PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا DNS های گوگل من را اسکن می کنند؟

ahmadzaq
10-05-2010, 17:52
سلام به همه ی P30world ی ها

همون طور که میدونید گوگل دو تا DNS داره که رایگان هستند

و من هم برای افزایش سرعت از اونها استفاده می کنم

اما گوگل چرا مدام پورت های سیستمم را اسکن میکنه؟؟ (طبق گفته های فایروالم =Outpost)

======
موضوع دوم:
دو تا IP دیگه هم هست تو شبکه که مدام پورتها را اسکن میکنن ؟؟ چرا ؟؟
اینم IP ها 85.15.1.10 و 85.15.1.12 تا جایی که من Whois گرفتم اینها ماله همین شرکتیه که ازش ADSL گرفتم (Shatel) ، چرا باید شرکت این کار رو بکنه؟ (ممکنه سرور هاشون آلوده شده باشن؟)
======
سوم:
آیا ممکنه مودم ADSL هم -- بشه؟
(چون ، با این که دانلود ندارم، اما چراغ مودمم مدام چشمک میزنه ، مثل موقغی که دانلود دارم)

(یعنی ،جناب هکر به جای نفوذ به ویندوز ، بیاد و سیستم مودم رو -- کنه و از اونجا از اینترنت بنده استفاده کنه زیاد در مورد -- نمیدونم اما شنیدم که یه سری سیستم هکر ها دارن به اسم زامبی که از اونها واسه حمله استفاده میکنن )
====
:10:

mmiladd
10-05-2010, 18:49
سلام به همه ی P30world ی ها

همون طور که میدونید گوگل دو تا DNS داره که رایگان هستند

و من هم برای افزایش سرعت از اونها استفاده می کنم

اما گوگل چرا مدام پورت های سیستمم را اسکن میکنه؟؟ (طبق گفته های فایروالم =Outpost)

======
موضوع دوم:
دو تا IP دیگه هم هست تو شبکه که مدام پورتها را اسکن میکنن ؟؟ چرا ؟؟
اینم IP ها 85.15.1.10 و 85.15.1.12 تا جایی که من Whois گرفتم اینها ماله همین شرکتیه که ازش ADSL گرفتم (Shatel) ، چرا باید شرکت این کار رو بکنه؟ (ممکنه سرور هاشون آلوده شده باشن؟)
======
سوم:
آیا ممکنه مودم ADSL هم -- بشه؟
(چون ، با این که دانلود ندارم، اما چراغ مودمم مدام چشمک میزنه ، مثل موقغی که دانلود دارم)

(یعنی ،جناب هکر به جای نفوذ به ویندوز ، بیاد و سیستم مودم رو -- کنه و از اونجا از اینترنت بنده استفاده کنه زیاد در مورد -- نمیدونم اما شنیدم که یه سری سیستم هکر ها دارن به اسم زامبی که از اونها واسه حمله استفاده میکنن )
====
:10:

جواب سوال سوم... اگه دانلود نداری و ب گردی نمی کنی ولی باز اون چراغ چشمک می زنه یه ذره

مشکوکه... یه du meter نصب کن و ببین چه خبره..!

ahmadzaq
26-05-2010, 13:55
تا جایی که خودم فهمیدم ....
اون دو تا IP مربوط به DNS های همین شرکته (اما نمیدونم چه مرگشونه که هی روی سیستمم پورت باز میکنن و فایروالم هم آلارم میده)

و در مورد DNS های گوگل ، توی یه سایت انگلیسی نوشته بود که از یه جا دیگه اون اسکن ها انجام میشه و گوگل واسطه هست
(اگه درست معنیش رو متوجه شده باشم)

حالا هم از OPENDNS استفاده میکنم
بهتره...
208.67.222.222