PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گزارش گیری در Asp.net

L u K e !
18-05-2010, 19:27
من یه فرم ساختم و یه دکمه گذاشتم که وقتی زد می خوام یه پنجره باشه و توش از داده ها ی توی Grid گزارش بگیره
چطوری باید اینکارو کنم ؟

pezhmax
18-05-2010, 20:34
باید تو پنجره دوم یه report از نوع crystalreport و یا report استاندارد بسازید و داده های مشابه ای رو بهش بدین.
می تونید هم با استفاده از GDI+ خودتون داده های گرید رو بخونید و اونجا درج کنید که البته یه کمی زمانبره.

1006corp
19-05-2010, 10:19
من یه فرم ساختم و یه دکمه گذاشتم که وقتی زد می خوام یه پنجره باشه و توش از داده ها ی توی Grid گزارش بگیره
چطوری باید اینکارو کنم ؟

اگه داری به صورت دستی کد نویسی میکنی و دیتا ست رو دستی داری پر میکنی واسه گرید میتونی دیتا ست رو به صفحه بعد پاس بدی تا در صفحه گزارش از همین منبع داده برای ساخت گزارش استفاده کنه

اگه دیتا گرید بدون هیچ مدیریتی داره پر میشه بالاخره یک کلید یونیک داخل دیتا گریدت باید داشته باشی در ضمن از روش معکوسی میشه استفاده کرد مثلا یک view از دیتا گرید بسازی و باز پاس بدی به صفحه بعد

بستگی داره شما دیتا گرید رو چطور داری پر میکنی و همچنین چه تغیراتی در گرید میدی قبل از گزارش به طور مثال اگر قضیه فقط فیلتر کردنه که کارت راحته فیلتری که روی دیتا گرید اعمال میکنی رو میتونی مستقیما به صفحه گزارشت ارسال کنی یعنی در واقع دستورات sql رو برای گزارش بفرستی و در صفحه گزارش اونا رو به عنوان پارامتر دریافت کنی