PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک واسه اورکلاک کردن رم و گرافیک

ha2006
17-05-2010, 18:10
سلام !! من CPU رو اور کردم کارت گرافیک هم فکر کنم بتونم !! اما تو اور رم موندم !! اصلا نمی دونم باید چی کار کنم :41:
اینم مشخصات سیستم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات پاور هم :

اگه چیز دیگی لازم هست بگین ؟ !!
مر30 اگه کمکم کنید !!:27::10:
یعد اگه میشه بگین اینا چقدر اور میشن !! مثلا کارت گرافیک !!

TREASURES
17-05-2010, 19:21
سلام !! من CPU رو اور کردم کارت گرافیک هم فکر کنم بتونم !! اما تو اور رم موندم !! اصلا نمی دونم باید چی کار کنم :41:
اینم مشخصات سیستم :

مشخصات پاور هم :

اگه چیز دیگی لازم هست بگین ؟ !!
مر30 اگه کمکم کنید !!:27::10:
یعد اگه میشه بگین اینا چقدر اور میشن !! مثلا کارت گرافیک !!

توصیه میکنم هر چی تغییر دادی سریع برگردونی به حالت اولش اون اوری که رو سی پی یو کردی کار دستت میده الان دماش از 90 بیشتره که خیلی خطرناکه :18:(اور رو بیخیال شو سیستمتون برای اور اصلا جالب نیست)

MAGIDIYUM
17-05-2010, 19:39
دوست عزیز کار خیلی خطرناکی رو با سی پی یو انجام دادی.هر چه سریع تر تغییرات رو دیفالت کن تا دیر نشده.رم هم اصلا برای اور مناسب نیست.

alborz_k
17-05-2010, 19:53
دوست عزیز کار خیلی خطرناکی رو با سی پی یو انجام دادی.هر چه سریع تر تغییرات رو دیفالت کن تا دیر نشده.رم هم اصلا برای اور مناسب نیست.

توصیه میکنم هر چی تغییر دادی سریع برگردونی به حالت اولش اون اوری که رو سی پی یو کردی کار دستت میده الان دماش از 90 بیشتره که خیلی خطرناکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](اور رو بیخیال شو سیستمتون برای اور اصلا جالب نیست)
دوستان چرا با عجله و بدون دقت نظر می دین؟! پردازنده داره در فرکانس مرجع خودش کار می کنه و اصلأ اورکلاک نشده!!:41:
در مورد دما بالا هم بهتره که با یک نرم افزار دیگه چک بشه !!چون 90 دیگه خیلی داغونه!:31: و اگه دما درست بود ، بهتذه که خنک کننده بررسی بشه!
در کل اگه این شبه پردازنده بسوزه بهتره!!:31: دوستمون از دستش راحت می شه!:31:
متأسفاه مادربردت برای اورکلاک اصلأ مناسب نیست و نمی توندی فرکانس رم رو تغییر بدین . البته با توجه به پردازندتون ، افزایش فرکانس رم تأثیر خاصی در کارایی نمی گذاشت!:46:
در مورد کارت گرافیک : متأسفانه حافظه های این کارت از نوع ddr2 هستند که نه به درد اورکلاک می خوره و نه توانایی بالایی داره! احتمالأ می تونید کارت رو تا 670 برای هسته و 400 برای حافظه اورکلاک کنید . اورکلاک ارت گرافیک رو با نرم افزار های rivatuner و یا msi after burner انجام بدین .

TREASURES
17-05-2010, 20:15
دوستان چرا با عجله و بدون دقت نظر می دین؟! پردازنده داره در فرکانس مرجع خودش کار می کنه و اصلأ اورکلاک نشده!!:41:
در مورد دما بالا هم بهتره که با یک نرم افزار دیگه چک بشه !!چون 90 دیگه خیلی داغونه!:31: و اگه دما درست بود ، بهتذه که خنک کننده بررسی بشه!
در کل اگه این شبه پردازنده بسوزه بهتره!!:31: دوستمون از دستش راحت می شه!:31:
متأسفاه مادربردت برای اورکلاک اصلأ مناسب نیست و نمی توندی فرکانس رم رو تغییر بدین . البته با توجه به پردازندتون ، افزایش فرکانس رم تأثیر خاصی در کارایی نمی گذاشت!:46:
در مورد کارت گرافیک : متأسفانه حافظه های این کارت از نوع ddr2 هستند که نه به درد اورکلاک می خوره و نه توانایی بالایی داره! احتمالأ می تونید کارت رو تا 670 برای هسته و 400 برای حافظه اورکلاک کنید . اورکلاک ارت گرافیک رو با نرم افزار های rivatuner و یا msi after burner انجام بدین .

رئیس خودم میدونستم گفتم شاید شات CPU-Z فبل از اور باشه آخه دماشون در حد المپیکه :31:

alborz_k
18-05-2010, 10:38
رئیس خودم میدونستم گفتم شاید شات CPU-Z فبل از اور باشه آخه دماشون در حد المپیکه :31:
اگه می شد با چیپ ست sis اورکلاک کرد که دیگه ما p45 و x48 نمی گرفتیم! :دی
المپیک که خوبه ، دماش در حد کویر لوت هست! :دی

ess_1362
18-05-2010, 11:31
نرم افزار داره دما را اشتباه نشون میده

باید با یک نرم افزار دیگه تست بشه

احتمالا دمای پردازنده باید چیزی حدود 40-50 باشه

در مورد اورکلاک پردازنده تا وقتی دمای واقعیش مشخص نشه اصلا نمیشه هیچ نظری داد پس این مورد تا وقتی که دمای idle و پیک مشخص نشه منتفی هست

اما در مورد رم باید بگم که رم شما داره فرکانس پایینتر کار می کنه(533) در حالیکه توانایی کار در فرکانس 667 را هم داره

البته در وحله اول به مادربرد شما بر می گرده که آیا توانایی اجرای این رمها در فرکانس 667 را داره یا نه!! که احتمالا باید داشته باشه

پس شما برید در تنظیمات بایاس و گزینه SD RAM FREQUENCY MULTIPLIER را بصورت دستی از مقدار 2 یا همون (1:2) بصورت دستی بذارید روی 2.5 یا بعبارتی (2:5)

فعلا همین

ha2006
18-05-2010, 12:24
چی شده ؟
نه دما سی پی یو همیشه رو 90 هست !! هر کاری کردم کم نشد !! :21: !!! مگه دما cpu باید رو چند باشه ؟
یعنی می گین نمیشه رم اینو اورکلاک کرد ؟
بعد هم cpu هم اورکلاک نیست رو همون حالت اولیشه !! :d

ess_1362
18-05-2010, 12:43
چی شده ؟
نه دما سی پی یو همیشه رو 90 هست !! هر کاری کردم کم نشد !! :21: !!! مگه دما cpu باید رو چند باشه ؟
یعنی می گین نمیشه رم اینو اورکلاک کرد ؟
بعد هم cpu هم اورکلاک نیست رو همون حالت اولیشه !! :d

ببین دمای 90 یعنی انفجار پردازنده

با این نرم افزار مشخص نمیشه که دماش چند هست ولی میشه فهمید که 90 درجه هست یا نیست!!

شما در کیس را باز کن و با انگشت سینک پردازنده را لمس کن

اگر دما 90 درجه باشه که نیست دست شما میسوزه

ضمنا رم را خیلی نمیشه اورکلاک کرد ولی چیزی که مشخص هست رم شما داره در فرکانس پایینتر از میزان تعیین شده توسط کارخانه سازنده کار می کنه که اگر اون کاری را که در بالا گفتم انجام بدین به فرکانس اصلیش(بالاتر) میره

ha2006
18-05-2010, 15:41
ببین دمای 90 یعنی انفجار پردازنده

با این نرم افزار مشخص نمیشه که دماش چند هست ولی میشه فهمید که 90 درجه هست یا نیست!!

شما در کیس را باز کن و با انگشت سینک پردازنده را لمس کن

اگر دما 90 درجه باشه که نیست دست شما میسوزه

ضمنا رم را خیلی نمیشه اورکلاک کرد ولی چیزی که مشخص هست رم شما داره در فرکانس پایینتر از میزان تعیین شده توسط کارخانه سازنده کار می کنه که اگر اون کاری را که در بالا گفتم انجام بدین به فرکانس اصلیش(بالاتر) میره

چرا دروغ !! دستم می سوزه !! :31:
تو بایوس شم دماش رو 85-90 هست !! :21:
انتحان می کنم رم رو !! مر30 :27:

ess_1362
18-05-2010, 20:44
چرا دروغ !! دستم می سوزه !! :31:
تو بایوس شم دماش رو 85-90 هست !! :21:
انتحان می کنم رم رو !! مر30 :27:

پس سیستم شما یک ایراد اساسی داره

شما اول هیتسینک را باز کنید و با دقت تمیز کنید

خمیر سیلیکون های قبلی را از روی پردازنده و هیتسینک پاک کنید و مجددا خمیر سیلیکون بزنید و با دقت خنک کننده را ببندید

اگر دما پایین نیاد باید این ایراد را در جاهای دیگه جستجوکرد

ha2006
18-05-2010, 23:10
پس سیستم شما یک ایراد اساسی داره

شما اول هیتسینک را باز کنید و با دقت تمیز کنید

خمیر سیلیکون های قبلی را از روی پردازنده و هیتسینک پاک کنید و مجددا خمیر سیلیکون بزنید و با دقت خنک کننده را ببندید

اگر دما پایین نیاد باید این ایراد را در جاهای دیگه جستجوکرد

اِ !!:18:
مثلا کجا ؟:20:

MAGIDIYUM
18-05-2010, 23:33
اول از همه ورژن بایاس.فن سی پی یو که دور فنش بالا نمیره یاخود سخت افزار مین و مشکل در چوک های تامین کننده ی ولتاژ پردازنده و یا پاور.

---------- Post added at 12:33 AM ---------- Previous post was at 12:31 AM ----------

البته کانفلیکت سی پی یو و مین هم نباید فراموش کرد.

ha2006
19-05-2010, 09:39
اول از همه ورژن بایاس.فن سی پی یو که دور فنش بالا نمیره یاخود سخت افزار مین و مشکل در چوک های تامین کننده ی ولتاژ پردازنده و یا پاور.

---------- Post added at 12:33 AM ---------- Previous post was at 12:31 AM ----------

البته کانفلینک سی پی یو و مین هم نباید فراموش کرد.

بایوس ام اخرین اپدیتش 2008 هست دیگه اپدیت نشده !! :19: