PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وقت گیر بودن چک دیسک قبل از ورود به ویندوز

mahdi7s
17-05-2010, 09:33
سلام

نمی دانم ییهو چی شد قبل از این که می خوام وارد ویندوز 7 بشم پیغام چک دیسک می آید و اگر لغوش کنم هر بار می خواهم بیایم داخل ویندوز باید لغوش کنم و اگر لغوش نکنم به علت حجم بالای فایلها برای چک و تعمیر خیلی وقتمو می گیره(شاید 6 ساعت به بالا برسه) می خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که بدون نصب دوباره ویندوز و نصب دوباره برنامه ها این مشکل حل بشه؟

آیا تعمیر ویندوز بوسیله سی دی نصب خود ویندوز می تونه راه حل مناسبی باشه؟

ممنون

join me
17-05-2010, 12:05
از عمر هاردت چند وقته که میگذره ؟ اگر خیلی وقته سریع از فایلهات پشتیبان بگیر دوست عزیز /اگر هم تازه گرفتی یا از ویروسه یا نوسانات برقه که روی هارد تاثیرات مخربی داره یا اینکه سیستم رو با دستی ریست کردی اینجوری شده حداقل بگذار سیستم چک دیسکش رو انجام بده ببین دفعه بعد چی میشه ...
:40::40::40:

iceweek
17-05-2010, 14:19
به علت حجم زیاد اطلاعات این اندازه نباید طول بکشه.احتمال زیاد هاردت داره به رحمت خدا میره

ebicross
17-05-2010, 14:52
ببین چک دیسک هارد برای هارد ضروریه.
فقط شامل چک نمیشه و بخشهای مشکل دار رو علامت میزنه تا دوباره روش چیزی ننویسه.
اگر واقعا طولانیه یک راه کوتاهتر داره و اینکه سیستمت رو فرمت کنی و پارتیشن بندی مجدد انجام بدی تا خودش چک دیسک رو انجام بده و نیازی به این همه وقت نباشه.
اگر هم اطلاعاتت مهمه بزار بره و به احتمال زیاد مشکلهای بعدی برات بوجود میاد. چون این مشکل بی دلیل نیست.

mahdi7s
17-05-2010, 17:59
ممنون
لازمه بگم لپ تاپ من MacBook Pro هست و روی یک درایوش هم مکینتاش نصبه !
داخل مکینتاش هم برای تعمیر میشه از disk utility استفاده کرد ... آیا بدرد کار من هم می خوره؟

ebicross
17-05-2010, 21:13
آره.
مهم نیست چه ابزاری باشه. فقط مهمه چک دیسک کنه و Bad Sector رو رفع کنه.