PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جدول سفارشی

shotok
12-05-2010, 18:10
با سلام
من چیزی شبیه به دیتا گرید نیاز دارم که بتوانم ستون های ذیل را داشته باشم:ستون شماره id, ستون شماره تلفن، ستون خواندن و ستون حذف
وقتی چک باکس خواندن هر ردیف را فشار داد بتواند با توجه به ردیف مورد نظر اطلاعات مربوطه را بخواند و با فشردن حذف سطر مورد نظر حذف شود.
در ضمن اطلاعات مربوط به شماره تلفن را از جای دیگر وارد اون شی (چیزی شبیه به گرید) کنم.من شنیدم برای این مورد از Recordset استفاده می کنند ولی من مورد استفاده آنرا نمی دانم.از قطعه کد زیر استفاده کردم ولی خطا میدهد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تابع fnXmlNodeValue شماره آی دی رو درمیاره.

pezhmax
12-05-2010, 19:35
مطلبتو دقیقا متوجه نشدم ولی اگه بخوای یه گرید داشته باشی که به صورت سفارشی پرش کنی و هر داده رو از یه جه بهش بدی،می تونی یه DataTable مجازی درست کنی :

DataTable MyTable = new DataTable("MyTable");
DataColumn dCol;
DataRow dRow;
CmsPage root;

//Create Table Schema
dCol = new DataColumn("ID");
MyTable.Columns.Add(dCol);
dCol = new DataColumn("Phone");
MyTable.Columns.Add(dCol);
....

بعد هم می تونی پرش کنی :

dRow = MyTable.NewRow();
dRow["ID"] = Guid.NewGuid();
dRow["ID"] = "0911";
MyTable.Rows.Add(dRow);

بعد هم به هر کنترل لیستی Bind میشه.

shotok
13-05-2010, 19:54
مطلبتو دقیقا متوجه نشدم

با سلام
چرا درست متوجه شده اید و از پاسختون سپاسگذارم.
از دستورات شما برای ساخت سطر و ستون استفاده کردم.
بعد از اینکه چک باکس را انتخاب کردم کجا باید کد مربوطه (حذف یا خواندن) را بنویسم؟
با تشکر

pezhmax
14-05-2010, 14:54
با سلام
چرا درست متوجه شده اید و از پاسختون سپاسگذارم.
از دستورات شما برای ساخت سطر و ستون استفاده کردم. ولی در هنگام اجرا وقتی روی checkBox کلیک میکنم انتخاب نمی شود. (در حالت پیش فرض مقدار آنرا false تعیین کردم)
بعد از اینکه تونستم آنرا انتخاب کنم کجا باید کد مربوطه (حذف یا خواندن) را بنویسم؟
با تشکر

اگه تو asp.net کار میکنی باید خصوصیت Autopostback کنترل checkbox رو true کنی و دستورات Binding داده ها رو در رویداد CheckedChanged آن فراحوانی کنی.

اگه تو winform برنامه می نویسی که کافیه تو رویداد CheckedChanged عملیات Binding رو انجام بدی.