PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد استفاده هم زمان 2 سیستم از یک مودم

farshid14
12-05-2010, 14:19
دو تا سیستم دارم که هر دو کارت شبکه آنبورد دارن . یکی از سیستمها مودم نداره و اون یکی مودم adsl داره مدل usb . میخوام اگه بشه این دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم تا هر دو شون همزمان بتونن از اینترنت استفاده کنن .
امکانش هست یا نه ؟
اگه امکانش هست ، تو قدم اول باید کابل دو سر usb تهیه کنم یا کابل شبکه ؟
و بعد از تهیه کابل باید چکار کنم ؟
هر دو سیستم ویندوز xp هستند .
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

undertaker_ss
14-05-2010, 13:05
دو تا سیستم دارم که هر دو کارت شبکه آنبورد دارن . یکی از سیستمها مودم نداره و اون یکی مودم adsl داره مدل usb . میخوام اگه بشه این دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم تا هر دو شون همزمان بتونن از اینترنت استفاده کنن .
امکانش هست یا نه ؟

مودم تون فقط usb می خوره؟
اگه نه که باید یه کابل شبکه بخرید دوتا سیستم رو با هم شبکه کنید به این صورت که به هر دو ip توی یه رنج بدهید

بعد کانکشن اینترنت تون رو با رایت کلیک کردن روش share کنید

به نظر من شما اول کابل رو بخرید تا بعد مرحله مرحله راهنمایی تون کنم

hraeissi
15-05-2010, 08:00
امکانش هست یا نه ؟

بله
اگر فقط USB باشد ، بایستی یک سویچ کوچک بگیرید و دو سیستم با هم به سویچ وصل شوند و با هم شبکه شوند سپس توسط نرم افزارهای PROXY مانند CPROXY کار اشتراک اینترنت را انجام دهید .
اگر هم دارای ETHERNET دارد که باید مودم خودتان را به صورت PPOEP تنظیم نمائید و IP مودم را به Getaway کارت شبکه دو کامپیوتر بدهید

موفق باشید

soltan_abee
22-05-2010, 11:00
بابا برای بنده خدا خرج نتراش دوست عزیز با یه کابل کراس راحت میتونی 2 تا سیستم رو به هم وصل کنی بعد برو توی network adapter و بعد internet sharing رو فعال کن و بعد بقیه قضایا...

hraeissi
27-05-2010, 14:23
بابا برای بنده خدا خرج نتراش دوست عزیز با یه کابل کراس راحت میتونی 2 تا سیستم رو به هم وصل کنی بعد برو توی network adapter و بعد internet sharing رو فعال کن و بعد بقیه قضایا...

دیگه 20000 تومان هم خرجه ؟

rezaete
06-07-2010, 17:00
مودم هایی که هم lan دارن هم usb چی ؟ چطور میشه توتا کامپیوتر همزمان کانکت بشن ؟

hraeissi
23-07-2010, 16:30
مودم هایی که هم lan دارن هم usb چی ؟ چطور میشه توتا کامپیوتر همزمان کانکت بشن ؟

کافیه مودم بصورت PPOEP تنظیم شده و سپس مودم و سیستمها به یک سویچ وصل بشن و IP هم رنج داشته باشند و در آخر هم DGW سیستمها IP مودم بشود