PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کتاب مقرراتی برای شوهرها( جیمز دیل و سارا بت اندرو )

sepideh_bisetare
10-05-2010, 09:29
مشخصات کتاب:
مقرراتی برای شوهرها
نوینده»جیمز دیل و سارا بت اندرو
مترجم:سهیلا موسوی وضوی
ویراستار:امیر طاهری
ناشر:نسل نو اندیش
شمارگان:5000 جلد
نوبت چاپ:ششم
سال چاپ:85

مقدمه:اینجا مقرراتی آمده که منتظرش بودید، مقرراتی که حتی از وجود اونا خبر نداشتید. مقرراتی که وقتی به سر قراری می رفتید و منجر به بله گفتن میشد،هیچ کس راجع به اونا حرفی با شما نزده بود.
هیچ وقت پدرت تو رو ننشوند که بهت بگه: ((پسرم وقتی ازدواج کردی گاهی باید از کنترل تلوزیون بگذری))دوستای متهلت هیچ وقت تو رو یه کناری نکشیدن که بگن: ((هراز گاهیبراش گل بخر)) هم اتاقی قدیمی ات هیچ وقت نصیحتت نکرد: ((بودا یه اسم عاشقانه ی مستعار برای زنت نیست.))
هیچکی تا حالا بهت نگفته که مقررات یا خط مشی ها، یا قوانینی لازمه تا بتونی با جنس مخالف سر و کار داشته باشی.
فکر می کرد که این ماهین زن و شوهری به طور طبیعی خودش پش می آید
اشتباس!چزی به اسم طبیعی در این مورد وجود نداره. فکر می کنی چرا اسمشون جنس مخالفه؟؟؟؟ اونا گونه ی خاص خودشون هستند.
باید مقررات رو بدونی. اگه گواهینامه رانندگی میخوای، باید قوانین رو بدونی(همین موضوع در مورد شکار و ماهیگیری هم صادقه) و درست مثل رانندگی،در زندگی زناشویی هم اگر کار اشتباهی بکنی،یه احضاریهیا برگ جریمه دستت میدن.
یه شلخته ی کشنده بودن، با چپ چپ نگاه کرن های سنگین و تا سه روزگفتگوی یه کلمه ای، قابل مجازاته. فراموش کردن یه سالگرد عروسی،گناه کبیره ی زندگی زناشوییه. یه دوره ی تنها را خواهی گذروند و باید در کلاس های درمانی شرکت کنی.
ولی حالا، مورادی که توسط هزاران شوهر کر کشته که این قوانین تغیر ناپذیر رو دنبال کردن و ((شوهرهایی که اونا را زیر سبیلی رد کردن))آزمایش و اثبات شده،تو برای این کتاب راهنما نوشته شده،کتاب: مقرراتی برای شوهرها.
اگه از این مقررات پیروی کنی، آیا یه زندگی زناشویی عالی خواهی داشت؟ کی میدونه، اصلاً زندگی زناشویی عالی چی هس؟ زندگی من،تو یا زندگی هر کس دیگه ای؟
ولی یه موضوع قطعیه، اگه وقیحانه این مقررات رو زیر پا بگذاری، یه زن عصبانی خواه داشت. در کدوم صورت، قانون یک رو ببین: ((عذرخواهی کنید.))

rambo_1386
10-05-2010, 10:11
دستت درد نکنه سپیده :46: مولفاش یکی زنه یکی مرد آره؟ حتما زن و شوهرن :31: احتمالا کتاب جالبی باشه!!! راستی چه تیراژ بالایی داره:31:

sepideh_bisetare
10-05-2010, 10:25
عذر خواهی کنید

فکر میکنی کار اشتباهی نکردی،پس چرا عذر خواهی میکنی؟ بله چون کار اشتباهی کردی،ولی هنوز نمیدونی چه کاری. عذرخوهی کن و تو این بازی پیش باش.

sepideh_bisetare
10-05-2010, 13:15
کنترل از راه دور نشان مردانگی شما نیست
عاشق قدرتی، اون وسیله ی بلند،صاف،باریک، مردافکن و جادویی تو دستت. بهش اشاره کنی، تصاویر جلوی چشمات تغییر میکنن. کلیکش کن و این تویی که سرنوشت هر نمایشی رو تعیین میکنی. شبکه خرید؟ امکان نداره. برنامه ی آخرین مد؟ فراموشش کن. برنامهی اپرا؟ نه،نه،نه. سی. ان. ان؟ فقط در مواقع جنگ. برنامه ی سیمپسون؟ خیله خوب. برنامه ی تکراری. قانون و نظم عمومی؟ هووم. ای. سی. پی. ان؟ بله. بله. بله!
ولی معنی زندگی زناشویی سهیم شدنه و معنیش اینه که گاهی بذاری اون کنترلو دست بگیره... و به اون اشاره کنه و کلیکش کنه... بله،تصمیم بگیره که چی تماشا کنین،حتی اگه یکی از اون فیلم های مربوط به شبکه ی زندگی باشه.

---------- Post added at 02:15 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

توجه کنید
یا دست کم به نظر برسه که دارین توجه می کنید.

sasha_h
10-05-2010, 16:12
واسه دانلود نداری... ؟:20:

Advanced Ali-001
10-05-2010, 16:48
اوهو سپیده جان عجب تایپیکیه دستت دردنکنه ته تایپیکه خیلی چیزا مخصوصا واسه مبتدی ها تو ش گزاشتی که یاد بگیرن نمرت20!
ارادتمند علی.:11:

sepideh_bisetare
10-05-2010, 16:58
یک اسباب برقی خانگی،هدیه نیست.

یه همزن،نان برشته کن،چندکاره،وافل پز، ماشین رشته کن یا نان پز. مهم نیست چه قدر معرکه هست، چه قدر مدرن و چه قدر در وضعیت هنری باشه. حتی اگه توصیه ی وولف گنگ پاک،امریل لاگاس و مارتا استوارت پشتش باشه، بازم یه دستگاهه که غذایی درست میکنه که احتمالاً اونو خواهید خورد. یه اسباب برقی خانگی که یه هدیه نیست،یه ابزاره. تو ابزاررو دوست داری و اون هدیه رو.

مراقب میدون مین باشید

هیچ وقت جواب این سوال که(( آیا من چاق شدم؟)) رو نده مگه اینکه از جونت سیر شده باشی.

گاهی اوقات اون نظر شما را نمیخواهد

وقتی زنت یکی از سوالای زیر رو می پرسه:
چطورم؟
این لباسم چطوره؟
موهام چطوره؟
این کفش به این لباس می آد؟
تو این شلوار چطورم؟
در واقع ازت سوال نمیکنه. او یه ارزیابی صادقانه،یه بررسی یا پیشنهاد نمیخواد، سوال او اینکه آیا دوستش داری؟((((عجب نکته ظریفی)))
هر سوال و تموم سوالایی که در اون کلمهی ((چطور)) هست رو تو با عالی جواب بده. این تنها جواب خوبه و فقط زمانی خوبه که سریع و محکم بیان بشه. تردید ننتردید بیانگر شکه،شک بیانگر اینکه احتمال داره کس دیگه ای بهتر به نظر برسه، و تو در فکر اونی(:دی) این طور نیست. مارمولک نفرت انگیز؟؟؟؟؟

واسه دانلود نداری... ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نه عزیز هنوز تازه دارم تایپش میکنم

ارادتمند علی.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لطف داری علی جان.
از سارا و امیر و وحید هم ممنونم

vahidgame
10-05-2010, 17:20
یه سوال داشتم.اینجا میشه در مورد این کتاب بحث کرد یا اینکه فقط کتابو می نویسی؟
یعنی منظورم اینه که هر کسی میتونه نظرشو در مورد مطالب کتاب بگه؟

Luxe
10-05-2010, 17:50
یه سوال داشتم.اینجا میشه در مورد این کتاب بحث کرد یا اینکه فقط کتابو می نویسی؟
یعنی منظورم اینه که هر کسی میتونه نظرشو در مورد مطالب کتاب بگه؟

این طور از قوانین انجمن به نظر میاد نظر دادن درباره کتاب هیچ منعی به چشم نمیخوره.

اما از نظر بده این کتاب ها برای روح جامعه مثل سم هستن.چقدر خوبه یک کتابی به عنوان مقرراتی برا همسر هم بنویسن
همسر=زن

mans zelmerlow
10-05-2010, 18:08
چه تاپيك جالبي بود.هم واس مجردها هم واسه مزدوجين خوبه.ممنون:10:

Old_Chater
10-05-2010, 21:34
نويسنده اين كتا بخيلي فيمينيسم بوده چون بايد اين كتاب رو براي هر دوطرف مينوشت

sepideh_bisetare
11-05-2010, 01:58
یعنی منظورم اینه که هر کسی میتونه نظرشو در مورد مطالب کتاب بگه؟ از نظر من مشکلی نداره نظرتون رو اعلام کنید بستگی به قوانین سایت داره

اما از نظر بده این کتاب ها برای روح جامعه مثل سم هستن.چقدر خوبه یک کتابی به عنوان مقرراتی برا همسر هم بنویسن
همسر=زن

نويسنده اين كتا بخيلي فيمينيسم بوده چون بايد اين كتاب رو براي هر دوطرف مينوشت قضاوت عجولانه کار درستی نیست. این کتاب دو تا نویسنده داره. یکی خانم یکی آقا. و یه کتاب دیگه ای هم هست به عنوان مقرراتی برای زن ها. پس برای دو طرف و زندگی صلح آمیز نوشته شده. که متاسفانه من اون کتاب رو ندارم.

چه تاپيك جالبي بود.هم واس مجردها هم واسه مزدوجين خوبه.ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موافقم. کتاب خیلی مفیدیه!

sepideh_bisetare
11-05-2010, 08:38
هر روز مانند یک شوالیه عمل کنید
مجبور نیستی اژدها رو از پا در بیاری. فقط هر از چند گاهی در رو براش باز کن. با او تا ماشین قدم بزن(راست میگه دیه:دی)چک ها رو بپرداز. اگه هوا بارونی بود اون رو با ماشین تا دم در برسن. چرا؟ چون انجام اینکارها مودبانه و خوبه. ممکنه تاریخ گذشته یا از مد افتاده،تادر یا ناهماهنگ با اجتماع مدرن باشه، ولی مودبانه و خوبه. مودبانه رفتار کردن از مد نمی افته.

بگذارید ابزار قدرت(برقی) شما را ببیند.
حالا این فرصتیه تا مردونگی حقیقی خودتو به نمایش بذاری. پیچ گوشتی بی سیم، دریل چهار سر مته، چرخ سنباه و اره ی زنجیری خوتو نشونش بده.
یه نمونه ی کار نشونش بده. اونا رو روشن کن، یه تیکه الوار رو اره کن. یه سوراخ تو یه تیکه چوب واقعی ایجاد کن. یه تیکه چوب دیگه پشت اون بنداز، یه پیچ توش فرو کن و دو تخته رو به هم محکم کن، او حیرت خواهد کرد.
نذاری به ابزارت دست بزنه ها!!!!!!!!

---------- Post added at 09:38 AM ---------- Previous post was at 09:34 AM ----------

منقل کباب پز
هر چی باشه تو یه مردی.
بفرما یه انسان ایستاده جلوی یه جهنم پر از حرارت(با زغال یا گاز پوپان) ماء الشعیر توی یه دست، یه چنگال که یه دما سنج تو کار داره تو دست دیگه ات،قادر به تغییر شکل یه قطعه از گوشت گاو به یه استیک بهشتی هستی.
تنها مواردی که نیاز داری،یه تکه فولاد آبدیده،چوب هرس شده ماهون ماهوتی رنگ؛استارت برقی،دو عدد طاقدیس، سه پایه با حفاظ شعله گرد،یعنی مرسدس تربوگریل 5000 دلاری.
مرد! گوشت!آتیش! چه عالی!!!!!!!!!!!

rambo_1386
11-05-2010, 17:56
قضاوت عجولانه کار درستی نیست. این کتاب دو تا نویسنده داره. یکی خانم یکی آقا. و یه کتاب دیگه ای هم هست به عنوان مقرراتی برای زن ها. پس برای دو طرف و زندگی صلح آمیز نوشته شده. که متاسفانه من اون کتاب رو ندارم.
تو گفتی ما هم باور کردیم:31: من که میدونم اون کتابو هم داری:31:
مر30 بابت وقتی که روی کتاب میذاری:46:

عــــلی
11-05-2010, 19:15
سلام.
وای ممنونم ازت واقعاً عالیه من هر روز باهاش دعوا میکنم و البته 50 درصدش تقصیر منه که زود ناراحت میشم ولی این کار هر روز ماست البته اینم بگم که ما خیلی همو دوست داریم.

وقعاً ممنونم.

sepideh_bisetare
12-05-2010, 01:14
کلیشه ای نباشید. باب روز باشید.
خیله خوب،پس گوشت کبابی درت میکنی. خب، ولی استیک چند وقت یه بار و ذت پخته شده در فویل در زیر زغال، کمک عمده ای به معامله ی زناشویی نمیکنه.
مثل اون مرد دیگه ای که در فضای سر بسته به اسم آشپزخانه نمیتونه یا نمیخواد آشپزی کنه نباش. پختن یه غذایی رو یاد بگیر. هر چیزی، حتی ژامبون گوشت. اونو غذای مخصوص خودت کن:ژامبون گوشت باب. بعد به اون مخلفاتی اضافه کن:ژامبون گوشت بابا با سیب زمینی باب،ساندویچ ژامبون گوشت بابا،املت های ژامبون گوشت بابا،ژامبون غافلگیرکنندهی باب(یه موردی مثل ژامبون گوشت بابه)سوپ ژامبون گوشت بابا(قطعاتی از ژامبون گوشت بابا تو آب داغ)ژامبون گوشت رابرت(ژامبون گوشت بابا با راسته ی گرد،نه شقه ی گرد گوشت) و ژامبون گوشت پس موندهی باب(که نیاز به توضیح نداره).
با افزایش اعتماد به نفست،بالهاتو باز کن،تا بتونی حرف بزنی:بال های جوجه ی باب،ران های باب،سینه های باب و جوجه کاملاً کبابی باب! حالا کارتو به رشته فرنگی تغییر بده:تورتولینی مخصوص باب(مقداری از اون رو تو مرغ بنداز). حالا غذاهای دریایی رو امتحان کن:تن بابا،ماهی لقمه های باب و میگوهای باب(واوو!!)خیلی زود یه فهرست غذایی کامل خواهی داشت و میتونی غذاهای محبوب ،مثل کباب دیگی باب رو دوباره بپزی.
فقط بعضی وقتا مسئولیت پخت بعضی غذاها رو به عهده بگیر. این صفت آشپزخانه ای نیست،تلاش خانوادگیه و این انتظار که کس دیگه ای(زنت) این کار رو بکنه در میون نیست.(ستور آشپزی هم داشت:دی!)
اگه واقعاً نمیتونی آشپزی کنی،فراهم کن:برو بیار و سفارش بده. غذاها خود به خود روی میز ظاهر نمیشن،یه نفر هست که اونا رو اونجا میذاره و اون یه نفر میتونه تو باشی،باب.

تو گفتی ما هم باور کردیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من که میدونم اون کتابو هم داری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مر30 بابت وقتی که روی کتاب میذاری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دنبالش هستم پیداش کنم اونم تایپ میکنم. خواهش میکنم

سلام.
وای ممنونم ازت واقعاً عالیه من هر روز باهاش دعوا میکنم و البته 50 درصدش تقصیر منه که زود ناراحت میشم ولی این کار هر روز ماست البته اینم بگم که ما خیلی همو دوست داریم.

وقعاً ممنونم.
سلام دوست عزیزم. امیدورام با خوندن مطالب این کتاب بتونم گوشه ای ازمشکلات زندگیتون رو حل کنم.

ehsan_wwe
12-05-2010, 18:47
ممنونم از تلاشت سپيده جان
اما بايد اينم در نظر گرفت با كتابو صحبت زندگي خيلي يك نواخت ميشه
خوبه كه ادم همه چيو خودش درك كنه و لمس كنه

sepideh_bisetare
12-05-2010, 21:10
با شکیبایی انتظار بکشید

هر دوی شما شب میخواید برین بیرون. تو برای در آوردن کفش های کتونی و پا کردن(کفش نوت)اسپری زیر بغل زدن و تن کردن یه پیرهن نیمه تمیز از بالا سر،دو دقیقه و چهارده ثانیه وقت لازم داری.
او بیش از تو کار داره که انجام بده. کارهایی که حتی تصورش رو نمیتونی بکنی. تشریفات مربوط به زیبایی،تشریفات وقت گیرن.
اگه واقعاً نمیتونی صبور باشی،تظاهر کن. یا کاری برای انجام دادن پیدا کن. مثل حساب کردن مالیات های عایدی برای سال آینده ات. تپ تپ به ساعتت نزن و هی قدم نزن. با دادن اون چیز چیه؟ خط چشم به دستش بهش کمک نکنم.(هول میشه:دی) فقط این حقیقت رو که او بیش از تو،وقت لازم داره رو بپذیر. او خیلی بهتر از تو به نظر خواهد رسید.

مرتب دوش بگیرید.
تو یه مردی،بوی بد میدی(ببخشیدا! اما عین جمله کتاب بود:دی)

یک دنباله لباس پشت سرتان به جا نگذارید
با انداختن لباسات،روی زمین،هر دفعه یکی از ژاکت گرفته تا عرق گیر،پیرهن تا شلوار و لباس زیر تا کفش،جوراب و لباس رو از تنت در تیار. تو هنسل نیستی که با یه دنباله لباس،برای گرتل تا خونه رد پا بذاری(:دی) مگه خوکی؟ وسایلتو جمع و جور کن

تاپيك خوبيه .
ادامه بده......ممنونم

در کل فضای روحانی تاپیکو بهم نریزیم الان صاحابش میاد میزندمون... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وحید جای منو تو بازیه نه اینجا.زنم بگیرم عمه مموتی رو میگیرم.دی:

زن بگیریم که چی بشه؟ اصن ما می خوایم تا آخر عمر مجرد باشیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر کس نظری داره دیگه من قصدم یاد دادن یه چیزی به بقیه بود. چون به نظرم کتاب خیلی مفیدی اومد.
وحید و سینا،ببینم بهتون مدال دادن که گفتید به درد نمیخوره؟ خیلی ششلید بابا:دی. شماها آب گیر نمیارید والا شناگر ماهری هستید.

ÖMID
12-05-2010, 21:27
در صورتی که از هر دو کتاب تایپ میکردید و میزاشتید اینجا خیلی بهتر و موثر بود. و دختر ها هم استفاده میکردن
و مطمئن باشید دلیل منفی بودن پست های اخری همین موضوعه. رو خود من هم تاثیر منفی گذاشت.

Old_Chater
12-05-2010, 22:10
حالا اين كتابو از كجا بايد تهيه كرد؟نسخه پي دي افش واسه دانلود هست؟

vahidgame
12-05-2010, 23:01
حالا اين كتابو از كجا بايد تهيه كرد؟نسخه پي دي افش واسه دانلود هست؟
والا من هر چی گشتم پیداش نکردم.

sepideh_bisetare
13-05-2010, 00:59
دستورالعمل ها را بخوانید و دنبال کنید

اون موراد کوچیک چاپ شده و تا شده که از دوازه تا هشتصد صفحه هستند،دفترچه هایی به زبان اسپانیتیی،ژاپنی و نروژی و انگلیسی دست و پا شکسته با حروف و اعداد و نشانه ها و نقاشی های بطور عمد مبهم دیوار از دیوار الف، دیوار ب و دیوار پ(ب کجاس؟) و از مرحله 1 تا 134،زبانه هایی که در سوراخ هایی جا می افتند. شیارهایی که توی اون قطعات مربوطه جا می افتند. شیارهایی که توی اون قطعات مربوطه جا می افتند و حلقه های فلزی مختلف پیچ و مهره،میخ و میخ طویله،قلاب و قلابک رو میشناسی؟دفترچه هایی که در کیسه های پلاستیکی مهر و موم شده اند و زیر یه مایل مکعب دانه های اسیروفوم که داخل اون جعبه های موجدار،محکم شده مقواهای دوبله چسب خورده تسمه پیچ شده و سوزن منگنه خورده که باز کردن اونا غیر ممکنه مدفون شدند و حاوی مواردی مثل میز پیک نیکی،رایانه،استریو،کتابخا نه،آشیانه های پرنده ها،باربند،دوچرخه،اتومبیل، خنک کننده،مرطوب کننده،خشک کننده،رطوبت بخش،جا ادویه ای،جای دوچرخه،منقل کباب پز،سرویس بازی تاب،الاکلنگ و جعبه شنه رو میشناسی؟ آیا دستور العمل اونا رو میدونی؟

اونا رو دور نریز و ندیده کنار نذار.فرض نکن که((هر احمقی میتونه یه اتاقکو سر هم بندی کنه))یه روز شنبه ی کامل خودتو صرف لعن و نفرین به کلاهک گمشده کپسول!!**%@!*# نکن (اصلاً کلاهک کپسول چی چی هست؟)به عبارت دیگه مرد نباش.

دستورالعمل ها به دلیلی اونجا هستن که راهنمایی کنن. بخون و اونو دنبال کن. از اتحادیه ی شوهران اخراج نخواهی شد. قادر خواهی بود که عقب بایستی و بگی: ((آن ننو رو من برپا کردم. خب دست کم اون چی چی توری رو،تو اون چی قلاب انداختم.)) ((((((((((من که خودم هیچی از این قسمت نفهمیدم:دی)))))))))))))))

راه را بپرسید

گم شده ای؟ بپذیر. آیا با نپرسیدن راه به جایی که میخوای میرسی؟ شاید. بالاخره،ولی بالاخره زان طولانی یی است. از یکی بپرس که چطور میتونی به اونجا بری. قبل از بالاخره به اونجا برس. و با این کار هیچ بخشی از آناتومی بدنت کوچیک تر نخواهد شد. قول میدم(:دی).

در صورت تاخیر روش تکنیکی پیشرفته را امتحان کنید:تلفن بزنید.

به این تریتیب او فرض نخواهد کرد که الف:در اوتوبان مردیییییییییییییییییییییی یییییییییییییی. ب:یا مشغول کاری هستی که قرار نبوده باشی و به اندازه مردن در اتوبان خوبه(:دی)

حالا اين كتابو از كجا بايد تهيه كرد؟نسخه پي دي افش واسه دانلود هست؟ دوست عزیز من قبلاً هم گفتم در حال حاضر دارم تایپش میکنم. تموم بشه میدم پی دی اف هم بکننش

در کل کتاب خوبیه.ولی یه بعدی هستش اگه دو بعدی بود بهتر بود. سه بعدی هم بود که عالی بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون یکی هم بذار دیگه. اون شاید بیشتر به درد بخوره. تو دیگه چرا؟ من که گفتم مقرراتی برای زن ها هم داره.منتهی من اون کتابو پیدا نکردم که تهیه اش کنم. مطمئن باشید به محض تهیه اش براتون اونم تایپ میکنم

vahidgame
13-05-2010, 01:06
بچه ها چرا حاشیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جو سازی نکنید لطفاً

صد در صد موافقم.
حالا یه نظری ما دادیم دیگه قرار نشد که اینجا به بحث در مورد ازدواج کشیده بشه:rolleye:
توجه کنید که سپیده داره زحمت میکشه و مطالب کتابو اینجا میذاره تا همه استفاده کنن.
صحبت هایی که دوستان می کنن شاید درست باشه ولی به نظرم اگه در مورد ازدواج بحث یا سوالی دارید در این گروه مطرح کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ÖMID
13-05-2010, 01:11
اقایون عزیز , سپیده خانوم راست میگه دیگه :31:
بزارید هر چی تایپ میکنه راحت تایپ کنه .
این مطالب برای کسایی هستش که میخوان به هر دلیلی زن بگیرن.
و اگه میشه قول بده که کتاب دومی رو بخری ؟ lol
راستی بگم که جملات اصلا علمی نیست و خیلی اغراق شدست.:31:
انگار یاور 30 بار تو عشق شکست خورده بعد اومده این کتابو نوشته ...

sepideh_bisetare
13-05-2010, 01:28
راستی بگم که جملات اصلا علمی نیست و خیلی اغراق شدست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انگار یاور 30 بار تو عشق شکست خورده بعد اومده این کتابو نوشته ... حق با شماست اما من نمیدونم همچین کتابی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعاً چرا به چاپ ششم رسیده و تیراژ بالایی داره!!!!!!!!!!!!!!
انتشارات کتاب(((((نسل نواندیش))))) بهتره دیدتون رو باز کنید و اندیشه هاتون رو نو! زندگی از نوک بینیتون فراتره آقایون!. شرمنده. اما من قصدم خیر بود!

vahidgame
13-05-2010, 01:37
حق با شماست اما من نمیدونم همچین کتابی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعاً چرا به چاپ ششم رسیده و تیراژ بالایی داره!!!!!!!!!!!!!!
انتشارات کتاب(((((نسل نواندیش))))) بهتره دیدتون رو باز کنید و اندیشه هاتون رو نو! زندگی از نوک بینیتون فراتره آقایون!. شرمنده. اما من قصدم خیر بود!
واقعا سپیده درست میگه. دیگه این قدر هم بدبین نباشید.
در مورد مشکلات ازدواج و این جور چیزا من خودم درک می کنم ولی بازم میگم جاش اینجا نیست و می تونید به این گروه برای این بحث ها مراجعه کنید:

توی این گروه همه جور بحثی در مورد ازدواج آزاده...

ssaraa
13-05-2010, 06:49
این کتاب مخصوص یا آقایون زن دار هست یا آقایونی که دوست دارن زن بگیرن.......پس راجع به اصل ازدواج بحث نکنین.........
میتونین برای بحث در رابطه با ازدواج برین تو همون گروه ازدواج بحث کنین

ehsan_wwe
13-05-2010, 07:25
اندیشه هاتون رو نو! زندگی از نوک بینیتون فراتره آقایون!. شرمنده. اما من قصدم خیر بود!
قصد جسارت يا توهين ندارم اما دخترا عاشق اينن كه از روي كتاب يا يك دستور العمل برن جلو
پس مرد سالاري رو دوست دارن
پس كتاب هاي اموزش اجتماعي ميخونن
پس .......
اتفاقآ جالبه بدوني كه
خونواده هايي كه طبق يك روش از پيش تايين شده ‌(‌ خونواده هاي تشكيل شده از يك معلم يا يك روانپزشك )‌ زندگي هاي واقا نچسب و خشكي دارن ( خيلي استسنا توشون كمه )‌ فرزندان اين جور خونواده ها خيلي سخت با جامعه اوخت ميشن

و اما آموزش ها و مسائل مربوط به حاشيه
خيلي تشكر ميكنم از مطالب مفيدي كه ايشون دارن در اختيارمان مي گذارن
واقآ‌ جا داره تا من به شخصه از شما تشكر كنم
خوندن اين مطالب به مرد يا زن شهامت رو به رو شدن ميده اميد ميده تا اگر مشكلي پيش اومد به اين فكر كني كه : بدوني داري چي كار ميكني و همه چيز تهت كنترل هست
پيشناهاد ميكنم مطالب رو بخونيد
ببخشيد اگه منم اينجا شدم پيام بازرگاني

sepideh_bisetare
13-05-2010, 09:44
بیدار بمانید
امسال به یه برنامه ی موزیکالل،اپرا،باله و یا سمفونی برید. به یه قدری لای چشماتو باز بذار،حتی اگه از برنامه ی موزیکال،اپرا و باله یا سمفونی ها متنفری. رفتن و بیدار موندن نشون دهنده ی اینه که گاهی میخوای خواست های خودت رو در درجهی دوم اهمیت قرار بدی. به کارهایی که او به خاطر تو تحمل کرده فکر کن.
تازه یه کم فرهنگ به خرج دادن آسیبی بهت نمیرسونه(هر چند یه عالمه فرهنگ داشتن،میتونه آمار ورزشای کلیدی رو از مغزت بیرون کنه.)

بعد از مغازله بیدار بمانید
بعد از مغازله بیدار بمان. صحبت کن. او را در آغوش بگیر. بعد میتونی به یه کمای عمیق فرو بری.

واقعاً گوش کنید
این کار بیش از سر تکون دادنه. فقط این نیست که منتظر نوبت صحبت کردن خودت باشی. این کار گوش ددن به حرفاییه که میگه(یا نمیگه) و فهمیدن اوناست(این از همه مهمتره. فقط گوش نکن بابا،یه کمی هم درک کن:دی)
خطر ناموفق بودن در جواب دادن،به این جمله رو به جون نخر((اگه واقعاً داشتی گوش میدادی،پس بگو داشتم چی میگفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)) آزمایش کن.

karin
14-05-2010, 09:10
پست های اضافی پاک شدند

دلیلی برای بحث و اعلام نظرات شخصی تون در این تاپیک وجود نداره
هر کسی بدش میاد از ازدواج یا این کتاب به دردش نمی خوره، مجبور نیست بیاد و بعد هم بحث رو به حاشیه بکشه!
همون طور که دوستان دیگه هم گفتن برای بحث های این چنینی به گروه مربوطه مراجعه بفرمایید
در صورت تکرار، تاپیک برای همیشه قفل و با متخلفان مذکور، برخورد خواهد شد

موفق باشید

sepideh_bisetare
15-05-2010, 01:08
تاریخ های کلیدی را به خاطر بسپارید .
مردها در به یاد نداشتن تاریخ های مهم در روابطشون ، رسوای خاص و عامند . تولد او سالگرد عروسی تان ، کی نامزد کردید ، روزی که دوستت بهت تلفن کرد و پیشنهاد داد که به او تلفن کنی و ازش بخواهی با هم بیرون برید . تاریخ ، روز ، مکان ، وقت دقیق اولین ملاقاتتان و .... اینا مواردی هستند که خاطرات را تشکیل می دهن . اگه اونا را به خاطر نسپاری ، پس توجه نداری . اگه برات مهم نیست ... خب ، حتی نمی خوار اون جا بری . فقط یک راه برای بخاطر سپردن تمام این تاریخ ها وجود داره ، همون راهی که تاریخ ها را در دروس دبیرستانت به خاطر سپردی . اونا را روی کف دستت بنویس .

مشغول پرسه زنی مرسوم شوید
با زنت برو خرید ... بله ، حتی وقتی به جنسی احتیاج نداری . فقط برو نگاهی به همه چیز بنداز . این وقت خوبی برای صرف کردن با هم هست . فرض کنیم که نمی تونی امتیاز نگه داری ، تیم خودت را تشویق کنی ، یا روی خرید شرط بندی کنی ، ولی این کار خیلی بهتر از سایر فعالیت های دیگه از جمله انتخاب کاغذ دیواریه .

ehsan_wwe
15-05-2010, 08:17
خوب منم قاتي داستان
اين بالايه يكم خارجكي شد
زنان ايراني يكم بيشتر انتظار دارن

مثلا:
براي خودتون يه تايم صـحبت قرار بديد
چرا كه افزايش مهارت در صحبت كردن تو پيري خيلي به درد ميخوره ميشه گفت تنها سر گرميه اون دورانه ...

وقتی متوجه می شوید که که اشتباهی مرتکب شده ایـد ،فوراً برای اصلاح آن اقدام کنید . معمولا دير اقدام كردن باعث ميشه تا غرور مردونگي گل كنه و نذاره كه اصلاح كني . البطه بايد ذكر كنم كه تو اوايل ازدواج سري كوتا اومدن و عضر خواهي حس تنفر ميسازه تو زخانومتون

وقتي تو جمعي هستي كه دوستان همسرت اونجان . با همسرت رفتاري سميمانه و با دوستانش رفتاري پر از غرور را داشته باش

و حرف آخر ehsan__wwe
يه پيش نهاد دوستانه
يه ورزش رو بگير تا تهش برو
چرا ..
براي اينكه براي همسرت مايه افتخار باشي . نميگم كه قهرماني بيار يا ... اما بدن رو فرمي داشته باش . بذار همسرت هر جا ميره بگه آقامون فلانه بساره و كلي كلاس بزاره معمولا تن پر وري چاق بودن كثيف بودن مرها باعث ميشه كه زناشون بهشون خيانت كنن ( تو اين موارد هم به نظر من مرد مقصره )‌

اگه زنتون سوالي رو پرسيد كه نمي خواستيت جواب بديد
يه لبخند بزنيد و بگوييد چرا اينو ميخواي بدوني .... (‌ يه فرنچ كيس هم بندازي تنگش ديگه جوابشو نمي خواد بگيره )

هيچ وقت به رويا هاي خانومتون نخندين . تمام زندگيه خانوما با روياهاشون ساخته شده و مي شود

sepideh_bisetare
15-05-2010, 09:58
کفش های او را نشمارید :
تعداد کفش هایی که او داره برای تو قابل درک نیست . منطق می گه هیچ کسی بیش از دو یا سه جفت کفش احتاج نداره . چرا انواع مختلف صندل لازمه ؟ دمپایی ، کفش بندی ، دمپایی ، لاانگشتی ، کفش کار و دردناک واسه چی ؟ یا کفش های پاشنه بلند با هر اندازه ای از مضرب 3 میلی متر برای چی ؟ با کفش های نوک تیز ، جلو یخ ، نوک گرد و جلو باز واسه چی ؟ همین موضوع در مورد کفش های رکابی نیز وجود داره ؟ و تمام اون رنگ ها واسه چی ؟ آیا واقعاً نیازی به کفش صورتی رنگ است ؟ کفش فیروزه ای چی ؟ تنوع رنگهای سیاه هم که حتی شروع نکن . فراموشش کن . توضیحی عقلانی ، منطقی و معقول برای داشتن این همه کفش وجود نداره ، زن ها به اندازه شوهرانشان منطقی نیستند . راستی ، چرا تو به اون همه کانال های تلویزیونی محتاجی ؟

عذر مردانه نیاورید :
از این استفاده نکن . (( من یه مردم ، پس نمی تونم ... ( هر وظیفه ای را می توانی این جا بنویسی )....)) برای مثال بچه بیارم ، حمام عروسی بگیرم ، شیر بدم خیلی خب ، از نظر فنی ، بعضی از کارهاست که تو نمی توانی یا نباید برای انجام اون تلاش کنی . ولی موقع تولد بچه می تونی حضور داشته باشی ، هدیه ای برای حمام عروسی انتخاب کنی و ساعت سه صبح بیدار شوی تا همراه زنت ، وقتی که بچه تون شیر می ده کنارش بنشینی . یا می توانی شب شیر کمکی رو با شیشه به بچه بدهی . تلویزیون رو روشن کن . هدف این نیست که کار خارج از توان بدنت را انجام بدی ، باید به کارهایی که در توان یه شوهره ، بیشتر بپردازی

sepideh_bisetare
15-05-2010, 10:34
ماهیگیری ویا گلف را توضیح بدهید
ماهیگیری رو توضیح بده : چرا ایستادن تو آب سرد را دوست داری ؟ (احساس خوبی داره و هیچکی مزاحمت نیست ) ارزش سکوت ( خیلی ساکته ) فریب دادن یک موجود پوشیده از فلس که مغزی کوچیک داره . (آرامش بخشه) اگه درست برایش توضیح دهید ، هیچ وقت با تو نخواهد آمد . اگه ماهیگیری نمی کنی ، راجع به گلف برایش توضیح بده . چرا با یه چوب بلند به یه توپ کوچیک ضربه می زنی ؟ (قطعاً برای اینکه ببینم آیا می تونم اونو از گم شدن توی جنگل حفظ کنم .) پس چطور اگه برات تفریحه ، این قدر عصبانی می شی ؟ ( من عصبانی نبودم ،داشتم با صدای بلند تمرکز می کردم .) فکر یکیه ، ولی اعتیاد به اون متفاوته

sepideh_bisetare
16-05-2010, 14:25
با جنس مونث درونی تان تماس برقرار کنید
گل بخرید تو حتی از وارد شدن به گلفروشی هم خوشت نمی آمد.چه طور گلی انتخاب کنی که اسمش رو هم نمی دونی؟(آیا تفاوتی بین گل زنبق و گل یاس هست؟) چطوره که قیمت یه گل بیش از گل دیگه س؟چرا این قدر گرونن؟ اونا فقط کلاگی های رنگی روی یه چوب سبزند.چرا باید یه جین از اون بخری؟چرا فقط یکی که واقعاً زیباست نخری؟چرا ساقه شو میزنن؟اون چیزای سبزبرگداری که کنار اون می ذارن چیه؟و موضوع این کارت چیه؟تو از اینکه مجبوری یه چیزی روی اون بنویسی متنفری، و تازه باید این کار را در حضور یک نفر دیگه بکنی.(یا حتی بدتر،اگه تلفنی سفارش بدی،مجبوری به یه غریبه که بهت هرهر می خنده بگی که روی کارت چی بنویسه.) اصلاً چرا باید گل داد؟چرا؟چون شاید شخص دیگه ای گل ها رو دوست داشته باشه. زنت. این طور آدمی نباش.

تقسیم کردن
تقسیم کارهای خونه این نیست که آشغال ها رو بیرون ببری و منتظر شنیدن ممنون باشی

ازجایتان بلند شوید
فکر نکن وقتی ظرف می شوری،خشک می کنی یا جارو میزنی و... لطف می کنی . اینا اسمشون زندگیه. تو هم یه بازیکنی نه یه تماشاگر. این طور نباشه که فقط تماشا کنی و کف بزنی . وسایل را خاموش کنید جالبه که وسایل خونگی معمولاً خود به خود خاموش نمی شن ، مثل : کلید های برق ، ظرفشویی ، حمام ، تلویزیون ، استریو ، اجاق و ... مردها آن ها را روشن و بندرت خاموش می کنن ، ولی بعد دوباره روز بعد ، مردها دوباره آنرا روشن می کنن. فکر می کنی چطور خاموش شدن ؟ جادو یا زنت ؟ یکی را انتخاب کن ، نه ، دوباره حدس بزن . درسته . دفعه بعد خاموش کردن را امتحان کن ، سخت نیست ، فقط برعکس روشن کردنه .

sepideh_bisetare
16-05-2010, 15:15
چیزها رو کنار بگذارید (مشابه نظریه روشن و خاموشه)
مثل: جوراب ،شلوار،نان،جعبه بستنی،قوطی حبوبات ، ظرف ها ،لیوان ها و... وقتی کار ما با اونها تموم بشه ، تو قفسه ، کمد ، جعبه ، کشو ، جعبه داروخانه و یخچال برنمی گردونن . (خیلی تنبلن ) ولی روز بعد یه جوری سرجاشون برگشتن . حدس بزنید چطور؟ نه ، جن و پری ها نیستند . دفعه بعد امتحان کن ، در بیار سرجاش بذار . می بینی اونقدرها هم سخت نیست ، حتی یه مرد هم می تونه این کار رو بکنه . تماستو با آدم شلخته درونت قطع کن

ظرف ها را بشویید .
چرا؟ آقای انیشتین ، چون کثیفن .

از کوری موقت در منزل بر حذر باشید
می گی ، عزیزم بستنی کجاست ؟ واقعاً فکر می کنی کجاست ؟ گمش کردی ؟ آیا جایی منطقی برای چیزی به نام بستنی بلافاصله به ذهنت نمی رسه؟ یا شاید در پی یافتن راهی مارمولکانه برای گفتن این حرفی که : می تونی یه کم برام بستنی بیاری ؟ بستنی تو فریزره . می دونی ؟ وگرنه خیلی زود تبدیل به شیر روان میشه .خودت بلند شو بردار .راستی کاغذ توالت تو گنجه هاله . قرص آسپرین تو قفسه داروخانه س . و اون روانداز دل نشین گرم وقتی نمی خواهی تو یه شب سرد از تختت بیرون بیایی تو کمد ملافه هاس .

sepideh_bisetare
16-05-2010, 17:57
وسایل رو خاموش کنید
جالبه که وسایل خونگی معمولاً خود به خود خاموش نمیشن. مثل: کلیدهای برق،ظرفشویی،حمام،تلویزیون ،استریو،اجاق،برشته کن و قهوه جوش. مردها اونا رو روشن و به ندرت خاموش میکنن. ولی بعد،دوباره روز بعد،مردها اونا رو روشن میکنن.فکر میکنی چه طور خاموش شدن؟
جادو؟
یا
زنت؟
یکی رو انتخاب کن. نه دوباره حدس بزن.
درسته.
دفعه بعد خاموش کردن رو امتحان کن. سخت نیست،فقط برعکس روش کردنه.

sepideh_bisetare
16-05-2010, 18:07
هواکش رو روشن کنید .
یادتان که هست ؟ برعکس خاموش است .از کاری که کردی به خودت می بالی ، ولی حالا که بزرگ شدی و آموزش توالت رفتن را دیدی ، هیچکی نمی خواد در مورد اون چیزی بدونه . مطمئناً زنت نمی خواد . بنابراین هواکشو روشن کن . از خالی کردن و استتار کردن بهره ببر. یه چیز دیگه سیفون هم بکش

sepideh_bisetare
18-05-2010, 12:17
صندلی توالت؟پایین(این یک موضوع بسیار اساسی است)
فکر میکنی باز گذاشتن در صندلی توالت کار زیاد مهمی نیست؟ خودت امتحان کن. در و عایق صندلی رو بردار،شلوارتو بکش پایین ،روی چینی بشین. خنک و روح بخشه؟ نه مثل یخ سرد و دردناکه. حالا این کار رو در تاریکی و ساعت سه صبح امتحان کن.

آروغ نزنید و بعد هر هر نخندید.
فقط مردان(و پسراشون)فکر میکنن که آروغ زدن خنده داره.

قانون کاسترو
بیرون سیگار بکش . اگر در کوبا بکشی به مراتب بهتر است .

آماده قربانی کردن یک دوست برای خدای ازدواج باشید
تو می خوای دوستای تو ، دوستای او و دوستای او دوستان تو و همه دوست همدیگه باشن . معمولاً هم همین طور می شه .
ولی کسی پیدا می شه که تو بهش توجه داری ، ولی به غلط زنتو می رنجونه . این شخص می تونه مردی باشه که وقتی کلاس چهارم بودی به تو یاد داد که چه طور از زیر بغلت اون صدا رو در بیاری و هنوز هم امروز همون صدا رو از خودش در می آره . یا مضحک ترین مرد در کل دنیا که زنت فکر می کنه او بی تربیت ، بچه و احتمالاً از نظر ذهنی بی ثباته . یا رفیق دبیرستانیت که هر بار قصه ای قدیمی درباره تو می گه ، چشمکی از سر شیطنت می زنه . با همسایه قدیمیت که فقط وقت شام دست از صحبت بر می داره . یا شاید اون مرد ثروتمند که ماشین خیالی و ساعت طلا داره و آرایشگاه گرون قیمتی می رده و از تو در مورد میزان حقوقتون می پرسه . یا هم اتاقی کالجت که هنوز با ایستادن کنار جاده دور دنیا سفر می کنه .یا همکار میان سال اداره ات که با هیچ دختر بالای نوزده سال قرار ملاقات نمی ذاره!
کسی وجود خواهد داشت که اون طور که تو دوستش داری ، دوستش نداره . سعی اش رو می کنه ، ولی بالاخره دوست قدیمیت دشمن جدید او می شه . اعصابشو خرد می کنه یا کلافه اش می کنه . وقتی دائماً دور و بر خونه ات پیداش می شه و او اصراری عجیب داره که بکشدش
این جاست که تو باید به وارسی مجدد بپردازی . دوست یا زن ؟ این احتمال هست که این بابا به اون معرکه ای که در کلاس چهارم فکر می کردی ویا اون شبی که درباره چرک نویس نظریات ((ان . بی . ای )) در کافه باشگاه ورزشی صحبت می کردی ،نباشه . شاید حتی جزء ده تا از بهترین دوستات هم نباشه . شاید نباید ازش بخوای به خونه ات بیاد ، یا شاید باید او را کمتر ببینی ... یا هیچ وقت اون را نبینی . شاید او به جانی روانی باشه .
تازه دوستی از دوستای زنت رو با یکی از دوستای خودت مبادله کن . بگو : ما اون دوست خسته جهانگردی رو نخواهیم دید ، به شرطی که مجبور نباشیم اون ساحره ای که پوست صورتشو کشیده ببینم . گاهی وقت ها یه دوست رو باید ، روی محراب ازدواج قربانی کرد

sepideh_bisetare
20-05-2010, 13:21
حشرات را بکشید
شاید این جذاب ترین بخش وظایف به نظر برسه . همین طور هم هست . تجزیه و تحلیلش نکن ، فقط انجامش بده . معمولاً برای مردها مگس کشی ، اسپری زدن ، له کردن ، لگد کردن ، گیر انداختن ، یا سم دادن به حشرات یا سایر جوندگان کار مهمی نیست . این زمانیه که بی احساسی و شقاوت داشتن به سودت تموم می شه .

sepideh_bisetare
20-05-2010, 13:32
کهنه بچه را عوض کنید
دست از شکایت بردار ، تو مرد بزرگی هستی ، انجامش بده . اگه می تونی کرم باریکی رو تو قلاب ماهیگری بذاری ، می تونی یه پی پی کوچولو رو تمیز کنی (بعلاوه سه بر یکه که صرفاً جیش کرده باشه )

---------- Post added at 02:32 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

به ترموستات دست نزنید
بیشتر وقتا ، بیشتر زنها بیشتر از بیشتر مردا سردشون می شه . اونا دوست دارن حرارت ترموستات رو بین 30 تا 40 درجه تنظیم کنند و زیر لحاف پر قو بخوابن . بعد یه روز یائسه می شن و یه دفعه 15 تا 35 درجه داغ تر از مردها میشن . اونا در هر اتاقی سیستم خنک کننده مرکزی ، کولر گازی ، پنکه های سقفی و قطعات یخ می خوان و دما رو در درجات یه رقمی تنظیم می کنن . تو چه کار می کنی ؟ هیچ . فقط باهاش بساز . برای بیست سال اول زندگی زناشویی عرق کن . بعد طی تغییر بزرگ ، یه پولیور یا پالتوی کلاه دار اسکی بخر . مهم نیست چقدر گرم یا سرده ، اصلاً به اون اهرم کوچیک ترموستات دست نزن . نذار از اون خظ قرمز بالا یا پایین بره . آخه این انصافه ؟ (( نه کی گفته اصلاً ازدواج انصافه؟)) تبصره : اگه کلافه شدی ، چند دقیقه ای سر تو تو فریزر کن یا دستات رو روی اجاق ،گرم کن .

عــــلی
20-05-2010, 16:05
سلام سپیده خانوم خسته نباشید....
من با خوندن این کتاب و یکم ایده از خودم تونستم موفق بشم.
قبل از حرفم اینم بگم اصلاً نمیخوام در مورد مشکل ازدواجم حرفی بزنم و نظر بخوام فقط میخوام کمی در مورد موضوعات کتاب بگم و بس.
الان 2 روزه که دعوا نمیکنیم(به خاطر توجه کردن من به این کتاب البته فقط یک موضوعش چون بقیه رو داشتم).
ای کاش این کتاب مقرراتی برای زنها رو یجور بهش بگین که اون بخونه.
فقط یه مشکل هست....البته برای من خیلی بزرگه واقعاً...
من صبح میرم سر کار 7 تا 2 و چون کارم فکریه بسیار خسته کنندست و برگشتنی اصلاً چشمام باز نمیشه...بعد 2 ساعت میخوابم و کمی استراحت دوباره میرم سر کار 10 تا 11 شب(البته بعضی وقتها).
راستی اینو بگم ما ازدواج نکردیا:31:.خودتون میدونید دیگه.
حالا من به خاطرش شبا تا ساعت 3 بیدار میمونم تا اینکه خودش خوابش میبره...
حالا به نظر شما این بی انصافی نیست که من ظرفای خونه رو بشورم و کهنه بچه رو عوض کنم و یا کارای دیگه رو انجام بدم....
اینجای کتاب یه خورده اذیتم کرده به هر حال اگه من یک مردم تمام کارای بیرون باید با من باشه و کارای توی خونه با خانوم..
راستی من احساس میکنم شما بسیاری از کتاب رو به علت مسائلی سانسور میکنید؟درسته یا تمام مطلب کتاب رو میزارید؟

سر اخر هم بگم از لطف هر دوتاتون ممنونم که اینقدر با فکر باز و دیدی روشن عمل میکنید چون من که تا به اینجا موفق بودم:46:.
موفق باشید:10:.

sepideh_bisetare
21-05-2010, 11:11
همه چیز احتیاج به درست کردن ندارد
مردها و زن ها در برخورد با مشکلات زندگی،روش های کاملاً متفاوتی در پیش می گیرن.
روش مرد:مشکل؟درستش کن!
روش زن:مشکل؟اگه فقط به خودم فرصتی بدم تا راجع بهش فکر کنم و شاید در مورد اون با کس دیگه ای حرف بزنم،احتمالاً حل میشه.
وقتی زنت مشکلی داره،برای حل اون الزاماًبه تو یا کس دیگه ای احتیاج نداره. شاید بخواد ،تو فقط وجود اونو تصدیق کنی. اون مسئله رو اون طوری که باهاش مواجه شده درک کن. به حرفاش گوش کن،اگه ازت خواست حرف بزن.
بیا فرض کنیم افکار تازه و عالی رییسش دوونه اش میکنه. این به اون معنی نیست که تو باید:الف-آنالیزی منطقی ابداع کنی و اثبات میکنه رییس او افکارش اساساً ناقصه.
ب-برنامه ای ده مرحله ای برای اخراج او ترتیب بدی. بهترین دوستش روز تولدش رو فراموش کرده. به دوستش تلفن یا ای میل نزن یا حتی بهش اخم نکن. زنت از سبک جدید کوتاه کردن موی خودش متنفره،قیچی رو بذار کنار!
او میخواد که باهاش هم صدا بشی که رییسش آدم ناکسیه،بهش اطمینان خاطر بدی که بهترین دوستش هنوز هم بهترین دوستشه!چاخان کن و بگو که سبک کوتاه کردن موهاش بهش میاد. هیچی چیزی رو درست نکن،چیزی خراب نشده.
----------------------

سلام خدمت همیشه بهار عزیز. ممنون لطف داری.

ای کاش این کتاب مقرراتی برای زنها رو یجور بهش بگین که اون بخونه.من یه نظر دیگه دارم. چرا شما این کتاب رو براش به عنوان هدیه نمیخرید؟ چرا که نه؟ همیشه هدیه ها نباید چیزی باشه که جلب توجه کنه. گاهی اوقات یه کتاب مفید میتونه خیلی چیزا رو عوض کنه. درسته امکان داره ناراحت بشه.! برای اینکه نرنجه و فکرهای نابه جا نکنه. مقرراتی برای شوهرها رو هم تهیه کنید و بهش بگید که قصد دارید زندگی ایده آل تری داشته باشید. به گمونم این ایده جواب بده!

حالا به نظر شما این بی انصافی نیست که من ظرفای خونه رو بشورم و کهنه بچه رو عوض کنم و یا کارای دیگه رو انجام بدم....این حس وظیفه شناسیتون رو واقعاً تحسین میکنم. شما برای بقای خانواده زحمت میکشید و این کاملاً مشخصه. موفق باشید این یک. دوم اینکه خیلی از زنها هستن که پا به پای همسرانشون بیرون از منزل زحمت میکشن. توی خونه هم کارهاشون رو انجام میدن!اگه یه خورده انصاف داشته باشیم میفهمیم همکاری کردن شما با خانمتون نشون دهنده علاقتون به اونه. مسلماً زنها اونقدر دل رحم هستن که وقتی خستگی شما رو ببینن خودشن توقعی ازتون نداشته باشن. پس چرا شما این باور رو بهشون نمیدید که با وجود خستگی زیاد باز هم دوستش دارید و قدرش رو میدونید؟؟؟؟؟؟؟

راستی من احساس میکنم شما بسیاری از کتاب رو به علت مسائلی سانسور میکنید؟درسته یا تمام مطلب کتاب رو میزارید؟یه بخشی از کتاب رو من خودم تایپ نکردم و یکی دیگه تایپ کرده بود. خودم حس کردم امکان داره مسائلیش سانسور شده باشه برای همین تصمیم گرفتم ادامه ش رو خودم تایپ کنم:دی

سر اخر هم بگم از لطف هر دوتاتون ممنونم که اینقدر با فکر باز و دیدی روشن عمل میکنید چون من که تا به اینجا موفق بودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من یکی بیدم به خدا:دی. خوشحالم که تونسته بخشی از مشکلاتتون رو حل کنه. واقعاً خستگیم در رفت....

sepideh_bisetare
21-05-2010, 11:18
یک دست کت و شلوار مناسب داشته باشید
هر شوهری باید یک کت و شلوار مناسب داشته باشه. زنت رو با خودت ببر تا یکی برات انتخاب کنه. برای عروسی،عزا،مصاحبه های شغلی و ... و مواردی بسیار جدی. این قسمت خوب ماجراست:مهم نیست برای کسب درآمد چه میکنی،چون فقط به یه دست نیاز داری. فقط چندتایی کراوات بخر.کار بهتر اونه که برای انتخاب اونا زنت رو همراهت ببری،تا کراواتهای کاملاً هماهنگ با کت و شلوارت داشته باشی.((((((منظورش اینه همیشه یک دست لباس مناسب داشته باشید. نه اینکه صرفاً یک دست کت و شلوار داشته باشید:دی)))))))

sepideh_bisetare
21-05-2010, 11:27
زندگی خوبی بسازید
این موضوع مذکر-مونثی نیست،کاری عملیه.
برخلاف کلیشه ی قدیمی،پول ریشه ی تمام بدی ها نیس،ریشه ی تمام خریدهاست. وبعضی خریدها کمک به خوب کردن زندگی میکنن. مثل غذا،لباس،خونه،حمل و نقل،تعطیلات،کفش های مارکدار و تلوزیون کابلی.
بنابراین در صورت داشتن حق انتخاب،بجای پول کمتر،پول بیشتری در بیار. اپه امکانش باشه هردوی شما،ولی دست کم یکی از شما.پول یا فقدان اون،اصلی ترین موضوع مورد بحث زن و شوهرهاس. اونا بندرت در موزد زیاد داشتن اون بحث میکنن.
بنابراین پول در بیار. یه چیزهایی بخر و زندگی خوبی داشته باش.

sepideh_bisetare
25-05-2010, 08:56
برنامه اپرا را مسخره نکنید
او میتونه تو رو بخره و بفروشه.

همیشه مسن تر از زنتان باشید
مودبانه نیست که از زنت جوون تر باشی. تو میتونی مسن تر باشی،حتی میتونی همسن او باشی،ولی نباید جوون تر باشی. دور از ادبه.
می پرسی،چه میشه اگه از زنم مسن تر نباشم؟ و اگه در حقیقت جوون تر باشی چه کار کنی؟ چه سوال احمقانه ای!یه عددی از خودت در بیار که از او بالاتر باشه. کار سختی بود؟

sepideh_bisetare
25-05-2010, 09:06
بیش از او وقت صرف پیرایش موهایتان نکنید

احتمالاً موهات کوتاه تر از 5 سانتیمتره و مثل یه کلاه مویی کوچیک روی فرق سرته. گاهی احتیاج به کوتاه کردن داره،درست مثل چمن.
او یه عالمه مو داره. موهای او میتونه مثل موهای مگ،جنیفر،سندرا یا جولیا شکل بگیره. موجدار بشه. فر بخوره،رنگ بشه،راه راه بشه،یه وری بشه،های لایت بشه،کوتاه بشه،نوکش زده بشه،ریز ریز بشه،وز وزی بشه،طبقه طبقه بشه،پیف بشه،پاف بشه و موس زده بشه.
موهای تو چه وق زیاد چه کم صرفش کنی یه جور به نظر می رسه . او همیشه بنظرش می رسه که موهای تو خوب و موهای او بده.
پس پول خودتو حروم نکن،بذار او پولتونو روی موهای خودش حروم کنه.

sepideh_bisetare
25-05-2010, 09:17
آیا نامزد قبلی خود را به خاطر داری؟
خیلی خب. حالا فراموشش کن. زنت نمیخواد چیزی راجع بهش بدونه،اونو ببینه،باهاش آشنا بشه. چیزی راجع بهش بشنوه،یا حتی از وجودش آگاه بشه. مطمئناً زنت احتمالاً یه لبخندی میزنه و وانمود میکنه که علاقه مند به اونه،ولی در واقع از او منزجرهو
باور نمیکنی؟ خیلی خب. این طوری به موضوع نگاه کن:زنت یه نامزد داشته. میخوای باهاش آشنا شی؟ با هم وقت بگذرونید.به لطیفه های کوچیکش بخندی،ببینی چه قدر خوش تیپه و چه قدر موفقه... کافیه؟؟

cao-cao
25-05-2010, 09:19
سلام ممنونم
واقا ممنونم از تاپیک خیلی خوبت
ما 5 ماهه عقد کردیم تا الان اصلا در گیری نداشتیم به لطف خدا ولی با توجه به مطالبی که میخونم دارم سعی میکنم بستر به نهایت ایدال نزدیک بشم واقعا خیلی زیباست ولی اگه یه کتاب واسه دانلود بود خیلی عالی میشد

sepideh_bisetare
25-05-2010, 09:26
حتی یک شوخی بیجا با زنان دیگر نکنید.
گاهی وسوسه میشی که این کار رو بکنی . شاید باعث بشه که برای یکی دو لحظه احساس جوونی و قدرت کنی.
ولی ارزشش رو داره؟
اگه زنت متوجه بشه،رنجیده خاطر میشه. اون فیلمهای جنگی قدیمی رو به یاد می آری که اون سرباز زندانی شده،سعی داشت از زندان صحرایی فرار کنه و برای یه ماه تو ((سوراخی)) انفرادی و کثیف که توی اون موش لول میزد انداخته بودنش؟ حکم تو بدتر از این خواهد بود.
پس اگه خیلی مشتاق شوخی های بی جا هستی،در عوض یه فیلم جنگی رو کرایه کن.:دی

-------------------------------

سلام ممنونم
واقا ممنونم از تاپیک خیلی خوبت
ما 5 ماهه عقد کردیم تا الان اصلا در گیری نداشتیم به لطف خدا ولی با توجه به مطالبی که میخونم دارم سعی میکنم بستر به نهایت ایدال نزدیک بشم واقعا خیلی زیباست ولی اگه یه کتاب واسه دانلود بود خیلی عالی میشد سلام دوست عزیز اول از همه براتون آرزوی سعادت و خوشبختی میکنم
دوم اینکه امیدوارم این کتاب روی موفقیتتون تاثیر بیشتری بذاره

sepideh_bisetare
25-05-2010, 09:36
به خاطر داشته باشید که چرا عاشق شدید
هر از چند گاهی،وقتی از دست او ناراحت و عصبانی،رنجیده خاطر و آزرده،دلخور،خسته کسل یا بهانه گیر میشی ،توقف کن،یه قدم به عقب بردار. چشماتو ببند. زنی که عاشقش شدی رو بخاطر بیار. چطور نمیتونستی مقاومت کنی و هیچ کنترلی روی خودت نداشت. این او بود که به دامش افتادی
همون زن،توی اتاق بغلی نشسته،اون که باهاش ازدواج کردی. اون منتظرته.

sepideh_bisetare
29-05-2010, 10:20
سعی نکنید زنتان را تغییر بدهید
او یه شخصه نه یه شی،سعی نکن یه کمی بهض اضافه،یا ازش کم کنی.همون طور که هست ازش قدردانی کن.اون یه انسانه،عاشق تو،عاطفی غیر قابل پیش بینی و واقعیه.
او در عدم کمال خودش کامله،درست مثل خودتو.

sepideh_bisetare
29-05-2010, 10:31
فی البداهه باشید... دست کم سه ماه یه بار
اون رو با چیزهای کوچیک غافلکیر کن:شام یه هدیه یه کارت ناقابل. فقط چون به فکرش بودی،بی مقدمه باش و برای این که مطمئن شوی اونو در راهنمای کف دست یا تقویمت بنویس،یا روی پات خالکوبی کن.

یک کار روشنفکرانه مثل رفتن به موزه انجام بدهید
به زمت نشون بده که تو متفکر،احساس و اهل هنری و از نظر فرهنگی از این پیشنهاد که دو تایی بعد از ظهر خودتونو تو موزه بگذرونید قدرشناسی میکنی. سالن بیس بال معروف ارزشی نداره.

sepideh_bisetare
29-05-2010, 10:47
تو حلزون بزرگ ،یک احساساتی تودار باش

دهنتو ببند و دست از شکایت کردن بردار!تو میتونی،وقتی هیچکی دور و برتون نیست این کارو بکنی. یه فیلم پیش پا افتاده ی احساسی تماشا کن. روی ایوون بشین و به ستاره ها نگاه کن. یا نوازشش کن(خیلی پخمه نباش،چون این کارها مزایای نسبتاً زیادی داره،البته اگه مفهوم حرف رو گرفته باشی)

دست هم را بگیرید
هیچکی نباید بهت بگه این کا رو بکنی. این کار احساس خوبی به هر دوی شما میده.

sepideh_bisetare
29-05-2010, 10:53
زیادی هدیه نخرید

مهم نیست جشن چی میگیرد:کریسمس،هانوکا،کوان ا، تولدها،سالگردها،روز والنتین،شیرینترین روز و روز کارکر(که همیشه پیدا کردن هدیه مناسب سخته)به تساوی جشن بگیرید. زیادی یا کم هدیه ندهید. این کار باعث میشه به یکی از شما یا هر دوی شما احساس بدی دست بده.
تو نمیخوای یه عرق گیر کشمیر واردانی بگیری و یا یه پیشبند ببهش هدیه بدی.(وقتی درست فکر کنی میفهمی که هیچ وقت نباید تحت هیچ شرایطی پیشبند هدیه بدی). نمیخوای یه گردنبد الماس بدی و یه زنجیر کلید بگیری(گرچه این به بدی دادی یه پیشنبد نیست.)
وقتی نوبت به دادن هدیه میرسه،ضوابطی تعیین کنید. هردوی شما باید موافق باشید که امسال فلان قدر دلار خرج کنید. بعد به اون وفادار بمونین. بعد فقط کمی از حدود خودتون پاتونو اونورتر بذارین.

sepideh_bisetare
29-05-2010, 11:05
در استفاده درست از اسامی خودمانی اوستا بشید.

اون رو با اسمی عاشقانه مثل عزیزم،یا جانانم صدا کن. نه ژیگولو یا رفیق. او زنته نه برادر انجمن اخوت.

سیگار نکشید
از امروز،از همین حالا سیگار رو بذار کنار،تا زمان طولانی تر با هم زندگیکند.
اگه زنت سیگار میکشه،این کاریه که شما اجازه دارید به او پیله کنید،تا بخاطر شما و خودش انجام نده.

shone rock
31-05-2010, 21:56
اين كتابا خوبن اگر درست اجرا بشن نه اين كه فقط خونده بشن

shabnam476
01-06-2011, 23:39
منبع :

خودتان پیشنهاد کنید که واز.. کتومی بشوید( و دعا کنید که او شما را منصرف کند )

برای تو معقول تر اینه که یه رویه معمول کوچیک رو در پیش بگیریتا اینکه : الف - از او بخواهی دیافراگم بذاره ب - قرص های ضد بارداری استفاده کنه ج - لوله هاشو ببنده د- هر دو امیدوار باشید که هر ماه حسابتون بهتر از اونچه قرارگذاشتید از آب دربیاد یا هـ - حس خوش طبعی پیچیده شده در پتو نداشته باشه ( البته استفاده از کا...ندوم یک راه به حساب نمیاد )
بنابراین پیشنهاد کن که اون عمل بزرگ رو انجام بدی . پنج دقیقه بیشتر وقتت را نمی گیره ، سرپایی. کار سختی نیست . خودت را بی اعتنا نشون بده ، خونسرد.
بعد مقاله های چاپ شده در بازجویی ملی که مربوط به قاتلان زنجیره ای دیوونه که خود را جای دکتر جا میزنن و اشیای عجیب و غریب : یویو ، چوب تی گلف و ساعت شماطه دار رو ، تو شکم بیمارا جا میذارن تو خونه پخش کن ، قطعاتی ویژه بهجراحانی که لقوه دارن و پرستارانی که قطعات مختلف بدن جمع می کنن را ضبط کت و نمایش بده . با دیدن خون غش و ضعف کن . با دیدن سس قرمز غش و ضعف کن . به زنت بگو که اگه اتفاقی برات افتاد ،چقدر دلت براش تنگ میشه !
بعد وقتی او مصرانه ازت خواست که وازکتومی نکنی ، همیشه می تونی بگی :"من پیشنهاد کردم ، ولی تو ازم خوستی که این کار را نکنم ".

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:37 AM ----------

دوباره .... به محل اولین ملاقاتتان بروید
جایی عالی رو برای بیرون رفتن در نظر بگیر ، از او در دعوت کن ، میز رزرو کن ، شیک و پیک کن ، دوش بگیر ، اصلاح کن ، جوراب هاتو عوض کن . به او بگو واقعا زیبا شده . در ماشین رو براش بازکن ، یه میز آروم درخواست کن ، با صدایی نرم صحبت کن . نوشیدنی سفارش بده ، غذاتونو با هم تقسیم کنید . دسر صرف کنید ، بهش بگو چقدر دوستش داری . اون وقت برای کل سال قهرمان او خواهی بود.

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

زمانی را تنها و بدون سایر زوجها بگذرانید

یه جایی در طول راه ، الزامات اجتماعی ، مهار زندگی شما را بدست می گیرند ، شما مدیون این یا اون زوج میشید. مدتهاست این و یا اون رو ندیده اید . شما واقعا باید با اون تکی برید بیرون چون از موقعی که "کسی نمیدونه کی" اونو ندیده اید.
اون قدر درگیر بیرون رفتن با بقیه زن و شوهرها میشید که اون کسی که از همه بیشتر دوستش دارید را فراموش می کنید . اون کس ، کسی نیست جز خودتون دوتا .
وقت اون که بدون دیگران بیرون برید. فقط شما دو نفر . و آیا این برای زنتون خوشایند نیست ؟ و او هم شما را مسحور کننده خواهد یافت

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

به زنتان بنازید
چرا که نه ؟ او احتمالا بهترین کسیه که می شناسید. اینو به تمام دنیا بگید
برای یک خانم اینکه شوهرش به داشتنش افتخار می کنه خیلی اهمیت داره. اینکه حس کنه همسرش همه جا اونو با افتخار می بره و به خوبیاش و خانمیاش افتخار می کنه خیلی ارزش داره. اینو به آقایون می گم. همیشه از خانمتون تعریف کنید. مخصوصا جلوی کسانی که به نحوی به شما مربوط می شن. دوستانتون و خانواده تون. درسته وقتی ازش جلوی خانواده خودش تعریف می کنید خوشحال می شه اما تعریف از او جلوی خانواده و دوستان خودتون راضی ترش می کنه. امتحان کنید.

حقیقت را بگویید
در سرتاسر طول رابطتون وسوسه میشید که پنهان کاری ، مبهم گویی، و یاوه گویی کنید یا وول بخورید و یا فقط دروغ بگید.ولی خورشید همیشه پشت ابر نمی مونه .شاید امروز نمایان نشه ولی فردا یا هفته دیگه یا ده سال دیگه نمایان میشه . بالاخره از پشت بیرون میاد.مطمئن باشید ، بیتردید، قطعا داستان خودتونو فراموش می کنید . از دهن یک دوست می پره . از شبکه سی ان ان پخش میشه !
از همون اول حقیقت را بگید . درباره همه چیز. حتی اگه کارتون کاملا اشتباه بوده باشه ، اونو بپذیرید. راستگو باشید ، درباره همه.بی استثنا حقیقت را بگید ، مگر اینکه ازتان بپرسه آیا به نظرتان موهاش داره کم میشه.

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

هماهنگ شوید
روابط زناشویی ناهماهنگ میشن. تو می خوای کاری کنی و اون نمی خواد . اون می خواد کاری کنه و تو نمی خوای . اون کار هرچی می خواد باشه مهم نیست مهم انجام هر کاریه که باهم انجام میدهید

دعوا پیش می آید
شما دعوا می کنید . مهم نیست که شما دو نفر چه قدر جور ، اسون گیر یا هماهنگ باشید وقوع اون غیرقایل اجتنابه
دعوا بین کسایی اتفاق می افته که به هم اهمیت میدن . کسایی که به هم اهمیت نمیدن حتی زحمت دعوا را به خودشان نمیدن.
دعواها آخر دنیا نیستند . معنی اونها این نیست که همدیگر را دوست ندارید معنی اون اینه که همدیگه را دوست دارین

باختن
وقتی دعوا می کنی ، می بازی ، حتی اگه بدونی حق با توست و صددرصد مطمئنی.
گیریم که در دعوا برنده باشی ، جایزه ات چیه؟ آیا برای بحثهای زناشویی مدال طلای المپیک را می تونی بدست بیاری؟
برای برنده شدن توی دعواهای زناشویی پاداشی وجود نداره . در حقیقت برد بدتر از باخته . بباز و برو سر خونه زندگیت

هیچ وقت درباره سیاست بحث نکنید
چه فرقی می کنه؟ فکر می کنید سیاستمدارها در مورد شما بحث می کنن؟

عصبانی نمانید

آشتی کنید
این تنها بخش خوبه دعوا کردنه . یکی از شما (تو) عذرخواهی می کنه بعد باهم اشتی می کنید

بوسه شب بخیر را فراموش نکنید
این کار را هر شب بدون استثنا انجام بده .حتی اگه یکی از شما مریض باشه یا از هم دور باشید

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:39 AM ----------

بچه داشته باشید
اونا بهترین موارد مربوط به ازدواج هستن . آدم کوچولوهایی که فقط تو و زنت می تونید اونا را بسازید

عکس بگیرید
عکس بگیر ، یادگاریهایی داشته باش و یه آلبوم عکس از زندگیتون داشته باش.هر چند وقت یکبار این سفر را تو ذهن مرور کن . کجا بودید ، از چه ماجراهایی گذشتید ، خانه اولتون . ماشین قدیمیتون ، بچه ها ، حیوونای خانگی و ....
این زندگ. از اون لذت ببر، از اون قدردانی کن . بخند گریه کن بخاطر بیار . وقتی شرایط سخت بشن می تونی به گذشته و ببینی تونستی از همه اون اتفاقات بگذری و می تونید از از این اتفاقات هم بگذیرد.

به فجایع غیرجانسوز بخندید
فجایعی مثل ظروف شکسته ، گم کردن کنترل تلویزیون ، و .... . بخند چون بعدا خنده دار خواهند بود چون این موارد اهمیتی ندارن . متاسفانه خیلی چیزها وجود دارن که ارزش دلخور شدن را ندارن.

تکامل پیدا کنید
زن و شوهرها طی زندگی زناشویی رشد می کنن ولی نه همیشه نه یکجور نه با یه سرعت . مشاغل ، ازتقاها ، نقل مکانها ، تصادفات ، تعطیلات و ....
تغییرات تو ، تغییرات او نیست و برعکس . اشکالی نداره ، فقط ساکن نباشید . به گذشته نچسبید و تغییر کنید . با هم ادامه بدید و تکامل پیدا کنید و یادتون باشه چه اتفاقی برای دایناسورها افتاد .

پرستار خوبی باشید
برخلاف تصور کلیشه ای از مردها ، اونا می تونن پرستارهای خوبی باشن . وقتی زنتون مرض شد ، هر مراقبتی از تو میکرده را ازش بکن.

با او مسن بشوید
میگن به همون اندازه که احساس می کنی پیری . چه بخوای چه نخواهی این روز میرسه . کی دلش میخواد این دوران را به تنهایی پشت سر بذاره ؟

ما باشید نه من
نیمه دیگر او باش و بذار اون هم نیمه دیگه تو باشه و چرا تنها من باشید ؟

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:39 AM ----------

زندگی زناشویی آسان نیست ؛ سعی کنید
مثل خیلی چیزهای زندگی ، زندگی زناشویی یک کاره. شما همه چیز از فضا گرفته تا صابونتون را با اون تقسیم می کنید. باید چیزهایی را درک کنی که در حقیقت درک نمی کنی ، باید گوش بدی .باید حوصله به خرج بدی ، سازش کنی ، غرورتو قورت بدی ولی بیشتر از همه اینها باید سعی کنی . تسلیم شدن اسونه . زندگی زناشویی کار سختیه . باید سعی کنی
قسمت خیلی خوب ماجرا اینه که : ارزشش را داره .

تفریح کردن را فراموش نکنید
این زندگیه . گاهی دشواره ولی نه همیشه و گاهی تفریحع و قراره با کی اوقات خوشی داشته باشی ؟ زنت . او میتونه بیشتر از هر کس دیگه ای تو را بخندونه . اون میدونه تو چی و کی رو دوست داری و دوست نداری و چرا . او حتی حرکات ابروی تو را مثل کدهای مورس میخونه . او تو را می فهمه و غیر از او کی می تونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پایان