PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صفحه آبی و بلافاصله ریست شدن سیستم

majid.shiraz
09-05-2010, 13:26
سلام بر تمامی دوستان
بیست روزی هست که یه سیستم جمع و جور کردم
MB=GIGA-GAP55A-UD3P
RAM=CORSAIR 4GB (2*2GB) DUAL 1600
VGA=GAINWARD NVDIA GTS 250
CPU= INTEL CORE I5 750
HDD=500 SEAGATE
POWER=ACBEL 660W
حالا داشته باشید:32:
سیستم روشنه داره کار میکنه صفحه آبی میاد و بلافاصله ریست میشه!:44:
اصلا وقت خاصی نداره شده 7-8 ساعت روشنه اما ریست نمیشه:12:
بعضی وقتا هم تا ویندوز میخوات بالا بیاد صفحه آبی میاد و ریست میشه!:4:
راستی آهنگ هارو وقتی میخوام کار نسبتا سنگینی انجام بده واسه یک ثانیه بصورت قطع و وصل سریع پخش میکنه:blink:
و چیز دیگه توی بایوس مادر بوردم FSB رم رو 1333 نشون میده اما رم من 1600 هست!:23:
DYNAMIC ENERGY SAVER رو هم از روی درایور مادر بودر نصب کردم + تمام چیزای مورد نیاز مادر بورد:46:

پیشاپیش از راهنماییتون 3 پاس گذارم:42::42::42:

Lord_theOne
09-05-2010, 13:37
این مورد بیشتر مربوط به رم سیستمتون هست
با یک رم دیگه تست کن
دمای CPU شما چنده؟
ویندوز شما سالمه؟

free_touch
09-05-2010, 13:44
اول از همه جای رم ها رو در اسلا تها عوض کن.
بهتره ویندوزت رو هم یبار دیگه بریزی(فرمت کن وبریز).
بعدش بایوس مادربردت رو اپدیت کن(حتما این کار روبکن).
درایور کارت گرافیکت رو هم اخرین نسخشو بگیر.
اگه هم این کارهارو کردی بازم این مشکلو داشتی یه تست از رم هات بگیر (با برنامه cpu-z).

majid.shiraz
09-05-2010, 15:21
ویندوزم xp 64bit هست تازه عوض کردم
البته قبلا از یه مدل رم کرسیر استفاده میکردم اونم دوئال بود و همین مشکل رو داشتم تا اینکه متوجه شدم یکیشون مرخص شده رفتم واسه گارانتی و یه مدل دیگه کرسیر گرفتم اونم دوئال بود 1600 مثل قبلی فقط هت سینکش کوچیکتره مشکل خیلی خیلی کم شده اما روزی 1-2 بار یه حالی میده
دمای سی پی یو 45 - 47 هست مادر بورد جدیده فکر نکنم نیاز به آبدیت بایوس باشه ها؟
با cpu-z رفتم چک کردم اما مشکلی نداشت
احتمال داره از پاور باشه یا رم با مادربورد همخوانی نداشته باشه؟:20:

saeidtmu
09-05-2010, 15:29
من روز اول که لب تاب خریدم اینطوری شد.به نظرم باید ویندوزت رو کلا تغییر بدی مثلا 7 بشه خوبه چون مشکل منم همینطوری حل شد.

ifu
09-05-2010, 15:29
من هم قبلا یه سیستم داشتم روش ایکس پی نصب بود دائم همین مشکلی تو میگی رو داشتم که مجبور شدم سیستم رو بدم بره!
یه جا شنیدم که گفته بود مشکل از ویندوز ایکس! از همه لحاظ بهتره که ویستا نصب کنی. البته 7 هم هست!

ess_1362
09-05-2010, 18:07
سلام بر تمامی دوستان
بیست روزی هست که یه سیستم جمع و جور کردم
MB=GIGA-GAP55A-UD3P
RAM=CORSAIR 4GB (2*2GB) DUAL 1600
VGA=GAINWARD NVDIA GTS 250
CPU= INTEL CORE I5 750
HDD=500 SEAGATE
POWER=ACBEL 660W
حالا داشته باشید:32:
سیستم روشنه داره کار میکنه صفحه آبی میاد و بلافاصله ریست میشه!:44:
اصلا وقت خاصی نداره شده 7-8 ساعت روشنه اما ریست نمیشه:12:
بعضی وقتا هم تا ویندوز میخوات بالا بیاد صفحه آبی میاد و ریست میشه!:4:
راستی آهنگ هارو وقتی میخوام کار نسبتا سنگینی انجام بده واسه یک ثانیه بصورت قطع و وصل سریع پخش میکنه:blink:
و چیز دیگه توی بایوس مادر بوردم FSB رم رو 1333 نشون میده اما رم من 1600 هست!:23:
DYNAMIC ENERGY SAVER رو هم از روی درایور مادر بودر نصب کردم + تمام چیزای مورد نیاز مادر بورد:46:

پیشاپیش از راهنماییتون 3 پاس گذارم:42::42::42:

خوب دوستان این همه توضیح دادند ولی مشکل شما را حل نکردند

شما چند کار را برای من انجام بده بدین شرح :

سه تا شات از تبهای پردازنده و مموری و SPD برنامه CPU-Z برای من بذار و لطفا شاتها را در لینک زیر که هنوز فیلتر نشده قرار بدین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعدش برنامه PRIME95 را که حجم کمی هم داره به همراه HW MONITOR دانلود کنید و بعد با برنامه اول یک تست 30 دقیقه از سیستم بگیرید و در حین این تست با برنامه دوم بازده تغییرات دمایی پردازنده را کنترل کنید و دقت کنید که اگر دمای بیشینه از 78 درجه رد شد تست راا متوقف کنید

اگر رمهای شما مشکل داشته باشند (که بعید می دونم ) در این تست کاملا خودشون را نشون میدنو اگر مشکل حرارت داشته باشید که این هم احتمال کمی داره مشکل از درست قرار نگرفتن هیتسینک یا نداشتن خمیر سیلیکون هست که قابل حل هست

اما مشکل سیستم شما بیشتر یک تداخل هست در ابزار آلات جانبی مثل مودم و کارت TV و ... که روی اسلات PCI نصب میشن. پس اگر این مشکل همچنان وجود داشت کلیه این لوازم را جدا کنید و درایورهاشون را از روی سیستم پاک کنید و دوباره تست بگیرید

در مورد فرکانس رم هم شما باید ضریبش را از درون بایاس اصلاح کنید که بعد از کذاشتن اون سه تا شات دقیقا به شما میگم که کدوم پارامتر را به چه میزان در بایاس تغییر بدین تا رمهای شما در فرکانس 1600 اجرا بشه

EXTREME
09-05-2010, 19:52
شما ویندوز رو عوض کنید و اسکن ویروس
قطعاتی مثل هاردو رم و پاور هم حتما چک بشه

amir hesam-s
10-05-2010, 01:10
سلام من هم میگم چندتا شات از cpuz بذار و هم چنین دمای سی پی یو رودرحالت idle و full loud بذار ، این مسئله هم در نظر بگیرید که ویندوز xp با این سخت افزار های جدید زیاد سازگار نیست شما سعی کن از ویندوز 7 اون هم 64bit استفاده کنی ، و دیگه این که مطمئن شو اسمبل سیستمت کاملا صحیح انجام شده باشه ، فرکانس های رم در تنظیمات بایو اس هم خیلی مهمه اگه این تنظیمات مناسب نباشه این مسئله رو بوجود میاره . :46:

majid.shiraz
10-05-2010, 07:49
سلام بر عزیزان دلم
به سفارش دوستان 3تا شات از cpuz گذاشتم اون برنامه رو که آقای ess-1362 هم گفتن پیدا نکردم با یه برنامه دیگه امتحان کردم برنامه hardware monitor دمای سی پی یو رو نهایتا 70 درجه نشون میداد
اون تنظیمات بایوس رو برای رم من بلد نیستم که چیکارش باید کنم
راستی من روی اسلت pci هیچ کارتی ندارم نه مودم نه tv و نه...
گوشتونو بیارید جلو (البته من خمیر سیلیکون رو عوض کردم فعلا گیر نداده )
بازم دس و پنجولتون درد نکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ess_1362
10-05-2010, 09:07
بسیار خوب

شما وارد بایاس بشید و در قسمت تنظیمات و اورکلاک بایاس گزینه system memory multiplier را از گزینه 2:10 یا بعبارتی همون 5 بصورت دستی بذارید روی گزینه 2:12 یا بعبارتی 6

در اینصورت فرکانس رمهای شما هم اکنون روی 1333 هست روی 1600 فیکس میشه

ضمنا می تونی گزینه turbo mode را هم disable کنی تا فرکانس پردازنده شما همیشه روی 2.66 باشه(اگر هم این گزینه را غیر فعال نکردی مشکلی نیست)

اینم عکس تا شما راحتتر گزینه را پیدا کنی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب توی این شات کاملا واضح هست کدوم گزینه را می گم که میشه گزینه 11 که جلوش هم نوشته SPD

ضمنا بعد از انجام تغییرات هم یک شات از تب SPD و مموری بذار تا ببینم که تایمینگ رمها درست ست شده باشه

majid.shiraz
10-05-2010, 13:53
سلام آقا احسان
من رفتم توی تنظیمات بایوس اون عدد رو از auto به 6 تغییر دادم اما بازم 1333 هست
در ضمن توی تنظیمات مادر بورد شما هم 1333 نشون داده!

AMIRICE
10-05-2010, 14:13
دوست عزیز شما باید System Memory Multiplier رو روی 12 بذارید
منظور آقا احسان هم این بود که واسه هر رم 6 که در مجموع میشه 12 یعنی به عبارتی 2:12
پس شما اونو به 12 تغییر بده تا فرکانس رم روی 1600 و در تایمینگ 9 کار کنه
موفق باشی

majid.shiraz
13-05-2010, 09:19
سلام بر دوستان عزیز
آقا دست همگه درد نکنه ما که مشکلمون حل شد تا حالا که سیستم به مشکلی بر نخورده
آخرشم خودمم نفهکیدم از کجاش بود ولی خمیر سیلیکونشو عوض کردم درست شد شاید از اون بوده
اما یه مشکل دیگه من هنوز حل نشده spd رم
اگه auto بذارم 1333 نشون میده
اگه 6 باشه 800
اگه 8 باشه 1066
اگه 10 باشه 1333
12 هم نداره
اینم یه شات ازش

ess_1362
13-05-2010, 10:05
سلام بر دوستان عزیز
آقا دست همگه درد نکنه ما که مشکلمون حل شد تا حالا که سیستم به مشکلی بر نخورده
آخرشم خودمم نفهکیدم از کجاش بود ولی خمیر سیلیکونشو عوض کردم درست شد شاید از اون بوده
اما یه مشکل دیگه من هنوز حل نشده spd رم
اگه auto بذارم 1333 نشون میده
اگه 6 باشه 800
اگه 8 باشه 1066
اگه 10 باشه 1333
12 هم نداره
اینم یه شات ازش

یعنی چی نداره؟؟!!

اون شاتی که گذاشتم دقیقا مدل P55A-UD3P هست که دوستمون با اون به 4 گیگاهرتز برای پردازده و فرکانس 1600 برای رمها رسیده و فقط پردازنده اش 860 هست!!

شما اول بایاس را یک آپدیت کنید اگر کقدار 12 به لیست اضافه نشد اونوقت چاره ای نداری جز اینکه با اورکلاک در این مقدار اجراش کنی که بدین صورت میشه :

CPU CLOCK RATIO : 16.5X
BASE CLOCK CONTROL (BCLK) : ENABLE
BCLK FREQUENCY : 133==>160
SPD : 10

فرکانس هسته روی 2560 قرار می گیره و فرکانس رمها هم روی 1600

فقط یک تست با PRIME95 بگیر و دماش را هم حین تست کنترل کن که از 78 درجه بیشتر نشه

majid.shiraz
05-07-2010, 19:07
سلام دوستان ببخشید من یه مدتی با این ارور صفحه آبی روبرو نشده بودم واسه همین بیخیالش شدم
اما گهگاه یه سری بهمون میزنه!
آقا احسان و سایرین لطف کردن و راهنماییم کردن اما من میترسم بایوس رو آپدیت کنم ضمن اینکه بلد هم نیستم
حالا این صفحه آبی مشکلی واسه سیستم درست نمیکنه؟ که مثلا قطعه دیگری ظعیف بشه؟
چون میخوام فعلا همینجوری باشه تا یک ماه آینده؟؟؟
(هر یک هفته ای یه بار صفحه آبی میاد)

cyber861
05-07-2010, 20:19
ارور صفحه آبی بیشتر در مین های گیگا و فاکس کن دیده میشه.چون بایوس اونها یکیه!!
علت اصلی هم مچ نبودن قطعات با مادربرد هست.
شما وقتی مادربرد میخری باید حداقل تو دفترچش نگاه کنی ببینی که با چه رم هایی باندل هست.بعدا بری رم بخری!

majid.shiraz
05-07-2010, 21:52
ممنون سایبر
اما توی دفترچه فقط درباره SS - DS و انکه کدوم ماژول باشن نوشته
نه برند و نه مدل از اینا خبری نیست!

* SadeGh *
05-07-2010, 22:36
سلام
ببخشیدا!بنده زیاد حرفه ای نیستم اما چرا X.M.P را Enable نمیکنی تا تنظیماتش را خودش اعمال کنه!

alpha007
06-07-2010, 08:43
ارور صفحه آبی بیشتر در مین های گیگا و فاکس کن دیده میشه.چون بایوس اونها یکیه!!
علت اصلی هم مچ نبودن قطعات با مادربرد هست.
شما وقتی مادربرد میخری باید حداقل تو دفترچش نگاه کنی ببینی که با چه رم هایی باندل هست.بعدا بری رم بخری!
ارور صفحه آبی ربطی به نوع مادربرد نداره

majid.shiraz
06-07-2010, 21:07
سلام
ببخشیدا!بنده زیاد حرفه ای نیستم اما چرا X.M.P را Enable نمیکنی تا تنظیماتش را خودش اعمال کنه!
این x.m.p چیه حالا؟
مختص کدوم مادر بورد هست؟ از کجا کیشه فعالش کرد؟

majid.shiraz
19-08-2010, 11:42
مجدد سلام
بایوس رو آپدیت کردم
ورژن قبلی f8 بود حالا شده f11
مشکل حل شد ممنون دوستان یه سئوال دیگه حالا سیستم اورکلاک هم شده یا نه؟
دمای نرمال برای سی پی یو در این حالت باید چقدر باشه؟
intel core i5 750
دمای حالت معمولش 57 58 درجه هست.

ess_1362
19-08-2010, 13:01
مجدد سلام
بایوس رو آپدیت کردم
ورژن قبلی f8 بود حالا شده f11
مشکل حل شد ممنون دوستان یه سئوال دیگه حالا سیستم اورکلاک هم شده یا نه؟فكر نمي كنم اوركلاك شده باشه و رمها هم فكر مي كنم هنوز در فركانس 1066 يا 1333 كار مي كنند
به هر حال بايد اول سه تا شات جديد از مموري و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بذاري تا ببينم چي شده

دمای نرمال برای سی پی یو در این حالت باید چقدر باشه؟
intel core i5 750
دمای حالت معمولش 57 58 درجه هست.دماش در فول لود بايد زير 78 درجه باشه
البته دماي معمولي پردازنده شما هم كمي بالاست كه با توجه به محل سكونت شما(سلام همشهري:31:) مي تونه طبيعي باشه ولي حتما دماي فول لودش را بررسي كنيد كه زير 78 درجه باشه

majid.shiraz
19-08-2010, 14:52
سلام آقو احسان خوبی
ممنون از راهنماییت البته دمای سی پی یو در همین حدود هست البته با 6 - 7 درجه اختلاف (دماش بیشتره)
البته من با نرم افزار 3dmax کار میکنم و هنگام رندر دماش به 81 تا 83 هم میرسه از شما چه پنهون دیگه فن جوابگو نبود در کیسو باز کردم سر پنکه رو دادم تو کیس تا اومد روی 76 - 78
بگذریم این سه تا شات نسخه مارو بپیچ ببینیم اوضوع چجوریاست
توی کامنتهای قبلی سه تا شات گذاشتم که قبل از آبدیت بایوس هست
بازم دسو پنجت درد نکنه

ess_1362
19-08-2010, 19:41
خوب الان هم فركانس رم درست شده و هم تايمينگش
هر دو ماژول دارن در فركانس 1600 و تايمينگ CL9 كار مي كنند
البته طبق تجربه اي كه از رمهاي CORSAIR XMS3 دارم با كمي دستكاري در تايمينگ رمها مي توني بدون افزايش ولتاژ در تايمينگ 8-9-8-24 هم اجراشون كني

AIRO
19-08-2010, 19:48
مال من یه مدت اینجوری بود ولی وقتی آنتی ویروس نصب کردم مشکلم رفع شد
به این صفحه میگن صفحه ی مرگ (تو بایت خوندم)
یعنی یه پیام خطرناک رو می ده .
من هارد رو فرمت کردم مشکلم حل شد
شاید از سخت افزار باشه

majid.shiraz
19-08-2010, 20:07
ممنون دوستان و آقا احسان
راستی آقا احسان من بایوس رو که آپدیت کردم هنوز همون مشکل قبل رو داشتم تا اینکه x.m.p رو فعال کردم و درست شد:31:
امیدوارم که این صفحه مرگ دیگه سرو کلش پیدا نشه
میرم تو قسمت اور کلاک یه دو تا پست جدید بزنم
پیش بسوی اورکلاک:31:

amd>intel
19-08-2010, 23:39
تمام درايورهاي سيستم از گرافيك چيپست و صدا رو اپ ديت كنيد

majid.shiraz
20-08-2010, 14:18
این سیستم ما هم که هرروز یه مشکلی داره
وقتی که ویندوز بالا میاد آخر آهنگ استارت یا موزیک استارت بگذریم آخرش به زر زر میفته!
البته این قضیه قبل از آپدیت بایوس هم رخ میداد.

faridtabasi
13-09-2010, 07:44
دوستان من یه مشکلی دارم
این مشخصات سیستمیه که خریدم
ram: geil_ddr3_bus 1333_2gb
cpu: intel_E6500_fsb 1066_freq:2.93ghz
main" gigabyte ep41tud3l
power" green_330w
graphic” geforce gt 220_ 1 gb_128 bit

وقتی دارم بازی نصب می کنم مثلاnfs carbon اروری می ده ک نتونسته فایل رو کپی کنه یا همچین چیزی چند تا بازی رو هم تست کردم همین مشکل رو داشت. گفتم شاید اشکال از رایتر باشه با یه رایتر دیگه امتحان کردم بازم نشد و بعضا موقع نصب بازی ریستارت می کنه و بعضی اوقات همین صفحه ابی میاد
خاهشا کمک کنید

amd>intel
13-09-2010, 08:50
رم رو عوض كنيد

faridtabasi
13-09-2010, 10:31
همین؟ رم خرابه؟

jojonice
14-09-2010, 18:01
سلام
لطفا راهنمائی کنید
الان چند وقتی است که همین صفحه آبی زیاد میاد و کامپیوتر خاموش میشود و برها ویندوز را عوض کردم و مدل ها مختلف را روش نصب کردم از لحاظ ویندوز مشکلی نیست و هیچ ویروسی هم نداره و آنتی ویروس روش نصب است چند بار هارد را پاک کردم
و مشکلی دیگری که خیلی مهم تر است نصب نشدن خیلی از برنامه ها روی این کامپیوتر است و قبلا این مشکل را نداشت مثلا یک برنامه روش نصب میشود ولی مثلا برنامه adobe را میخواهم نصب کنم چند درصد نصب میشود و بعد ارور میدهد و میگه نصب نمیشود و میخواهم بدانم چرا این مشکل پیش آمده ولی قبلا اینطوری نبود و همانطور که گفتم از لحاظ ویندوز و ویروس میکلی نداره و با رنامه cpu z چند تا تست گذاشتم لطفا بگید چه اشکالی دارد
خیلی ممنون
خداحافظ

ess_1362
14-09-2010, 18:15
سلام
لطفا راهنمائی کنید
الان چند وقتی است که همین صفحه آبی زیاد میاد و کامپیوتر خاموش میشود و برها ویندوز را عوض کردم و مدل ها مختلف را روش نصب کردم از لحاظ ویندوز مشکلی نیست و هیچ ویروسی هم نداره و آنتی ویروس روش نصب است چند بار هارد را پاک کردم
و مشکلی دیگری که خیلی مهم تر است نصب نشدن خیلی از برنامه ها روی این کامپیوتر است و قبلا این مشکل را نداشت مثلا یک برنامه روش نصب میشود ولی مثلا برنامه adobe را میخواهم نصب کنم چند درصد نصب میشود و بعد ارور میدهد و میگه نصب نمیشود و میخواهم بدانم چرا این مشکل پیش آمده ولی قبلا اینطوری نبود و همانطور که گفتم از لحاظ ویندوز و ویروس میکلی نداره و با رنامه cpu z چند تا تست گذاشتم لطفا بگید چه اشکالی دارد
خیلی ممنون
خداحافظ

بهتر بود يك تاپيك جديد ايجاد مي كردين تا همه دوستان شما را كمك كنند!!

اما ايراد سيستم شما!!!:
ايراد مربوط به صفحه آبي بيشتر بدين شكل مربوط ميشه به دماي پردازنده شما
سيستم را حدود 10-15 دقيقه روشن كنيد و بعد يك شات از HW MONITOR بذاريد تا ببينم دماي پردازنده چقدر هست
اما ايراد مربوط به ارور موقع نصب برنامه از پاور هست
لطفا مدل پاور و توان واقعيش(پيوسته) + نوع و مدل كارت گرافيك را هم براي من بذاريد

jojonice
14-09-2010, 23:28
سلام
ممنون البته قبلا تاپیکی برای این مشکل گذاشته بودم این هم آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و این هم تستی که گفته بودید
مدل پاور: گرین gp330a
رم: ocz duall 1 gig
گرافیک: nvidia geforce 8400 gs 512
البته گرافیک را تازه خریداری کرده ام
البته شاید از پاور هم نباشه چون قبلا پاور دیگری هم داشتم ولی همین مشکل را داشت الان حدودا یک سال است که این مشکل را دارد ولی اصلی ترین مشکل همین نصب نشدن بعضی از برنامه ها است مثلا چند درصد نصب میشود و بعد ارور میدهد و انگاری برنامه خراب است ولی همان برنامه را در کامپوتری دیگری نصب میکنیم هیچ مشکلی ندارد
آیا ممکن است از رم باشه برنامه های دیگری هم است که بتونه کل کامپیوتر را تست کنه که مشکل رفع شود
ممنون میشوم راهنمائی کنید
خداحافظ

urt65
22-01-2011, 15:54
با سلام لب تاپ من ام مشکل صفحه آبی پیدا کرده که اکثرا در ابتدا ورود به ویندوز ریست مشه مدلش vaio vgn-cs325j انتی ویروس ام avast یه سری ویروس پیدا کرده اما حل نشد چی کارکنم؟؟؟؟