PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن ناگهاني سيستم

bijan.sh.ka
19-05-2010, 00:46
سلام دوستان كامپيوتر بنده مال 5 سال پيش ميباشد يعني قديميه و تا 1 ماه پيش درست كار ميكرد تا من اومدم و هارد اون را به وسيله سوكت هايي كه هارد را تبديل به usb ميكنند هارد را به فلش مموري تبديل كردم كه 80 گيگ شد ولي بعد از اينكه هارد را به كامپيوتر ديگه اي وصل كردم و كارم را انجام دادم موقع برگردوندن هارد به حالت قبلي سي دي رام كار نميكرد و در setup هم هارد ديدتكت كردم ولي به طور كلي كنفيكون شده بود بعد از چند روز بعد امودم دوباره اون كار رو كردم و باز به مشكلي ديگه اي دچار شدم و ايندفعه دي وي دي رايترم از كار افتاد و حالا هردو را از سيستم جدا كردم ( دي وي دي رايتر + سي دي رام ) ولي سيستم دچار مشكل شده و موقعي كه ميخواد بالا بياد نزديك به 6 الي 7 بار سريع و پشت سر هم ري استارت ميشه و بعد از بالا اومدن بعضي مواقع كه دارم تو اينترنت كار ميكنم و يا اصلا موقعي كه به اينترنت وصل نشدم خودش ري استارت ميشه و دفعه اولي كه هارد را به فلش تبديل كردم جامپر هاي اون را در نياوردم و هارد را با همون جامپر تبديل به فلش كردم و اومدم و جامپر ها را تعويض كردم ولي توفيقي نكرد و الان هم هنوز مشكلم هنوز اين مشكل را داره و راستي بعضي مواقع كه دي وي دي رايترم را بهش وصل ميكنم نزديك به 15 بار سيستم ري استارت ميشه و اصلا ديگه هارد رو نميشناسه و گفتم شايد سوكتي كه هارد و دي وي دي رايتر را بهش وصل كردم با هم هستند براي همين اين طوري ميشه ولي با جدا كردن دي وي دي رايتر هنوز اون مشكل ري استارت حل نشده و همچنان پا برجاست حالا ميخواستم بدونم كه مشكل از كجاست با تشكر

tosan622
19-05-2010, 01:07
جامپر CMOS رو reset کن . شاید درست بشه. این کارو کردی؟

rasool1
21-05-2010, 21:22
سلام شما سیستم رو خیلی دست کاری کردی لطفا سیستم رو به یک نفر که وارده نشون بده تا دوباره درست اسمبل کنه و مشکل حل بشه