PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال از دوستاني که adsl دارند

حسين 1966
09-05-2010, 20:09
من از وايمکس استفاده مي کنم موقع دانلود کردن مقدار سند و رسيو در دو تا مانيتور کوچيک کنار ساعت عددشون نزديک به همه . مي خوام ببينم اونايي که adsl دارند هم براشون همينجوريه ؟
آخه اصلا ً منطقي نيست که شما در حال دانلود يه فايل 80 مگي باشي اونوقت هم سندت نهايتا همينقدر باشه و هم رسيوت ؟ توي ديال اصلا اينجور نبود يعني وقتي يه فايل 10 مگي رو هم دانلود مي کردي اگه مستقيم لينکو به آي دي ام داده بودي سندت از يه مگ هم کمتر بود ولي رسيوت همون ده مگ مي شد .نه ؟

Mahdi.p30
09-05-2010, 20:18
من از وايمکس استفاده مي کنم موقع دانلود کردن مقدار سند و رسيو در دو تا مانيتور کوچيک کنار ساعت عددشون نزديک به همه . مي خوام ببينم اونايي که adsl دارند هم براشون همينجوريه ؟
آخه اصلا ً منطقي نيست که شما در حال دانلود يه فايل 80 مگي باشي اونوقت هم سندت نهايتا همينقدر باشه و هم رسيوت ؟ توي ديال اصلا اينجور نبود يعني وقتي يه فايل 10 مگي رو هم دانلود مي کردي اگه مستقيم لينکو به آي دي ام داده بودي سندت از يه مگ هم کمتر بود ولي رسيوت همون ده مگ مي شد .نه ؟
نه ADSL اینطوری نیست
اگه قرار بود اینطوری باشه ، با این محدودیت دانلود بدبخت میشدیم!:19:
سیستمت ویروسی نیست؟

حسين 1966
09-05-2010, 20:24
نه ADSL اینطوری نیست
اگه قرار بود اینطوری باشه ، با این محدودیت دانلود بدبخت میشدیم!:19:
سیستمت ویروسی نیست؟

نه مطمئناً ويروسي نيست هم فايروال و هم انتي ويروس به روز شده و...

کلاً وايمکس ايرانسل اينجوريه چون با يکي از دوستام هم که همين سرويسو داره چک کردم اونم همين مشکلو داشت

من حدسم اينه که خود ايرانسل داره همون فايلي رو که داره براي من مي آد يه نسخه هم براي خودش بر مي داره و با حساب من سند مي کنه

pcnondaily
09-05-2010, 21:16
آقا کلا این ایرانسل قابل اعتماد نیست. توی وایمکس همه پورت هارو بسته، خداتومنم پول میگیره. عملا فرق چندانی با ADSL نداره.

حسين 1966
09-05-2010, 21:40
آقا کلا این ایرانسل قابل اعتماد نیست. توی وایمکس همه پورت هارو بسته، خداتومنم پول میگیره. عملا فرق چندانی با ADSL نداره.

کاشکي "فرق چنداني با ADSL نداشت " والا ما راضي بوديم در حد سرويس مشابه اش تو ADSL باشه ولي از هرجهت بدتره هم از نظر سرعت هم قيمتها و هم نداشتن ترافک شبانه رايگان و...

KING_DESIGNER
10-05-2010, 05:40
موقع وبگردی ممکنه یه سری اطلاعات ارسال بشه ولی حجمش زیاد نیست خیلی بشه در طول روز میشه 2 مگ !
ولی موقع دانلود فایل 80 مگی باید دوباره چک کنی
ببین یه کاری بکن
ادرس فایل رو ذخیره نگهدار و سیستم و مودم رو خاموش روشن کن
سیستم رو روشن کن برو دوباره کانکت بشو همون فایل رو بگیر ببین تا اتمام فایل چقدر حجم ارسال و دریافت شده عددشو یادداشت کن برایم بزار ببینم داستان چیه
توجه کن کار دیگری انجام ندی فقط فایلتو بگیر
( آپدیت ویندوز رو هم از توی کنترل پنل خاموش کن )

حسين 1966
10-05-2010, 06:32
گفتم که لينکو مستقيم به آي دي ام داده بودم حتي يه بار فقط از رسيوم استفاده کردم (از مگا آپلود) باز همينجوري بود
هميشه همينطوره تو وايمکس ايرانسل . کسايي که وايمکس شرکتهاي ديگه دارن هم نظر بدن

KING_DESIGNER
10-05-2010, 06:44
من شماره کانتر سند و رسیوت رو میخوام ببینم چقدر انداخته
که اگر عدد زیادی بود مشکل رو رفع کنم
وگرنه همین مطلب رو هم خودم دیدم اون بالا نوشتی
اون کاری که گفتم انجام بدید.
حالا لازم نیست 90 مگ دانلود کنید یک فایل 20 مگی همین الان انتخاب کنید و دانلود کنید و از 2 تا مانیتور و کانتری که در پایینش عدد میندازه عکس بگیرید ببینم مشکلتون حل میشه یا نه
فقط خواهشا یک فایل دانلود کنید و از روی IDM فقط کار کنید و اپدیت انتی ویروس و ویندوز و.. رو هم بنندید.
هیچ نرم افزاری باز نباشه
ویندوز سیستمتون چیه ؟ در ویندوز7 یک قابلیت هست که نرم فازراهایی که با اینترنت و شبکه در تماس هستند رو نشون میده و میتونید دزدهای روی سیستم رو شناسایی کنید.
اگر از نرم افزارهای مشابه همین عملکرد دارید استفاده کیند و فقط IDM رو بزا بزارید تا بررسی کنم و بگم مشکلش چیه.

حسين 1966
10-05-2010, 13:07
ویندوز سیستمتون چیه ؟ در ویندوز7 یک قابلیت هست که نرم فازراهایی که با اینترنت و شبکه در تماس هستند رو نشون میده و میتونید دزدهای روی سیستم رو شناسایی کنید.
اگر از نرم افزارهای مشابه همین عملکرد دارید استفاده کیند و فقط IDM رو بزا بزارید تا بررسی کنم و بگم مشکلش چیه.

xp البته سون هم دارم ولي باهاش به اينترنت وصل نمي شم

باشه انجام ميدم نتيجه رو بهتون مي گم

راستي کسايي که وايرلس دارن هم مي تونند بگن برا اونا هم همينجوريه يا نه

حسين 1966
10-05-2010, 13:50
اينم عکسش
يه فايل 12.5 مگي رو دانلود کردم لينکو از قبل به آي دي ام داده بودم PAUSE و بعد قطع کردم دوباره کانکت شدم و اين نتيجه اش است البته نه سند و نه رسيو 12 مگ نيستن ضمناً سند از رسيو بيشتره !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi.p30
10-05-2010, 14:00
اينم عکسش
يه فايل 12.5 مگي رو دانلود کردم لينکو از قبل به آي دي ام داده بودم PAUSE و بعد قطع کردم دوباره کانکت شدم و اين نتيجه اش است البته نه سند و نه رسيو 12 مگ نيستن ضمناً سند از رسيو بيشتره !!!

اینطوری بخوای بررسی کنی ، بیا اینم مال من با ADSL:

مگه توی اکانتت مصرف رو نمی نویسه؟؟
من فکر کردم کانکشنی چیزی داره!!
ضمنا برای فهمیدن سند و رسیو کامپیوترت میتونی از برنامه du meter استفاده کنی

KING_DESIGNER
10-05-2010, 17:35
داداش با DUmeter هم یه تست بزار ببینم قضیه داره جالب انگیز میشه:41:

Mahdi.p30
10-05-2010, 18:10
منظورتون بنده هست یا اون دوستمون؟

حسين 1966
10-05-2010, 20:09

اگه با مني که مي گم اول شما نظرتون رو در موردي که ازم خواستيد انجام بدم بديد بعد مي رم سراغ دانلود و نصب اون نرم افزار

ضمنا" هنوز منتظر جواب بچه هاي وايرلسي هستم

ضمنا اين مشکل در سون ديده نشد ( تست کردم )

آپديت ويندوزم هميشه غيرفعاله

KING_DESIGNER
10-05-2010, 20:33
سلام
البته حرف من با اقای حسین بود.
من از صبح سیستم رو یکسره روی دانلود گذاشتم حدود 300-400 مگ دانلود کرده و حدود 30-40 مگ اپلود کرده که اون اپلودها هم ربطی به اون فایل نداشته و صرف برقرار بودن کانکشن اعمال میشده . ( البته + چندتا ایمیل و وبگردی بنده )
برای همین من به مورد شما مشکوک شدم. چون ارسالو دریافتتون برابره نرخ ارسال پکتها نباید اینقدر زیاد باشه
باعث تعجبه شما با du meter چک کنید چون نتایج اون دقیقتر و همراه با جزییات بیشتر هست مضاف بر این که اگر نرم افزار جاسوسی و یا شبیه به این رو داشته باشید زود شناسایی میکنه.
پس این نرم افزار رو نصب کنید و کامل ریپورت بگیرید و ریپورت رو بزارید اگر واقعا برای دانلود همچین حجمی رو باید اپلود کنید جای بسی تعجب داره و باید زودتر به ایرانسل مراجعه کنید.
ولی حدس من تا اینجا این هست که مقداری که در این کانکشنها میبینید مقدار اراسل پکتهاست نه حجم ارسالی ! یعنی در واقع سبدهای حاوی اطلاعاتی هست که از سیستم شما دونه دونه به سرور ارسال میشه . ولی حجمشون مشخص نیست .
برای همین یه خورده شبهه انگیزه
با توجه به اینکه سرویس شما بر مبنای حجمی خریداری شده باید زودتر روی اینم موضوع رسیدگی کنید چه این که فردا ممکنه مشکلات دیگری گریبانگیر شما بشه.

reb
10-05-2010, 21:21
اينم عکسش

دوست بسیار گرامی بالاخره یه فرقی بین پاکت و بایت باید باشه یا نه؟ عکس شما پاکته عکس من بایت.

حسين 1966
10-05-2010, 21:30
[/IMG]

دوست بسیار گرامی بالاخره یه فرقی بین پاکت و بایت باید باشه یا نه؟ عکس شما پاکته عکس من بایت.

شما بفرماييد فرق اين دو تا چيه ؟ مبناي محاسبه پکتس ها اگه بايت نباشه چي ميتونه باشه ؟

KING_DESIGNER
10-05-2010, 22:13
دادا اینها پکته
خودتو خسته نکن
پکت چیه ؟ همونطور که گفتم بسته های اطلاعاتی که از سیستم شما به سرور ارسال میشه و میگه من فلان درخواست رو دارم فلان کار رو میخوام انجام بدم و فلان تغییر وضعیت رو دارم. !!!
این بسته ها در حجمهای گوناگون سربرگ یا header میخوره و به سرور ارسال میشه . حالا میخواد 10 تا 10 تا بره میخواد 20 تا 20 تا بره که اگه اشتباه نکنم در لایه دوم مدل مرجع OSI یعنی اینترنت عملیات ادرس دهی و بخش بندی انجام میشه و به سمت مقصد روانه میشه و ربطی به مقدار حجم ارسالی نداره فقط من یه خورده کنجکاو بودم و با صحبتهای شما متاسفانه نتوسنتم خوب تحلیل کنم ولی الان بهت میگم که اون ربطی نداره معیار همون DU meter هستش که برید نصب کنید و گزارششو بدید
حتی یک فایل 5 مگی هم کار ما رو راه میندازه چون هدف شمارش حجمی هست که از سرویستون استافده میشه.
نتیجه رو مثل قبل بزارید
اگر موردی باشه حتما باید به ایرانسل اعتراض کرد . چون این یک مورد استثناست و معنی بسیار بدی داره.

ferble
10-05-2010, 22:19
من نمیدونم فرق این 2 تا چیه ولی از قراین میگم که احتمالا واحد پاکت بایت نیست چون شما خودت صفحه قبل گفتی که 12.5 مگ گذاشتی دانلود بشه اگه بایتی حساب کنیم میشه 13107200 بایت اگه کیلو بایت حساب کنیم میشه 12800 در صورتی که نشاندهنده نشون میده 10096

---------- Post added at 10:19 PM ---------- Previous post was at 10:17 PM ----------

دادا اینها پکته
خودتو خسته نکن
پکت چیه ؟ همونطور که گفتم بسته های اطلاعاتی که از سیستم شما به سرور ارسال میشه و میگه من فلان درخواست رو دارم فلان کار رو میخوام انجام بدم و فلان تغییر وضعیت رو دارم. !!!
این بسته ها در حجمهای گوناگون سربرگ یا header میخوره و به سرور ارسال میشه . حالا میخواد 10 تا 10 تا بره میخواد 20 تا 20 تا بره که اگه اشتباه نکنم در لایه دوم مدل مرجع OSI یعنی اینترنت عملیات ادرس دهی و بخش بندی انجام میشه و به سمت مقصد روانه میشه و ربطی به مقدار حجم ارسالی نداره فقط من یه خورده کنجکاو بودم و با صحبتهای شما متاسفانه نتوسنتم خوب تحلیل کنم ولی الان بهت میگم که اون ربطی نداره معیار همون DU meter هستش که برید نصب کنید و گزارششو بدید
حتی یک فایل 5 مگی هم کار ما رو راه میندازه چون هدف شمارش حجمی هست که از سرویستون استافده میشه.
نتیجه رو مثل قبل بزارید
اگر موردی باشه حتما باید به ایرانسل اعتراض کرد . چون این یک مورد استثناست و معنی بسیار بدی داره.
خسته نباشی :31:

حسين 1966
10-05-2010, 22:44
برنامه DU meter مشکلي رو نشون نميده مثلاً عکس زير آمار مربوط به وبگرديه از وقتي برنامه نصب کردم که منطقيه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

ولي باز نفهميدم چرا پکتس ها انقدر زياد دارن سند ميشن تو عکس جناب reb با اينکه پکتسه ولي سند خيلي کمتر از رسيوه !

KING_DESIGNER
11-05-2010, 06:48
بالام جان !
برای بار دوم میگم بفهمی
توی پکتهایی که سند میشه فایلهای به اندازه 2 بیت هست
ولی توی بسته هایی که دریافت میکنی فایلهایی به گنجایش 128 بیت هست !
این یعنی این که اگر 10 تا پکت 2 بیتی ارسال بشه سرجمع میشه چقدر ؟ 20 بیت ! اندازه 20 تا حرف !
ولی وقتی دریافت میکنی 10 تا پکت 128 بایتی باشه میشه چقدر ؟ 1280 کیلوبایت ! نه ! یک مگ !!آیا به نظرت یک مگ برابر است با 20 بیت ؟
از این واضحتر ؟:41:

¥ Ramin2 ¥
11-05-2010, 08:23
من واضح تر میگم:
کامپیوتر شما یک پکت می فرسته میگه من این فایل رو می خوام
سرور با پکت بخشی از فایل رو می فرسته.
کامپیوتر شما در جواب یک پکت دیگه می فرسته که می گه اینها رسیدند بقیه اش رو بفرست!
سرور دوباره یک پکت دیگه میفرسته.
کامپیوتر شما در جواب میگه آخ اینجاش درست نیومد دوباره بفرست.
سرور اونجاش رو براش دوباره می فرسته!
و این داستان ادامه دارد...
این جوری میشه که تعداد پکتها تقریبا برابر میشه. :-)

حسين 1966
11-05-2010, 13:21
بالام جان !
برای بار دوم میگم بفهمی
توی پکتهایی که سند میشه فایلهای به اندازه 2 بیت هست
ولی توی بسته هایی که دریافت میکنی فایلهایی به گنجایش 128 بیت هست !
این یعنی این که اگر 10 تا پکت 2 بیتی ارسال بشه سرجمع میشه چقدر ؟ 20 بیت ! اندازه 20 تا حرف !
ولی وقتی دریافت میکنی 10 تا پکت 128 بایتی باشه میشه چقدر ؟ 1280 کیلوبایت ! نه ! یک مگ !!آیا به نظرت یک مگ برابر است با 20 بیت ؟
از این واضحتر ؟:41:

منم نگفتم که پکت رو نفهميدم ، گفتم چرا مال من زياده و مال جناب REB کمه

KING_DESIGNER
11-05-2010, 14:04
خوب عزیز جان اون دیگه بستگی به مودم و سرویس دهنده داره که پکتها رو چطوری ارسال کنند و در چه حجمهای ببندند این دست من و شما نیست
چون که نرخی روی ارسال پکت نیست و مثل شیر آب بازه دیگه اینقدر علما به پکت گیر نمیدهند و فقط به ترافیک گیرمیدهند. که خوشبختانه ترافیک حجم شما زیاد نیست
تو رو خدا برای 2 کیلو اینترنت ببین چه جوری ملت رو انداختن جون هم چه خر توخریه !

¥ Ramin2 ¥
11-05-2010, 21:25
منم نگفتم که پکت رو نفهميدم ، گفتم چرا مال من زياده و مال جناب REB کمه

دقت نکردی خب! مال جناب REB بر اساس بایت هست! برای جناب شما بر اساس پکت!

حسين 1966
12-05-2010, 10:35
من جناب REB رو با Mahdi.p30 اشتباه گرفته بودم مال اونم تو مايه هاي خودمه

Mahdi.p30
12-05-2010, 10:55
من جناب REB رو با Mahdi.p30 اشتباه گرفته بودم مال اونم تو مايه هاي خودمه
توی ویندوز XP هر کاری کردم اون قسمت برحسب Byte نمیشه ، نمیدونم دوستمون reb چه کار کرده
ولی توی 7 ، بر حسب Byte هست و درست!