PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه رمی برای سیستم من مناسبه؟

AMIR REZAs
09-05-2010, 12:44
سلام
من الان رم256 و گرافیک6200 دارم به نظر شما چه مدل رمی و چندگیگ برام مناسبه؟؟
ممنون

ess_1362
09-05-2010, 12:56
مشخصات سایر قطعات مثل مادربرد و پردازنده و فرکانس و مدل رمها را هم بنویسید

بستگی به کاربرد شما داره ولی حدس میزنم که سوکت 478 باشه که ارتقاش چندان منطقی نیست

AMIR REZAs
09-05-2010, 13:04
ببخشید مگه رم به پردازنده و.... ربطی داره؟
CPU
Intel
2.80Ghz
مادربرد Intel

amd>intel
09-05-2010, 13:09
سوکت مدل دقیق مادربرد

ess_1362
09-05-2010, 13:13
ببخشید مگه رم به پردازنده و.... ربطی داره؟
CPU
Intel
2.80Ghz
مادربرد Intel

تا حدودی ربط داره

مثلا اگر مادربرد سوکت 478 باشه فقط ار رمهای DDR ساپورت می کنه که باید دست دوم بگیری که قیمت یک ماژول یک گیگ دست دوم بیش از 30 تومن هست در حالی که قیمت یک ماژول یک گیگ DDR3 بین 20-30 تومن هست

به هر حال اگر اسرار به ارتقاءاین سیستم داری باید به مغازه های دست دوم فروشی یک سری بزنی و رمها را بصورت دست دوم بخری

AMIR REZAs
09-05-2010, 13:44
من دقیقا منظورتون از سوکت رو نمیفهمم ! باید از کجا ببینم چنده؟
ولی مادربورد رو تازه عوض کردم( به دلیل سوختن)

ess_1362
09-05-2010, 17:35
شما برنامه CPU-Z را که بصورت مجانی هست دانلود کنید و نصب و اجرا کنید

در تب های مختلف این برنامه کلیه خصوصیات سخت افزار های شما را با ذکر جزییات نوشته

مثلا در اولین تب نوع و مدل دقیق پردازنده به همراه نوع سوکت نوشته شده و در سایر تبها اطلاعات کامل مادربرد رمها گرافیک و ... موجود هست

3jokes_x
09-05-2010, 17:36
من دقیقا منظورتون از سوکت رو نمیفهمم ! باید از کجا ببینم چنده؟
ولی مادربورد رو تازه عوض کردم( به دلیل سوختن)

رم ها مدل و نسل های مختلفی دارند. رم DDR داریم، DDR2 داریم، DDR3 هم داریم.
هر مادربوردی با یکی از اینها کار می کنه. مثلا یه مادربورد قدیمی ممکنه فقط با رم DDR کار کنه و یه مادربورد جدید با DDR3. پس باید مدل دقیق مادربوردتون رو مشخص کنید. اینکه فقط بگید اینتل کافی نیست. اینتل نام شرکت تولید کننده هست. این شرکت مثلا 1000 تا مدل مادربورد داره. مثلا باید بگید مادربورد اینتل مدل MG819PKL.
مدل مادربوردتون رو روی جعبه مادربورد نوشته، همچنین اگر فاکتور خریدش رو دارید یا اگر در کیس رو باز کنید احتمالا روی خود مادربورد هم نوشته شده باشه. اگر نبود، می تونید نرم افزاری CPU-Z رو دانلود و نصب کنید و از داخل اون برنامه مدل مادربورد و سی پی یو و رم و ایناتون رو بخونید. (اسمش رو توی گوگل سرچ کنید لینک دانلودش پیدا می شه. حجمش هم کمه)

ضمنا همون طور که دوستمون گفت احتمالا مادربورد شما قدیمیه (از روی کارت گرافیکتون معلومه چون اون هم خیلی قدیمیه) و احتمالا رمتون هم از نوع DDR هست. این نوع رم البته خیلی قدیمیه و سرعت پایینی داره و کلا خوب نیست، ولی چون دیگه تولید نمی شه و نایاب شده، الان به صورت بازارسیاه دست دومش با قیمتی بالاتر از رم های DDR3 به فروش می رسه! (خریدارانش هم افرادی مثل شما هستند که سیستمشون قدیمیه و فعلا هم نمی خوان 400-300 تومان برای خرید سیستم جدید هزینه کنند، پس مجبورن همین رم ها رو بخرن.) شما اگر رمت رو به 1 گیگ ارتقا بدی، خیلی توی کارایی سیستم تاثیر داره. ولی بهتره کاربردت رو هم مشخص کنی (بیشتر با سیستم چه کاری می خوای انجام بدی؟). چون مثلا اگر قصد اجرای بازی های روز رو روی این سیستم داشته باشی، به دلیل ضعیف بودن پردازنده و گرافیک حتی افزایش رم هم کمکی نخواهد کرد ولی اگر کارهای معمولی مثل اینترنت و آفیس و تماشای فیلم و ... با کامپیوتر داشته باشی، این سیستم می تونه جوابگو باشه.

AMIR REZAs
09-05-2010, 18:53
با تشکر از همه ی دوستان.
من دقیقا کجای این برنامه رو براتون بخونم؟
مدل مادربورد؟
Model :775i65G
اگر باید جای دیگه ای رو بخونم بگید............

امير موسر
09-05-2010, 19:05
با تشکر از همه ی دوستان.
من دقیقا کجای این برنامه رو براتون بخونم؟
مدل مادربورد؟
Model :775i65G
اگر باید جای دیگه ای رو بخونم بگید............

از رمای DDR پشتیبانی میکنه ! قیمت نوی 1گیگ باس 400 حدوده 40.000 با توجه به برندشه ! و 512 هم حدوده 20.000 !

AMIR REZAs
09-05-2010, 19:16
کس دیگه ای نظری نداره؟؟؟؟

3jokes_x
09-05-2010, 19:58
چه نظری مثلا؟! باید رم DDR بخری دیگه... نظرخواهی نمی خواد! چون رم های دیگه به مادربوردت نمی خوره.
اگر سوال خاصی داری بگو. اگر کاربرد خاصی هم داری بگو. اگر می تونی 300-400 تومان بذاری کلا سیستم رو ارتقا بدی، بگو...

AMIR REZAs
10-05-2010, 13:26
ببخشید اگر بخوام کلا200هزار تومان خرج کنم چی بگیرم بهتره؟؟؟ برای کار با نرم افزارهای گرافیکی........

3jokes_x
10-05-2010, 14:05
ببخشید اگر بخوام کلا200هزار تومان خرج کنم چی بگیرم بهتره؟؟؟ برای کار با نرم افزارهای گرافیکی........

مشابه بحث رم برای گرافیک و سی پی یو هم صادقه. کارت گرافیک و سی پی یو شما هم (مثل رم) به مادربوردهای جدید نمی خورن. پس شما برای ارتقای کلی باید این 4 قطعه رو همزمان تعوض کنی: مادربورد - سی پی یو - گرافیک - رم

حالا برای کاهش هزینه ها می شه از یه مادربورد با گرافیک آنبورد استفاده کرد. به این ترتیب:
CPU: AMD AthlonII X2 240 : 60Toman
MB: GIGABYTE 78LMT-S2 : 80Toman
RAM: 2GB DDR3 (Patriot or Corsair) : 60Toman

البته این قیمت ها ممکنه هرکدوم 10 تومان کم و زیاد باشه. ضمنا باید مدل پاورت رو هم مشخص کنی. تا ببینیم برای به این سیستم کافی هست یا نه؟ (حدالکثر اگر نیاز به تعویض پاور هم باشه، با 30 تومان می شه یه پاور به سیستم فوق اضافه کرد.)
در مجموع سرعت سی پی یوی این سیستم نسبت به سیستم فعلی شما خیلی بالاتر هست (شاید در حد 3 برابر).
و به دلیل مقدار رم زیاد، می تونید با فایل های حجیم به راحتی کار کنید، یا چندین برنامه سنگین رو همزمان باز کنید.
کارت گرافیک این سیستم آنبورد هست، ولی در آینده اگر نیاز شد یا اگر بودجه افزایش پیدا کرد می شه این گرافیک آنبورد رو کلا غیر فعال کنی و یه کارت گرافیک جدا روی همین مادربورد ببندی. ولی در مجموع برای کار با نرم افزارهای گرافیکی (نه 3 بعدی) نیاز به کارت گرافیک قوی نخواهید داشت.

مشخصات کامل مادربورد معرفی شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هَپی برتسدی این ادوَنس!

AMIR REZAs
10-05-2010, 14:58
خیلی ممنون ولی مشکل من اینجاست که میخوام 3بعدی کار کنم............

3jokes_x
10-05-2010, 17:17
خیلی ممنون ولی مشکل من اینجاست که میخوام 3بعدی کار کنم............

برای کارت گرافیک هم باید حداقل 50هزار تومان و ترجیحا 90-80 هزار تومان در نظر بگیرید.

قطعاتی که برای مادربورد و سی پی یو و رم معرفی کردم تقریبا جزو ارزان ترین ها بودن... یعنی خیلی جا برای کم شدن قیمت ندارن. (البته می شه مثلا مادربورد رو از یه برند دیگه مثل ASROCK تهیه کرد تا مثلا 20 تومان ارزان تر بشه یا با انتخاب رم از مارک های دیگه مثلا 10 تومان از قیمتش کم کرد ولی با این کار کیفیت پایین میاد.) در سیستم فوق ما از نظر قدرت و امکانات تقریبا حد پایینش رو در نظر گرفتیم، (ولی از قطعات با کیفیت خوب و برندهای معتبر استفاده کردیم.) از این مقدار اگر بخوای باز هم ارزان تر بشه، دیگه باید از برند های دیگری استفاده کنی که از نظر اعتبار و کیفیت (و احتمالا ضمانت) در سطح پایین تری هستند.

AMIR REZAs
10-05-2010, 19:33
ببخشید این سیستمی که گفتید الان در بازار تهران موجوده؟؟
اگر یک سیستم بهتر برای من در نظر دارید که:
کلا 200هزار تومان بشه.
برای کارهای 3بعدی سازی مناسب باشه.
مارکش هم خوب باشه.
باشه بگید ممنون میشم.....................................

3jokes_x
10-05-2010, 22:48
البته این چیزی که من پیشنهاد دادم بیشتر از 200 تومان تموم می شه. چون 50 برای گرافیک و احتمالا 30 برای پاور... ضمنا قیمت هایی که گفتم تقریبی هستند. (بله، در بازار هم هست.) به نظر من با این بودجه بهتر از این نمی شه چیزی جمع کرد مگر اینکه همون طور که گفتم اصراری روی استفاده از برندهای نام برده شده نداشته باشی.

به هر حال دوستان دیگه هم اگر سیستم مناسب تری مد نظرشون باشه پیشنهاد خواهند داد...

AMIR REZAs
11-05-2010, 12:13
با این سیستم که گفتید:
CPU: AMD AthlonII X2 240 : 60Toman
MB: GIGABYTE 78LMT-S2 : 80Toman
RAM: 2GB DDR3 (Patriot or Corsair) : 60Toman
گرافیک برای کار با مایا و مکس کافیه؟؟؟؟
ببخشید پاور چیه؟؟ از کجا مدلشو بفهمم؟؟

amin_caragt2
11-05-2010, 16:03
چون در حال حاضر تفاوت چندانی بین DDR2 DDR3 نیست (زمان تاخیر بسیار بالا)میتونی از این قطعات استفاده کنی

cpu: 240 60 toman
ram : king 2g 54toman
mb: biostar 720 55toman
vga : force3d 4650 53 toman

مطمئن باش از این بهتر و ارزونتر گیرت نمیاد

AMIR REZAs
11-05-2010, 18:35
خیلی ممنون این گرافیکی که گفتید برای تری دی مکس و مایا کافیه؟؟

3jokes_x
11-05-2010, 19:19
cpu: 240 60 toman
ram : king 2g 54toman
mb: biostar 720 55toman
vga : force3d 4650 53 toman

این پیشنهاد نمونه همون بحثیه که گفتم، اگر بخوای قیمت پایین تر بیاد باید بری سراغ برندهای دیگه که به اندازه گیگا و ایسوس معتبر نیستند. الان قیمت رم DDR2 با DDR3 تقریبا یکسانه. پس DDR2 خودش ارزش خرید نداره. ولی با استفاده از DDR2 می تونید مادربورد ارزان تری بخرید... هر چند به نظر من بهتره این کار رو هم نکنید. چون هم کارایی رم های DDR3 بهتره و هم با انتخاب مادربورد قدیمی قابلیت ارتقا رو در آینده از دست می دهید.

در مجموع خرید مادربورد Biostar رو در مقابل گیگا اصلا توصیه نمی کنم (حتی اگر 20-30 تومان ارزان تر باشه.) و مارک Force3D رو هم نمی شناسم (یعنی اصلا معروف نیست.) مارک های معروف برای کارت گرافیک Asus/XFX/Giga/Evga/MSI و... هستند و در رده ارزان قیمت ها هم Club3D و Saphire و Zotac بد نیستند.

این گرافیکی که گفتید برای تری دی مکس و مایا کافیه؟؟

برای کار 3DMAX البته بهتره که از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده کنید ولی لازم نیست که حتما بهترین کارت موجود رو بخرید. این سوال رو اگر توی تاپیک گرافیک بپرسید بهتره. جواب دقیق تری می گیرید. به طور تقریبی من می تونم بگم یه کارت 50-60 تومانی برای کار شما کافی هست. (4650 هم خوبه) فقط ترجیحا ساخت یه شرکت معتبرتر (همونایی که نام بردم) باشه. البته این شرکت ها قیمت ها و صدالبته کیفیت ساختشون بالاتره. به عنوان مثال کارت 4650 ساخت MSI قیمتش 75 تومانه تقریبا.

AMIR REZAs
12-05-2010, 11:49
خیلی ممون .
پیشنهاد نهایی شما چیه؟

amin_caragt2
12-05-2010, 13:33
این پیشنهاد نمونه همون بحثیه که گفتم، اگر بخوای قیمت پایین تر بیاد باید بری سراغ برندهای دیگه که به اندازه گیگا و ایسوس معتبر نیستند. الان قیمت رم DDR2 با DDR3 تقریبا یکسانه. پس DDR2 خودش ارزش خرید نداره. ولی با استفاده از DDR2 می تونید مادربورد ارزان تری بخرید... هر چند به نظر من بهتره این کار رو هم نکنید. چون هم کارایی رم های DDR3 بهتره و هم با انتخاب مادربورد قدیمی قابلیت ارتقا رو در آینده از دست می دهید.

در مجموع خرید مادربورد Biostar رو در مقابل گیگا اصلا توصیه نمی کنم (حتی اگر 20-30 تومان ارزان تر باشه.) و مارک Force3D رو هم نمی شناسم (یعنی اصلا معروف نیست.) مارک های معروف برای کارت گرافیک Asus/XFX/Giga/Evga/MSI و... هستند و در رده ارزان قیمت ها هم Club3D و Saphire و Zotac بد نیستند.

برای کار 3DMAX البته بهتره که از یه کارت گرافیک جداگانه استفاده کنید ولی لازم نیست که حتما بهترین کارت موجود رو بخرید. این سوال رو اگر توی تاپیک گرافیک بپرسید بهتره. جواب دقیق تری می گیرید. به طور تقریبی من می تونم بگم یه کارت 50-60 تومانی برای کار شما کافی هست. (4650 هم خوبه) فقط ترجیحا ساخت یه شرکت معتبرتر (همونایی که نام بردم) باشه. البته این شرکت ها قیمت ها و صدالبته کیفیت ساختشون بالاتره. به عنوان مثال کارت 4650 ساخت MSI قیمتش 75 تومانه تقریبا.

جهت اطلاع این دوستمون عرض میکنم که بایوستار در ضمینه کیفیت هیچی کم از اسوس و گیگا نداره حتی تو مادربوردهای هم قیمت خودش گیگا و اسوس غورت میده برای نمونه

مادربورد زیر 70 هزار

نامزدها :520 MSI , بایوستار 770 , N68 گیگا . 8200 Black الایت . 770 الایت و 770 ازراک . M61-DDR3 فاکسکان

بهترین گزینه 770 بایوستار
دلایل : این مادرورد از PCI نسخه دوم پشتیبانی میکند . به روز بودن چیپست . توانایی آنلاک اتلون و فنوم
مسیر HT5200 . ساپورت AMD Phenom X6 . قابلیت اورکلاک بالاتر نسبت به ازراک و الایت

بله گیگا و اسوس خوب هستن ولی اگه بتونن تو رنج قیمتی این برند مادربورد بدن بیرون
گیگا N68 . با بایوستار 770 هر دو 65 هزار قیمت دارن ولی گیگا خیلی کمتر از بایوستار از خازن سولید استفاده کرده و تو تکنولوزی این قیمتی قابل غیاس نیستند

گیگا با اینکه هم قیمت بایوستار(65هزارتومان) از تمام این امکانات محروم این مادرورد از PCI نسخه دوم پشتیبانی میکند . به روز بودن چیپست . توانایی آنلاک اتلون و فنوم
مسیر HT5200 . ساپورت AMD Phenom X6

و اما در مورد کارت فورس که آسمان رایانه وارد کننده اونه و 2 سال گارانتی آسمان تضمین کننده کیفیت اونه

3jokes_x
12-05-2010, 13:53
این اصلا موضوع نامشخصی نیست. و اصلا نیازی به بحث نداره. شما از هر کسی که دوست داشتی سوال کن کیفیت گیگا بهتره یا بایواستار؟ می تونی یه نظرسنجی بذاری...
نسبت کارایی به قیمت در مادربوردهای بایواستار و ازراک و فاکسکان و الایت بهتره (مثال هایی هم که بیان شد همینو می گه) ولی دو تا مادربورد دارای امکانات مساوی از دو برند گیگا و بایوستار رو که مقایسه کنیم، می بینیم مثلا مدل گیگا 30-20 تومان گرون تره ولی کیفیت بالاتری داره. من می گم ارزش داره برای کیفیت بالاتر پول بیشتری بدیم... ممکنه شما چنین نظری نداشته باشی این یه کم سلیقه ایه. ولی توی اینکه بایوستار کیفیت و ضمانت و اعتبار گیگا رو نداره، شکی نیست.

یه تجربه غیرکامپیوتری ولی مرتبط با موضوع: یکی از اقوام ما می خواست یه دستگاه DVDPlayer+Recorder بخره (از همینایی که به TV وصل می شه و هم DVD پخش می کنه هم ضبط...) بعد از اینکه قیمت ها رو پرسید، متوجه شد با مثلا 250 تومان می تونه یه دستگاه سونی بخره که این دستگاه حافظه داخلی نداره و فقط فیلم رو مستقیما روی دی وی دی ضبط می کنه... در عین حال با همین پول اگر از LG خرید می کرد، می تونست دستگاهی بخره که به غیر از رایت روی DVD، یه حافظه 200 گیگابایتی هم روی خودش داره! این فامیل ما هم گول حرف فروشنده ی بی سواد رو خورد که LG هیچی از سونی کم نداره و ضمانتش فلانه و قیمتش بهمان! (واقعا هم قیمتش وسوسه کننده بود.) خلاصه ایشان LG خرید. ولی با دو تا مشکل مواجه شد.
- اولا هر دی وی دی که با این دستگاه رایت می کرد روی هیچ دستگاه دیگری کار نمی کرد. حتی روی 3-4 تا کامپیوتر هم با دی وی دی رام های مختلف امتحان کردیم، نشد. یعنی فقط خودش می تونست دی وی دی هایی که رایت کرده بخونه!
- ثانیا: بعد از2-3 ماه یکی از قطعاتش خراب شد (ظاهرا بخش اوپتیکال دی وی دی رایتر)... برد گارانتی، اون قطعه رو براش عوض کردند پول هم نگرفتند. ولی بعد از 3-4 ماه دیگه دوباره همون قطعه خراب شد... باز براش رایگان عوض کردند... یک بار دیگه هم توی مدت 1 سالی که دستگاه ضمانت داشت همین قطعه خراب شد و رایگان تعویض کردند. ولی الان ضمانت دستگاهش تموم شده و دوباره دستگاه خراب شده!!! حالا دیگه باید به خرج خودش تعمیر کنه و بدتر از همه اینکه می دونه اگر هم تعمیر کنه 2-3 ماه بیشتر کار نخواهد کرد.

این موضوع همچنان توی زمینه های دیگر هم هست... همین الان LG تلویزیون های LED سه بعدیش رو تبلیغ می کنه! سوالی که پیش میاد اینه که با توجه به اینکه خود LCD اختراع شرکت توشیباست و اولین تلویزیون LED دنیا رو سونی در سال 2004 تولید کرد، و پرفروش ترین LCD دنیا هم سامسونگ هست، آیا همه شرکت های بزرگ و معتبر مردن که فقط LG می تونه LED سه بعدی رو با این قیمت عرضه کنه؟ پاسخ اینه که نه! 100% ای جی یه جایی کم گذاشته...

نتیجه اخلاقی که از این داستان می گیریم اینه که کیفیت رو با هیچی عوض نکن و همیشه دستگاهی با امکانات کمتر ولی قابلیت اطمینان بالاتر بخر. (مگر اینکه واقعا جزو افراد خوش شانس باشی!)

پیشنهاد نهایی من که همون پیشنهاد اولیه هست! مگر اینکه بتونید بودجه رو افزایش بدید... در مورد کارت گرافیک در تاپیک مربوطه سوال کنید چون من قیمت کارت های موجود در بازار دقیقا دستم نیست.

amd>intel
12-05-2010, 13:56
بحث سر رمه یا مادربرد ؟

amin_caragt2
12-05-2010, 15:20
این اصلا موضوع نامشخصی نیست. و اصلا نیازی به بحث نداره. شما از هر کسی که دوست داشتی سوال کن کیفیت گیگا بهتره یا بایواستار؟ می تونی یه نظرسنجی بذاری...
نسبت کارایی به قیمت در مادربوردهای بایواستار و ازراک و فاکسکان و الایت بهتره (مثال هایی هم که بیان شد همینو می گه) ولی دو تا مادربورد دارای امکانات مساوی از دو برند گیگا و بایوستار رو که مقایسه کنیم، می بینیم مثلا مدل گیگا 30-20 تومان گرون تره ولی کیفیت بالاتری داره. من می گم ارزش داره برای کیفیت بالاتر پول بیشتری بدیم... ممکنه شما چنین نظری نداشته باشی این یه کم سلیقه ایه. ولی توی اینکه بایوستار کیفیت و ضمانت و اعتبار گیگا رو نداره، شکی نیست.

یه تجربه غیرکامپیوتری ولی مرتبط با موضوع: یکی از اقوام ما می خواست یه دستگاه DVDPlayer+Recorder بخره (از همینایی که به TV وصل می شه و هم DVD پخش می کنه هم ضبط...) بعد از اینکه قیمت ها رو پرسید، متوجه شد با مثلا 250 تومان می تونه یه دستگاه سونی بخره که این دستگاه حافظه داخلی نداره و فقط فیلم رو مستقیما روی دی وی دی ضبط می کنه... در عین حال با همین پول اگر از LG خرید می کرد، می تونست دستگاهی بخره که به غیر از رایت روی DVD، یه حافظه 200 گیگابایتی هم روی خودش داره! این فامیل ما هم گول حرف فروشنده ی بی سواد رو خورد که LG هیچی از سونی کم نداره و ضمانتش فلانه و قیمتش بهمان! (واقعا هم قیمتش وسوسه کننده بود.) خلاصه ایشان LG خرید. ولی با دو تا مشکل مواجه شد.
- اولا هر دی وی دی که با این دستگاه رایت می کرد روی هیچ دستگاه دیگری کار نمی کرد. حتی روی 3-4 تا کامپیوتر هم با دی وی دی رام های مختلف امتحان کردیم، نشد. یعنی فقط خودش می تونست دی وی دی هایی که رایت کرده بخونه!
- ثانیا: بعد از2-3 ماه یکی از قطعاتش خراب شد (ظاهرا بخش اوپتیکال دی وی دی رایتر)... برد گارانتی، اون قطعه رو براش عوض کردند پول هم نگرفتند. ولی بعد از 3-4 ماه دیگه دوباره همون قطعه خراب شد... باز براش رایگان عوض کردند... یک بار دیگه هم توی مدت 1 سالی که دستگاه ضمانت داشت همین قطعه خراب شد و رایگان تعویض کردند. ولی الان ضمانت دستگاهش تموم شده و دوباره دستگاه خراب شده!!! حالا دیگه باید به خرج خودش تعمیر کنه و بدتر از همه اینکه می دونه اگر هم تعمیر کنه 2-3 ماه بیشتر کار نخواهد کرد.

این موضوع همچنان توی زمینه های دیگر هم هست... همین الان LG تلویزیون های LED سه بعدیش رو تبلیغ می کنه! سوالی که پیش میاد اینه که با توجه به اینکه خود LCD اختراع شرکت توشیباست و اولین تلویزیون LED دنیا رو سونی در سال 2004 تولید کرد، و پرفروش ترین LCD دنیا هم سامسونگ هست، آیا همه شرکت های بزرگ و معتبر مردن که فقط LG می تونه LED سه بعدی رو با این قیمت عرضه کنه؟ پاسخ اینه که نه! 100% ای جی یه جایی کم گذاشته...

نتیجه اخلاقی که از این داستان می گیریم اینه که کیفیت رو با هیچی عوض نکن و همیشه دستگاهی با امکانات کمتر ولی قابلیت اطمینان بالاتر بخر. (مگر اینکه واقعا جزو افراد خوش شانس باشی!)

پیشنهاد نهایی من که همون پیشنهاد اولیه هست! مگر اینکه بتونید بودجه رو افزایش بدید... در مورد کارت گرافیک در تاپیک مربوطه سوال کنید چون من قیمت کارت های موجود در بازار دقیقا دستم نیست.

ببین دوست عزیز من خودمم از LG خوشم نمیاد حالا کاری به این حرفا نداریم حرف من این که هرگز بایوستارو با ازراک و الایت مقایسه نکن چون بایوستار اصلا از کیفیت نمیزنه از امکانات اضافی شاید ولی اصلا از کیفیت کم نمیزاره اگه قیمتش خوبه به خاطر این نیست که کم کیفیت به خاطر اینه که انفورماتیگ گستر سود کمتری نسبت به آواژنگ میگیره وگرنه قیمت جهانیشون خیلی اختلاف نداره

amin_caragt2
12-05-2010, 15:48
اینم مدرک ببین سایت مشهور فروش آمازون قیمت مادربورد گیگا 790gx ddr3زده 119$ و قیمت بایوستار 790gx ddr3 زده 111$
ولی تو ایران بایوستار 125 هزار تومنه ولی گیگا 160 هزار این اختلاف به خاطر کیفیت بالاتر گیگا نیست به خاطر سود بیشتریه که آواژنگ میگیره:46:
/"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]

Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H ATX Motherboard by Gigabyte
Buy new: $119.99

14 new from $119.81

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 11 hours and choose one-day shipping.
Eligible for FREE Super Saver Shipping.
5.0 out of 5 stars (2)
Electronics: See all 37 items

بایوستار790gx ddr3 در سایت آمازون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD

BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD Motherboard TA790GX A3+ by Biostar

Buy new: $111.96

4 new from $86.50

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 10 hours and choose one-day shipping.
Electronics: See all 7 items

AMIR REZAs
12-05-2010, 17:49
ببخشید اگر میشه یه نفر ما رو راهنمایی کنه کا آخر چی بگیرم؟؟

pooriya_hp
12-05-2010, 18:10
دوستان خسته نباشید
من فقط از حضور اساتید یک سوال دارم
رم فعلی سیستم بنده 3 هست فقط میخوام بدونم که آیا میشه این مقدار رو افزایش داد ((نهایت مقدار رم))
مشخصات:
cpu:AMD 64 x2
ram: 3gig
vga: 7400.256mb
ممنون

3jokes_x
12-05-2010, 21:52
ببخشید اگر میشه یه نفر ما رو راهنمایی کنه کا آخر چی بگیرم؟؟

شاید بهتر باشه اسم تاپیک رو عوض کنی یا یه تاپیک در بخش پیشنهاد سیستم ایجاد کنی، شاید دوستان دیگه هم پیشنهاداتشون رو بدن. چون عنوان تاپیک رم هست زیاد جذاب نیست! نمی دونم چرا دوستان با تجربه تالار چند روزیه حضورشون کمرنگ شده. یه پیغام خصوصی بزن به ess_1362 (ایشون با مادربوردهای ارزان قیمت خصوصا Asrock آشنایی بیشتری دارند و در این زمینه می تونن راهنمایی های خوبی بکنند.) یا به نام کاربری امیر موسر و Ultra_Black و نظر اونها رو هم بپرس. این هم لینک های کمکی!

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

دوستان خسته نباشید
من فقط از حضور اساتید یک سوال دارم
رم فعلی سیستم بنده 3 هست فقط میخوام بدونم که آیا میشه این مقدار رو افزایش داد ((نهایت مقدار رم))
مشخصات:
cpu:AMD 64 x2
ram: 3gig
vga: 7400.256mb
ممنون

این کاملا به مادربورد شما بستگی داره. توی دفترچه مادربورد نوشته که این مادربورد حداکثر از چه مقدار رم پشتیبانی می کنه. (یا اگر مدل دقیق مادربورد رو توی نت سرچ کنی توی سایت سازنده مادربورد و سایت های دیگه مشخصات کامل مادربورد رو نوشته.) اسم مادربورد رو هم یا روی جعبه مادربورد نوشته، یا روی خود مادربورد (اگر در کیس رو باز کنی) یا می تونی به کمک نرم افزار کم حجم و رایگان CPU-Z (اسمش رو سرچ کن، لینک دانلودش پیدا میشه) پیدا کنی. اگر مادربورد پشتیبانی بکنه شما 8 گیگ رم هم می تونی روی سیستمت بذاری. (4 تا 2 گیگ)
البته برای استفاده از رم بالای 3 گیگ باید حتما ویندوز 64 بیتی نصب کنید. ویندوزهای معمولی (32بیتی) بیشتر از 3 گیگ رم رو ساپورت نمی کنند.

amin_caragt2
13-05-2010, 09:38
اینم مدرک ببین سایت مشهور فروش آمازون قیمت مادربورد گیگا 790gx ddr3زده 119$ و قیمت بایوستار 790gx ddr3 زده 111$
ولی تو ایران بایوستار 125 هزار تومنه ولی گیگا 160 هزار این اختلاف به خاطر کیفیت بالاتر گیگا نیست به خاطر سود بیشتریه که آواژنگ میگیره:46:
/"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]

Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H ATX Motherboard by Gigabyte
Buy new: $119.99

14 new from $119.81

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 11 hours and choose one-day shipping.
5.0 out of 5 stars (2)
Electronics: See all 37 items

بایوستار790gx ddr3 در سایت آمازون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD

BIOSTAR TForce AM3 DDR3 AMD 790GX HDMI ATX AMD Motherboard TA790GX A3+ by Biostar

Buy new: $111.96

4 new from $86.50

Get it by Thursday, May 13 if you order in the next 10 hours and choose one-day shipping.
Electronics: See all 7 items

نظر من همون بایوستار چون هم قیمت الایت و ازراکه ولی کیفیت گیگا و اسوس داره

ess_1362
13-05-2010, 09:55
پیشنهاد من بدین شرح هست :

CPU : AMD ATHLON II X3 440 STEPING XXCXX 82000
M.B : BIOSTAR TA770E3 72000
VGA : ASUS HD4650 512MG GDDR3 56000
RAM : 2GIG KINGMAX DDR3 1333 CL8 62000

البته مادربرد را می تونی گزینه های دیگه ارزون قیمت را هم انتخاب کنی که از نظر من اشکالی نداره مثلا همون مدل ازراک که دوستان بحث کردن شما بهتره بین امکانات این مادربردها با توجه به نیازهای خودتون بهترین را انتخاب کنید ولی من بیشتر با این مدل موافق هستم به دلایل زیر :

1-اگر پردازنده را با اون استپینگ که نوشتم تهیه کنی می تونی امید وار باشی که با حدود 80-85 تومن که پول یک آتلون 3 هسته ای را دادی یک فنوم 4 هسته ای بدست بیاری

2-قابلیت اورکلاک این مادربرد بایواستار از سایر برندهای هم رده ارزون قیمت بصورت چشمگیری بیشتره و حتی می تونم بگم که از مدلهای گرونقیمت تر هم بهتر جواب میده

3-کیفیت قطعات بکار گرفته شده در این مادربرد و همینطور نوع چیپست از سایر همرده های خودش مثل ASROCK M3A770DE و همینطور GIGABYTE MA 78LMT-S2 کمی بهتر هست و همینطور طراحی بهتری هم داره

در مورد گرافیک هم شما گزینه های ارزون قیمت دیگه ای هم داری مثل ZOTAC GF8600GT 512MG GDDR3 که قیمتش زیر 50 تومن هست

AMIR REZAs
13-05-2010, 11:11
ببخشید شرایط بنده به این صورت هست:
1. میخوام با مایا و مکس کار کنم.
2.قیمت تا 200هزار تومان.
خیلی ممنون.

ess_1362
13-05-2010, 11:16
ببخشید شرایط بنده به این صورت هست:
1. میخوام با مایا و مکس کار کنم.
2.قیمت تا 200هزار تومان.
خیلی ممنون.

سیستمی که شما توصیه کردم هر چند برای مایا و مکس ایده ال نیست ولی با این قیمت بهترین گزینه هست

البته قیمتش یک مقداری از 200 تومن بیشتر میشه ولی در عوض کارایی خوبی از این سیستم می گیرید ضمن اینکه ارتقای خوبی هم داره. به نظر من شما این 40-60 تومن بیشتر را اگر بدین مطمئنا به نفع شما خواهد بود

در مورد کارت گرافیک باید بگم که کارت ATI در مایا بهتر جواب میده و در عوض کارت انویدیا در مکس کارایی بهتری داره. به نظر من شما ببین در کدوم برانامه بیشتر کار می کنی و کدومش برات مهمتره و بعد نوع کارت گرافیک را انتخاب کن

AMIR REZAs
13-05-2010, 11:33
در مورد کارت گرافیک باید بگم که کارت ATI در مایا بهتر جواب میده و در عوض کارت انویدیا در مکس کارایی بهتری داره. به نظر من شما ببین در کدوم برانامه بیشتر کار می کنی و کدومش برات مهمتره و بعد نوع کارت گرافیک را انتخاب کن
مایا...............

AMIR REZAs
13-05-2010, 17:08
و پیشنهاد نهایی شما چیه؟
هزینه به 225 ارتقا یافت......

pooriya_hp
13-05-2010, 17:12
این کاملا به مادربورد شما بستگی داره. توی دفترچه مادربورد نوشته که این مادربورد حداکثر از چه مقدار رم پشتیبانی می کنه. (یا اگر مدل دقیق مادربورد رو توی نت سرچ کنی توی سایت سازنده مادربورد و سایت های دیگه مشخصات کامل مادربورد رو نوشته.) اسم مادربورد رو هم یا روی جعبه مادربورد نوشته، یا روی خود مادربورد (اگر در کیس رو باز کنی) یا می تونی به کمک نرم افزار کم حجم و رایگان CPU-Z (اسمش رو سرچ کن، لینک دانلودش پیدا میشه) پیدا کنی. اگر مادربورد پشتیبانی بکنه شما 8 گیگ رم هم می تونی روی سیستمت بذاری. (4 تا 2 گیگ)
البته برای استفاده از رم بالای 3 گیگ باید حتما ویندوز 64 بیتی نصب کنید. ویندوزهای معمولی (32بیتی) بیشتر از 3 گیگ رم رو ساپورت نمی کنند.[/QUOTE]
واسه من لپ تاپ هست
مدلش HP DV6000
ولی نمیدونم چرا پشتش نوشته hp dv6151eu ؟؟؟؟
مشخصات:
cpu:AMD truine 64
ram:3
vga:256finall

ess_1362
13-05-2010, 18:20
و پیشنهاد نهایی شما چیه؟
هزینه به 225 ارتقا یافت......

پیشنهاد نهایی من همون هست که گفتم

ولی اگر واقعا شما بیشتر از 225 نمی تونید هزینه کنید چاره ای ندارید که پردازنده را 240 انتخاب کنید که 20-25 تومن از 440 ارزونتر هست

Ultra_Black
13-05-2010, 18:34

با این سیستم موافقم
میتونید برای کاهش هزینه رم رو SuperTalent 2Gb 1333 با قیمت حدود 50
و کارت گرافیک رو Zotac 8600GT 256Mb DDR3 با قیمت 45 تومن بگیرید

AMIR REZAs
14-06-2010, 15:04
سلام
ببخشید دوباره مزاحم میشم!

من تصمیم گرفتم این سیستم رو بخرم.
اول پیشنهاد جدیدی ندارید؟؟
دوم اینکه این کارت گرافیک با Shader Model 3 سازگار هست؟؟؟؟چون خیلی مهمه...........
با تشکر:11:

amin_caragt2
14-06-2010, 15:09
سلام
ببخشید دوباره مزاحم میشم!

من تصمیم گرفتم این سیستم رو بخرم.
اول پیشنهاد جدیدی ندارید؟؟
دوم اینکه این کارت گرافیک با Shader Model 3 سازگار هست؟؟؟؟چون خیلی مهمه...........
با تشکر:11:

تصمیم بسیار خوبی گرفتی

عزیزم چرا کلاس کارتو میاری پایین این کارت با نسخه 4.1 هم سازگاری داره

AMIR REZAs
14-06-2010, 18:13
الان قیمت این سیستم فرقی نکرده؟؟؟
همون225 تومن هست؟؟

AMIR REZAs
15-06-2010, 16:59
ببخشید اگر میشه یه لطفی بکنید و جواب منو بدید..........:40:
خیلی زحمتتون دادم.......شرمنده...........:11:

Ultra_Black
15-06-2010, 17:00
الان قیمت این سیستم فرقی نکرده؟؟؟
همون225 تومن هست؟؟
خیر فرقی نکرده

AMIR REZAs
17-06-2010, 15:44
دوستان واقعا که..................:13:
من رفتم از چند تا مغازه فروشنده قطعات سوال کردم گفتن این قطعات زیر 400هزار تومن نیستن!:18:
بعد شما میگید 270هزار تومن...............

sasan816
17-06-2010, 17:02
270 بیشتر ارزش نداره

AMIR REZAs
18-06-2010, 12:19
این قطعات ها

من پرسیدم....................:41:

amin_caragt2
19-06-2010, 12:57
این قطعات ها

من پرسیدم....................:41:

شاید گرافیکتو نتونی از برند اسوس پیدا کنی اونم سفایر و فورس تو بازار هست بقیه کاملا با همین قیمت در دسترس هستند حتی بگردی ارزونتر:27:

AMIR REZAs
19-06-2010, 13:02
آقا امین شما با amd راضی هستید؟؟؟ شنیدم زود میسوزه....................:13:

amin_caragt2
19-06-2010, 14:55
آقا امین شما با amd راضی هستید؟؟؟ شنیدم زود میسوزه....................:13:

دوست عزیز این حرف ماله 7 سال پیشه:18: الان 10 نسل از اون زمان که تا فنو جدا میکردی میسوخت میگزره

الان اتفاقا از اینتلهای همرده خودش خنکتر هم شده:27: