PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا موقع نصب هارد شناسایی نمی شه؟

sanam.b
12-05-2010, 23:54
سلام به همه دوستان

خواستم روی یه سیستم ویندوز نصب کنم چون ویندوز قبلی مشکل داشت وسط اجرای برنامه ها هنگ می کرد و .......... ولی عادی بالا می یاد و کارا شو انجام می داد

بعد از گذاشتن سی دی نصب ویندوز و کپی کردن فایلها همون صفحه ای میاد که می گه برای نصب اینتر کنید ، برای تعمیر r رو فشار دهید و برای خروج f3رو بزنید

بعد از فشار دادن اینتر میگه من هارددیسک رو نمی تونم تشخیص بدم

F3 رو زدم و گذاشتم سیستم از هارد بیاد بالا، ویندوز خیلی راحت اومد بالا و باهاش کلی کار کردم

به نظر شما مشکل از کجاست؟ چرا میگه هارد رو شناسایی نمیکنم
سی دی نصب رو عوض کردم، سی دی رام رو عوض کردم، مشکل سر جای خودش بود

یه سوال دیگه :
موقع نصب اول فایلها کپی می شن، پس این فایلها اگه رو هارد کپی نشدن ، پس کجا کپی شدن ؟

saeed774
13-05-2010, 13:13
مشخصات سيستم چيه ؟ شما يکبار تنظيمات بايوس رو پيش فرض کنين . تنظيمات مربوط به هارد از داخل بايوس ممکنه تغيير پيدا کرده باشه . گزينه اش دقيقا يادم نياد ولي دنبال عباراتي همچون Sata as IDE يا Sata as AHCI رو تغيير بده و در دو حالت امتحان کن .
تونستي از سيدي ويندوز ديگه که از درايوارهاي sata و Raid پشتيباني کنه استفاده کن .

یه سوال دیگه :
موقع نصب اول فایلها کپی می شن، پس این فایلها اگه رو هارد کپی نشدن ، پس کجا کپی شدن ؟

بطور موقت روي رم بارگذاري ميشن . همونطور که ديدين مرحله اي از نصب هست که بايد هارد فرمت بشه در اينصورت بايد اون فايل هاي کپي شده از بين ميرفتند .
براي نصب XP هم حداقل 64 مگ رم لازمه .

omidbooter
13-05-2010, 23:12
سلام

تقریبا همین مشکل رو داشتم که واسم حل شد

البته مال من یهو ارور مرگ صفحه ابی داد بعد نه ویندوز بال میومد نه ویندوز جدید نصب میشد

که من هارد رو کابل هاشو جدا کردم و دوباره وصل کردم و البته کابل ساتا رو جاشو عوض کردم مشکلم حل شد.

اگه بازم نشد کابل های هارو جدا کن و بدون هارد سیستمو روشن کن و دوباره خاموش کن کابل ها رو وصل کن.

pcnondaily
13-05-2010, 23:37
اگه هاردت ساتاست، بخاطر اونه. یه ویندوز سازگار با ساتا پیدا کن. توی اینترنت هم پیدا میشه. بعضی سایت ها هم میفروشنش.
:31:

Gj_43
15-05-2010, 22:34
هارد شما چه ساتا باشه یا نه زیاد فکرتو مشغول نکن،برو تو یه مغازه توی سی دی ویندوزاش نگاه کن ببین windows sata edition داره یا نه.از این سی دی که استفاده کنی در هر صورت مثل آب خوردن ویندوزت نصب میشه

Reza Judy
17-05-2010, 12:52
[QUOTE=omidbooter;4943481]سلام

تقریبا همین مشکل رو داشتم که واسم حل شد

البته مال من یهو ارور مرگ صفحه ابی داد بعد نه ویندوز بال میومد نه ویندوز جدید نصب میشد
با سلام
بنده هم همین مشکل را دارم .منتهادر موقع نصب ویندور وبعد کپی فایلهاویندوز وبعد ریستارت برنامه نصب اعلام میکنه پارتیشن بنده را نشناخته .واز بنده دیسکت می خواهد .مثل اینکه این مدل مادر بردها یک دیسکت کمکی برای نصب دارند .مدل مادر برد بندهACPI Multiprocessor pcبوذه و ورژن ان5.1.2600.0میباشد در این نوع مدلفقط ویستا نصب میشه وبرای xpدیسکت لازم داره .حالا اگر دوستان طریقه رفع اشکال یا طریقه بدست آوردن دیسکت یا روش نصب بر روی این نوع مادر برد را دارند لطف بفرمایید .قبلاًاز شما تشکر مینمایم

saya
17-05-2010, 18:16
بعضی از main board های نسبتا قدیمی برای تشخیص هارد ساتا نیاز به نصب درایور هارد از طریق فلاپی دارند(استفاده از f6موقع نصب)چک کن ببین main boardتو از این مدلهاست یانه.

EXTREME
17-05-2010, 18:28
من یه همچین مشکلی داشتم یک بار سیستم مال دوستم بود هر کاری میکردم هاردو موقع نصب ویندوز نمیشناخت
همه کار که فکرشو بکنید کردم
چک کردن اتصالات هارد-استفاده از دیسکت raid - وررفتن با setup -آپدیت بایوس-و....
حتی از تبدیل sata به ide هم استفاده کردم و نشد
دقیقا مشکل شمارو داشتم تو ویندوز میرفت ولی موقع نصب ویندوز هاردو نمیشناخت
آخر سر رفتم یه ویندوز خریدم که یارو میگفت هارد های ساتا رو هم ساپورت میکنه
نصب کردم راحت هاردو شناخت