PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واكسن هپاتيت B رو كجاي تهران ميتونم بزنم ؟

outpost
11-05-2010, 09:07
سلام

واكسن هپياتيب B رو در چه مراكزي متونم بزنم ؟

چند روز پيش رفتم يه درمانگاه بزرگ ....

گفتم ميخواستم واكسن هپاتيت ب كه در سه مرحله هست رو بزنم.....

گفتن بايد بري " پاستور " ....
بابا كي حال داره بره پاستور .....
كجاهاي تهران اين واكسن رو ميزنن...
مخصوصا تو شرق تهران اگه جايي رو ميشناسيد بگيد ....

Arpanet
11-05-2010, 20:00
سعي كن بري پاستور چون جاهاي خصوصي ممكنه تاريخ مصرف و زنجيره سرد رو رعايت نكنن

outpost
12-05-2010, 13:10
سعي كن بري پاستور چون جاهاي خصوصي ممكنه تاريخ مصرف و زنجيره سرد رو رعايت نكنن

زنجيره سرد يعني چي ؟

--------------

در ضمن يكي از دوستان ميگفت قبل از زدن اين واكسن بايد آزمايش هپاتيت B بدي ، چون ممكنه هپاتيت B بصورت نهفته توي بدنت باشه و با زدن اين واكسن هپاتيتت فعال بشه.....

آيا اين قضيه درسته و بايد حتما قبل از واكسن ، آزمايش هپاتيت B بديم؟

morsadr
12-05-2010, 14:44
زنجيره سرد يعني چي ؟

از آنجاییکه نگهداری واکسنها باید در شرایط خاصی از نظر دمایی صورت بگیره بنابر این از زمان تولید تا مصرف آن باید این شرایط مهیا باشه یعنی باید در تمام مراحل حمل و نگهداری تا قبل از مصرف دمای ویالهای واکسن از میزان مشخصی بالاتر نره . به این پرسه خنک نگه داشتن واکسن تا قبل از مصرف زنجیره سرد می گویند.
البته به نظر من نمی شه گفت که جاهای خصوصی شرایط استاندارد را رعایت نمی کنند . خیلی از درمانگاه های خصوصی و دولتی این واکسن را دارند.

در ضمن يكي از دوستان ميگفت قبل از زدن اين واكسن بايد آزمايش هپاتيت B بدي ، چون ممكنه هپاتيت B بصورت نهفته توي بدنت باشه و با زدن اين واكسن هپاتيتت فعال بشه.....

اصلا اینطور نیست :18: واکسن هپاتیت فقط شامل آنتی ژن ویروس می باشد و فقط سیستم ایمنی را بر علیه ویروس فعال می کند و در هیچ شرایطی نمی تواند ویروس را فعال کند.
انجام آزمایش قبل از واکسیناسیون واجب نیست ولی اگر انجام شود نشان می دهد که آیا فرد ایمن است یا خیر و در صورتی که ایمن باشد نیازی به واکسیناسیون نیست. :20:

Arpanet
14-05-2010, 20:14
مشكل اينه كه اگه اين موارد رعايت نشه- فرضا چند درصد هم كه باشه- اونوقت واكسن موثر نيست و بعد گرفتن هپاتيت نميتوني جبرانش كني ولي در پاستور مراجع كننده ومصرف بالاست و واكسن هم مال خودشون نيست چون دولتيه اگه من باشم رو سلامتي ام ريسك نميكنم