PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چهارکاره جوهر افشان، canon یا hp ؟

hirondelle
18-05-2010, 23:54
سلام
جفتشون حول و حوش 100 - 120 هستن.به نظرتون کدوم بهتره؟گارانتی چی ؟ گارانتی کجا بهتره؟
راستی یه بنده خدایی می گفت خرج کارتریجش بالاس،یا نمی دونم اگه بورد بسوزونه 100 تومن خرج می ذاره رو دستت ،بهتره بری سراغ لیزری.لیزری هم که قیمت بالاس.من برا مصرف خونگی می خوام .روزی حداکثر 10-15 برگ پرینت و سه روز یه بار یه فکس و اسکنر و کپی هم شاید ماه به ماه استفاده نشه؛نظرتون چیه اساتید؟

Mahsajoon
20-05-2010, 22:20
من برا مصرف خونگی می خوام
جوهرافشان بیخوده!پر خرجه!!!(برا مصرف خونگی نمی صرفه!)چندکاره ها مزخرفن!
پرینتر فقط و فقط سیاه و سفید لیزری تک کاره با یه اسکنر جدا

Kharg Island
20-05-2010, 23:24
جوهرافشان بیخوده!پر خرجه!!!(برا مصرف خونگی نمی صرفه!)چندکاره ها مزخرفن!
پرینتر فقط و فقط سیاه و سفید لیزری تک کاره با یه اسکنر جدا

از طرفی با حرف شما موافقم چون قبلا یه جوهر افشان داشتم که به رحمت خدا رفت و از طرفی موافق نیستم چون که همه ی چهار کاره های جوهر افشان بیهوده و بیخود نیستند.چرا؟ زیرا هر روز یه مدل خاصی از HP و Canon و Epson با توانایی های بالاتر از لیزری به بازار عرضه میشن که به قول خودمون بازار رو میترکونه و به اون صورت هم پر خرج نیست که شما میگید. بنده شخصا هم لیزری دارم و هم جوهر افشان چهار کاره که از هر دو آن ها بسیار راضی هستم . حالا شما گفتید که برای خونگی نمیصرفه. این حرف شما کاملا اشتباه هستش.جوهر افشان برای برای خونه خیلی عالیه تا لیزری. لیزری برای کار های اداری خیلی مناسبتره.

hirondelle
20-05-2010, 23:35
دوستان ممنون از جواب هاتون ، ولی اگه میشه اول به سوال های من (پست اول) جواب بدین،بعد با هم بحث کنید!

Kharg Island
21-05-2010, 00:02
سلام
جفتشون حول و حوش 100 - 120 هستن.به نظرتون کدوم بهتره؟گارانتی چی ؟ گارانتی کجا بهتره؟
راستی یه بنده خدایی می گفت خرج کارتریجش بالاس،یا نمی دونم اگه بورد بسوزونه 100 تومن خرج می ذاره رو دستت ،بهتره بری سراغ لیزری.لیزری هم که قیمت بالاس.من برا مصرف خونگی می خوام .روزی حداکثر 10-15 برگ پرینت و سه روز یه بار یه فکس و اسکنر و کپی هم شاید ماه به ماه استفاده نشه؛نظرتون چیه اساتید؟

خوب.شما دوست عزیز پیغام دادید که در مورد مرگ پرینترم توضیح بدم.راستش اون موقع که من پرینتر خریدم زیاد باهاش کار نمیکردم و اون موقع برای خودش سلطان:2: بود.بگذریم، آقا ما یه روزی بدون محافظ زدیمش توی برق ، از شانس بد ما ولتاژ برق ساختمان یهو رفت بالا که منجر به مرگ مرحوم شد. البته چیز خاصی نداشت . وگرنه هر کی میگه جوهر افشان به درد خونگی نمیخوره سخت در اشتباهه چون لیزری برای خونه سیاه و سفید هستش و اگه بخوای رنگی بگیری وحشتناک هزینه رو میبره بالا. پس اگه لیزری میخوای باید بودجه رو ببری بالا. (اینم از مرگ پرینتر ما )

hirondelle
21-05-2010, 00:09
خوب.شما دوست عزیز پیغام دادید که در مورد مرگ پرینترم توضیح بدم.راستش اون موقع که من پرینتر خریدم زیاد باهاش کار نمیکردم و اون موقع برای خودش سلطان:2: بود.بگذریم، آقا ما یه روزی بدون محافظ زدیمش توی برق ، از شانس بد ما ولتاژ برق ساختمان یهو رفت بالا که منجر به مرگ مرحوم شد. البته چیز خاصی نداشت . وگرنه هر کی میگه جوهر افشان به درد خونگی نمیخوره سخت در اشتباهه چون لیزری برای خونه سیاه و سفید هستش و اگه بخوای رنگی بگیری وحشتناک هزینه رو میبره بالا. پس اگه لیزری میخوای باید بودجه رو ببری بالا. (اینم از مرگ پرینتر ما )
روحش شاد و راهش کم رهرو باد! پس ربطی به ضعیف بودن خود دستگاه نداشت.می خواستم از این مطمئن بشم.مغسی
:46:

reza_yadegari2010
23-05-2010, 16:44
به نظر من canon مدل mp550 خیلی عالیه من که راضیم حتی تا روزی 100 تا پرینت و کپی در روز جواب میده اونم به راحتی تازه با مخزن رنگم جواب میده

hirondelle
23-05-2010, 21:39
چهار کاره است؟قیمت داری ازش؟

mortezaon
23-05-2010, 22:03
من كانن دارم خيلي راضيم

.

Andaron
23-05-2010, 22:30
هر برگه چه قدر برات می افته

hosseinmet
23-05-2010, 22:51
منم canon mp630 دارم که خیلی راضی هستم (دو رو هم میزنه) فقط با کارتریج هاش مشکل دارم چون کمتر جایی هست که شارژ کنه ؟؟؟
از دوستان اگه کسی هست که شارژ کرده و راضیه به منم آدرس یده

reza_yadegari2010
28-05-2010, 12:32
نه سه کاره هستش و قیمتشم بدون تانک 120000 تومنه کیفیتش عالیییییییییییییییییییییی یییییییی

ramin111
03-06-2010, 23:42
منم canon mp630 دارم که خیلی راضی هستم (دو رو هم میزنه) فقط با کارتریج هاش مشکل دارم چون کمتر جایی هست که شارژ کنه ؟؟؟

من می خوام یه mp630 بگیرم شما که دارید می خواستم ببینم که مصرف رنگش در چه حد؟ حدودا چند تا برگ باهاش میزنی؟
یکی می گفت درچاپ پشت سر برگه دوم کیفتش میاد پایین ایا از شما هم همین مشکل را داره؟
ایا کیفیته چاپش در حد 9600*4200 dpi هست؟
در مورد مشکلتم می تونی به سایت های زیر مراجعه کنی؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ramin111
03-06-2010, 23:44

من می خوام یه mp630 بگیرم شما که دارید می خواستم ببینم که مصرف رنگش در چه حد؟ حدودا چند تا برگ باهاش میزنی؟
یکی می گفت درچاپ پشت سر برگه دوم کیفتش میاد پایین ایا از شما هم همین مشکل را داره؟
ایا کیفیته چاپش در حد 9600*4200 dpi هست؟
در مورد مشکلتم می تونی به سایت های زیر مراجعه کنی؟

لطفا اگه جوابتا به این ادرس ramin2010@live.com میل کنی یا پیغام خصوصی بزنی ممنون میشم.

hosseinmet
05-06-2010, 22:32
من با دورو مشکلی ندارم البته همش سیاه سفید بودده و رنگی دورو نگرفتم . مصرفش هم کم نیست (تقریباً 15 تا عکس و بقیش رتگهایی بوده که کارهای متنی ازش استفاده شده مثل کادر و ... .)
من از کیفیتش راضی هستم ولی چون دستگاه دیگه ای ندارم نیمتونم دقیق مقایسه کنم

ramin111
27-06-2010, 15:42

شما میتونی از کاتریج قابل شارژ بخری و رنگ با کیفیت بگیری و بریزی داخلش و خودت هم میتونی شارژش کنی اینجوری حداقل 80 درصد هزینه رنگت کمتر میشه

ramin111
28-06-2010, 18:13
من با دورو مشکلی ندارم البته همش سیاه سفید بودده و رنگی دورو نگرفتم . مصرفش هم کم نیست (تقریباً 15 تا عکس و بقیش رتگهایی بوده که کارهای متنی ازش استفاده شده مثل کادر و ... .)
من از کیفیتش راضی هستم ولی چون دستگاه دیگه ای ندارم نیمتونم دقیق مقایسه کنم

شما چند خریدید؟و چند وقته؟

payam hero
30-06-2010, 07:27
دوست عزيز حتما اچ پي بگير بنا به صد دليل. اگر اطلاعات كافي داشته باشي كانون از شاسي هاي اچ پي براي پرينتر هاي خودش استفاده ميكنه و فقط قاب دستگاه رو عوض ميكنه. اگر دستگاه كانون خراب بشه فقط بايد بري يك دونه نمايندگي خودش به نام كانولا كه هم دير به دير دستگاه ميده هم خيلي قطعات نداره. به خصوص جوهري. اچ پي گزينه بهتريه به نظر من هم دستگاه 5610 خوبه. براي خونه كارتو راه ميندازه.

ramin111
30-06-2010, 11:48
دوست عزيز حتما اچ پي بگير بنا به صد دليل. اگر اطلاعات كافي داشته باشي كانون از شاسي هاي اچ پي براي پرينتر هاي خودش استفاده ميكنه و فقط قاب دستگاه رو عوض ميكنه. اگر دستگاه كانون خراب بشه فقط بايد بري يك دونه نمايندگي خودش به نام كانولا كه هم دير به دير دستگاه ميده هم خيلي قطعات نداره. به خصوص جوهري. اچ پي گزينه بهتريه به نظر من هم دستگاه 5610 خوبه. براي خونه كارتو راه ميندازه.

سلام دوست عزیز من قبلا پرینتر hp 6313 داشتم که یکم مدلش از 5610 بالاتره وفروختمش چون زود به زود کاتریج میسوزوند و ارور replace cartrige میداد و تحقیق کردم دیدم که خیلیا مشکل من را دارند نه فقط با این مدل پرینتر بلکه با بقیه جوهر افشان های hp
قبل از این که هم hp بخرم epson داشتم اونم خودش اتوماتیک clean head میکرد که حدود نصف یا یک چهارم کاتریج خالی میشد و به صرفه نبود حالا میخوام کانن را امتحان کنم

hosseinmet
30-06-2010, 19:44
متاسفانه کانن هم پشت به پشت الکی هد کلین میکنه(محصوصاً بعد از شارژ کردن کارتریج):41:

اینا واسه اینه که زود به زود کارتریج بخری ازشون

ramin111
01-07-2010, 11:16
متاسفانه کانن هم پشت به پشت الکی هد کلین میکنه(محصوصاً بعد از شارژ کردن کارتریج):41:

اینا واسه اینه که زود به زود کارتریج بخری ازشون

هر دفعه که هد کلین میکنه خیلی رنگ مصرف میکنه؟چند درصد کاتریج میپره؟

hosseinmet
01-07-2010, 14:06
اگه کارتریج اوریجینال بزاری فکر کنم بهتر باشه (زیاد هد کلین نکنه) ولی با شارژ کارتریج های اصلی هر وقت که روشن میشه رنگها رو چک میکنه و شاید فقط با 10 بار بدون اینکه چاپ بگیره کارتریج خالی بشه

ramin111
01-07-2010, 18:40
اگه کارتریج اوریجینال بزاری فکر کنم بهتر باشه (زیاد هد کلین نکنه) ولی با شارژ کارتریج های اصلی هر وقت که روشن میشه رنگها رو چک میکنه و شاید فقط با 10 بار بدون اینکه چاپ بگیره کارتریج خالی بشه

مدل پرینتر شما چیه؟اگر کاتریج های قابل شارژ مخزن دار بندازی روش مشکل حل میشه؟

hosseinmet
02-07-2010, 12:50
Mp630, مخزن دار هم فرق نداره جوهر کم میشه بالاخره ولی خوب درد سسر شارژ کردن نداره .
(من چون خیلی زیاد ارش استفاده نمیکنم واسه همین مخزن نبستم )
البته واسه چند کاره ها مخزن یکم درد سر داره چون باید یکم درش باز بمونه و اسکن کردن یکم سخت میشه

ramin111
03-07-2010, 12:27
Mp630, مخزن دار هم فرق نداره جوهر کم میشه بالاخره ولی خوب درد سسر شارژ کردن نداره .
(من چون خیلی زیاد ارش استفاده نمیکنم واسه همین مخزن نبستم )
البته واسه چند کاره ها مخزن یکم درد سر داره چون باید یکم درش باز بمونه و اسکن کردن یکم سخت میشه

شما راضی هستید از پرینترتون؟و چند خریدید؟
میگن کانن خیلی پر خرجه راسته ؟و شما با هد پرینترتون مشکل ندارید ؟
کیفیت چاپش چطوره در حد لابراتور های عکاسی هست؟

hosseinmet
03-07-2010, 16:33
به جز مسئله کارتریج آره راضی هستم
من 150 خریدم از پاساژ ایران (سر طالقانی)

ramin111
03-07-2010, 22:23
به جز مسئله کارتریج آره راضی هستم
من 150 خریدم از پاساژ ایران (سر طالقانی)

خیلی ممنون میشه یگید کیفیتش در حد لابراتورهای عکاسی هست یا نه؟

hosseinmet
04-07-2010, 22:00
من عکس هایی که گرفتم کیفیت خیلی خفن نداشت ولی به نظرم با لابراتور فرق زیادی نداشت
البته فکر کنم با درنظر گرفتن قیمت کاغذ ،چاپ تو خونه خیلی فرقی با بیرون نداشته باشه (از نظر قیمت)