PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تمیز کردن درون کیس، اجزا و متعلقات داخلی سیستم

Memonex
14-05-2010, 12:19
با سلام.
من مدتی حدودا یکسال است که یک سیستم جدید را خریداری کرده ام و با سیستمی که 6سال از آن استفاده میکردم تعویض کرده ام.
در طول این یکسال مرتبا بیرون کیس و بقیه اجزا جانبی را با یک دستمال تمیز مرطوب تمیز کرده ام. ولی در مورد تمیز کردن اجزا داخلی کیس اطلاعاتی دقیق ندارم. البته چندین بار نیز در بعضی سایتها خونده بودم که استفاده از جاروبرقی و سپس پمپ باد را توصیه کرده بودند. من از جاروبرقی برای این منظور استفاده کردم ولی متاسفانه 20 درصد گرد فبار داخلی جمع آوری نشد و خودم هم به دقیقا به این موضوع پی بردم که عملا به یک پمپ باد نیاز هست چون برخی غبارها به شدت به قطعات کامپیوتر و داخل کیس چسبیده شده اند که امکان پاک کردن آنها توسط جاروبرقی بدلیل نیروی کم وجود نداره.
از دوستان خواهش میکنم که راهنمایی کنند و اطلاعاتی را در زمینه این پمهای باد که بصورت سیار نیز موجود هستند و همچنین در انواع مختلفی از قدرتها در بازار یافت می شوند، ارائه کنند. یا یک سایت فارسی کامل و جامع را در این مورد معرفی کنند. در مورد قیمتش هم اصلا مشکلی وجود نداره.
البته اگر به جزء پمپ باد راه حل دیگری هم هست ارائه کنند ممنون میشم.
همه دوستان هم از این مورد قطعا آگاهی دارند که عاری بودن گرد خاک درون کیس و فنها تاثیر مستقیمی در گردش هوا درون کیس و راندمان کلی سیستم و در نتیجه کاهش دمای قطعات دارد.

Memonex
15-05-2010, 15:42
از دوستان اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار من قرار بده. اگه تاپیکم در این مورد تکراری است واقعا شرمندم. هر چه جستجو کردم یک تاپیک کامل که در این مورد توضیح داده باشه پیدا نکردم. اگه تاپیک رو هم در انجمن نامناسبی ایجاد کردم مدیران لطف کنند و انتقالش بدند. یا اگه لینک کاملی از یک تاپیک جامع از این سایت در اختیار دارید خوشحال میشم من نیز مطالعه کنم. من در مورد تمیز کردن درون کیس در بسیاری از جاها خوندم ولی راه حلها یکم پیچیده بوده و استفاده از جارو برقی رو هم به دو دلیل منع کردند. یک به علت ایجاد الکتریسیته ساکن و دوم نیروی کم جهت برداشت گرد و غبار. لطفا در مورد پمپها هوا ارزان قیمت سیار با قدرت بالا اطلاعاتی رو اگه تو این زمینه دارید قرار بدید.
منتظر پاسخ شما هستم.....
با تشکر از همه دوستان و کاربران محترم P30World

Memonex
17-05-2010, 15:46
از دوستان عزیز تقاضای راهنمایی دارم.

night lord
17-05-2010, 16:18
عزیز من خودم تو عید کیسمو خونه تکونی کردم .:31:
با جارو برقی و بیرونشم با دستمال و بقیه جاها رو با یک مداد که یک تیکه پنبه رو بهش با چسب شیشه ای چسبونده بودم(از ابداعات خودم) تمیز کردم . البته تکنیک مداد برای پره های فن که غبار بهش چسبیده و قسمتایی که با دست نمیشه تمیز کرد خوب جواب میده ولی یک مقدار حوصله میخواد .
پمپ باد هم از این پمپها میتونی تو پنجر گیریها و تراشکاریها و ... پیدا کنی . کیستو ببری اونجا و باد بگبری توش.
ولی من چون خودم با این پمپها سرو کار دارم اینو بهت میگم که تو بعضی صنفها مقدار ناچیزی آب یا آب صابون صنعتی وارد باد میکنن که به صورت پودر میپاشه بیرون . باید بپرسی که باد فقط باشه و از این چیزا باهاش همراه نباشه.

پیشنهاد من که اگه خودت با روش اول که توضیح دادم تمیز کنی خیلی به صرفه تره و خطرشم کمتر

Behroooz
17-05-2010, 16:30
بهترین راه استفاده از دستگاه blower یا همان دمنده هستش . مخصوصا برای داخل پاور .

شهرام_ایرانی
17-05-2010, 17:09
اکثر این جارو برقی ها خودشون دمده هم هستن
شما اگه کاتالوگ دستگاه خودتون رو نگاه کنید شما رو راهنمایی میکنه
در ضمن اگه خواستی میتونی یک دستگاه دمنده عالی و خوب با قیمت 50 هزار تومان بخری
ولی خب به نظر من هزینه زیادیه

Memonex
18-05-2010, 13:07
بهترین راه استفاده از دستگاه blower یا همان دمنده هستش . مخصوصا برای داخل پاور .

با تشکر از شما دوست عزیز در مورد راهنماییتون. آیا سایت یا منبع کاملی به زبان فارسی در زمینه همین دمنده ها (Blower) هست که بتونم در مورد قمیتها و سایر جزییات اطلاعاتی رو کسب کنم؟ قیمتش زیاد برام مسئله نیست. در ضمن این نوع دستگاههای دمنده سیار رو از چه مراکزی میتونم تهیه کنم؟

Memonex
20-05-2010, 11:36
با تشکر از شما دوست عزیز در مورد راهنماییتون. آیا سایت یا منبع کاملی به زبان فارسی در زمینه همین دمنده ها (Blower) هست که بتونم در مورد قمیتها و سایر جزییات اطلاعاتی رو کسب کنم؟ قیمتش زیاد برام مسئله نیست. در ضمن این نوع دستگاههای دمنده سیار رو از چه مراکزی میتونم تهیه کنم؟

از دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنند. هم چنان منتظر هستم

cmn
25-05-2010, 10:55
زياد خودتو اذيت نكن درب كيس رو باز كن هر دو طرفو حالا كيسو ببر به يه كارگاه نجاري و از شيلنگ باد كارگاه براي تميز كردن قطعات داخلي كيس استفاده كن شيلنگ رو زياد نزديك نگير ، تا حدي نزديك كن كه فشار باد گرد و خاك رو برطرف كنه ، نه قطعات SMD روي مادربردو :41:
نگران مواد اضافي داخل كمپرسورها نباش چون مقدار اونها در ميزان هواي لازم براي تميزكاري كيس ناچيز هستش :46:

David Jones
28-05-2010, 22:51
اینم یه نمونه ازBlower یا دمنده . مارک خاصی نداره ، میتونی از ابزار فروشی تهیه کنی .قیمتش حدود 25 تومن هست . هم دمنده است هم مکنده ، قدرت دمش و مکششم خیلی بالاست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehr1362
29-05-2010, 02:58
سلام.اگر جارو برقی بشکه ای دارین یک راه حل خوب دارم.

لوله خرطومی رو میزاری روی قسمتی که فشار هوا خارج میشه و خودش میشه یک دمنده عالی.

فشار باد هم بسیار بالا خواهد بود به طوری که اگر به شیارهای پاور هم بگیری همه گرد و غبارها خارج میشه.

من 4 ساله اینطوری گرد و خاک داخل کیس رو تمیز میکنم.

Amin.P30
29-05-2010, 07:23
من هر دو ماه یه بار سیستم هامو گر دو خاک میگیرم(ماله گیم نت)
1 کیلو گرد و خاک میاد بیرون...............!
با همین دمنده های 20 تومانی...
برو از یه رایانه فروشی بگیر......
ضمانت داشته باشه بهتره.........
برا خونه سیستم زیاد گردو خاک نمیگیره چون تو خونه هستش دیگه.......:31:

Memonex
05-06-2010, 17:14
از تمامی دوستان عزیز ممنون و سپاسگذارم بابت راهنماییهاشون، زیرا باعث شد تا من جزییات بیشتر و کاملتری رو در مورد Blowerها یاد بگیرم. البته تا همین جا هم که فقط در حد معرفی یک Blower معمولی اشاره شد تقریبا دیگه کارم راه میوفته ولی چون در جایی که ما زندگی می کنیم متاسفانه گرد و خاک زیاده و من ممکنه بارها به استفاده از چنین وسیله ای احتیاج پیدا کنم. با توجه به این موضوع من سوالم در این مورد هستش که نمونه های ارزان قیمت جوابگو هستند که مداوم مورد استفاده قرار بگیرند. اگه مدلهای بهتری هم هستند که میتوان انتخاب کرد قیمتش برام زیاد مهم نیست و دوامش در اولویت قرار داره. در ضمن اگه سایت یا منبع فارسی هم در این مورد وجود داره خوشحال میشم که قرار بدید تا به یک انتخاب قطعی و درست برسیم. با توجه به اینکه شهر ما یعنی بروجرد چون کوچیکه ممکنه به راحتی نشه یک چنین دستگاهی رو پیدا کرد.
جا داره مجددا از همه دوستانی که در این راهنمایی کردند تشکر کنم.

parsinet
22-07-2010, 10:52
از تمامی دوستان عزیز ممنون و سپاسگذارم بابت راهنماییهاشون، زیرا باعث شد تا من جزییات بیشتر و کاملتری رو در مورد Blowerها یاد بگیرم. البته تا همین جا هم که فقط در حد معرفی یک Blower معمولی اشاره شد تقریبا دیگه کارم راه میوفته ولی چون در جایی که ما زندگی می کنیم متاسفانه گرد و خاک زیاده و من ممکنه بارها به استفاده از چنین وسیله ای احتیاج پیدا کنم. با توجه به این موضوع من سوالم در این مورد هستش که نمونه های ارزان قیمت جوابگو هستند که مداوم مورد استفاده قرار بگیرند. اگه مدلهای بهتری هم هستند که میتوان انتخاب کرد قیمتش برام زیاد مهم نیست و دوامش در اولویت قرار داره. در ضمن اگه سایت یا منبع فارسی هم در این مورد وجود داره خوشحال میشم که قرار بدید تا به یک انتخاب قطعی و درست برسیم. با توجه به اینکه شهر ما یعنی بروجرد چون کوچیکه ممکنه به راحتی نشه یک چنین دستگاهی رو پیدا کرد.
جا داره مجددا از همه دوستانی که در این راهنمایی کردند تشکر کنم.

پمپ باد 25 لیتری با موتر و متعلقات که معمولا در تعمیرگاههای موبایل و کامپیوتر هم ازش استفاده می کنن می تونی بگیری که کلا برات 75 تومان هزینه داره