مانیتور میبینید که تمام اتفاقات شبکه و اینترنت در اون اتفاق می افته.
روش کلیک کنید و open Network And Sharing Center رو بزنید.

حالا از بالا سمت چپ گزینه ی Change Adapter Setting رو بزنید.
این قسمت دقیقا مثل ویندوز XP هستش. یعنی روی آیکن کارت شبکه راست کلیک میکنید و در Properties در قسمت IPV4 تنظیمات و IP ها رو برای اتصال به یک شبکه انجام میدین.

حالا دوباره برگردید به صفحه ی قبل.
در میان صفحه یک عبارت با نام Setup a new connection or network وجود داره که میتونید از طریق اون اتصال به اینترنت مثل Dialup یا PPPoe برای ADSL استفاده کنید.

همچنین در بخش Change Advanced sharing Setting تنظیمات شبکه وجود داره که شما اگر میخواین دو سیستم رو بهم وصل کنید و فایل انتقال بدین در این تنظیمات باید درخواست رمز عبور رو بردارید.

از طریق همین صفحه یعنی Network And Sharing Center دسترسی به Firewall و دیگر تنظیمات و همچنین خطایابی شبکه هم دارید.

هر مشکلی داشتید بپرسید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mefmef
19-05-2010, 20:17
هر مشکلی داشتید بپرسید.

ممنونم از راهنمایتون چطور می شه ارتباط adsl رو غیرفعال کرد یعنی disable

oj2008pc
19-05-2010, 20:26
ممنونم از راهنمایتون چطور می شه ارتباط adsl رو غیرفعال کرد یعنی disable

دوست عزیز Adsl غیر فعال نمیشه و فقط دیسکانکت میشه ( مگر اینکه شبکه مودم غیر فعال کنین )
برای دیسکانت شدن هم روی عکس کامپیوتر در تسک بار بک بار کلیک کنید و بعد روی کانکشن مورد نظر کلیک و disconnect بزنید .

mefmef
19-05-2010, 21:27
دوست عزیز Adsl غیر فعال نمیشه و فقط دیسکانکت میشه ( مگر اینکه شبکه مودم غیر فعال کنین )
برای دیسکانت شدن هم روی عکس کامپیوتر در تسک بار بک بار کلیک کنید و بعد روی کانکشن مورد نظر کلیک و disconnect بزنید .

من همونطوری که گفتید روی عکس کامپیوتر در تسک بار کلیک کردم ولی با کلیک روی کانکشن ها اتفاقی نمی افتد یعنی اصلا کانکشنها حالت لینک تدارند که با کلیک فعال بشن

ebicross
19-05-2010, 21:41
ببینید کانکشن فعال رو یک کلیک بکنید تا کلید Disconect مشاهده بشه.
البته در صورتیکه به صورت Bridge با مودم در ارتباط باشید و کانکشن PPPOe ساخته باشید:

mefmef
19-05-2010, 21:58
ببینید کانکشن فعال رو یک کلیک بکنید تا کلید Disconect مشاهده بشه.
البته در صورتیکه به صورت Bridge با مودم در ارتباط باشید و کانکشن PPPOe ساخته باشید:

کانکشن من اصلا این شکلی نیست !!!

DevilStorm
19-05-2010, 22:29
[QUOTE=ebicross;4962534]دوست عزیز پاس دادن که نشد جواب. اون هم به یک فروم دیگه.

این نظر شماست ولی به نظر من مهم رفع شدن مشکل هست حالا چه مستقیم بیان بشه و چی ارجاع که توی اون فروم کامل توضیح داده شده

ebicross
19-05-2010, 22:47
چطوری به ADSL وصل میشین؟ با روشن کردن مودم؟
اگر اینطوری باشه کانکشن PPPOe توسط مودم ساخته شده و سیستم شما از طریق مودم کانکت میشه.
اگر همینطوره بگین تا طریقه ی تغییر کانکشن و تنظیم مودم رو بهتون بگم.

این نظر شماست ولی به نظر من مهم رفع شدن مشکل هست حالا چه مستقیم بیان بشه و چی ارجاع که توی اون فروم کامل توضیح داده شده
من فقط قانون انجمن رو گوشزد کردم اگر نه منم یک کاربر مثل شما هستم. :11:

mefmef
19-05-2010, 22:57
چطوری به ADSL وصل میشین؟ با روشن کردن مودم؟
اگر اینطوری باشه کانکشن PPPOe توسط مودم ساخته شده و سیستم شما از طریق مودم کانکت میشه.
اگر همینطوره بگین تا طریقه ی تغییر کانکشن و تنظیم مودم رو بهتون بگم.

دقیقا همینطوره که شما می گید

ebicross
19-05-2010, 23:18
خب ببینید اگر دوست دارید سیستمتون با انتخاب شما از ویندوز به اینترنت متصل بشه باید کارهای زیر رو انجام بدین.

1- IP مودمتون رو بدونید که معمولا 192.168.1.1 هست ولی باید مطمئن باشید.
2- در مرورگر IP مودم رو وارد کنید و وارد تنظیمات بشید. اگر رمز عبور خواسته شد Admin بزنید.
3- در بخش تنظیمات اتصالش (ممکنه برای هر مودمی متفاوت باشه) نوع کانکشن رو از حالت PPPOe حذف کنید و از نوع Bridge یک کانکشن بسازید که البته کانکشن نیستش و فقط تنظیماته.
4- در قسمت IPهای سیستم خودتون به ترتیب IP رو 192.168.1.2 وارد کنید و Subnet رو هم که 255.255.255.0 بدین و همچنین Default Gateway رو 192.168.1.1 بدین و OK کنید.
5- حالا در همون بخش Network and Sharing Center گزینه ی مربوط به ساخت کانکشن رو بزنید و از نوع PPPOe بسازید و نام کاربری و رمز عبور ADSL خودتون رو وارد کنید.
حالا اون قسمتی که عکس گذاشتید دقیقا مثل عکس من میشه و کلید Conect و Disconnect داره.

در مورد تنظیم مودمتون اگر مشکل دارید اسم دقیق مودمتون رو بگین تا کمک بیشتری بشه کرد.

mefmef
19-05-2010, 23:32
خب ببینید اگر دوست دارید سیستمتون با انتخاب شما از ویندوز به اینترنت متصل بشه باید کارهای زیر رو انجام بدین.

1- IP مودمتون رو بدونید که معمولا 192.168.1.1 هست ولی باید مطمئن باشید.
2- در مرورگر IP مودم رو وارد کنید و وارد تنظیمات بشید. اگر رمز عبور خواسته شد Admin بزنید.
3- در بخش تنظیمات اتصالش (ممکنه برای هر مودمی متفاوت باشه) نوع کانکشن رو از حالت PPPOe حذف کنید و از نوع Bridge یک کانکشن بسازید که البته کانکشن نیستش و فقط تنظیماته.
4- در قسمت IPهای سیستم خودتون به ترتیب IP رو 192.168.1.2 وارد کنید و Subnet رو هم که 255.255.255.0 بدین و همچنین Default Gateway رو 192.168.1.1 بدین و OK کنید.
5- حالا در همون بخش Network and Sharing Center گزینه ی مربوط به ساخت کانکشن رو بزنید و از نوع PPPOe بسازید و نام کاربری و رمز عبور ADSL خودتون رو وارد کنید.
حالا اون قسمتی که عکس گذاشتید دقیقا مثل عکس من میشه و کلید Conect و Disconnect داره.

در مورد تنظیم مودمتون اگر مشکل دارید اسم دقیق مودمتون رو بگین تا کمک بیشتری بشه کرد.

من اون ادرس ای پی رو که گفتید رو وارد کردم یه صفحه لاگ این اومد که که پسوردش سیو شده بود وقتی لاگ این کردم وارد یه صفحه ایی شدم که چیزی قابل تغییر نیست !!!!! اسم دقیق مودمم که مشخصه

ebicross
20-05-2010, 12:48
فکر میکنم مودم شما این باشه. درسته؟

ببینید تنظیم مودم شما خیلی عجیبه. من دفترچه ی راهنماشو الان خوندم.
اول مودم رو ریست کنید. برای این کار کلید کوچک پشت مودم رو حدود 10 ثانیه فشار بدین تا چراغهای مودم چشمک بزنه.
حالا مودم ریست شده و در Internet Explorer باید IP اون یعنی 192.168.1.1 رو بزنید و رمز عبور هم 1234 هستش.

حالا باید منوها نمایش داده بشه و منوی Wizard Setup نمایش داده بشه.
در اونجا کانکشن رو Bridge بسازید و مراحل رو طی کنید.
برای این کار هم ابتدا Bridge و سپس RFC 1483 رو انتخاب کنید.
VPI0 و VCI35 باید باشه.
در کل کار سختی نیست. براحتی تنظیم میشه.
تنظیمات سیستم یعنی تغییر IP کامپیوتر رو هم که توی پست قبلی گفتم.
موفق باشید.

mefmef
20-05-2010, 14:37
ببینید تنظیم مودم شما خیلی عجیبه. من دفترچه ی راهنماشو الان خوندم.
اول مودم رو ریست کنید. برای این کار کلید کوچک پشت مودم رو حدود 10 ثانیه فشار بدین تا چراغهای مودم چشمک بزنه.
حالا مودم ریست شده و در Internet Explorer باید IP اون یعنی 192.168.1.1 رو بزنید و رمز عبور هم 1234 هستش.

حالا باید منوها نمایش داده بشه و منوی Wizard Setup نمایش داده بشه.
در اونجا کانکشن رو Bridge بسازید و مراحل رو طی کنید.
برای این کار هم ابتدا Bridge و سپس RFC 1483 رو انتخاب کنید.
VPI0 و VCI35 باید باشه.
در کل کار سختی نیست. براحتی تنظیم میشه.مودم من این شکلیه و متاسفانه به اون روشی که شما گفتید نتونستم وارد تنظیماتش بشم