PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 790FX پردازنده 6 هسته ای ساپورت میکنه ؟

sina-star
13-05-2010, 14:43
با سلام

من تا اونجایی که میدونم پردازنده های 6 هسته ای فقط برای مادربردهای چیپست 800 هست ولی اخیرا از بعضی از دوستان شنیدم که برای چیپست 790FX هم بعد از آپدیت بایوس ، استفاده از این پردازنده ها امکان پذیر هست !!!

آیا این موضوع صحت دارد ؟

مادربرد منGigabyte GA-MA790FXT-UD5P هست ، آیا می تونم از پردازنده 6 هسته ای استفاده کنم ؟؟؟؟؟

با تشــــــــــــــــــــکر از راهنمایی دوستان :11:

sir payman
13-05-2010, 15:11
نه سینا جان سری 800 برای 6 هسته ای ها بهینه شدن وگرنه سوکت همون am3 هست و به دلیل داشتن مموری کنترلر ddr3 و ddr2 هم با am2 میشه استفادشون کرد و هم بوردهای am3.
باید لیست cpu های پشتیبانی رو بخونی و ببینی که از کدوم ورژن بایوس به بعد 6 هسته ای هارو ساپورت میکنه مثلا بورد خود من بدون اپدیت بایوس پشتیبانی میکنه.

sina-star
13-05-2010, 21:40
خیلی ممنون از راهنمایی شما پیمان جان ،

به سایت گیگابایت رفتم و به CPU Support List مادربوردم نگاه کردم که با تغییر بایوس به F8 پردازنده Phenom II X6 1090T رو ساپورت میکنه !!!

F8H Bios

Beta BIOS
Add CPU Core Control option
Update CPU AGESA 3.7.0.0 for AMD 6core CPU

با تشــــــــــــکر از راهنمایی پیمان جونم :11:

sir payman
14-05-2010, 11:41
خواهش میکنم سینا جان
دیگه اگر بوردهایی مثل بورد شما 6 هسته ای ساپورت نکنه که دیگه هیچی

amin_caragt2
15-05-2010, 10:41
مدلهای زیادی تو بازار هست که 6 هسته ای ساپورت کنن
این چیپستها AMD توانایی ساپورت 6 هسته ای دارن

AMD 890FX
AMD 790X
AMD 890GX
AMD 880G
AMD 870
AMD 785G
AMD 785G
AMD 760G
AMD 770
البته در مواردی چیپ 780 یا چند چیپ دیگه هم دیده شده که شرکت سازنده این دستکاری یا اضافه کردن یک چیپ توانایی داخل اون مدل قرار داده باشه که برای اطمینان از این مورد به سایت سازنده مادربوردتون مراجعه کنید

TREASURES
15-05-2010, 21:00
مدلهای زیادی تو بازار هست که 6 هسته ای ساپورت کنن
این چیپستها AMD توانایی ساپورت 6 هسته ای دارن

AMD 890FX
AMD 790X
AMD 890GX
AMD 880G
AMD 870
AMD 785G
AMD 785G
AMD 760G
AMD 770
البته در مواردی چیپ 780 یا چند چیپ دیگه هم دیده شده که شرکت سازنده این دستکاری یا اضافه کردن یک چیپ توانایی داخل اون مدل قرار داده باشه که برای اطمینان از این مورد به سایت سازنده مادربوردتون مراجعه کنید

ببخشید که میون بحثتون میام خواستم ببینم سی پی یو ی 960T که 4 هسته ایه با مین 790FX آنلاک میشه به X6؟؟؟؟:31:

nima_hl
15-05-2010, 22:24
ببخشید که میون بحثتون میام خواستم ببینم سی پی یو ی 960T که 4 هسته ایه با مین 790FX آنلاک میشه به X6؟؟؟؟:31:

متاسفانه امروز اعلام شد 960t برای خرده فروشیها به بازار عرضه نمیشه :13:

غم آخرمون باشه :44:

TREASURES
16-05-2010, 09:36

ها :18: میشه یکم بیشتر توضیح بدی پس به کجا انشا الله عرضه میشه ؟؟؟؟ :13:

amin_caragt2
16-05-2010, 18:35

عزیز دلم به خرده فروش نمیدن معلومه میدونی چکار میکنن؟ اول میدن به عمده فروش بعد اون میده به خرده فروش بعد خرده فروش میده به مغازه دار بعد مغازه دار میده به ما :31::27:

sir payman
16-05-2010, 19:06
عزیز دلم به خرده فروش نمیدن معلومه میدونی چکار میکنن؟ اول میدن به عمده فروش بعد اون میده به خرده فروش بعد خرده فروش میده به مغازه دار بعد مغازه دار میده به ما :31::27:

بله یک سری حرفها هست که احتمالا این پردازنده به صورت ریتیل عرضه نشه.البته اگر کمی هم دقت کنیم متوجه میشیم که دلیل زیادی هم برای عرضه اش نیست چون غیر از توربو کور چیز دیگه ای بیشتر نداره.
کش به همون مقدار قبل هست , تکنولوژی هم که 45 نانومتریه و چیز جدیدی نداره.
این هم بخشی از همون صحبتهای شایعه برانگیز:31::
According to AMD, the chip does in fact exist, but it might not even be made available for retail consumption:
"While there are indeed engineering CPU samples floating around of a 4-core Thuban 960T, I do not expect that processor will be released for general availability. Perhaps it may make its way to OEMs by special request, but that remains to be seen."
این هم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3jokes_x
16-05-2010, 20:06

احتمالا به OEM ها عرضه می شه. OEM یعنی شرکت هایی که قطعات کامپیوترهای خانگی PC رو سر هم می کنند و یکجا می فروشند. (ار جمله شرکتهای DELL و HP) مثل فروش لپتاپ. در خارج از کشور فروش کامپیوتر به این شکل خیلی رایجه.

دلیل عرضه نشدن این پردازنده احتمالا اینه که این پردازنده قابلیت Unlock هسته ها و تبدیل شدن به 6 هسته ای رو داره ولی چون پردازنده های 6 هسته ای اصلی AMD تازه وارد بازار شدن و هنوز ظرفیت سودآوری زیادی دارن، AMD قصد نداره با عرضه این پردازنده اشتیاق مردم برای خرید 6 هسته ای ها (و در نتیجه سود خودش) رو کاهش بده. خلاصه احتمالا این پردازنده رو به OEM ها می ده و از اونها می خواد از این پردازنده تنها در کنار مادربوردهایی استفاده کنند که قابلیت Unlock پردازنده رو نداشته باشن!

البته کل این بحث ها حدس و گمان و پیش بینی و تحلیل هست و شاید این اتفاق به این شکل نیافته.

amin_caragt2
16-05-2010, 20:19
احتمالا به OEM ها عرضه می شه. OEM یعنی شرکت هایی که قطعات کامپیوترهای خانگی PC رو سر هم می کنند و یکجا می فروشند. (ار جمله شرکتهای DELL و HP) مثل فروش لپتاپ. در خارج از کشور فروش کامپیوتر به این شکل خیلی رایجه.

دلیل عرضه نشدن این پردازنده احتمالا اینه که این پردازنده قابلیت Unlock هسته ها و تبدیل شدن به 6 هسته ای رو داره ولی چون پردازنده های 6 هسته ای اصلی AMD تازه وارد بازار شدن و هنوز ظرفیت سودآوری زیادی دارن، AMD قصد نداره با عرضه این پردازنده اشتیاق مردم برای خرید 6 هسته ای ها (و در نتیجه سود خودش) رو کاهش بده. خلاصه احتمالا این پردازنده رو به OEM ها می ده و از اونها می خواد از این پردازنده تنها در کنار مادربوردهایی استفاده کنند که قابلیت Unlock پردازنده رو نداشته باشن!

البته کل این بحث ها حدس و گمان و پیش بینی و تحلیل هست و شاید این اتفاق به این شکل نیافته.

این دقیقا همون حربه سیاستی AMD چون بااین کار حجم عظیمی از مشتاقان دنیای کامپیوتر جذب میکنه