PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هفته 34 (پایانی) ليگ برتر فوتبال / جشن قهرمانی سپاهان، نایب قهرمانی ذوب آهن و سقوط مقاومت

davood-khatar
08-05-2010, 23:20
عماد رضا و ابراهيم توره زوج خط حمله سپاهان با زدن 37 گل نقش مهمي در قهرماني اين تيم در ليگ نهم داشتند. اين زوج خارجي بعد از 16 سال موفق به شکستن رکورد فرشاد پيوس و علي دايي شدند که با زدن 35 گل در فصل 73 بهترين زوج خط حمله تاريخ ليگ بودند. سايت گل در اين مطلب عملکرد بهترين زوج هاي گلزن ليگ نهم را بررسي مي کند:

عماد رضا- ابراهيم توره( 37 گل- سپاهان)

عماد رضا در 27 بازي براي سپاهان در ليگ نهم بازي کرده و طي 2316 دقيقه موفق به زدن 19 گل شده است. عماد به جز يک بازي در ساير بازيها در ترکيب اصلي بوده است.در حالي که توره در 23 بازي براي سپاهان بازي کرده و در مجموع 2005 دقيقه حضور در زمين موفق به زدن 18 گل شده است. بدين ترتيب عملکرد توره بهتر از عماد رضا بوده، ضمن آنکه توره تمام گلهايش را در جريان بازي به ثمر رسانده در حالي که عماد رضا 2 گل خود را از نقطه پنالتي به ثمر رسانده است.

علي کريمي- محمد غلامي(24 گل- استيل آذين)

علي کريمي ستاره استيل آذين در نيم فصل اول بود و بيشتر گلهاي اين تيم را در نيم فصل اول به ثمر رساند. کريمي در 26 بازي براي استيل بازي کرده و جالب اينکه هيچگاه تعويض نشده است. ستاره استيل آذين طي 2340 دقيقه 14 گل براي تيمش به ثمر رسانده که 8 گل ان از نقطه پنالتي بوده است.محمد غلامي نيز که در اين تيم زير سايه کريمي بوده است، درخشش خوبي داشته و در 28 بازي طي 1975 دقيقه حضور در زمين موفق به زدن 10 گل براي تيمش شده است. شايد اگر غلامي در تيم ديگري حضور داشت، درخشش او بيشتر مورد توجه قرار مي گرفت.

کريم انصاري فرد- امين منوچهري(24 گل- سايپا)

دو ستاره جوان تيم سايپا در اين فصل عملکرد قابل توجهي داشتند و دومين زوج برتر گلزن ليگ نهم لقب گرفتند. انصاري فرد در اولين فصلي که بطور کامل مورد اعتماد مربيان قرار گرفت، 13 گل به ثمر رسانده است. اين بازيکن در 29 بازي براي سايپا در مجموع 2500 دقيقه بازي کرده است. امين منوچهري ديگر بازيکن جوان سايپا نيز در هفته هاي اخير درخشش فوق العاده اي داشته و در مجموع 26 بازي موفق به زدن 11 گل شده است.

ادينهو- مهدي رجب زاده(23 گل- مس )

اگرچه دو گلزن برتر تيم مس هيچکدام در پست فوروارد بازي نمي کنند، اما بيشترين گلها را براي مس کرمان اين دو بازيکن به ثمر رسانده اند. ادينهو لوسيانو در بهترين فصل فوتبالي اش در کرمان موفق به زدن 13 گل شده است. اين بازيکن برزيلي در 26 بازي براي مس کرمان دقيقه بازي کرده است. مهدي رجب زاده نيز 31 بازي براي مس در ليگ نهم انجام داده و طي دقيقه 10 گل به ثمر رسانده است. رجب زاده يک گلش را از نقطه پنالتي به ثمر رسانده، اما ادينهو در اين فصل پشت ضربه پنالتي قرار نگرفته است. زوج گلزن مس کرمان در ليگ قهرمانان آسيا نيز بيشترين گلها را براي مس به ثمر رسانده اند.

فرهاد مجيدي- آرش برهاني(22 گل- استقلال تهران)

کاپيتان آبي پوشان پايتخت در روزهاي اوج خود قرار دارد و در 29 بازي موفق به زدن 11 گل شده است، در حالي که خيلي ها گل او در بازي رفت داربي را به پاي حسين کاظمي ثبت کرده اند. آرش برهاني نيز عليرغم نيمکت نشيني ها مکررش در نيم فصل دوم طي 28 بازي براي استقلال در ليگ نهم تاکنون 11 گل به ثمر رسانده است.

محمد ابراهيمي- فرهاد خيرخواه(19 گل- تراکتورسازي)

فرهاد خيرخواه مهاجم نيمکت نشين پرسپوليس طي دو فصل گذشته، در ليگ نهم در تراکتورسازي احيا شد و موفق به زدن 9 گل شد که دو گل او مقابل پرسپوليس بود. خيرخواه در اکثر بازيهاي اين فصل يکي از بازيکنان اصلي خط حمله تراکتور بود که تاکنون 30 بازي براي اين تيم انجام داده است. محمد ابراهيمي بازيکن جوان تبريز هاي نيز در اولين فصل حضورش در ليگ برتر فوق العاده بوده و موفق به زدن 11 گل در 31 بازي شده است.

davood-khatar
08-05-2010, 23:25
برنامه هفته سي و چهارم ليگ برتر فوتبال تغيير كرد

خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۱۸/۰۲/۸۹‬

تهران - سازمان ليگ برتر با ارسال نامه‌اي به باشگاههاي حاضر در ليگ نهم از تغيير برنامه مسابقات در هفته سي و چهارم خبر داد.
به گزارش روز شنبه ايرنا، هفته پاياني ليگ برتر فوتبال در حالي در دو روز برگزار خواهد شد كه پيش از اين سازمان ليگ برتر فوتبال به دليل حساسيت هاي هفته آخر از همزماني اين ديدارها خبر داده بود.
اين در حالي است كه مسابقه حساس سه تيم راه آهن، مقاومت و پاس همدان كه از گزينه‌هاي سقوط به دسته اول هستند روز سه شنبه بيست و هشتم ارديبهشت ماه جاري در ساعت همزمان برگزار مي‌شود.
برنامه كامل بازي‌هاي هفته سي و چهارم به شرح زير است:
سه شنبه: ‪۸۹/۲/۲۸‬

* راه آهن با مقاومت شهيد سپاسي، ساعت ‪۱۷:۱۵‬

* پاس همدان با تراكتورسازي، ساعت ‪۱۷:۱۵‬

* پرسپوليس با فولاد مباركه سپاهان، ساعت ‪۱۸‬

* شاهين بوشهر با فولاد خوزستان ‪۱۹:۳۰‬

*به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال ديدار تيم‌هاي صباي قم با سايپا و استقلال اهواز با استيل آذين ساعت ‪ ۱۹:۳۰‬روز سه شنبه برگزار مي‌شود.
ساير ديدارهاي هفته پاياني نيز ساعت ‪ ۱۸‬روز چهارشنبه بيست و نهم ارديبهشت ماه جاري برگزار خواهد شد:

* مس كرمان با ابومسلم خراسان

* ذوب آهن با ملوان

mahdishata
09-05-2010, 14:47
وطن امروز؛ سرانجام و بعد از آنکه مشخص شد امیر رضا واعظی آشتیانی دست کم برای یک فصل دیگر در باشگاه استقلال ماندنی شده است امیر قلعه‌نویی ترجیح داد با سپاهان تمدید کند، البته به صورت داخلی. سرمربی سپاهان پنجشنبه شب با حضور در باشگاه و در جمع اعضای هیات مدیره سپاهان قرارداد خود را به صورت داخلی یک سال دیگر تمدید کرد تا در سال آینده هم هدایت زردپوشان را برعهده داشته باشد. امیر روز گذشته با تایید این خبر گفت: برای تمدید، قراردادم را امضا کردم تا محمدرضا ساکت، به عنوان یک مدیر ورزشی خودش مبلغ قرارداد را برای یک سال دیگر تعیین کند. اما رقم این قرارداد چه مقدار است؟

نزدیک به 600 میلیون بدون در نظر گرفتن پاداش
مهندس تابش در ابتدای ورود قلعه‌نویی به سپاهان درباره رقم قرارداد این سرمربی کدهایی را داد که با کمی دقت می‌توانستید سر از رقم مرقوم شده در بیاورید. او این مبلغ را زیر 500 میلیون و بیش از 400 میلیون عنوان کرد که بسادگی مشخص بود امیر برای یک فصل رقمی نزدیک به 450 میلیون تومان دریافت کرده است البته بندی در قرارداد وجود داشت که در آن قید شده بود در صورت قهرمانی در لیگ نهم مبلغی به عنوان پاداش دریافت می‌کند که این رقم حدود 150 میلیون تومان بود.

با این حساب قلعه‌نویی بدون در نظر گرفتن مالیات مبلغی حدود 600 میلیون تومان دریافت کرد که با توجه به قهرمانی زودهنگام سپاهان در لیگ برتر به نظر می‌رسد مدیران این تیم از باز کردن پای ژنرال آبی‌ها به نصف جهان راضی باشند اما 2 موضوع دیگر وجود داشت که شبهاتی را درباره تمدید قرارداد قلعه‌نویی به وجود آورد؛ خروج آشتیانی از استقلال و سپس ناکامی محض سپاهان در آسیا.

مورد اول با قطعی شدن حضور واعظی ملغی شد اما ناکامی سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا در هر صورت نتوانست مانع از علاقه سپاهانی‌ها به قلعه‌نویی شود از این رو آنها پشت یک میز نشستند و مجددا پای برگه‌ای را امضا کردند که طرفین می‌گویند قرارداد داخلی است اما مهندس تابش به عنوان قائم مقام باشگاه می‌گوید که در جریان تمدید قرارداد نیست: «هنوز در جریان تمدید قرارداد آقای قلعه‌نویی نیستم، اما تا هفته گذشته بحث بر سر ماندن ایشان بود و اگر قراردادی امضا شده من در جریان آن نیستم.» اما بحث مالی همان قسمتی بود که تابش به عنوان قائم مقام باشگاه از آن مطلع بود ولی برای آنکه رقم توافقی را چندان بزرگ جلوه ندهد گفت: «شایعاتی مبنی بر پیشنهاد یک‌میلیارد تومانی قلعه‌نویی به باشگاه برای تمدید قرارداد نقل می‌شود که من اعتقاد دارم کسانی این رقم را منتشر می‌کنند که یا توهم زده‌اند یا حواس‌شان به کشور‌های دیگر است، در باشگاه سپاهان رقم یک‌میلیارد تومانی جایی ندارد.»

با این وجود قائم مقام باشگاه سپاهان درباره رقم قرارداد جدید قلعه‌نویی حرف‌هایی زد: «فصل قبل رقم قرارداد ایشان زیر 600 میلیون تومان بوده و در این فصل حداکثر 20 تا 30 درصد به این رقم اضافه می‌شود.» خب حالا متوجه رقم جدید شدید؟ بنا به مصاحبه تابستان گذشته تابش رقم قرارداد قبلی قلعه‌نویی 450 میلیون تومان بوده است که با توجه به افزایش 30 درصدی می‌شود 600 میلیون تومان که به گفته قائم مقام باشگاه آنقدر‌ها هم زیاد نیست که سپاهان نتواند از عهده تامینش بر بیاید.

البته هنوز اطلاعاتی درباره تکرار بند فصل گذشته در دست نیست که اگر قلعه‌نویی موفق به تکرار قهرمانی شود آیا وجهی را به عنوان پاداش دریافت می‌کند یا نه اما به نظر می‌رسد با توجه به قهرمانی این فصل زرد‌ها حالا سنبه امیر از فصل گذشته هم پر زورتر است و او شاید مبلغ پاداش را هم با توجه به افزایش نرخ تورم بالا ببرد که با آن رقم اولیه می‌شود چیزی حدود 800 میلیون تومان ناقابل!

اما تابش درباره شایعه رهن 100 میلیون تومانی منزل قلعه‌نویی در خیابان سعادت آباد اصفهان، هم حرف‌هایی داشت: «آقای قلعه‌نویی اصلا در خیابان عباس‌آباد ساکن هستند و اگر قرار بود با 100 میلیون تومان خانه‌ای رهن کنیم باید یک کاخ در اختیار آقای قلعه‌نویی می‌گذاشتیم. باشگاهی مثل پرسپولیس به گفته آقای کاشانی بیش از 8 میلیارد تومان برای بازیکنان خود هزینه کرده است که قابل قیاس با باشگاهی مثل سپاهان نیست، حتی در جایی نوشته‌اند که باشگاه برای تیم فوتبال خود 16 میلیارد تومان برای این فصل خرج کرده که بودجه باشگاه در 2 سال پیاپی هم با 70 تیم چنین بودجه‌ای نیست.»

قائم مقام باشگاه سپاهان در پایان حرف‌هایش با بیان اینکه همه اعضای هیات مدیره بر ماندن قلعه‌نویی اتفاق نظر داشتند، گفت: «با توجه به سال اول حضور قلعه‌نویی در سپاهان از نتیجه‌ای که به دست آمد راضی هستیم، اما در فصل آینده انتظارات بیشتری داریم که با برنامه‌ریزی بهتر به آن می‌رسیم».

قلعه‌نویی: سفید امضا کردم!
سرمربی سپاهان قبل از اینکه به سوالاتی پیرامون تمدید قراردادش جواب دهد ترجیح داد اول با منتقدانش تسویه حساب کند.او در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کردید پس از حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا چنین استقبالی از سوی هواداران شود، گفت: «مردم و هواداران بد و خوب را از هم تشخیص می‌دهند و مرد و نامرد را بخوبی می‌شناسند. وقتی می‌بینند سپاهان فوتبال را زیبا بازی می‌کند و در لیگ تمام رکوردها را شکسته است به آن افتخار می‌کنند. این پروژه‌ای است که در طول فصل از سوی برخی افراد برای تخریب من و سپاهان اجرا می‌شد که خوشبختانه این حربه آنها با تشخیص درست مردم نقش برآب شد.»

قلعه‌نویی خوشحالی مردم اصفهان در دیدار مقابل پیکان را مقابله با این بدرفتاری‌ها دانست و عنوان کرد: «مردم می‌خواستند با روش خود محبت‌شان را به تیم محبوبشان نشان دهند.» اما شنیدن بحث تمدید قرارداد از زبان او: «همان‌طور که قبلا هم با ساکت، مدیرعامل باشگاه صحبت کرده بودم، مشکلی برای تمدید قرارداد ندارم و به ادامه همکاری علاقه‌مندم. جو خوبی در سپاهان حاکم است و در صورت حصول توافقات خیلی دوست دارم یک فصل دیگر در خدمت سپاهان باشم. ساکت قرارداد سفید جلوی من گذاشت و من هم با اعتماد به او قرارداد را سفید امضا کردم و مبلغ را در اختیار ساکت قرار دادم. توافقات اولیه در لیگ انجام شده و از همین امروز باید کار خود را برای فصل آینده شروع و در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی را که در حد این تیم هستند جذب کنیم. در حال حاضر 3 فهرست در تیم داریم؛ یکی مربوط به بازیکنانی است که باید قرارداد آنها تمدید شود؛ دیگری مربوط به بازیکنانی است که باید از این تیم جدا شوند و فهرست آخر بازیکنانی که باید به تیم اضافه شوند. هر وقتی که زمان قانونی نقل و انتقالات آغاز شود فعالیت خود را شروع می‌کنیم البته تمدید قرارداد بازیکنان آغاز شده است.»

قلعه‌نویی درباره دیدار هفته آخر مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تصریح کرد: «جدا از نتیجه این دیدار، با تمام قوا در هفته آخر مقابل پرسپولیس به میدان خواهیم رفت چون می‌خواهیم با انجام یک بازی خوب و زیبا لیگ را با پیروزی تمام کنیم. مطمئنا پرسپولیس در سال آینده یکی از رقبای اصلی خواهد بود.» قلعه‌نویی درباره حواشی به وجود آمده بین او و ‌هادی عقیلی هم گفت: «بین من و‌ هادی هیچ مشکلی وجود نداشت و فقط به این بازیکن تذکر فنی دادم و او هم فقط گوش کرد. البته بعضی‌ها که در جمع کردن حواشی تیم خود ناتوان هستند به دنبال دامن زدن و ایجاد حاشیه برای تیم‌های دیگر هستند و همه این موضوع را می‌دانند و نمی‌توان آن را کتمان کرد. عقیلی بازیکن بزرگی است و برای تیم ملی و سپاهان زحمات زیادی کشیده است. من هم فهرست بازیکنان مدنظر خود را برای تمدید قرارداد به باشگاه ارائه دادم.» خب احتمالا منظور قلعه‌نویی، استقلال و صمد مرفاوی نبوده است!

او سپس با اشاره به نوع تیمداری‌اش گفت: «جایی که من کار می‌کنم همیشه حریم خودم را می‌دانم و اجازه نمی‌دهم کسی به این حریم وارد شود. هیچ موقع به حریم کسی وارد نمی‌شوم و در کار مدیریت هم دخالت نمی‌کنم. زمانی که مسؤولیت را براساس توانایی‌ها قبول می‌کنیم باید کار خود را درست انجام دهیم. کار من دخالت در مدیریت باشگاه نیست و خوشبختانه این هماهنگی در باشگاه ما وجود دارد. همواره ارتباط خوبی با مدیران باشگاه‌هایی که با آنها کار کرده‌ام، داشتم و خوشبختانه در سپاهان این رابطه بهتر بوده است.»

این حرف دقیقا به آن معناست که در اختلاف واعظی و قلعه‌نویی این مدیر عامل باشگاه بود که نتوانست با سرمربی به تعامل برسد نه سرمربی با او! قلعه‌نویی در پایان گفت‌‌وگویش با اشاره به حضور افراد غیر فوتبالی در فوتبال تاکید کرد: «بعد از 30 سال حضور در فوتبال ایران افرادی که هیچ نقشی در فوتبال نداشته‌اند، به من می‌گویند باید برویم و غیرفوتبالی‌ها این فوتبال را در دست بگیرند، اما واکنش مردم این هدف آنها را ناکام گذاشت».

davood-khatar
09-05-2010, 22:39
امير قلعه نويى ، سرمربى تيم فوتبال سپاهان با حضور در جمع اعضاى هيات مديره اين باشگاه قرارداد خود را به صورت داخلى براى يك سال ديگر تمديد كرد.امير قلعه نويى كه موفق شد سپاهان را به عنوان قهرمانى نهمين دوره ليگ برتر برساند، پنجشنبه شب با حضور در باشگاه سپاهان و در جمع اعضاى هيأت مديره اين باشگاه اصفهانى قرارداد خود را به صورت داخلى يك سال ديگر تمديد كرد تا در سال آينده هم هدايت زردپوشان را برعهده داشته باشد.
گفتني است كه در چند روز اخير شايعات فراواني مبني بر اينكه مبلغ قرارداد قلعه نويي براي فصل بعد در حدود يك ميليارد تومان خواهد بود در محافل ورزشي به گوش مي رسيد كه محمدرضا ساكت در گفت و گويي اين گونه شايعات را ساخته و پرداخته برخي از دلال ها عنوان نمود...

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام

Ezel
16-05-2010, 11:54
سایت رسمی باشگاه استقلال

صبح امروز قرارداد صمد مرفاوی ، سرمربی تیم استقلال در محل این باشگاه تمدید شد

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال ، از حدود ساعت 9 صبح امروز جلسه ای بین واعظ آشتیانی و صمد مرفاوی در دفتر مدیرعامل تشکیل شد و در نهایت قرارداد مرفاوی در سمت سرمربیگری استقلال تمدید شد .

تیم فوتبال استقلال ، روز چهارشنبه آخرین مسابقه فصل خود را در قزوین و مقابل پیکان این شهر برگزار می کند .

لینک خبر :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
لینک گزارش تصویری قرارداد مرفاوی :

mmiladd
16-05-2010, 11:58
اخه واسه چی..؟

چرا..؟

آقا من نمی خوام این مردک با اون مردک مربی و مدیر عامل تیمی باشن که از بچگی من طرفدارش بودم...

Ultra_Black
16-05-2010, 13:12
خدا به داد استقلال و هواداراش برسه!:13:

fouad-pes
16-05-2010, 13:26
خیلی خوبه. به نظر من تصمصم خوبی گرفته شد

Alireza_SA
16-05-2010, 13:32
من به عنوان یک پرسپولیسی از این تصمیم خوشحالم!:31:

امير موسر
16-05-2010, 21:04
لعنت به واعظ آشتیانی !

hamidkabiri6270
17-05-2010, 13:03
سایت رسمی باشگاه استقلال

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال ، از حدود ساعت 9 صبح امروز جلسه ای بین واعظ آشتیانی و صمد مرفاوی در دفتر مدیرعامل تشکیل شد و در نهایت قرارداد مرفاوی در سمت سرمربیگری استقلال تمدید شد .

تیم فوتبال استقلال ، روز چهارشنبه آخرین مسابقه فصل خود را در قزوین و مقابل پیکان این شهر برگزار می کند .

لینک خبر :

سلام

قرداد چند ساله است؟

xerxes again
17-05-2010, 14:39
اگه از ترسش کم کنه خوبه
این ترسیدن صمد رو اعصابمه که با دو تا هافبک دفاعی بازی میکنه
اگه این ترسو همراه با کیانوش رحمتی کنار بزاره و کیانوش رحمتی رو بازی نده من مشکلی ندارم باهاش.
درست مثل علی دایی.

masoudtr
17-05-2010, 15:16
آیا تمدید قرارداد با صمد مرفاوی کار عاقلانه ای است؟ این سوالی است که احتمالا ذهن آبیهای دو آتشه را پس از شنیدن خبر مهم دیروز به خود مشغول کرده است.خبری که البته مدیر عامل باشگاه قبلا قولش را داده بود، ولی پس از حذف زجر دهنده از لیگ قهرمانان آسیا احتمال اتفاقات دیگری می رفت.

امتیازات مثبت
مرفاوی در ظاهر نتایج بدی نگرفته است.این استدلالی است که مدیران استقلال هم برای تمدید زود هنگام قرارداد با صمد مستمسک خود قرار داده اند. پایان رسیدن فصل با مقام دومی و برتری امتیازی در قیاس با رقیب سنتی، پرسپولیس نکته ای است که با ارزش به نظر می رسد. تیم مرفاوی البته نسبتا زیبا هم بازی می کند. نمایش درخشان نیمه اول بازی با الاتحاد عربستان، در مقاطعی از بازیهای امسال لیگ هم تکرار شده است.مثل مسابقه خیره کننده با استیل آذین در لیگ که همه را به تحسین تیم مرفاوی وادار می کرد. آگاهان فوتبال البته از تاثیرات مثبت سرمربیگری مرفاوی در مقابله با پشت پرده کثیف فوتبال ایران هم سخن به میان می آورند، چیزی که هر چند شاید برای یک هوادار عادی استقلال خیلی ملموس نباشد.

امتیازات منفی
حتی همین یک نکته برای کنار گذاشتن صمد مرفاوی از استقلال کافی به نظر می رسد. جمله ای که سیانکی، گزارشگر تلویزیونی مسابقه استقلال - الاتحاد به زبان آورد و برای آبیها حس نوستال‍ژیک عجیبی به همراه داشت. او در حین گزارش بازی با اشاره به دو قهرمانی پیشین استقلال در آسیا به سال های ۱۹۷۰ و ۱۹۹۰ عقیده داشت که حالا دوباره نوبت فتح بلند ترین نقطه فوتبال باشگاهی آسیا رسیده است. انگار که استقلال هر ۲۰ سال یک بار قهرمان آسیا می شود. استقلال ولی نا امیدانه بازی را به انتها رساند و با وجود برتری محسوس نسبت به حریف عربستانی، به جمع ۸ تیم برتر سال ۲۰۱۰ لیگ قهرمانان آسیا هم نرسید. آیا کسی می تواند منکر بازی خوانی ضعیف مرفاوی در نیمه دوم این مسابقه بشود؟ آیا مقصر اصلی این باخت مهم کسی جز خود اوست؟ درباره شکست به الجزیره در آخرین روز مرحله گروهی لیگ قهرمانان چه نظری دارید؟ چه کسی استقلال را از میزبانی با شکوه هوادارانش در تک مسابقه حذفی مرحله یک هشتم نهایی لیگ آسیا محروم کرد؟

این دو بازی البته تنها باخت های غیر قابل گذشت مرفاوی نیستند. او داربی پایتخت را نیز به علی دایی تازه وارد واگذار کرد. در جام حذفی به استیل آذین باخت و عملا در کل فصل کار فوق العاده ای انجام نداد. دومی در لیگ نیز اگر دستخوش تغییر نشود انصافا با مهره هایی که او در اختیار دارد و هماهنگی ایجاد شده برای این ترکیب ثابت که چند سالی است کنار هم بازی می کنند، حداقل نباید پاداشی مانند تمدید زود هنگام قرارداد با مرفاوی در پی داشته باشد. پاداشی که انصافا تنها برای پپ گواردیولا برازنده به نظر می رسد! درباره درگیری های رخ داده مرفاوی با ستاره های تیمش مثل مجیدی، اکبرپور و کاظمی هم می توان تنها به این نتیجه رسید که او تا چه اندازه در مدیریت با بحران مواجه است. مرفاوی روی سکوها نیز چندان نظرها را به خود جلب نکرده است. در آستانه اتمام یک فصل حضور او روی نیمکت استقلال، میانگین طرفدارانی که در بازیهای این تیم به ورزشگاه می آیند روند نزولی به خود گرفته است.

نتیجه گیری
آیا مربی ایرانی شاخص دیگری سراغ دارید که در شرایط فعلی مناسب حضور در استقلال باشد؟ با فاکتور گرفتن از امیر قلعه نویی که در اصفهان مشغول به کار است، تقریبا به هیچ اسم قابل توجه داخلی نخواهید رسید. به همین دلیل باید کمی منطقی هم بود و درباره چرایی تمدید قرارداد با مرفاوی عمیق تر به ماجرا نگاه کرد. شاید اگر استقلال هم مثل استیل آذین دست به جیب بود و می توانست به فکر استخدام کسی مثل فاتح تریم بیفتد، قضیه فرق می کرد اما حالا انگار چاره ای جز این نیست. در حالت بدبینانه مرفاوی شاید سال بعد خیلی دوام نیاورد و آن وقت بهترین فرصت برای دادن تیم به دستیار اوست. مجید نامجو مطلق که کاراکتر جذاب تری دارد و فعلا به درستی مشخص نیست تاثیر گذاری اش پس از اضافه شدن به کادر فنی استقلال تا چه اندازه بوده است؟...

امير موسر
17-05-2010, 20:26
تمدید قرارداد مرفاوی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A.N.A.P
17-05-2010, 23:10
پاداش 60 ميليوني توماني براي مقاومت در صورت بقا در ليگ برتر

تربيت بدني استان فارس براي بقاي تيم فوتبال مقاومت‌سپاسي در ليگ برتر 60 ميليون تومان پاداش در نظر گرفته است.

شرايط حساس تيم مقاومت سپاسي در ليگ برتر مسئولان تربيت بدني استان فارس را بر آن داشته تا براي حمايت از تنها تيم شيرازي حاضر در ليگ برتر پاداش نقدي براي اعضاي اين تيم در نظر بگيرند.

عاري سرپرست تيم مقاومت در اين باره به فارس خبر داد که تربيت بدني فارس براي بقاي اين تيم در ليگ برتر قول پرداخت پاداش 60 ميليون توماني داده است.
اين تيم جمعه شب در کردان کرج اردو زده است. مقاومت براي بازي با راه آهن که فردا در ورزشگاه اکباتان برگزار مي شود، سيامک کوهنورد و بهنام افشه را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد. اين تيم تنها در صورت برتري برابر ميزبان خود در ليگ برتر خواهد ماند.

باقري و شكوري غايبان پرسپوليس مقابل سپاهان

پزشک پرسپوليس گفت: باقري و شکوري به دليل عدم آمادگي بدني و مصدوميت به بازي مقابل سپاهان نخواهند رسيد.

فريد زرينه در خصوص مصدومان پرسپوليس اظهار داشت: کريم باقري از ناحيه پا درد ندارد اما به دليل عدم آمادگي بدني قادر به بازي نيست.
وي افزود: شکوري نيز که از ناحيه پاي چپ دچار مشکل شده است از پاي خود MRI گرفت و قطعا به بازي مقابل سپاهان نمي‌رسد. البته عکس شکوري نياز به بررسي‌هاي لازم دارد تا مشخص شود اين بازيکن چه زماني بهبودي کامل پيدا خواهد کرد.

زرينه در خصوص مصدوميت عادل کلاه کج و هادي نوروزي گفت: خوشبختانه اين دو بازيکن در تمرينات دو روز گذشته مشکلي نداشتند و براي بازي با سپاهان در صورت صلاحديد کادر فني مي‌توانند به ميدان بروند. به جز کريم باقري و شکوري همه بازيکنان آماده خدمت به پرسپوليس هستند.
ديدار پرسپوليس و سپاهان ساعت 19:30 فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.

تحليلي بر رقابت هاي آخرين هفته ليگ برتر

هفته سي‌وچهارم و پاياني ليگ برتر فوتبال فردا با برگزاري 6 ديدار آغاز خواهد شد.

ليگ برتر به ايستگاه آخر خود رسيد و فردا (سه شنبه) و چهارشنبه با برگزاري مسابقات هفته سي‌وچهارم، نهمين دوره اين رقابت‌ها به پايان خواهد رسيد.

اگر چه تکليف قهرمان و دو تيم سقوط‌ کننده مشخص شده اما جنگ بر سر نايب قهرماني و همين طور ماندن در ليگ برتر همچنان ادامه دارد.
استقلال اهواز و ابومسلم پيش از اين به دسته اول سقوط کرده بودند و اين هفته از بين سه تيم راه‌آهن، پاس و مقاومت سپاسي شيراز يک تيم با ليگ برتر وداع خواهد کرد.

به گزارش فارس برنامه ديدارهاي روز اول هفته آخر به شرح زير است:

* راه‌آهن- مقاومت سپاسي شيراز

بدون شک يکي از حساس‌ترين ديدارهاي هفته آخر در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار مي‌شود. جايي که راه‌آهن و مقاومت سپاسي رو در روي يکديگر قرار مي‌گيرند و براي بقا در ليگ برتر تنها 90 دقيقه فرصت دارند. مقاومت سپاسي که با حضور احمدزاده هم نتوانست روند نزولي خود را متوقف کند در اين مسابقه محکوم به پيروزي است اما راه‌آهن با يک مساوي هم در ليگ برتر مي‌ماند. روي کاغذ مقاومت نزديک‌ترين تيم به سقوط است اما ممکن است اتفاقات ديگري در زمين مسابقه رخ دهد.

* پاس همدان- تراکتورسازي تبريز

پاس که پس از حضور علي اصغر مديرروستا در مقطعي نتايج قابل قبولي کسب مي‌کرد، در هفته‌هاي پاياني دچار افت شد و هم اکنون با خطر سقوط مواجه است. اين تيم در صورت مساوي هم مي‌تواند در ليگ باقي بماند. در آن سوي ميدان تراکتورسازي براي اينکه ليگ نهم را به خوبي به پايان برساند، در صدد کسب 3 امتياز است.

* صباي قم- سايپا

صبا پس از حضور کربکندي متحول شد و به رتبه‌هاي بالاي جدول صعود کرد. اگرچه اين ديدار به واسطه اينکه دو تيم دغدغه قهرماني و سقوط ندارند حساس نيست اما اگر صبا و سايپا بتوانند با 3 امتياز زمين را ترک کنند در پايان ليگ در مکان مناسبي قرار خواهند گرفت.

* شاهين بوشهر- فولاد خوزستان

هر دو تيم نگران سقوط به دسته اول بودند اما هم ياوري و هم جلالي توانستند تيم‌شان را در ليگ برتر حفظ کنند. شاهين ميزبان اين مسابقه است و از حمايت هواداران پرشور خود سود مي‌برد. با اين حال مجيد جلالي که به تازگي قراردادش را با فولاد تمديد کرده در انديشه برتري است.

* استقلال اهواز-استيل‌آذين

تيم سقوط کرده استقلال اهواز حتي اگر اين بازي را هم ببرد از رتبه هجدهم تکان نخواهد خورد و با ايستادن در قعر جدول راهي ليگ دسته اول مي‌شود. آنها ميزبان تيمي هستند که کسب سهميه آسيايي را از جمله برنامه‌هاي خود عنوان مي‌کرد اما حضور افشين پيرواني نيز سبب نشد استيل‌آذين به رتبه سوم دست پيدا کند. آنها در بهترين حالت و در صورتي که پرسپوليس مقابل سپاهان نتيجه نگيرد، ‌در رتبه چهارم قرار مي‌گيرند و در صورت شکست حتي ممکن است رده پنجمي را نيز از دست دهند.

* پرسپوليس- سپاهان

اين ديدار يادآور بازي آخر ليگ هفتم است با اين تفاوت که در آن ديدار پرسپوليس و سپاهان بر سر قهرماني مي‌جنگيدند اما فردا اين شرايط وجود ندارد. سپاهان قهرماني خود را مسجل کرده و پرسپوليس هم مي‌داند حتي در صورت برد از جايگاه چهارم فراتر نخواهد رفت.

اتفاق ويژه اين مسابقه رويارويي علي دايي و امير قلعه‌نويي است. اين دو اگر در موارد مختلف با يکديگر اختلاف داشته باشند در يک مورد تشابه دارند و آن هم اختلاف با محمد مايلي‌کهن است. اين موضوع زماني اهميت بيشتري پيدا مي‌کند که بدانيم هم قلعه‌نويي و هم دايي در اين فصل با مايلي‌کهن آشتي کردند و به همين دليل خيلي‌ها منتظرند تا اين بار شاهد آشتي سرمربيان پرسپوليس و سپاهان باشند.

نکته ديگر اينکه جشن قهرماني سپاهان مقابل چشمان هواداران پرسپوليس برگزار خواهد شد. اگر دو سال پيش سپاهان در دقيقه 96 قهرماني را از دست داد و پرسپوليس در حضور 100 هزار تماشاگر جشن قهرماني گرفت اين بار عکس اين موضوع وجود دارد و سپاهان در مقابل هواداران ميزبان جشن قهرماني خواهد گرفت.

به گزارش فارس 3 مسابقه ديگر اين هفته بين مس کرمان- ابومسلم، ذوب‌آهن- ملوان و پيکان- استقلال تهران چهارشنبه برگزار مي‌شود تا پرونده ليگ نهم بسته شود.

*برنامه هفته سي‌وچهارم:

سه شنبه 28 ارديبهشت
راه آهن – مقاومت سپاسي شيراز ساعت 17:15 اکباتان-تهران
محسن ترکي – عليرضا يزداني – محمدرضا ابوالفضلي – پيروز سيف اله

پاس – تراکتورسازي تبريز ساعت 17:15 قدس-همدان
سعيد مظفري زاده – مسعود فرح نيا – مجيد صيدگر ويشگاهي – پيمان فرخي مهر

پرسپوليس – سپاهان ساعت 19:30 آزادي-تهران
عليرضا فغاني – جواد تقي پور – سعيد زارع – بيژن حيدري

شاهين بوشهر – فولاد خوزستان ساعت 19:30 شهيد بهشتي-بوشهر
سعيد بخشي زاده – بابک عباسقلي زاده – سخاوت سليمانژاد – مهدي پاکزاد

صباي قم – سايپا ساعت 17:15 يادگار امام-قم
رسول رهبر فام – بهروز برون – سجاد طوسي – محمد دوستي

استقلال اهواز – استيل آذين ساعت 19:30 تختي-اهواز
محمد ملکي – مصطفي فراهاني – مهدي عاليقدر – روح اله ارشادي

چهارشنبه 29 ارديبهشت

مس کرمان – ابومسلم مشهد ساعت 18 شهيد باهنر-کرمان
جمشيد محمدي – حسن يوسفي – عليرضا کناري – اميد سعيدفر

ذوب آهن – ملوان بندرانزلي ساعت 18 فولاد شهر اصفهان
مسعود مرادي – عليرضا کهوري – علي موغلي – عليرضا اکمري

پيکان – استقلال تهران ساعت 18 شهيد رجايي-قزوين
محسن قهرماني – حسن کامراني فر – بهرام نقوي – منصور نوري

* جدول رده‌بندي
1- سپاهان 66 امتياز

2- استقلال 58 امتياز

3- ذوب‌آهن 58 امتياز

4- پرسپوليس 52 امتياز

5- استيل‌آذين 51 امتياز

6- صبا 47 امتياز

7- تراکتورسازي 46 امتياز

8- سايپا 45 امتياز

9- ملوان 41 امتياز

10- پيکان 40 امتياز

11- شاهين بوشهر 39 امتياز

12- مس کرمان 39 امتياز

13- فولاد 39 امتياز

14- راه‌آهن 37 امتياز

15- پاس 37 امتياز

16- مقاومت سپاسي 36 امتياز

17- ابومسلم 32 امتياز

18- استقلال اهواز 29 امتياز

مديرروستا:سخت‌ترين بازي عمرم را پيش رو دارم

سرمربي تيم فوتبال پاس همدان با بيان اينکه يک سوت اشتباه داوران در بازي‌هاي هفته آخر مي تواند زحمات يکساله تيمي را بر باد دهد، گفت: در مصاف با تراکتورسازي سخت‌ترين بازي عمر ورزشي‌ام را پيش رو دارم.

علی اصغر مدیرروستا در مورد آخرین وضعیت تیمش پیش از دیدار با تراکتورسازی تبریز گفت: این مسابقه برای ما بسیار حساس و مهم است اما سعی می کنیم این حساسیت را از بازیکنان تیم بگیریم تا آنها با ارائه یک بازی منطقی و پیروزی مقابل تراکتورسازی، پاس را در لیگ برتر حفظ کنند.
وی از تراکتورسازی به عنوان حریفی قدرتمند و سخت یاد کرد و اظهار داشت: بازیکنان تراکتورسازی بدون استرس بازی می‌کنند و کسب یک امتیاز هم برای آنها در همدان نتیجه خوبی است اما ما تلاش می کنیم مقابل این تیم که عملکرد بسیار خوبی در لیگ نهم داشته است، به پیروزی دست یابیم.
سرمربی تیم فوتبال پاس همدان با بیان اینکه بسیار امیدوار است تیمش در لیگ برتر بماند، خاطرنشان کرد: روی کاغذ تیم ما پس از تیم‌های راه آهن و مقاومت در خطر سقوط قرار دارد اما برای اینکه از هر احتمالی مصون بمانیم باید برابر تراکتورسازی به پیروزی دست یابیم.
"دیدار با تراکتورسازی سخت‌ترین بازی دوران ورزشی‌ام است"، مدیرروستا با بیان این موضوع تاکید کرد: از روز نخست می دانستم کار سختی در پاس دارم اما با تمام دشوارها این مسئولیت را قبول کردم. حتما پس از پایان مسابقات و حفظ سهمیه پاس در لیگ برتر، در خصوص اتفاقات این فصل صحبت‌های بسیاری را بیان خواهم کرد.
وی اضافه کرد: ما باید زودتر از این با کسب امتیازهای لازم سهمیه تیم را در لیگ برتر حفظ می کردیم اما قسمت نشد. با این حال در هفته آخر با حمایت هواداران‌مان، سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ خواهیم کرد.
سرمربی تیم فوتبال پاس همدان در پایان در مورد قضاوت داوران در هفته پایانی لیگ برتر گفت: داوران در لیگ نهم عملکرد خوبی داشتند و همه می دانند اشتباهاتی که در مواردی از آنها سر می زند، عمدی نیست اما از این قشر زحمتکش می خواهم در هفته آخر بیشتر دقت کنند زیرا یک سوت آنها می تواند زحمات یک فصل تیمی را با سقوط به دسته اول بر باد دهد.
دیدار تیم‌های فوتبال پاس همدان و تراکتورسازی تبریز در چارچوب هفته سی و چهارم و پایانی نهمین دوره رقابت‌‌های لیگ برتر ساعت 17:15 فردا سه شنبه با قضاوت سعید مظفری زاده در ورزشگاه قدس همدان برگزار می شود.

علي دايي: بازي با سپاهان را فداي فينال جام حذفي نخواهيم كرد

علي دايي گفت: به سپاهان و قلعه‌نويي براي قهرماني در ليگ برتر تبريک مي‌گويم اما پرسپوليس بايد جوابگوي هوادارانش باشد و با برد ليگ را تمام کند.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره آخرين وضعيت تيم فوتبال پرسپوليس در آستانه بازي با تيم سپاهان اظهار کرد: تمرين دوشنبه (امروز) تيم ما آخرين تمرين قبل از پايان ليگ بود. بچه‌ها چه در اين تمرين و چه در تمرين‌هاي اين هفته خيلي خوب کار کردند و براي بازي با سپاهان از هر نظر آماده شدند. تيم ما تنها چند بازيکن مصدوم دارد که نمي‌توانيم از آنها در اين مسابقه استفاده کنيم. ميثاق معمارزاده، کريم باقري، اشپيتم آرفي و شايد هوار ملامحمد را نتوانيم مقابل سپاهان به ميدان بفرستيم.
دايي گفت: شايد اين بازي از نظر وضعيت جدول چندان براي پرسپوليس تعيين کننده نباشد و به طور طبيعي نگاه ما به بازي سوم خرداد و فينال برگشت جام حذفي مقابل تيم گسترش فولاد تبريز باشد اما به هر حال ما مي‌خواهيم ليگ را با پيروزي به پايان برسانيم لذا مصمم هستيم تا هر سه امتياز بازي پاياني را کسب کنيم. وقتي ما در استاديوم آزادي مقابل تماشاگران پرسپوليسي زيادي بازي مي‌کنيم بايد جوابگوي آنها بوده و برايشان پيروزي بيافرينيم.
دايي درباره تقابلش با امير قلعه‌نويي سرمربي تيم سپاهان و حساسيت‌هايي که هميشه پيرامون بازي دو تيم پرسپوليس و سپاهان وجود داشته، گفت: سپاهان قهرمان ليگ است و براي ما تيم قابل احترامي خواهد بود. همچنين قهرماني اين تيم در ليگ را به مسوولان سپاهان و امير قلعه‌نويي تبريک مي‌گويم. سپاهان هميشه جزو بهترين تيم‌هاي ليگ بوده است. فوتبال همين است و هر سال ممکن است قهرمان تغيير کند. اين بازي از منظر تقابل من با قلعه‌نويي يا پرسپوليس با سپاهان حساسيتي ندارد. هر دو از تيم‌هاي خوب ليگ هستند و براي انجام يک بازي زيبا بدون هيچ حاشيه‌اي مقابل هم قرار مي‌گيرند. من سعي مي‌کنم از شايسته‌ترين بازيکنان پرسپوليس براي اين مسابقه استفاده کرده و حتي اين بازي را فداي فينال جام حذفي نکنم.

غيبت آرش برهاني در بازي پيکان - استقلال/ مجيدي و اميرآبادي مي‌رسند

مهاجم تيم فوتبال استقلال به علت مصدوميت نمي تواند اين تيم را در ديدار با پيکان قزوين همراهي کند.
آرش برهانی که طی چند روز گذشته به علت مصدومیت در تمرینات تیم استقلال شرکت نکرده بود، امروز هم در مراحل آماده سازی تیم شرکت نداشت تا همچون سیدمهدی سیدسالحی، دیگر مهاجم آبی پوشان در بازی با پیکان قزوین غایب باشد.

با تلاش کادر پزشکی تیم فوتبال استقلال مصدومیت فرهاد مجیدی و مهدی امیرآبادی برطرف شده است و این دو بازیکن می توانند در بازی برابر پیکان قزوین به میدان بروند.

این دو بازیکن در تمرین امروز تیم استقلال نیز شرکت داشتند. تمرین امروز آبی پوشان از ساعت 17:30 در زمین چمن شماره یک ورزشگاه دستگردی آغاز شد. در این تمرین که با حضور نزدیک به 30 تماشاگر و هوادار استقلال برگزار شد، تنها آرش برهانی غایب بود.

بازیکنان تیم استقلال پیش از آغاز تمرین به مدت 30 دقیقه فیلم دیدارهای اخیر تیم پیکان را تماشا کردند و با نقاط ضعف و قوت این تیم آشنا شدند.

در آغاز تمرین امروز آبی پوشان بازیکنان به مدت پنج دقیقه دور زمین دویدند و پس از آن در قالب چهار گروه به کار با توپ پرداختند. در ادامه فوتبال دستگرمی در دستور کار آبی پوشان قرار گرفت که در دو تیم آبی و نارجی انجام شد. در این بازی صمد مرفاوی و مجید نامجومطلق نکات تاکتیکی را به بازیکنان گوشزد می کردند.

پایان بخش تمرین امروز استقلال سانتر از جناحین، شوت به سمت دروازه‌ها و ضربات ایستگاهی بود. تمرین امروز ساعت 18:40 به اتمام رسید.

آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال پیش از دیدار با پیکان قزوین ساعت 17 فردا سه شنبه در زمین چمن ورزشگاه دستگردی تهران برگزار خواهد شد.

mahdishata
18-05-2010, 06:38
اگرچه مدیران استیل آذین سعی کردند مشاجره کریمی و مهدوی‌کیا را بحث فنی درباره تیم عنوان کنند اما اختلاف این دو دیگر پنهان شدنی نیست

هنوز چند صباحی از انتشار خبر درگیری مهدوی‌کیا و کریمی در رختکن تیم استیل‌آذین نمی‌گذرد که شنیده می‌شود مقدمات جدایی مهدوی‌کیا از استیل‌آذین و بازگشت این بازیکن به پرسپولیس فراهم شده است.

اگرچه طی روزهای اخیر مهدوی‌کیا در مصاحبه‌های متعددی با اشاره به تداوم قراردادش من با استیل‌آذین و تکذیب درگیری‌اش با کریمی از ادامه حضورش در استیل‌آذین خبر داده اما گفته می‌شود کیا طی هفته‌های اخیر و در چند نوبت از جمله حضور در تمرینات پرسپولیس در دبی ضمن برطرف کردن مشکلاتش با علی دایی پس از خوش و بش با او مقدمات بازگشت خود به این تیم را فراهم کرده است که گویا همین موضوع نیز نقطه آغاز اختلافات کریمی و مهدوی‌کیا بوده است.

مهدوی‌کیا که با حضورش در استیل‌آذین در کنار کریمی در جبهه ژنرال‌های مخالف دایی قرار گرفته بود پس از مدتی به صراحت از علاقه خود به بازگشت به پرسپولیس خبر داد که این موضوع به مذاق کریمی خوش نیامده است، از طرف دیگر باتوجه به علاقه زیاد هدایتی به کریمی و روابط حسنه بین این دو، جادوگر به همه کاره استیل‌آذین و تصمیم‌گیرنده نخست این باشگاه در حضور مهدوی‌کیا تبدیل شده که این موضوع نیز چندان مورد پسند مهدی نبوده و مجموعه این عوامل موجب شده تا موشک فوتبال ایران بار دیگر در آستانه بازگشت به پرسپولیس قرار بگیرد.

در این خصوص گفته می‌شود مذاکراتی نیز بین طرفین صورت گرفته و ضمن موافقت پرسپولیسی‌ها برای بازگشت مهدوی‌کیا با وجود تداوم قرارداد این بازیکن با استیل‌آذین علی کریمی نیز مشکلی با جدایی کیا و صدور رضایتنامه برای این همبازی خود ندارد. در همین حال همین اخبار از بازگشت قریب‌الوقوع حسین کعبی از استیل‌آذین به پرسپولیس خبر می‌دادند که این موضوع مورد تأیید شخص کعبی نیز قرار گرفته است و با این اوصاف انتظار می‌رود به زودی خبر بازگشت مهدوی‌کیا به پرسپولیس تأیید شود.

mahdishata
18-05-2010, 06:51
تمدید قرارداد با مرفاوی در آستانه بازی با پیکان حاشیه های بسیاری را به همراه داشت.

مدیر استقلال یکشنبه گذشته درحالی قراردادی داخلی را با صمد مرفاوی امضا کرد که بسیاری این شایعه را مدام تکرار می کنند که او پس از بازی آخر تیمش باید با استقلال وداع کند. قرارداد داخلی با مرفاوی بر اساس قوانین لیگ برتر تنها 72 ساعت اعتبار داد و اگر در این بازه زمانی در فدراسیون فوتبال به ثبت نرسد ، خود به خود باطل می شود و این بازه زمانی درست یک روز پس از پایان آخرین بازی استقلال در لیگ تمام می شود و بر همین اساس است که اقدام مدیر استقلال را گامی در جهت بالا بردن انسجام تیمی استقلال در آستانه مصاف سخت با پیکان تلقی می کنند. ادعایی که البته واعط آن را به شدت تکذیب می کند و در پاسخ به این ابهام به خبرآنلاین می گوید:« این گفته خیال خام آنهایی است که دو سال است دست شان از مواجبی که تیم برای شان داشته کوتاه شده است. من اعتقا راسخ به موفقیت صمد مرفاوی دارم و بر همین اساس قبل از هر چیز تصمیم گرفتم تا قرارداد این سرمربی تمدید شود تا بعد از این با خیالی آسوده به سراغ چینش تیم مان برویم.»
او در این رابطه که چه زمانی قرارداد رسمی با مرفاوی در هیات فوتبال تهران ثبت می شود هم گفت:« در زمان مقرر این کار را انجام می دهیم. مهم این است که ما می خواهیم مرفاوی را نشان دهیم و قرارداد داخلی مان هم بر همین اساس بود. مهم این است که بتوانیم قبل از هر چیز به دومی لیگ دست پیدا کنیم. ایمان دارم که این اتفاق رخ می دهد. شک ندارم که ذوب آهن بازی پاک و جوانمردانه ای را با ملوان برگزار می کند و ما هم با پیروزی برابر پیکان می توانیم به هدف مان برسیم.»
او در پاسخ به این سوال تکراری که قرار است برکنار شود هم گفت:« شک نکنید کسی مرا برکنار نمی کند. شاید از این تیم بروم اما اگر قرار به رفتن باشد ، شک نکنید خودم این تصمیم را می گیرم نه اینکه برایم تکلیف شود یا برکنارم کنند. اما تا لحظه ای که هستم ، اجازه نمی دهم ناپاکی ها دوباره در استقلال ورود پیدا کنند.»

omid lp
18-05-2010, 18:16
بازي امروز پرسپوليس و سپاهان مي‌توانست تداعي‌كننده خاطرات ديدار به ياد ماندني 2 تيم در روز پاياني فصل 87 - 86 باشد، اما با قهرماني زودهنگام سپاهان و ناكامي پرسپوليس به يك بازي تشريفاتي مبدل شد. امروز پرسپوليس و سپاهان يكي از كم حساسيت‌ترين بازي‌هاي چند سال اخير خود را برگزار مي‌كنند تا در پايان آن فقط چهارم يا پنجم شدن مكان تيم قرمزپوش در جدول ليگ نهم مشخص شود.
بدون شك امير قلعه‌نويي به بسياري از ستاره‌هاي خود كه يك فصل پركار را پشت‌سر گذاشته‌اند استراحت خواهد داد، ضمن اين‌كه علي دايي هم دوست ندارد در فاصله چند روز تا زمان بازي برگشت فينال جام حذفي، برخي بازيكنان تاثيرگذارش را به دليل مصدوميت احتمالي از دست بدهد.

mahdishata
18-05-2010, 21:47
عجب حالی داد این داور به سپاهان.خیلی سر گل سوخته پرسپولیس سوختم.حیف شد

نادر1368
18-05-2010, 22:02
خیلی هم خوبه!من به شخصه ترجیح میدم مرفاوی باشه تا قلعه نوعی امیر اگه مربی خوبی بود(علی رغم این که فرصت کم داشت:31:)تیم ملی نتیجه میگرفت.

fery joon
18-05-2010, 22:11
ایول منم خوشحالم که قرارداد صمد تمدید شد :40:

مطمئنم صمد با تجربه ای که این فصل در لیگ و آسیا کسب کرد فصل آینده موفق تر عمل میکنه

mahdishata
18-05-2010, 22:39
با وجود گذشت یک ساعت از پایان بازی‌ مقاومت سپاسی برابر راه آهن بازیکنان این تیم هنوز رختکن تیم خود را ترک نکرده‌اند.

در حالی که حدود یک ساعت از تساوی دو تیم قعرنشین مقاومت سپاسی شیراز و راه آهن می‌گذرد و این تساوی منجر به سقوط تیم مقاومت به لیگ دسته یک شد، بازیکنان این تیم هنوز رختکن را ترک نکرده‌اند و تعدادی از آنها به دلیل سقوط به رقابت‌های لیگ دسته یک، از شدت ناراحتی گریه می‌کنند.

جعفری مدیرعامل باشگاه مقاومت نیز که به همراه بازیکنان در رختکن حضور دارد، برای سقوط این تیم اشک ریخت.

این در حالی است که تمام تماشاگران، ورزشگاه اکباتان را ترک کرده‌اند.

mahdishata
18-05-2010, 22:45
مشخص نیست که سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس این جمله را به چه نیتی به زیان آورد؛ مانور تبلیغاتی یا خداحافظی واقعی

«تا پایان جام حذفی می مانم و پس از آن در مورد هیئت مدیره و وضعیت مدیرعامل تصمیم‌گیری می‌شود». این جمله‌ای بود که سرپرست موقت پرسپولیس بعد از بازی امشب سپاهان و پرسپولیس به خبرنگار مهر گفت.

سرپرست موقت که بیش از 6 ماه است که عنوان سرپرستی موقت باشگاه پرسپولیس را به عهده دارد، با این جمله قصد دارد بگوید بالاخره در پایان جام حذفی، تکلیف هیات مدیره و مدیر عامل این باشگاه هم مشخص می‌شود تا امپراتوری یک نفره به پایان برسد.

مشخص نیست سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس این جمله را با چه نیتی به زیان آورد؛ مانور تبلیغاتی یا خداحافظی واقعی. همه چیز بعد از بازی برگشت فینال جام حذفی مشخص می‌شود.

mahdishata
18-05-2010, 22:58
شاید تنها راه برگزاری جشن منظم قهرمانی در لیگ برتر همین بود: برگزاری جشن قهرمان در شهری دیگر!

سپاهان که قهرمانی‌اش را پیش از این، قطعی کرده بود، با برنامه به تهران آمده بود و همین برنامه‌ریزی (و البته برگزاری جشن اصفهانی‌ها در تهران)،‌ باعث شد جشنی آبرومند و خلوت داشته باشیم.

در مراسمی که دیشب در ورزشگاه آزادی برگزار شد، دیگر افراد غیر مسئول و تماشاگران را ندیدیم و جشن همان طوری برگزار شد که همه اهالی فوتبال مدتها انتظارش را می‌کشیدند.

آخرین غریق

بدون تردید حساسترین بازی دیروز در ورزشگاه راه‌آهن در شهرک اکباتان برگزار شد و در پایان آن، مقاومت به لیگ دسته اول سقوط کرد تا یک «ملوان» همراه مقاومت غرق شود. محمد احمدزاده که برای هدایت مقاومت از انزلی به شیراز رفته بود، همراه با این تیم غرق شد تا شیراز به صعود برق به لیگ برتر و به دست آوردن یک سهمیه در این لیگ امیدوار شود.

مقاومت در آخرین بازی‌اش در لیگ برتر این فصل در خانه راه‌آهن بازی می‌کرد و اگر میزبانش را شکست می‌داد، این تیم را به لیگ دسته اول می‌فرستاد اما این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا مقاومت با 37 امتیاز به عنوان سومین تیم سقوط کننده به لیگ برتر با استقلال اهواز و ابومسلم، همراه شود.

نجات پاس

بازی پاس و تراکتورسازی دیگر بازی مهم دیروز بود. مسابقه‌ای که تا دقیقه 88 با یک گل به سود تراکتور در جریان بود و این نتیجه همدانی‌‌ها را مضطرب کرده بود چون آنها فقط یک قدم تا سقوط فاصله داشتند. گل مساوی بازی که توسط مجید حیدری به ثمر رسید آنقدر برای او و تماشاگران مهم بود که به اندازه سپاهان شادی کردند.

جشن قهرمانی در ورزشگاه خالی

اگر از این دو مسابقه که برای تعیین تیم سوم سقوط کننده مهم بود، بگذریم،‌ باید به بازی پرسپولیس و سپاهان اشاره کنیم که فقط برای برگزاری جشن قهرمانی برگزار شد.

سپاهان برخلاف دو فصل قبل (که قهرمانی‌اش را در دقیقه 97 به قرمزهای ایران داد)، این بار با اطمینان از قهرمانی‌اش، به ورزشگاه آزادی آمد تا مسابقه‌ای را برگزار کند که نه سهمیه‌ای آسیایی را به پرسپولیس می‌داد و نه در موقعیت سپاهان در جدول تاثیری داشت.

مسابقه‌ای که در پایان با تساوی یک - یک به آخر رسید تا سپاهان، جشن قهرمانی‌اش را در ورزشگاه خالی از تماشاگر برگزار کند. جشنی که البته به همین دلیل، منظم، بابرنامه و درست پیاده‌ شد.

پیروانی و باز هم تساوی

افشین پیروانی در سومین تجربه‌اش روی نیمکت مربیگری استیل آذین باز هم به تساوی رسید تا با 3 تساوی پرونده کاری‌اش در این فصل بسته شود.

گلی که استقلال اهواز در دقیقه 90 بازی به ثمر رساند، 3 امتیاز استیل را به یک امتیاز تبدیل کرد و این تیم را از مکان چهارم جدول به رده پنجم جدول برد تا یک پرسپولیسی در چهارم شدن این تیم در لیگ برتر این فصل نقش داشته باشد.

دو بازی بی‌تاثیر

تساوی 2-2 صبای قم و سایپا و شکست یک بر صفر شاهین در بوشهر مقابل فولاد دو مسابقه‌ای بود که به دلیل بی انگیزگی چهار تیم و بازیکنانشان حساسیتی نداشت.

mahdishata
18-05-2010, 23:05
تماس علی کریمی با دروازه بان استقلال
طالب‌لو با استیل‌آذین به توافق رسید

وحید طالب‌لو دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال فصل آینده به استیل‌آذین خواهد پیوست.

بر اساس این خبر طالب‌لو از شرایط موجود در استقلال راضی نیست و قصد ترک این تیم را در فصل جدید دارد.
طبق شنیده ها دیروز علی کریمی بازیکن مطرح و سرشناس استیل‌آذین با این دروازه‌بان تماس گرفته و از وی دعوت کرده است فصل آینده را در باشگاه استیل‌آذین سپری کند.
کریمی که پیش ز این شایعه شده بود با سید مهدی رحمتی هم برای استیل‌آذینی شدن تماس گرفته به نظر این بار واسطه شده تا طالب لو را به استیل اذین بیاورد.
استیل آذین این فصل در پست دروازه‌بان مشکلات فراوانی داشت و دعوت از طالب لو هم برای پوشش ضعفهای گذشته است.

روزنامه‌ي الاتحاد امارات خبر داد
بازگشت مبعلی به ایران با حضور در استقلال یا پرسپولیس

روزنامه‌ی الاتحاد امارات از بازگشت ایمان مبعلی به فوتبال ایران خبرداد.

این روزنامه روز سه‌شنبه با انعکاس این خبر نوشت: ایمان مبعلی هافبک ایران تیم‌های الشباب - النصر و الوصل امارات پس از پنج فصل حضور در لیگ امارات با تیم الشباب خداحافظی کرد و به ایران بازگشت.

این روزنامه از احتمال حضور ایمان مبعلی در یکی از دو تیم پر طرفدار پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس خبرداد و نوشت: مبعلی در نیم فصل پس از جدایی از تیم النصر به تیم سابق خود یعنی الشباب بازگشت اما یک مصدومیت جزیی و مربی سخت گیر برزیلی این تیم که به غیر از بازیکنان برزیلی با دیگر بازیکنان خارجی ارتباط خوبی ندارد، کمتر از این هافبک خلاق استفاده کرد تا با اتمام قراردادش مانند دیگر هموطن خود مهرداد اولادی که با ظلم سیریزیو برزیلی لیگ امارات را ترک کرد، مجبور به بازگشت به ایران شود.

ایمان مبعلی که هوادارن و مدیران باشگاه الشباب بسیار از او راضی هستند و علاقه فراوانی به وی دارند، در این فصل ابتدا در ترکیب النصر بازی‌های خوبی را با زدن شش گل به نمایش گذاشت اما پس از انتقال به الشباب و عدم اعتقاد سرمربی برزیلی این تیم به هافبک تکنیکی ایرانی تیم الشباب نتوانست در حد مطلوب ظاهر شود.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی لیگ بحث نقل و انتقالات حالا تبدیل به سوژه‌ای داغ در محافل ورزشی شده است.

در حالی که طی روزهای اخیر بحث حضور استیلی در تیم مس جدی ترین موضوع در خصوص تعیین سرمربی فصل بعد مس کرمان بود حالا خبر تازه‌ای به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه حضور وی چندان قطعی نیست و گویا اتفاقات جدیدی در راه است.

لوکا که با حضور در مس، ماندن این تیم در لیگ را قطعی کرد، گویا قرار است فصل آینده نیز هدایت این تیم را برعهده داشته باشد.
وی که شب گذشته به همراه مدیر برنامه‌هایش جلسه‌ای با نژادزمانی داشت، از تمایل دوباره برای حضور در ایران خبر داد. بوناچیچ که از همان ابتدا گزینه اول مسی‌ها برای فصل بود، حالا در آستانه تمدید قرارداد با این تیم است و تکلیف نهایی وی طی روزهای‌ آینده مشخص خواهد شد.

وی که در حال حاضر به دلیل احضار از سوی کمیته انضباطی در تهران بسر می‌برد، جلسه‌ای نیز با عزیزمحمدی خواهد داشت. با این شرایط باید منتظر ماند و دید حضور لوکا، قطعی خواهد شد یا استیلی بار دیگر بر مسند هدایت این تیم خواهد نشست.

khabaronline.ir

masoudtr
18-05-2010, 23:10
جام قهرمانی نهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امشب روی دستان بازیکنان تیم فوتبال سپاهان در حالی به چرخش درامد که ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی خالی بود و این از شکوه این جشن کاست.
در پایان دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان اصفهان و پس از گذشت زمان ۳۰ دقیقه، طی مراسمی جالب توجه جام قهرمانی لیگ نهم توسط حمید سجادی معاون امور ورزشی سازمان تربیت بدنی به بازیکنان تیم فوتبال سپاهان اهدا شد.
در این مراسم علاوه بر بازیکنان تیم سپاهان که با لباس متحدالشکل زرد رنگ روی سکوی ویژه مراسم حضور داشتند، عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ، مسئولان باشگاه سپاهان و تعدادی از مدیران سازمان و فدراسیون فوتبال حضور داشتند.
جشن قهرمانی این دوره از مسابقات نست به دوره های گذشته شرایط بسیار بهتری داشت و نظم بیشتری بر مراسم حاکم بود.
مهدی رحمتی دروازه بانان تیم فوتبال سپاهان که نقش زیادی در قهرمانی این تیم داشت به همراه فرزند خردسالش در این مراسم شرکت کرد و مراقب بود او زیر دست و پا له نشود.
در هنگام برگزاری جشن و شادمانی بازیکنان سپاهان امیرقلعه نویی و محرم نویدکیا حضور نداشتند اما بازیکنان سپاهان با در دست گرفتن جام دور ورزشگاه چرخیدند و مقابل تماشاگران خودی به شادمانی پرداختند.
تماشاگران تیم فوتبال پرسپولیس که تعدادشان در این دیدار به کمتر از ۱۰ هزار نفر می رسید قبل از شروع مراسم جشن سپاهانی ها، ورزشگاه را ترک کردند تا این جشن در ورزشگاه خالی برگزار شود.
تیم فوتبال سپاهان اصفهان با کسب ۶۷ امتیاز از سی و چهار بازی خود در رقابت‌‍های نهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

davood-khatar
18-05-2010, 23:31
حاشیه پرسپولیس - سپاهان/ شعار علیه مربیان حرف اول ورزشگاه/ لیدرهای پرسپولیس مثل دسته گل! دیدار پایانی هفته سی و چهارم نهمین دوره رقابتهای لیگ برتر امشب بین تیم های پرسپولیس و سپاهان برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان در شرایطی برگزار شد که تیم سپاهان از دو هفته پیش قهرمانی خود را در مسابقات لیگ برتر قطعی کرده بود و به همین خاطر مراسم جشن قهرمانی این تیم در ورزشگاه آزادی بعد از بازی امروز تدارک دیده شده بود.
* در ضلع جنوبی ورزشگاه جایگاه ویژه ای نصب شده است و جام قهرمانی روی آن به تیم سپاهان اهدا شود.
* پیش از آغاز مسابقه هواداران دو تیم پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان با سر دادن شعارهایی یکدیگر را مورد خطاب قرار دادند. اوج این شعارها در جریان بازی بود که پرسپولیسی ها قهرمانی سپاهان را زیر سئوال می برند . هواداران تیم سپاهان نیز علیه تیم سرخپوش تهرانی شعارهایی می دادند.
* برگزاری مسابقه در روز میانی هفته و بی تاثیر بودن نتیجه بازی بر سرنوشت تیم فوتبال پرسپولیس باعث شده بود که هواداران این تیم استقبال اندکی از بازی امروز به عمل آوردند. تعداد هواداران دو تیم در ورزشگاه آزادی به زحمت به 10 هزار نفر می رسید.
* تعداد زیادی از هواداران تیم فوتبال سپاهان که از اصفهان به تهران آمده بودند با حضور در جایگاه مخصوص استقلالی ها به تشویق تیم محبوب خود می پرداختند و با پرچم های زرد رنگ و بنرهایی که روی آن قهرمانی تیم سپاهان تبریک گفته شده بود به حمایت از تیم محبوب خود می پرداختند. آنها در طول مسابقه بیشتر درگیر پاسخگویی به شعارها و حملات هواداران تیم پرسپولیس و شعارهای آنها علیه تیم اصفهانی پاسخ می گفتند.
* پیش از آغاز مسابقه علی دایی و دیگر مربیان تیم فوتبال پرسپولیس سمت نیمکت سپاهان رفتند و با مربیان این تیم خوش و بش کردند. حضور علی دایی کنار نیمکت سپاهان بعد از جدالهای رسانه ای که طی چند سال گذشته با امیر قلعه نویی رخ داده است قابل توجه بود.
* بازیکنان و مربیان دو تیم پیش از آغاز مسابقه به روح شهید هاشمی ادای احترام کردند.
* پیش از آغاز مسابقه از سوی سازمان لیگ فدراسیون فوتبال از محمد جواد تقی پور کمک داور بین المللی فوتبال کشورمان تقدیر به عمل آمد. این کمک داور با تجربه پس از سالهای قضاوت در سطح اول فوتبال ایران امروز با پرچم زدن در دیدار پرسپولیس سپاهان رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
* تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال با حضور در ضلع جنوبی ورزشگاه امیر قلعه نویی را به شدت تشویق می کردند و در جریان مسابقه با سر دادن شعارهایی و در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان بازگشت امیر قلعه نویی به تیم محبوبشان شدند و از واعظ آشتیانی می خواستند باشگاه استقلال را ترک کند. باید دید واکنش مسئولان باشگاه استقلال به این اقدامات هواداران امیر قلعه نویی چیست؟
* پیش از آغاز مسابقه جلال اکبری هافبک مدافع تیم فوتبال پرسپولیس که تا سال گذشته عضو تیم سپاهان بود سمت به هواداران این تیم رفت و به سمت آنها دسته گل پرتاب کرد.
* تمامی بازیکنان سپاهان به غیر از عماد رضا، ابراهیم توره، محرم نویدکیا و شاهین خیری پیش از آغاز بازی سمت علی دایی رفتند و از او اجازه و رخصت ورود به میدان گرفتند.
* اشپیتیم آرفی و حوار ملامحمد که در فهرست تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار با سپاهان جایی نداشتند امروز با حضور در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی جدال سرخپوشان برابر سپاهان را تماشا کردند.
* پیش از آغاز مسابقه حبیب کاشانی با لیدرهای باشگاه پرسپولیس نشستی داشت. لیدرهای پرسپولیس در جریان با لباس های متحدالاشکل در گوشه از ورزشگاه نشسته بودند و تنها مسابقه را تماشا می کردند. سکوت لیدرهای پرسپولیس بی ارتباط با جدال های رسانه ای چند روز اخیر برخی از آنها با سپاهانی ها نیست.
* هواداران پرسپولیس در جریان مسابقه بارها علی دایی را تشویق کردند و علیه قلعه نویی شعار دادند.
* در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی مهدی تاج ، افشین قطبی، مجتبی شریفی، اعضای هیئت مدیره باشگاه سپاهان و برخی از مسئولان سفارت سنگال در ایران حضور داشتند.
* بازیکنان و مربیان تیم فوتبال سپاهان در بین دو نیمه در حالی به رختکن رفتند که هواداران پرسپولیس به شدت علیه آنها شعار می دادند.
* اشتباهات داوری و بازی نه چندان موثر تیم سپاهان شعارهای هواداران پرسپولیس را در پی داشت. آنها با شعار "این جوری قهرمانی شدید" قهرمانی تیم اصفهانی را زیر سئوال می برند.
* هواداران تیم پرسپولیس با شعار "سپهر سرطلایی پرسپولیس رویایی" قهرمانی خود در سال 87 را به رخ هواداران تیم اصفهانی می کشیدند.
* عماد محمد عمادرضا مهاجم تیم فوتبال سپاهان که پس از تعویضش ناراحت بود مستقیما به رختکن رفت و روی نیمکت ننشست.

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:29 AM ----------

امیر قلعه‌نویی: کارم با سپاهان تمام است و به استقلال نمی‌روم/ شاگرد پروین هم نیستم! سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه کارش با سپاهان تمام شده است، گفت: تمام فکر و ذکرم به مجموعه سپاهان معطوف است. به گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه نویی سه شنبه شب در پایان جشن قهرمانی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: من این قهرمانی را به طرفداران سپاهان، مردم اصفهان و همه کارگران کارخانه فولادمبارکه تبریک می گویم و دست تک تک آنها را می بوسم. همیشه در این مواقع از مدیران تشکر می کنند اما من امروز وظیفه خود دانستم از کارگران کارخانه تشکر کنم.
وی افزود: سال پرفشاری را پشت سرگذاشتم که همدلی و مدتی که بین همه دست اندرکاران باشگاه و تیم برقرار بود، باعث این قهرمانی شد. از راس هرم که رجایی بود تا به پائین همه چیز در باشگاه خوب بود و من در نهایت کمترین نقش را در این قهرمانی داشتم.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در اینکه رکوردهایش با علی پروین برابر شده است، خاطرنشان کرد: ما مخلص علی آقا هم هستیم. ما کجا و ایشان کجا. من حتی شاگرد علی پروین هم نیستم.
وی در خصوص آخرین وضعیت همکاری اش با باشگاه سپاهان اظهار داشت: بنده همه فکر و ذکرم معطوف به مجموعه سپاهان است ولی باید بگویم برای همیشه هواداران استقلال در قلبم قرار دارند. قلعه نویی هیچ چیزی نیست ولی هرچه دارد از همین هواداران است. من به این استقلال کاری ندارم اما همیشه به هوادارانش فکر می کنم.
قلعه نویی در پایان در پاسخ به این سوال که اگر از استقلال پیشنهاد داشته باشد، چه تصمیمی خواهد گرفت، گفت: نه اصلا به این مساله فکر نمی کنم و باید بگویم کارم با سپاهان تقریبا تمام شده است.
تیم فوتبال سپاهان اصفهان با کسب 67 امتیاز از سی و چهار بازی خود در رقابت‌‍های نهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

mahdishata
18-05-2010, 23:52
« ایستاده بودم جلوی در هتل المپیک ، یک دفعه آقای مشایی را دیدم که وارد هتل شدند.»

امیر قلعه نویی و خبر ملاقات ناگهانی اش با اسفندیا رحیم مشایی ، صبح دیروز به مهمترین خبر روز فوتبال ایران تبدیل شد. خبری به مراتب مهمتر از بازی سپاهان با پرسپولیس و جشن قهرمانی زردهای اصفهان. همه می خواستند بدانند رئیس دفتر رئیس جمهور چرا سر از اردوی سپاهان در آورده و چرا با امیر قلعه نویی ملاقات کرده است.

این دیدار آیا ارتباطی با ملاقات های اخیر هنری مشایی با سوپراستارهای سینما چون هدیه تهرانی ، الناز شاکردوست ، رضا گلزار ویکی از خوانندگان سرشناسی که تازه به کشور برگشته است ، دارد ؟ آیا مشایی که در دولت فرهنگی دهم ، توجهی خاص را به هنرمندان داشته می خواهد وارد عرصه ورزش شود و موج ملاقات های ورزشی او راه خواهد افتاد ؟

اینکه آرش کوشا ، مدیرعامل سایپا نسبت خانوادی نزدیکی را با مشایی دارد ، می توانست این گمانه زنی ها را افزایش بخشد . برای ورزشی ها که این نسبت فامیلی را می دانستند ، خبر ملاقات کافی بود تا خیلی زود زمزمه حضور قلعه نویی در این تیم کرجی و نشستن روی نیمکتی که حالا مایلی کهن آن را در اختیار دارد ، سر زبان ها بیفتد اما قلعه نویی این دیدار را خیلی اتفاقی می خواند.

او در این باره به خبرآنلاین گفت:« اردوی تیم ما در هتل المپیک بود. با چند نفر از همراهانم داشتیم می رفتیم تا در محوطه حیاط هتل قدم بزنیم که یکباره با آقای مشایی روبرو شدیم. کل ماجرا همین بود. بعد هم که ایستادیم و خوش و بش کردیم. کمی درباره مسائل غیر فوتبالی حرف زدیم و برای هم آرزوی موفقیت کردیم و بعد هم هر کدام مان پی کارهای خودمان رفتیم. فکر می کنم ایشان برای حضور در همایشی به هتل آمده بود که اتفاقی ما هم آنجا بودیم. اصلا برنامه ای نبود. هیچ حرف خاصی هم میان مان رد و بدل نشد. »

قلعه نویی که دیشب تیمش رسما کاپ قهرمانی فصل را بلای سر برد و جشن را در تهران گرفتند برای سال بعد خود هم برنامه ای غیر از سایپا دارد پس باید اطمینان داشت در این دیدار کوتاه ب او حرفی برای رفتن به این تیم صنعتی هم زده نشده چون قرار است قلعه نویی به استیل آذین برود. این بار او قرار است همراه با علی پروین هدایت این تیم را برعهده بگیرد.

قلعه نویی همیشه دوست داشته ارادتش به پروین را به رخ بکشد و این بار پس از ناکامی تیم متمول تهرانی در جذب مربیان سرشناس ترک ، می خواهد برای سال بعد قهرمان باشد و با توجه به اینکه می داند سال بعد قلعه نویی به استقلال نمی تواند برگردد ، از پی او رفته اند . علی پروین هم که قرار است مدیرفنی تیم سرخپوش باشد ، ول داده قلعه نویی را به این تیم می آورد. اگرچه وقتی این سوال را از خود قلعه نویی می پرسیم پاسخ می دهد:« اذیت نکنید. بگذارید در این باره بعد از پایان فصل حرف بزنیم. » فصلی که البته حالا دیگر تمام شده است!

فابیو جان واریو هافبک برزیلی استقلال قراردادی با این تیم ندارد و بعنوان بازیکن آزاد با مسئولان تیم سپاهان وارد مذاکره شده است.

جان واریو در سپاهان.این خبری است که امروز حول و حوش این باشگاه اصفهانی شنیده شده است.فابیو که رابطه بسیار خوبی با امیر قلعه نوعی دارد به احتمال فراوان فصل آینده را در اصفهان توپ خواهد زد.
در حال حاضر مدیر برنامه های این بازیکن برزیلی مذاکرات را با سپاهانی ها آغاز کرده اما هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

طبق شنیده ها اگر جان واریو با آبی پوشان به توافق نرسد بدون شک مقصد بعدی اش سپاهان خواهد بود.او پیش از این برای تمدید قرار داد 800 میلیون تومان از باشگاه استقلال درخواست کرده بود.

khabaronline.ir

reza2pars
19-05-2010, 08:37
سایت رسمی باشگاه استقلال

لینک خبر :

خدا به داد استقلال و هواداراش برسه!:13:

برای واعظ تنها چیزی که اهمیت نداره خواست طرفدارانه استقلاله کاش تو نود یه نظرسنجی مجبوبیت برای واعظ میگذاشتن
ضمنا از سقوط فجر هم خوشحال شدم ایشالا برق هم نیاد بالا همشهریهای عزیز یه مدت تیم تو لیگ برتر نداشته باشن دلشون لک بزنه دیگه اینجوری تیمها رو تنها نذارن

mahdishata
19-05-2010, 13:44
محمدی شنبه با استقلال تمدید می‌کند

قرارداد محمدی برای سال دوم با استقلال توافقی بوده و 2 طرف باید از لحاظ مالی به توافق برسند.

محمد محمدی دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال قرارداد خود را شنبه با این باشگاه تمدید خواهد کرد.طبق شنیده‌ها مسئولان استقلال با محمدی به توافق کامل رسیده‌اند و قرار است شنبه این دروازه‌بان قرارداد داخلی خود را به امضا برساند.

محمدی امسال عملکرد قابل قبولی در ترکیب استقلال از خود به نمایش گذاشت.

آب پاکی را روی دست بازیکنان سپاهان می ریزد و می گوید هر کس که ناراحت است می تواند از تیم جدا شود.

برق خاصی درشب قهرمانی تیمش در ورزشگاه آزادی در چشمانش موج می زد.می توان گفت که به نوعی احساس غرور می کرد.بدون شک خیلی ها این جشن را به طور مستقیم از تلویزیون تماشا کردند و شاید قلعه نوعی دوست داشت که همه این افتخارش را می دیدند.
سال گذشته با استقلال و امسال هم با سپاهان.به نظر امسال شرایط سختی را گذراند.درگیری های زیادی داشت و بار ها مجبور شد تا گفت و گوهای بلندی را برای دفاع از خودش انجام دهد.اما حالا همه چیز به اتمام رسیده و او سرمربی تیمی است که قهرمکان لیگ برتر شده است.
قلعه نویی در این گفت و گو درباره همه چیز و همه کس حرف زده.از بازی با پرسپولیس گرفته تا صحبت های عماد رضا و رحمان احمدی.اما تنها چیزی که دوست ندارد فعلا روی آن مانور بدهد تمدید قرار داد خودش با سپاهان است.او اشاره به بازی آخر سپاهان در لیگ برتر می کند و می گوید« باید از همه کسانی که در این قهرماین نقش داشتند تشکر کنم. خدا را شکر می کنم که رکورد امتیاز گرفتن را در لیگ شکستیم و توانستیم جام را بالای سر ببریم.
دیدار با پرسپولیس خیلی خوب بود. نیمه دوم همه چیز در اختیار ما بود. روی یک ضد حمله گل خوردیم که باعث شد شیرازه تیم ما هم پاشیده شود. با تغییراتی که در طول بازی انجام دادیم، توانستیم گل تساوی را به ثمر برسانیم.
اعتقاد دارم موقعیتهای زیادی برای گلزنی داشتیم که درخشش حقیقی باعث شد به گل نرسیم. خوشحالم یک امتیاز گرفتیم، چون آخرین بازی بود و اگر نتیجه نمی‌گرفتیم قهرمانی به کاممان تلخ می‌شد. اگر عمادرضا توپهایش روی خط را گل می کرد، ما برنده بودیم.»
او حرف عماد رضا را می زند.در این چند بازی اخیر سپاهان انتقادات زیادی از این مهاجم عراقی به دلیل گل نزدن هایش می شود.خیلی ها می گویند که قلعه نویی و عماد رضا با هم مشکل دارند.البته به این جریان باید رحمان احمدی را هم اضافه کرد.هر دو بازیکن در گفت و گوهایی جداگانه اعلام کرده اند که اگر قلعه نویی باشد آنها در تیم نمی مانند.«هر طوری راحت هستند. بازیکنان آزادند و می‌توانند هر تصمیمی بگیرند و بروند. هر وقت با سپاهان قراردادم را ثبت کردم، آن وقت می دانم چگونه تصمیم‌گیری می‌کنم.»
قلعه نویی در ادامه اشاره به شعار تماشاگران پرسپولیس در جریان بازی علیه خودش می کند.هر چه نباشد او یک آبی پوش اصیل است.قلعه نویی می گوید«البته دوست ندارم در این خصوص زیاد صحبت کنم، چون حرکت قشنگی نبود. ما به آنها در بازی رفت احترام گذاشتیم و تمام امکانات را در اختیار آنها قرار دادیم اما...»
وقتی از سرمربی سپاهان در مورد تمدید قرار داد مرفاوی سوال پرسیده می شود او واکنش خاصی نسبت به این قضیه نشان نمی دهد و می گوید«به من چه ربطی دارد که نظر بدهم!دوست ندارم در این مورد حرفی بزنم»

اما پایان بخش صحبت های سرمربی سپاهان در مورد تمدید قرار دادش وبرنامه های آینده اش است.آنجا که او می گوید«وقتی قرارداد امضا کردیم برنامه خود را اعلام خواهیم کرد. لیست اولیه را ارائه کردیم. چند نفری را نمی‌خواهیم و چند بازیکن هم به جمع ما اضافه خواهند شد که امری طبیعی است.»

khabaronline.ir

mahdishata
19-05-2010, 14:03
او فوتبال مرا نابود کرد
رحمان احمدی: تا قلعه نویی هست، من نیستم

حرف آخر را می زند و می گوید تا زمانی که قلعه نویی در سپاهان باشد دیگر در یان تیم نمی ماند.

«تا زمانی که قلعه‌نویی در سپاهان ماندنی باشد در این تیم نمی‌مانم چون وی فوتبال مرا نابود کرد.»
این حرف های رحمان احمدی دروازه بان سپاهان اصفهان است.کسی که با حضور سید مهدی رحنتی در این تیم فقط و فقط به نیمکت ذخیره ها دوخته شد نه جای دیگری!
او این را می گوید و با اشاره به بازی پرسپولیس ادامه می دهد«با توجه به اینکه قهرمانی ما از قبل مشخص شده بود، مسئولان باشگاه تأکید داشتند که بازی را ببریم تا فصل نهم را با خاطره ای خوش به پایان برسانیم.

در نیمه اول بازی را خوب شروع نکردیم اما بعد از چند دقیقه به بازی برگشتیم و چند موقعیت هم داشتیم که می‌توانستیم با گل کردن آنها پیروز شویم اما در نهایت بازی با تساوی به پایان رسید.»

احمدی در مورد عدم حضورش در جشن قهرمانی سپاهان می گوید«: من در جشن شرکت کردم. به روی سکو رفتم اما بعد از گرفتن مدال و اهدای کاپ قهرمانی دیگر لزومی نداشت که در زمین بمانم و به رختکن رفتم.
ناراحتی من کاملا طبیعی بود. مسلما بازیکنی که در تمام فصل روی نیمکت بنشیند نمی‌تواند خوشحال باشد. مربیان تیم در طول فصل فقط به من وعده دادند اما همه اش در حد حرف بود. آنها می‌گفتند چند بازی رحمتی بازی می‌کند، چند بازی تو اما چنین اتفاقی نیفتاد.»

دروازه‌بان سپاهان در پایان در مورد تمدید قراردادش با سپاهان گفت«: من واقعا به باشگاه سپاهان و مدیرعامل این تیم علاقه دارم. باشگاه سپاهان یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین باشگاههای ایران است اما تا زمانی که قلعه‌نویی در سپاهان باشد در این تیم نمی‌مانم، چراکه او فوتبال مرا نابود کرد. قلعه‌نویی فقط اهل وعده دادن است و به هیچ کدام از قولهایی که به من داده عمل نکرد.»

در حالی که مسئولان تیم استیل آذین برای به خدمت گرفتن فاتح تریم با این مربی سرشناس ترک مذاکره کرده بودند، روزنامه ایتالیایی گازتا دلو اسپورت از حضور قطعی تریم در تیم سامپدوریا خبر داد.

بعد از اینکه لوئیجی دل نری مربی سامپدوریا برای فصل بعد با یوونتوس به توافق رسید، سران باشگاه سامپدوریا هدایت تیمشان را در فصل بعد به فاتح تریم مربی نامدار ترک خواهند سپرد.
این خبر که امروز روی صفحه اول روزنامهگازتا دلو اسپورتخود نمایی می کرد، تا حد زیادی اخبار احتمال حضور تریم در ایران را تکذیب می کند.
براساس این خبر بعد از اینکه سران باشگاه سامپدوریا با میهایلوویچ مربی کاتانیا به توافق نرسیدند، به تریم پیشنهاد همکاری دادند و حتی توافق اولیه هم صورت گرفته است.
این در حالی است که پیش از این گفته می شد حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین قصد دارد در فصل آینده فاتح تریم را برای هدایت استیل آذین به ایران بیاورد.
لازم به ذکر است که تریم در سری آ هدایت فیورنتینا و میلان را برعهده داشته است.

khabaronline.ir

mahdishata
19-05-2010, 14:59
شاهين پارس جنوبي قطع يقين تيم اخلاق ليگ نهم خواهد بود چرا که بازيکنان اين تيم براي نخستين بار در عمر 9 دوره ليگ برتر هيچ کارت قرمزي دريافت نکردند.

سه هزار و 60 دقیقه بدون دریافت یک کارت قرمز برای شاهین بوشهر نشان دهنده بازی‌های جوانمردانه است که بازیکنان این تیم در فصل 89 - 88 لیگ برتر داشته‌اند.

در همین خصوص مدیر عامل باشگاه شاهین بوشهر گفت: بازیکنان شاهین در این فصل مکتب شاهین که نشأت گرفته از اخلاق و ورزش در کنار تحصیل است را زنده نگه داشتند.

مجید حسینی کنگانی افزود: شاهین در فصل جاری در هفته‌های زیادی به عنوان تیم اخلاق معرفی شد و حتی در برخی بازی‌ها، بازیکنان این تیم حتی کارت زرد نیز دریافت نکردند.

وی با بیان این که ترویج ورزش جوانمردانه از اولویت‌های این باشگاه و این تیم بوده و خواهد بود، گفت: در کنار بازیکنان این تیم که بسیار با اخلاق و جوانمردانه بودند، هوادران این تیم نیز در میان هواداران دیگر استان‌های کشور بی‌همتا بودند.

مدیر عامل باشگاه شاهین بوشهر گفت: در همین راستا از بازیکنان طی مراسمی تجلیل خواهیم کرد تا شاهین الگویی برای دیگر تیم‌ها در کشور باشد.

satttanism
19-05-2010, 15:37
سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان گفت: شعارهايي که هواداران پرسپوليس عليه قلعه نويي در ورزشگاه آزادي سر دادند، حرفه اي نبود.

مجيد بصيرت خاطر نشان کرد: امير قلعه نويي به دليل ناراحتي از نحوه برخورد هواداران پرسپوليس در جشن قهرماني تيم سپاهان شرکت نکرد.
وي گفت: متاسفانه در اين ديدار به سرمربي تيم سپاهان توهين هاي زيادي شد که اميدوارم کميته انضباطي تصميمات مناسبي را در اين خصوص اتخاذ کند.
سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان افزود: قلعه نويي مربي بسيار حرفه اي است، اما بايد بپذيريم هرانساني تا حدي مي تواند برخي مسائل را تحمل کند.
وي در خصوص ناراحتي محرم نويدکيا در پايان بازي تصريح کرد: اين موضوع صحت ندارد و نويدکيا پس از پايان بازي از چيزي ناراحت نبود.
بصيرت اظهار داشت: خوشحالم که سپاهان با قهرماني در ليگ به حق واقعي خود رسيد و اميدوارم سال آينده هم موفقيت هاي بزرگ خود را تکرار کنيم.
گفتني است، ديدار تيم هاي فوتبال پرسپوليس و سپاهان در چارچوب هفته سي و چهارم و پاياني ليگ برتر ايران با نتيجه يک بر يک به اتمام رسيد.

football3.ir

mahdishata
19-05-2010, 16:01
راستی من شنیدم عماد رضا با استیل اذین داخلی بسته!درسته؟

satttanism
19-05-2010, 19:14
تيم فوتبال استقلال با نتيجه يک بر يک برابر پيکان قزوين متوقف شد و نايب قهرماني را با گل به خودي دروازه‌بان خود از دست داد.

اين ديدار در ورزشگاه شهيد رجايي قزوين و در حضور حدود 8 هزار تماشاگر از ساعت 18 آغاز شد.
پژمان منتظري در دقيقه 27 گل استقلال را به ثمر رساند. و وحيد طالب‌لو در دقيقه 83 گل به خودي زد تا مسابقه با تساوي يک بريک تمام شد.
محسن قهرماني داور مسابقه به هيچ بازيکني در اين ديدار اخطار نداد.

مصدوميت محمد محمدي در دقيقه 20 از نکات قابل توجه مسابقه بود و به همين دليل مسابقه 9 دقيقه متوقف شد تا وحيد طالب‌لو خود را براي حضور در ميدان آماده کند.

با اين تساوي استقلال 59 امتيازي شد و نايب قهرماني ليگ را از دست داد. سومي استقلال در شرايطي رخ داد که صمد مرفاوي چند روز پيش قرارداد خود را تمديد کرده بود. پيکان هم با 41 امتياز به رده دهم صعود کرد.

ترکيب استقلال:
محمد محمدي(از دقيقه 20 وحيد طالب‌لو)، امير حسين صادقي، حنيف عمران‌زاده، پژمان منتظري، محسن يوسفي، خسرو حيدري، حسين کاظمي، جان واريو، فرهاد مجيدي( از دقيقه 87 مجتبي محبوب مجاز)، پائولو رينالدو ( از دقيقه 70 هاشم بيک زاده) و سياوش اکبرپور
سرمربي: صمد مرفاوي

ترکيب پيکان:
ميلاد فراهاني، لوييز کارلوس، حسين معمار( از دقيقه 60 مهدي تاجيک)، روح‌ا... سلطاني، سعيد دقيقي، محمود پور اسدا...( از دقيقه 74 مجيد خدا‌بنده‌لو)، حميد هدايتي، محمد رضا طهماسبي، علي سلماني، ايمان رزاقي‌راد( از دقيقه 86 علي قرباني)، عليرضا عباسفرد
سرمربي: حميد درخشان

football3.ir

satttanism
19-05-2010, 19:18
ديدار تيم‌هاي ذوب‌آهن و ملوان با نتيجه 3 بر صفر به سود تيم اصفهاني به پايان رسيد.

ديدار ذوب‌آهن اصفهان و ملوان بندرانزلي در هفته سي و چهارم ليگ برتر فوتبال از ساعت 18 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد.
شاگردان منصور ابراهيم‌زاده در اين ديدار به دنبال پيروزي بودند تا با نيم نگاهي به نتيجه ديدار تيم‌هاي استقلال و پيکان به رده دوم جدول صعود کنند و موفق شدند در دقيقه 30 توسط فرشيد طالبي به گل اول دست يابند و نيمه اول را با برتري به پايان رسانند.

بازيکنان ذوب‌آهن که به دنبال افزايش تفاضل گل خود بودند، نيمه دوم را نيز هجومي آغاز کردند و توانستند در دقيقه 60 توسط ايگور کاسترو به گل دوم دست يابند.
اين پايان کار نبود و محمدرضا خلعتبري در دقيقه 67 از روي نقطه پنالتي گل سوم تيم اصفهاني را به ثمر رساند.

ذوب‌آهن با پيروزي 3 بر صفر و با توجه به تساوي استقلال و پيکان توانست با 61 امتياز جايگاه دومي را از استقلال پس گيرد.
قضاوت اين ديدار بر عهده مسعود مرادي بود.

football3.ir

برتری دو تیم اصفهانی در لیگ برتر و تصرف مقتدرانه 2 جایگاه اول جدول را به تمامی دوستان مخصوصا اصفهانی های گل تبریک میگم

dampayi
19-05-2010, 19:18
حالا اگه استقلال مساوی نمی کرد نایب قهرمانی به تفاضل گل ربط داشت دیگه؟ این یارو گزارشگره چی می گفت ؟ !

بعد اینکه اگه تفاضلشونم یکی می شد چی می شد ؟

ragbar12
19-05-2010, 19:37
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال استقلال پس از تساوي برابر پيكان از سمت خود استعفا كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، صمد مرفاوي پس از تساوي يك بر يك برابر پيكان در هفته پاياني ليگ برتر و از سمت خود استعفا كرد.

---------
خبرگزاري فارس: شماري از هواداران استقلال پس از تساوي برابر پيكان قزوين خواستار كناره‌گيري صمد مرفاوي شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس، استقلال با تساوي يك بر يك برابر پيكان قزوين نايب قهرماني ليگ برتر از دستا اين تيم در اين فصل هيچ جامي نتوانسته كسب كند.

در پايان ديدار امروز شماري از هواداران با شعار عليه مرفاوي خواهان بركناري او از استقلال شدند. آنها با سر دادن "شعار مرفاوي حيا كن، استقلال را رها كن " خواهان كناره گيري سرمربي تيمشان بودند
اين در حالي است كه چند روز پيش قرارداد اين مربي تمديد شده بود.

امير موسر
19-05-2010, 19:40
خب خدارو شکر ! واعظ چی !؟

nw_nk
19-05-2010, 19:45

ادغام خواهد شد.

MORINIO
19-05-2010, 19:51
بعد اینکه اگه تفاضلشونم یکی می شد چی می شد ؟

اونوقت گل زده بیشتر ملاک میشد که استقلال از این نظر بهتر بود ...

றД ĵ ĭ Đ
19-05-2010, 20:12
ایول ذوب آهن

به حقش رسید

بی باک بی بال
19-05-2010, 21:04
ایول ذوب آهن

به حقش رسید

با اینکه استقلالی هستم اما
تائید می شود :41:

dampayi
19-05-2010, 21:09
یاد پارسال افتادم ...
اون موقع سر قهرمانی بود
امسال سره نایب قهرمانی ...

xerxes again
19-05-2010, 21:13
اگه استقلال 1-0 یا 2-1 هم می برد با توجه به برد 3-0 ذوب سوم میشد فقط باید با اختلاف دو تا میزد استقلال.
تفاضل استقلال 17 و تفاضل ذوب 19 شد.
مهم اینه که سهمیه آسیا رو برد.

mahdishata
19-05-2010, 21:52
صمد مرفاوی پس از ناکامی در سومین جام فصل با انتشار بیانیه ای از استقلال رفت.

او که قبل از بازی برای این کارش تصمیم گرفته بود پس از ناکامی در بازی با پیکان ، در رختکن از بازیکنانش خداحافظی کرد و متن بیانیه اش را در اختیار رسانه ها گذاشت. یکی از نزدیکان مرفاوی در این رابطه به خبرآنلاین گفت:« او از اقبل تصمیم به این کار داشت ، حتی اگر دوم هم می شد از جوی که در رسانه ها برایش ساخته بودند خسته شده بود و کم آورده بود.» مرفاوی البته در روزهای آتی می خواهد در کنفرانسی مطبوعاتی دست به افشاگری بزند.

صمد مرفاوی در لحظه خداحافظی تلخ و پر از ناکامی از استقلال به قلعه نویی تاخت.

او که بعد از بازی با پیکان برگه ای در دست داشت و از رویش می خواند ،گفت:«می‌توانستیم برنده این بازی باشیم و گل‌های زیادتری به حریف بزنیم. چنین اتفاق‌هایی در هر بازی رخ می‌دهد. با این حال خوشحالم که با مقام سومی لیگ را به پایان رساندیم. هرچند خیلی‌ها علیه من موضع داشتند.»
او سپس نیش تند انتقادش را به سوی قلعه نویی برد و گفت:«خوشحالم که مانند فصل گذشته استقلال در آسیا تحقیر نشد و توانستیم به جمع 16 تیم برتر قاره راه پیدا کنیم. درحالی که فقط 3 روز از تمدید قراردادم می گذشت برخی به من حمله کردند. با این حال من مورد عنایت مدیرعامل محترم استقلال بودم اما بسیاری از تمدید قراردادم ناراحت بودند چون من به کسی باج نمی‌دهم و سلامت کار می‌کنم.»
او ادامه داد:«خوشحالم که صمد مرفاوی هستم. نه ژنرالم، نه سلطانم و نه امپراطور. این القاب متعلق به خداوند است. من نمی‌خواهم ژنرال، سلطان و امپراطور باشم. کارشناسانی در تلویزیون علیه من موضع گرفتند که مشاور تیم‌های دیگر بودند. همه می‌خواستند من را خراب کنند و چون با من مشکل داشتند علیه استقلال موضع می‌گرفتند اما به عنوان یک خدمتگزار می‌گویم که دیگر سرمربی استقلال نیستم و استعفا می‌دهم. با این حال برای هر کسی که بعد از من هدایت استقلال را به عهده می‌گیرد آرزوی موفقیت می‌کنم و چوب لای چرخش نمی‌گذارم چون دلم با استقلال است.»

امیر واعظ آشتیانی از احتمال قبول استعفای مرفاوی سخن گفت .

مدیر استقلال که تیمش در آخرین روز بازی های لیگ برتر با تساوی عجیب در قزوین شانس کسب سهمیه قطعی آسیا را از دست داد و کارشان به اما و اگر افتاد ، در گفت و گو با خبرآنلاین درباره استعفای مرفاوی گفت:« او قبل از بازی این را به من گفته بود که خسته شده و هر اتفاقی که بیفتد پس از این بازی اعلام می کند که نمی خواهد بماند. من اما حرفش را جدی نگرفتم و. او دلش از آدم هایی که بیرون از تیم برایش حاشیه می ساختند خسته شده بود و دیگر نمی خواست این شرایط را ادامه بدهد. البته من به او گفتم باید فردا با هم حضوری حرف بزنیم اما اگر ببینم دلایلش منطقی است ، نمی توانم مانع رفتنش شوم. »
او در پاسخ به این سوال که همه در انتظار استعفای مدیر استقلال هستند و از صبح این خبر مدام تکرار می شود ، گفت:«این شایعه را می دانم چه کسی ساخته است اما این آقایان خیال شان راحت باشد حتی اگر هم رفتنی شوم ، نوبت بازگشت به آنها نمی رسد. بی دلیل نباید به خودشان وعده بدهند. البته من استعفا نمی دهم و می خواهم انشاالله اگر عمری باشد در استقلال بمانم.»
او همچنین درباره بازی امروز تیمش گفت:« شوکه هستم و نمی خواهم چیزی در این باره بگویم . شاید باید بار دیگر در این بازی تامل کنم.»

khabaronline.ir

mahdishata
19-05-2010, 22:00
استیلی در مس کرمان رونمایی شد!
باشگاه مس کرمان در اقدامی عجیب مربی فصل بعد خود را در آخرین بازی فصل تیمش رونمایی کرد.

درحالی که شاگردان لوکا بوناچیچ در آخرین بازی فصل شان برابر ابومسلم به میدان رفته بودند و با یک گل از حریف پیش افتاده بودند ، دوربین تلویزیون نمایی از جایگاه ویژه ورزشگاه کرمان را نشان داد که حمید استیلی در کنار مدیرعامل تیم نشسته و داشت بازی این تیم را نگاه می کرد. استیلی که پس از برکناری از استیل آذین ، بی تیم مانده بود با حضور در کرمان با این تیم به توافق رسیده است و حتما در این تیم برای فصل بعد حضور خواهد داشت. بوناچیچ مربی فعلی مس که اختلافات زیادی با مدیریت تیم کرمانی داشت موفق شد این تیم بحران زده را از سقوط نجات دهد و به جمع 16 تیم برتر آسیا هم صعود کند.

khabaronline.ir

Ezel
19-05-2010, 22:07
سايت گل ـ استعفاي صمد مرفاوي بعد از بازي پيكان براي مديران اين باشگاه خيلي غيرمنتظره نبود. مرفاوي امروز در يك جلسه طولاني با مديرعامل استقلال سرانجام وي را مجاب كرد كه با استعفايش موافقت كند.

او كه قبل از بازي پيكان اين تصميم را گرفته بود، حتي به اطرافيان گفته بود كه قرارداد كذايي هفته گذشته با واعظ را در رودربايستي امضا كرده است و علاقه‌اي به اين كار نداشته، با اين وصف و در شرايطي كه استقلال سكوي دوم را از دست داد تا سهميه آسيايي به شدت مورد مخاطره قرار بگيرد، اين احتمال نيز وجود دارد كه واعظ آشتياني نيز از پس مرفاوي استعفاي خود را به هيئت مديره تسليم كند و ميدان را به ديگران بسپارد.

واعظ كه نشان داده چندان اهل چسبيدن به ميز نيست، با اتفاقات امروز به پايان پروژه‌اي رسيدند كه قرار بود مايه مباهاتش باشد. اما در شرايطي كه سپاهان با اميرقلعه‌نويي جشن قهرماني خود را در تهران برگزار كرده تساوي امروز مقابل پيكان روي اشتباه عجيب طالب‌لو بازي را به سمتي برد كه به نظر بازگشت‌‌ناپذير مي‌رسد. حالا و با وجودي كه پله سوم ليگ هم رتبه چندان براي قهرمان سال گذشته نيست،‌ همه در انتظار دومين خبر مهم در استقلال هستند. آيا واعظ مي‌ماند، آيا واعظ مي‌رود، آيا فتح‌الله‌زاده يا غريب بازمي‌گردند، آيا قلعه‌نويي دوباره استقلالي‌ مي‌شود؟ همه اين سوالات فقط يك پاسخ دارد، پاسخي كه كلمات آن فعلاً‌ در ذهن مديرعامل استقلال حبس شده است.

davood-khatar
19-05-2010, 22:16
عماد رضا استيل شد

مهاجم عراقي تيم فوتبال سپاهان اصفهان با تيم استيل آذين تهران قرارداد داخلي امضا کرد.
عماد رضا مهاجم عراقی تیم فوتبال فولاد سپاهان اصفهان پس از قهرمانی این تیم در رقابتهای امسال لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور با مذاکره با مسئولان تیم فوتبال استیل آذین تهران با این باشگاه قرارداد داخلی امضا کرد.
عماد رضا قرارداد یکساله ای به مبلغ 700 میلیون تومان با باشگاه استیل آذین امضا کرده است

نادر1368
19-05-2010, 22:27
حیف شد صمد رفت!البته همه میدونیم انچنان مشکلات فنی دخیل نبوده اگه صمد نباشه من دیگه کلا شوقی ندارم بازیای استقلال رو ببینم.:20:

vahidgame
19-05-2010, 23:06
اول رفتن مرفاوی از استقلال رو به همه استقلالی ها تبریک میگم.

مرفاوی البته در روزهای آتی می خواهد در کنفرانسی مطبوعاتی دست به افشاگری بزند.
می خواد چیو افشا کنه؟ نکنه می خواد افشا کنه که مدرک مربیگری کلا نداره:31:

مرفاوی: خوشحالم استقلال را در آسیا تحقیر نکردم و رفتم/ از ژنرال بودن بیزارم
این حرف خیلی جالبه. طرف هیچ چیزی برای استقلال نداشته بعد که داره میره می خواید یه چیزی بگه که مثلا خودشو بزرگ کنه!
اولا اینکه استقلال از گروهش بالا نره با رفتن به مرحله یک هشتم نهایی خیلی فرقی نداره. هیچ افتخاری هم برای استقلال نداره. حتی جزو 4 تیم هم بره هیچ افتخاری نیست. قهرمانی جزو افتخارت یه باشگاه میشه نه اینکه جزو 16 تیم برتر یه تیم بره.
10 سال دیگه کسی نمی گه که استقلال به افتخاراتی مثل صعود به مرحله یه هشتم لیگ قهرمانان آسیا رسید بلکه میگن استقلال توسط امیر قلعه نوعی قهرمان لیگ و جام حذفی شدش.
دوما احتمالا ایشون به اون اشخاصی که این القاب رو دارن حسودی می کنن و می دونن که هیچ وقت افتخارات این افراد رو نمی تونن بدست بیارن.
امیدوارم افرادی مثل مرفاوی و واعظ به جای تقصیر دیگران انداختن خودشون رو درست کنن......

davood-khatar
19-05-2010, 23:25
وحید طالب‌لو دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال فصل آینده به استیل‌آذین خواهد پیوست.

به گزارش ایپنا؛ طبق شنیده‌ها طالب‌لو از شرایط موجود در استقلال راضی نیست و قصد ترک این تیم را در فصل جدید خواهد داشت. دیروز علی کریمی بازیکن مطرح و سرشناس استیل‌آذین با این دروازه‌بان تماس گرفته و از وی دعوت کرده است فصل آینده را در باشگاه استیل‌آذین سپری کند.

استیل‌آذین این فصل در پست دروازه‌بان مشکلات فراوانی داشت و دعوت از طالب لو هم برای پوشش ضعفهای گذشته است.

با این تفاسیر طالب‌لو بعد از سالها پوشیدن پیراهن استقلال از این تیم خداحافظی خواهد کرد.

mahdishata
19-05-2010, 23:49
10 سال دیگه کسی نمی گه که استقلال به افتخاراتی مثل صعود به مرحله یه هشتم لیگ قهرمانان آسیا رسید بلکه میگن استقلال توسط امیر قلعه نوعی قهرمان لیگ و جام حذفی شدش.

پشت سرش اینو هم میگن که با این همه تو اسیا هیچ کاری نتونست بکنه ولی صمد بالا رفت

vahidgame
20-05-2010, 01:35
پشت سرش اینو هم میگن که با این همه تو اسیا هیچ کاری نتونست بکنه ولی صمد بالا رفت

بالا رفتن از گروه چه فایده ای داره وقتی که از تیم هایی مثل الجزیره ببازه.
استقلال توی آسیا پارسال بهتر بازی می کرد ولی شانس نیاورد.
کلا امسال با پارسال توی آسیا از نظر نتیجه فرقی نداشت.
بذارید صمد با این چیزا دلش خوش باشه:20:

mahdishata
20-05-2010, 12:20
نود فردا شب میزبان قلعه‌نویی است/ فقط می‌خواهم بگویم موفقیت یعنی گرفتن کاپ!
برنامه نود پنجشنبه شب با شرکت امیر قلعه نویی ، سرمربی سپاهان برگزار می شود.

سرمربی سپاهان از سه هفته قبل گفته بود پس از پایان لیگ به برنامه عادل فردوسی پور می رود ، او فردا شب می خواهد در این برنامه از قهرمانی سپاهان و ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا سخن بگوید. اطرافیان به قلعه نویی از مدارکی می گویند که همراه خود به این برنامه پر بیننده می برد تا با ارائه کردن آنها جنگ با واعظ آشتیانی را برای همیشه به سود خود تمام کند.

با این وجود وقتی این سوال از خود قلعه نویی پرسیده می شود، او می گوید:« من کاری با کسی ندارم . فقط می خواهم از این بگویم قهرمانی مهم است نه اینکه از مرحله گروهی بالا بیایی و همه مربیان قبلی را برای چنین اتفاقی نقد کنیم. مهم این است که یک تیم بتواند قهرمان شود.»

او درباره دعوت از قلعه نویی می گوید:« می خواستیم او زودتر از این به برنامه بیاید. بهانه مصاحبه مان با قلعه نویی قهرمانی در لیگ است اما حتما درباره بسیاری از اتفاقات اخیر هم با او حرف می زنیم و به ماجرای لیگ قهرمانان هم اشاره خواهیم کرد. »

او درباره احتمال کشیده شدن بحث با قلعه نویی به ماجرای اخلافات او با مدیریت استقلال می گوید:« به هر حال ممکن است بحث به این سمت هم برود ، البته ما بنایی به دعوت از واعظ در برنامه پنجشنبه شب مان نداریم اما اگر لازم شود و بحث به سمتی برود که نیاز به توضیحات مدیر استقلال باشد ، حتما با او هم در این باره تماس می گیریم البته بعید می دانم نیازی به این کار شود. با این وجود فکر می کنم فردا شب با حضور قلعه نویی ، برنامه جذابی را داشته باشیم.»

او همچنین گفت :« آخرین برنامه نود امسال دوشنبه شب برگزار می شود که چند مهمان ویژه خواهد داشت. برنامه آخر نود پس از مسابقه فینال جام حذفی برگزار می شود و احتمالا اگر پرسپولیس قهرمان شود ، حبیب کاشانی و علی دایی مهمانانش خواهند بود و البته در صورت شگفتی سازی گسترش فولاد ، فرهاد کاظمی به این برنامه می رود .

نزدیکان به سرمربی تیم اصفهانی می گویند ، او در مکالمه ای تلفنی با مدیر باشگاه وقتی شنید که ساکت قصد تمدید قرارداد مدافع تیمش یعنی عقیلی را دارد ، با حالتی ناراحت مکالمه را نیمه تمام گذاشت . قلعه نویی و عقیلی در اواسط فصل با یکدیگر اختلاف پیدا کردند و این دعوا هر روز بیش از قبل شد و قلعه نویی معتقد است این مدافع در طول فصل اشتباهات زیادی داشته است. اگرچه عقیلی بهترین دفاع تیم ملی ایران است.
قلعه نویی پس از قهرمانی با تیم اصفهانی زمان را می گذراند تا سرنوشت استقلال برای سال بعد مشخص شود.

khabaronline.ir

fery joon
20-05-2010, 13:15
بالا رفتن از گروه چه فایده ای داره وقتی که از تیم هایی مثل الجزیره ببازه.
استقلال توی آسیا پارسال بهتر بازی می کرد ولی شانس نیاورد.
کلا امسال با پارسال توی آسیا از نظر نتیجه فرقی نداشت.
بذارید صمد با این چیزا دلش خوش باشه:20:

نه بابا؟

از نتیجه فرقی نداشت؟ چهارم شدن در گروه با صعود کردن از گروه فرقی نداره؟

قلعه نویی هم مگه به قهرمانی های کثیفش در داخل کشور دلش خوش باشه وگرنه در عرصه بین المللی تر میزنه :27:

vahidgame
20-05-2010, 13:36
نه بابا؟

از نتیجه فرقی نداشت؟ چهارم شدن در گروه با صعود کردن از گروه فرقی نداره؟

قلعه نویی هم مگه به قهرمانی های کثیفش در داخل کشور دلش خوش باشه وگرنه در عرصه بین المللی تر میزنه :27:
دیگه همه می دونن که قهرمانی مهمه. الان به نظر شما کارنامه مرفاوی موفق بوده؟
در ضمن سعی کنید در مورد یه فرد درست صحبت کنید. اگه شما مدرکی دارید بیارید تا ما هم ببینیم.
همین فرهاد مجیدی که جناب مرفاوی بهش گفت کثافت. اگه نبودش الان استقلال همون چهارم میشد.
خیلی جالبه از این دفعه هر کسی نتیجه نگیره این فوتبال نا سالم و این حرفارو میگه. بهونه خیلی خوبی گیر اوردن:20:

goldenm
20-05-2010, 17:11
بدون او هم قهرمان می‌شدیم

تهران امروز: سنگ تمام شبكه سوم سيما در روز قهرماني سپاهان نه فقط در پوشش تصويري مراسم قهرماني اين تيم كه با دعوت از اصفهاني‌ها به استوديوي برنامه فوتبال برتر به اوج رسيد.

مهمانان ويژه‌اي كه از فرصت به دست آمده استفاده كردند و از عقايد خود درمورد قهرماني تيم محبوبشان گفتند. در ميان تمام پرسش و پاسخ‌هاي مطرح شده، اظهارنظر يكي از حاضران بيش از سايرين جلب توجه مي‌كرد.

تماشاگری كه البته لهجه اصفهاني نداشت در پاسخ به اين سوال پيمان يوسفي كه پرسيد مهم‌ترين عامل قهرماني سپاهان را چه مي‌دانید، گفت: «امير قلعه‌نويي، او با جمع‌كردن تمام حاشيه‌ها نقش اول قهرماني را ايفا كرد و از نظر فني هم در سرتاسر فصل ثبات قابل قبولي در تيم بوجود آورد.» نكته جالب ماجرا در ادامه بحث رقم خورد. آنجا كه ميكروفن به دست ساير هواداران سپاهاني افتاد و از آنها راجع به دلايل اين قهرماني سوال شد.

طعنه‌آميز بود كه ديگر هيچ‌كس حرفي از نقش امير قلعه‌نويي در موفقيت سپاهان نزد و حتی مقابل این ادعا موضع گرفتند:« قهرماني سپاهان به دليل مديريت با ثباتش است.
زحمات آقاي ساكت و زمان مناسبي كه او و ساير اصفهاني‌هاي مجموعه فولاد مباركه براي ساختن سپاهان داشته‌اند دلیل اين قهرماني است. نباید موفقیت سپاهان را به پای قلعه‌نویی بنویسیم. ما در گذشته هم بارها قهرمان شده‌ایم.»

جالب است كه همين تيم تمامي افتخاراتش در ليگ‌برتر و مسابقات آسيايي را با مربيان غيربومي به دست آورده و مربيان بومي مانند حميد نديميان، رسول كربكندي و حسين چرخابي در عمل توفيقي با سپاهان به‌دست نياوردند. بهترين روزهاي تيم متمول اصفهاني در سال‌هاي اخير با فرهاد كاظمي، لوكا بوناچيچ و اميرقلعه‌نويي رقم خورده اما آنها همچنان به اين موضوع اصرار دارند كه مربيان غيربومي نقشی در اوج‌گیری سپاهان نداشته‌اند.

xerxes again
20-05-2010, 18:56
مرفاوی اگه نمی ترسید موفق می شد که با ترسش خراب کرد.
ولی دستش درد نکنه که تو سخت ترین لیگ بین این 9 دوره سوم شد و سهمیه آسیا رو گرفت(خداییش امسال تیم های زیادی مدعی بودن)
فکر نکنم طالب لو از قصد گل زده باشه(اگرم نمی زد باز ذوب آهن دوم میشد چون تفاضلش 2 تا بیشتر بود)

sinath
20-05-2010, 19:59
اوليور كان در جام جهاني 2006، جايگاه ثابت خود را در تيم ملي آلمان از دست داده بود. او همانند طالب لو به نيمكت نشيني اش معترض بود اما زماني كه " لحظه امتحان" فرا رسيد ...

عصر ايران ورزشي، هومان دورانديش - وحيد طالب لو در آخرين ديدار استقلال در ليگ برتر، در دقايق پاياني بازي، در حالي كه تيمش 1 بر 0 جلو بود و با اين پيروزي در رتبه دوم ليگ برتر قرار مي گرفت، به شكلي عجيب و باورنكردني، توپ را وارد دروازه استقلال كرد.

باور اين كه اين توپ به صورت اتفاقي وارد دروزاه استقلال شده باشد، كمي دشوار به نظر مي رسد چرا كه طالب لو در حالي كه دروازه را ترك كرده بود، توپ را از پشت سر مهاجم حريف به سمت دروازه خالي استقلال مشت كرد. كاري كه هيچ دروازه باني، ولو با خرده هوشي و اندكي عقل سليم، چنين كاري نمي كند. چرا طالب لو اين كار را كرد؟ براي اينكه از صمد مرفاوي بابت يك فصل نيمكت نشيني اش انتقام بگيرد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نيمكت نشيني طالب لو براي وي دوراني تحقيرآميز را به دنبال آورد. وي كه پيش از اين در تيم استقلال رقيب قدري چون مهدي رحمتي را از ميدان به در كرده بود، در اين فصل به دليل مشكلاتي كه با صمد مرفاوي پيدا كرد، به ذخيره محمد محمدي، دروازه باني درجه دو در فوتبال ايران، بدل شد.

ظاهراً مشكلات صمد و طالب لو، مشكلاتي صرفاً فني نبوده است. زيرا مرفاوي در سال 85 هم مربي استقلال بود و به لحاظ فني هيچ مشكلي با طالب لو نداشت و اساساً صمد مرفاوي نشان داده كه طالب لو را به عنوان يك دروازه بان خوب قبول دارد و به كيفيت فني او كاملاً اعتماد دارد.

حتي اگر هم بپذيريم كه كنار گذاشتن طالب لو از سوي صمد، تصميمي برخاسته از دلايل و ملاحظات فني بوده است، بديهي است كه نيمكت نشين ساختن دروزاه بان شماره يك هر تيمي، به دليل افت فني وي ، نمي تواند دائمي و پايان ناپذير باشد.

در اوايل دهه 70 احمدرضا عابدزاده و حميد بابازاده دروزاه بانهاي استقلال بودند. عابدزاده دروازه بان اصلي تيم بود و بابازاده جانشين وي بود. بارها پيش آمده بود كه عابدزاده دچار افت شود و چند هفته اي بابازاده به دروزاه بان اصلي استقلال بدل شود. اما پس از بازگشت عابدزاده به شرايط مطلوب، منصور پورحيدري به شيوه سابق عمل مي كرد و تقريباً از هر سه بازي، در دو بازي عابدزاده را راهي زمين مي كرد.

اگر طالب لو هم در اين فصل دچار افت كيفي شده باشد، احتمالاً اين افت به گونه اي نبوده است كه او شايستگي حضور در هيچ يك از بازيهاي استقلال را نداشته باشد. علاوه بر اين، صمد مي توانست در بازيهاي غيرحساس استقلال، طالب لو را راهي زمين كند تا از اين طريق به بازگرداندن اعتماد به نفس و كيفيت فني نزول كرده او كمك كند.

اما صمد با طالب لو رفتار بزرگوارانه و مدبرانه اي در پيش نگرفت و بذر كينه و ميل به انتقام را در دل دروزاه بان تحقير شده تيمش كاشت. چنين شد كه در روز بازي با پيكان، شد آنچه كه نبايد مي شد و طالب لو با يك حركت عجيب، صمد و واعظ آشتياني را مات و مبهوت كرد و مقام دومي استقلال را به ذوب آهن اصفهان تقديم نمود.

ظاهراً پس از بازي، صمد مرفاوي به طالب لو گفته است : " كار خودت را كردي. من از استقلال مي روم ولي بدان كه تو هم رفتني هستي " ( نقل به مضمو ن ).

كينه توزي طالب لو هر چند كه محصول رفتار نه چندان مطلوب مرفاوي با او بوده است، ولي در درجه اول از بي مسئوليتي وحيد طالب لو نسبت به تيمي كه در آن بازي مي كند، خبر مي دهد.

طالب لو سالها دروزاه بان ثابت استقلال بوده است. گيرم كه در اين فصل با غرض ورزيهاي مربي تيم، نيمكت نشين شده باشد. از كجاي اين " هست " اين " بايد " بايد براي وحيد طالب لو قابل استخراج است كه استقلال را به رتبه سومي ليگ تنزل دهد؟ پس علاقه به تيمي كه عمري در آن بازي كرده اي و تلاش براي شاد كردن تماشاگراني كه عمري تشويقت كرده اند، چه مي شود؟

براي درك بهتر رفتار كينه توزانه و غيرمسئولانه طالب لو در بازي روز چهارشنبه در برابر پيكان، مي توان رفتار او را با رفتار اوليور كان در بازي آلمان و آرژانتين در جام جهاني 2006 مقايسه كرد.

كان نيز در آن جام جهاني همانند طالب لو در اين فصل، جايگاه ثابت خود را در تيم آلمان از دست داده و به ذخيره ينس لمان تبديل شده بود. پيش از جام جهاني و حتي در جريان برگزاري جام، كان چندين بار در مصاحبه هاي مطبوعاتي اش به نيمكت نشين شدنش از سوي يورگن كلينزمن، مربي وقت تيم ملي آلمان، اعتراض كرد؛ همان گونه كه طالب لو در مصاحبه هاي مطبوعاتي اش در ماههاي اخير، بارها به نيمكت نشين شدنش از سوي صمد مرفاوي اعتراض كرد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما زماني كه " لحظه امتحان " فرارسيد، اوليور كان نشان داد كه خودش را جزئي از يك تيم مي داند و بالاترين احساسش، احساس مسئوليت در قبال تيم ملي كشورش است. او هر چند كه ميل زيادي به حضور ثابت در ميادين جام جهاني فوتبال، آن هم در كشور خودش داشت، اما بيش از آن مايل بود كه تيمش موفق شود؛ چرا كه او در نهايت خودش را عضوي از آن تيم مي دانست و مي دانست در غياب آن تيم، " دروازه باني ملي " براي او امكان ناپذير و بي معنا است.

اما طالب لو اين احساس مسئوليت تيمي را نداشت و ميل خودش را به ميل هم تيمي ها و تماشاگرانش ترجيح داد. كان با اينكه نيمكت نشين بود و روابط حسنه اي هم با ينس لمان نداشت، هنگامي كه بازي به ضربات پنالتي كشيده شد، به سراغ لمن رفت و دست در دست او نهاد و با كلامش و بويژه با حضور دوستانه غيرمنتظره اش، به لمن روحيه داد تا آلمان بتواند در ضربات پنالتي از سد آرژانتين بگذرد.

بزرگواري شخصي و وفاداري تيمي اوليور كان مثمر ثمر واقع شد و آلمان با درخشش ينس لمان، كه دو پنالتي آرژانتيني ها را مهار كرد، راهي نيمه نهايي جام جهاني شد.

اما وحيد طالب لو در لحظه امتحان، نه بزرگواري شخصي داشت و نه وفاداري تيمي. او نه تنها به تيمش كمك نكرد كه به آن ضربه هم زد. هر چند كه ضربه طالب لو به استقلال در شرايط كنوني چندان مهلك به نظر نمي رسد، ولي كافي است كه سهميه ايران در ليگ قهرمانان آسيا به سه تيم تنزل يابد تا استقلال به علت عملكرد حركت بچه گانه و كينه توزانه طالب لو، ليگ قهرمانان آسياي سال آينده را از دست بدهد.

اين نكته هم در مقايسه طالب لو و اليور كان قابل ذكر است كه طالب لو موظف به انجام ندادن كاري بود كه انجامش داد ( گل زدن به تيم خودي ) اما كان موظف نبود كه به آن نحو خاص به لمن روحيه بدهد.

طالب لو زماني كه با امير قلعه نويي به جام ملتهاي آسيا ( 2007 ) رفت، شانس اول براي قرار گرفتن در دروازه تيم ملي بود. در آن زمان ابراهيم ميرزاپور از تيم ملي رفته بود و طالب لو بهترين دروازه بان ليگ ايران بود. به علاوه او محبوب و نورچشمي امير قلعه نويي هم بود؛ به گونه اي كه قلعه نويي توجه چنداني به مهدي رحمتي نمي كرد.

همه تقريباً مطمئن بودند كه طالب لو در جام ملتهاي آسيا، دروازه بان ثابت تيم ملي است. ولي طالب لو چيزي از " بزرگي " را كم داشت و به رغم تمايل قلعه نويي براي حضور ثابت او در دروازه ايران، قلعه نويي نهايتاً ناچار شد رودباريان را به طالب لو ترجيح دهد. چرا كه قلعه نويي هم به خوبي دريافت كه وحيد طالب لو بزرگي لازم را براي ايستادن در دروزاه تيم ملي ندارد و خودش نيز غيرمستقيم به قلعه نويي مي گفت:

اين نه آن شير است كز وي جان برم
يا ز پنجه قهر او ايمان برم

اين گونه شد كه امير قلعه نويي، عليرغم تمايل اوليه اش به طالب لو، در نهايت رودباريان را در درون دروازه ايران در جام ملتهاي آسيا قرار داد.

اگر فقدان بزرگي لازم در وحيد طالب لو، در جام ملتهاي سال 2007 آسيا به شكلي خائفانه بروز يافته بود، در ليگ برتر امسال ايران، به شكلي كينه توزانه ظاهر شد. در هر دو مورد نيز طالب لو هم به خودش و هم به تيمش ضربه زد. با اين تفاوت كه در سال 2007، كسي او را بابت هراسي كه از ايستادن در دروازه ايران در جام ملتهاي آسيا از خود نشان داده بود، آدمي غير اخلاقي ندانست اما اينك او به دليل كينه توزي غيرمسئولانه اش در قبال تيمي كه در آن بازي مي كند،عميقا شايسته نقد اخلاقي است.

طالب لو با اين كارش نشان داد كه هنوز هم بزرگي لازم را بدست نياورده است. هيچ بعيد نيست اگر از او بپرسيم كه الگويت كيست، سريعاً از حضرت علي ( ع ) و جهان پهلوان تختي نام ببرد. چه خوب بود كه او نه به تختي و حضرت علي ( ع )، بلكه به اوليور كان دروازه بان تيم آلمان تاسي مي كرد. اين گونه مي توانستيم طالب لويي را ببينيم شريف تر و جوانمرد تر از طالب لوي كنوني.

masoudtr
20-05-2010, 21:53
واقعا خیانت کرد
نتیجه اش فصل بعد مشخص میشه

enimonte
20-05-2010, 21:59
به نظرم کسی که کینه توزی میکنه نویسنده مطلبه،نه طالب لو.طالب لو اگر میخواست گل بخوره که تک به تک رو میذاشت گل بشه.

MoJtaBa.R
20-05-2010, 22:03
کاری که برومند با حجازی کرد : همین کار رو طالب لو تکرار کرد

---------- Post added at 10:03 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

به نظرم کسی که کینه توزی میکنه نویسنده مطلبه،نه طالب لو.طالب لو اگر میخواست گل بخوره که تک به تک رو میذاشت گل بشه.

به هر حال : مدتها شماره یک بود : خیلیا پشتش رو نیمکت بودن ، در طول فصل رفتارش رو که نود هم نشون میداد که ناراحته از نیمکت نشینیش - جنبه نیمکت نشینی چیزیه که وحید نداشت

mohammadi4net
20-05-2010, 22:45
به نظر من دیگه طالب لو فوتبالش رشدی نداره خیلی هنر کنه بتونه یه دروازبان خوب برای یه تیم معمولی باشه
سال ها برای استقلال زحمت کشیدی و سال ها سالی 300 میلیون گرفتی
خدایش فکر می کردم محمدی یه فوتبالیست بی اخلاقه ولی خیلی مرده ، ان شالله با محمدی تمدید می کنند و طالب لو رد می کنند استیل آذین از اونجا از فوتبال محو میشه، و تا آخر عمر بیشینه فکر کنه چرا محبوبیت خودشو به اخلاق زشت و غیر حرفه ایش فروخت.

nw_nk
20-05-2010, 22:53

Dr.FANOOS
20-05-2010, 23:34
همشهری جوان یه جدول زده که اشتباهات داوری را لحاظ کرده و اگر داوران درست سوت می زدند جدول از چه قرار بود!البته جدول برای یک هفته مانده به پایان فصل است.جدول به شرح زیر است:
1-استقلال 59 امتیاز
2-ذوب آهن 58 امتیاز
3-سپاهان 55 امتیاز
4-پرسپولیس 54 امتیاز
با تو جه به اتفاقاتی که در هفته ی آخر رخ داد می شود گفت ذوب آهن قهرمان فصل است!

MoJtaBa.R
21-05-2010, 00:00
همشهری جوان یه جدول زده که اشتباهات داوری را لحاظ کرده و اگر داوران درست سوت می زدند جدول از چه قرار بود!البته جدول برای یک هفته مانده به پایان فصل است.جدول به شرح زیر است:
1-استقلال 59 امتیاز
2-ذوب آهن 58 امتیاز
3-سپاهان 55 امتیاز
4-پرسپولیس 54 امتیاز

پس واسه پرسپولیس اشتباهی نبوده !؟؟؟؟

عجب

bleu2u4u
21-05-2010, 01:06
پس واسه پرسپولیس اشتباهی نبوده !؟؟؟؟

عجب

بوده ولی در اخر سر به سر شده
یعنی به همون اندازه هم به نفع اش بوده
من مطلب رو خودنم خیلی جالب کار کردن

satttanism
21-05-2010, 12:40
1-استقلال 59 امتیاز
2-ذوب آهن 58 امتیاز
3-سپاهان 55 امتیاز
4-پرسپولیس 54 امتیاز
عجب
یعنی 2 تیم اصفهانی با کمک داور اول و دوم شدن و 2 تیم تهرانی فقط ضرر کردن

بمیرم که تیم های تهرانی انقدر مظلومن و تیم های اصفهانی انقدر ظالم
یعنی حدود 20% امتیاز های سپاهان رو داور بهش داده؟
البته این اخبار خوبه
چون دارن سعی میکنند که جلوگیری از داغ شدنشون و جو سازی میکنن و این نشون میده که تیم های اصفهانی کار بزرگی کردند که اینطور بر علیه شون موضعگیری شده

با اینکه طرفدار قلعه نوعی نیستم و معتقدم تمامی حواشی سپاهان بخاطر حضور این سرمربی در این تیم بوده ولی دیشب خیلی قشنگ حرف زد و شدیدا حرص فردوسی پور رو در آورد

Mr.Crow
21-05-2010, 13:11
یعنی 2 تیم اصفهانی با کمک داور اول و دوم شدن و 2 تیم تهرانی فقط ضرر کردن
جدول بدون محاسبه آخرین بازی هست , یعنی ذوب آهن قهرمان شده که یک تیم اصفهانیه.

با اینکه طرفدار قلعه نوعی نیستم و معتقدم تمامی حواشی سپاهان بخاطر حضور این سرمربی در این تیم بوده ولی دیشب خیلی قشنگ حرف زد و شدیدا حرص فردوسی پور رو در آورد
اتفاقآ خود امیر خان بیشتر از فردوسی پور داشت حرص میخورد ! قیافه ـش تابلو بود که چه فشاری میاره تا آروم بمونه :دی

satttanism
21-05-2010, 13:20
جدول بدون محاسبه آخرین بازی هست , یعنی ذوب آهن قهرمان شده که یک تیم اصفهانیه.

اتفاقآ خود امیر خان بیشتر از فردوسی پور داشت حرص میخورد ! قیافه ـش تابلو بود که چه فشاری میاره تا آروم بمونه :دی
هر دوشون بالاخره حرص میخوردن ولی اینکه قلعه نوعی اومد و مثل خود فردوسی پور باهاش برخورد کرد نکته ی جالبی بود که عادل هم اصلا خوشش نیمد
هر جفتشون به هم تیکه مینداختن و با توجه به اینکه همیشه عادل فقط تیکه میندازه اینم جالب بود

در کل این عادل لحن حرف زدنش واقعا حرص داره
همش با تمسخر و کنایه حرف میزنه
آدم نمیفهمه کجا داره انتقاد میکنه کجا داره تعریف میکنه
و اینکه همینطوری با خنده میپره وسط حرف کسی اصلا کار قشنگی نیست

البته در کل من خوشم میاد ازش
بالاخره این اخلاقش اینطوریه و با همه همینطور برخورد میکنه که کلی تر هم نگاه کنه آدم میبینه همین برخورد ها لازمه و البته نه همراه با بی احترامی

Mr.Crow
21-05-2010, 13:37
در کل این عادل لحن حرف زدنش واقعا حرص داره
همش با تمسخر و کنایه حرف میزنه
آدم نمیفهمه کجا داره انتقاد میکنه کجا داره تعریف میکنه
و اینکه همینطوری با خنده میپره وسط حرف کسی اصلا کار قشنگی نیست
دقیقآ !
یه سری اخلاق بدی داره که یکیش همین حالت تمسخرش هست ! بعد مثلآ کارشناس بدبخت یا طرف پشت تلفن داره حرف میزنه , یه دفعه میگه : "باشه" یا "خب" :دی میتونه یه کم مودبانه تر بگه !
یه مشکل دیگه هم که داره بعضی وقتا یه دنده میشه ! مثلآ حق با طرف مقابل هست ولی عادل میگه : "من قبول ندارم" یا "اجازه میدی قبول نکنم" :دی

davood-khatar
22-05-2010, 23:25
فرامرز حسنی/خبرگزاری پارس فوتبال
با قهرماني سپاهان ليگ نهم نيز به پايان رسيد . از فرداي اين قهرماني چه تيم هاي ناموفق و چه همين زردپوشان اصفهاني به تجزيه و تحليل عملكرد خود پرداختند و براي ليگ آتي از هم اكنون دست بكار شده اند .اما اين چند روز مطبوعات و رسانه ها بطور گسترده به اين باشگاه و سرمربي آن پرداخته اند تا دلايل موفقيت اين تيم را براي خوانندگان و مخاطب خود بازگو كنند . اما چه اصولي در موفقيت يك تيم ورزشي دخيل است ؟يك دهه است كه بيش از هميشه از تاثير دانش روز در ورزش صحبت مي شود در صورتي كه پيش از آن عامل تجربه بسيار مهم بود . پس اصل علم نوين يكي از عوامل موفقيت محسوب ميشود . در كنار اين اصل تمرين بسيار مهم ارزيابي شده است كه درون آن قدرت بدني و ريكاوري نيز در نظر گرفته ميشود . بحث بعدي اصل مديريت ورزشي است كه بسياري از جمله همين سرمربي تيم قهرمان به ان اعتقاد خاصي دارد . مورد بعدي به ستاره ها برمي گردد كه چه تيمي بيشترين سهم را در جذب نخبگان اين رشته دارد . اصل ديگري كه در فوتبال امروز مطرح است ، امتياز طرفدار يا همان يار دوازدهم است كه براي سپاهان اين خصيصه به نحو احسن وجود داشت .
اكنون با خلاصه كردن اصول فوق به اين مثلث قهرماني مي رسيم كه :
سرمربي - ستاره ها - تماشاگر . سپاهان با دارا بودن اين سه اصل اساسي موفق شد اما آيا ساير تيم ها فاقد اين اصول بوده اند كه نتوانستند به اين مهم دست پيدا كنند ؟ مثلا تيم استيل آذين كه مطمئن هستيم از نظر داشتن ستاره بي رقيب بود چرا نتوانست جزوه سه تيم بالاي جدول قرار گيرد ؟ از طرف ديگر چگونه است كه تيم تراكتور سازي پس از 11 سال و با هدف ماندن در ليگ برتر به مسابقات ورود ميكند ولي در اواسط بازيها به جمع مدعيان مي پيوندد ؟ و يا چگونه است كه مس كرمان با آن بضاعت كم در بازي هاي قهرماني آسيا چنين نمايش حيرت آوري را از خود بروز مي دهد ؟ به اين جمع بايد استقلال را هم اضافه كنيم كه به ظاهر دارنده اين مثلث موفقيت بود اما در عمل نتوانست مقام خود را تكرار كند .
در پاسخ بايد گفت كه استيل آذين با استفاده از فوق ستاره ها توانست مقام در خور توجهي براي خود بدست آورد اما نبود هوادار و تماشاچي تا حد زيادي از قواي اين تيم كاسته بود در مقابل تراكتورسازي بدون بازيكن چند صد ميليوني و به پشتوانه 100 هزار نفر طرفدار با تعصب توانست جاي خالي فوق ستاره ها را پر كرده و مقام شايسته اي را بدست آورد . براي استقلال هم فقدان اصل اول كه همانا سرمربي با دانش است باعث شد تا به هدف خود نرسد . با اينكه فوق ستاره هاي آبي پوشان به تنهايي ضريب موفقيت را بالا ميبردند اما در عمل سيستم غلط و ضعف مديريتي حاد در سازمان اين تيم باعث شده بود تا در مقطعي هوادار به شعار عليه مدير عامل و سرمربي تيم بپردازد .
بنابرين ميتوان نتيجه گرفت كه اگر مثلا استيل آذين از يك سرمربي حرفه ايي خارجي بهره مي برد ، مطمئنا ميتوانست اصل يار دوازدهم را جبران نمايد و به قهرماني برسد و يا اينكه تراكتور با استخدام فوق ستاره هاي استقلال به كمتر از قهرماني رضايت ندهد . همين مسئله در مورد مس كرمان نيز صادق است كه اگر بازيكنان استيل را داشت ، هم اكنون در جمع هشت تيم مرحله نهايي جام باشگاه هاي آسيا بود . بنابر اين لازم است تا از هم اكنون اين تيم به بر طرف ساختن نقاط ضعف پرداخته و از ليگ نهم درس هاي اساسي بگيرنند .
اما داستان ذوب آهن كاملا متفاوت است . ذوب هم سرمربي خوب دارد هم داراي ستاره است و هم از پشتيباني خوب تماشاچي برخوردار است اما اينكه چرا اين تيم هر دو جام حذفي و برتر را از دست داد ، از بحث معادلات خارج شده و وارد مبحث بخت و اقبال مي شود . ذوب آهن از هر نظر شايسته قهرماني بود و بررسي نتايج اين تيم نشان مي دهد كه اگر تنها در يك بازي داوران بجاي سوت اشتباه به نفع سپاهان ، به ضرر آن و به نفع ذوب مي زدند ، الان جاي اين دو تيم در جدول تغيير مي كرد . البته ناگفته نماند كه براي بسياري اين ذوب آهن است كه با آن بازي هاي جوانمردانه و بدون كمك اشتباهي داور توانست است به نيابت قهرماني برسد . اما پنداري كه قرار بوده كه امسال سپاهان قهرمان ليگ شود ، پرسپوليس قهرمان جام حذفي ، ذوب و استقلال هم سهميه آسيا بگيرند . دقيقا مانند برنامه سال آينده كه تصادفا و احتمالا اگر مشکلی پیش نیاید ( ! ) قرار است پرسپوليس قهرمان ليگ شود ، استقلال قهرمان جام حذفي و ذوب - سپاهان هم سهميه بگيرند .

nw_nk
23-05-2010, 01:03

mahdishata
23-05-2010, 02:02
امیر قلعه نویی در برنامه نود توانست پیروز نسبی باشد. درحالی که همه انتظار داشتند تا او در دل سوالات عادل فردوسی پور کنترلش را از دست بدهد و عصبی شود اما با آرامش پیش رفت. به مدیران استقلال نتاخت و تنها خود را قربانی تخریب شخصیت های پیاپی این باشگاه دانست . او وقتی فیلم رختکن استقلال را پخش کردند ، سعی کرد خود را به هواداران نزدیک کند و گفت:« سر بازیکنی که دقیقه ای 600 هزار تومان پول می گیرد باید بدتر از این داد زد.»

او البته در بسیاری از دقایق سعی می کرد با کنار هم چیدن اعداد و با جداولی که در دست داشت ، به فردوسی پور القا کند ، با زبان آمار می گوید پس منطقی حرف می زند. قلعه نویی که شاخص موفقیت را قهرمانی می دانست وبه این شیوه بر ناکامی در لیگ قهرمانان ، سرپوش گذاشت پس از برنامه متهم شد که با بازی اعداد و استفاده از ارقام غیر واقعی سعی کرده خود را پیروز گفت و گوی رودررو با فردوسی پور نشان دهد.
اتهامی که البته سرمربی موفق سپاهان آن را نمی پذیرد و در گفت و گو با خبرآنلاین از دلایل برتری نسبی خود در مصاف با فردوسی پور حرف می زند.

می خواستیم از برنامه نود شروع کنیم اما شاید بهتر است از قراردادتان با استیل آذین بپرسیم؟

این خبر صحت نداشت. دیدم نوشتند با آقای هدایتی جلسه داشتم و چک سفید هم گرفتم اما وقعا هیچ کدام از این حرف ها صحت ندارد.

یعنی قرار نیست به استیل آذین بروید؟

من نه با این تیم مذاکره کردم و نه با هیچ یک از مدیران این تیم جلسه ای داشته ام . قرار است یک شنبه به اصفهان بروم و در حضور هیات مدیره سپاهان ، قراردادم را با این تیم برای یکسال دیگر تمدید کنم.البته من که عادت کردم هر روز سرمربی یک تیم باشم! (می خندد)

پس یعنی قطعا به استقلال بر نمی گردید . حالا که مرفاوی استعفا داده و بحث جدایی واعظ مطرح شده...

قرار نشد که سئوال حاشیه ای بپرسید. من که در نود هم گفتم ، امسال حتی اگر مهندس قریب هم به عنوان مدیرعامل استقلال ، برگردد به این تیم نمی آیم. می خواهم با آرامش کار کنم و دور از حواشی باشم. استقلال خانه من است و سالها در این تیم بوده ام اما حالا که برای ما نیست ، امیدوارم موفق باشند. با این وجود استقلال همیشه در قلبم جا دارد و دوری از این تیم سبب نمی شود که حس کنم استقلالی نیستم.

کسی انتظار نداشت بتوانید در نود برابر فردوسی پور مقاومت کنید اما خیلی موفق پیش رفتید.

من رفته بودم که با دلم حرف بزنم و فکر می کنم چون صادقانه حرف می زدم ، توانستم آرامش داشته باشم و فردوسی پور هم نتواند برای استدلال هایم بهانه ای بگیرد.

اما معمولا کمتر کسی می تواند به نود برود و گاف ندهد؟

این طوری هم نیست. عادل بچه خوبی است و برای این فوتبال زحمت های زیادی می کشد.

ولی خودتان که خیلی سعی کردید تا او را عصبانی کنید و مدام می گفتید او ورزشی نیست و...

این که شوخی بود.

یکی از ایرادهایی که به شما می گیرند این است که آمارهای تان متناقض بود!

آمار من این است که تیمم قهرمان لیگ شده. این است که بهترین خط حمله را داشتیم و با 6 امتیاز اختلاف قهرمان شدیم. کجای این آمارها واقعی نیست. این ها دیگر بهانه آوردن است. هر کس ، هر طور که دوست دارد می تواند فکر کند. من رفتم به برنامه نود تا حرف هایم را برای مردم بزنم و خدا را شاکرم که در این دو روز متوجه شدم ، مردم هم از شنیدن حرف هایم قانع شده اند.

mahdishata
23-05-2010, 02:11
به رغم اعلام قبلی ، دیدار واعظ و مرفاوی ، برگزار نشد.

صمد مرفاوی، سرمربی استقلال پس از اعلام رسمی جدایی خود از تیم استقلال تصمیم به دوری چند روزه از شهر تهران گرفت و به همراه خانواده اش راهی شمال کشور شد.
مرفاوی به دور از حواشی ناشی از عدم نتیجه گیری در استقلال و حرف و حدیثهای مطرح شده پس از استعفاء، ترجیح داد چند روزی در تهران نباشد و پس از گذراندن یک فصل پر از فراز نشیب، به استراحت بپردازد.
سرمربی سابق استقلال اعلام کرده است که قصد بازگشت به مجموعه استقلال را ندارد و هم اکنون تنها قصد استراحت و تمرکز بیشتر را دارد. ایندر حالی است که مرفاوی پیش از سفرش برای مربی آینده استقلال نیز آرزوی موفقیت کرده است.

ertebatat
25-05-2010, 11:10
دیدار پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی در حالی به پایان رسید که زردها در تهران جشن قهرمانی شان را برگزار کردند.

گل‌ها: هادی نوروزی(46) برای پرسپولیس، مهدی کریمیان(76) برای سپاهان
ورزشگاه آزادی
تماشاگر 10 هزارنفر
داور: علیرضا فغانی
اخطار: بنگر، جمشیدیان، خیری، کریمیان(سپاهان)، حیدری(پرسپولیس)
پرسپولیس: علیرضا حقیقی، شیث رضایی، سپهر حیدری، جلال اکبری، حمیدرضا علی‌عسگر، تیاگو فراگو، حسین بادامکی، هادی نورزوی، مهدی شیری، مجتبی زارع، محمد منصوری
سرمربی: علی دایی
سپاهان: سیدمهدی رحمتی، هادی عقیلی، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، احساس حاج صفی، احمد جمشیدیان، مهدی کریمیان،‌ محرم نویدکیا، شاهین خیری، ابراهیم توره، عماد رضا
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
شرح بازی:
پرسپولیس با این تساوی 53 امتیازی شد و لیگ را در رده چهارم به پایان رساند. سپاهان با 67 امتیاز لیگ را تمام کرد. البته استقلال اهواز اگر استیل را متوقف نمی کرد پرسپولیس در رده پنجم قرار می گرفت.
بازی سرد دو تیم در نیمه اول در شرایطی با نمایش تهاجمی هر دو طرف در نیمه دوم عوض شد که پرسپولیس با وجود غیبت چند بازیکن اصلی وارد میدان شده بود. پرسپولیسی ها که از برتری استیل آذین در نیمه اول با خبر شده بودند، مسابقه را با هجوم همه جانبه آغاز کردند و به سرعت به گل رسیدند اما حملات آنها در ادامه با درخشش رحمتی ملی پوش خنثی شد تا سپاهان هم به سمت دروازه پرسپولیس هجوم بیاورد و در نهایت گل تساوی را با ضربه زیبا و چیپ کریمیان به ثمر رسد. در ادامه پرسپولیس دو بار موقعیت‌های خوبی روی دروازه حریف ایجاد کرد، اما رحمتی شکست ناپذیر بود. اما خبر خوب برای پرسپولیسی ها این بود که از اهواز خبر رسید که استقلال اهواز استیل آذین را متوقف کرده و پرسپولیس در همان رده چهارم باقی مانده است. با پایان بازی، سپاهانی‌ها در ورزشگاه خالی از تماشاگر جشن قهرمانی خود را آغاز کردند. آنها آروز می کردند جشن قهرمانی خودشان را در فولاد شهر برگزار می کردند. عدم استقبال طرفدران از بازی پایانی و حساسیت سپاهان مقابل پرسپولیس، روی روند بازی تأثیری چندان نداشت و دو تیم در نیمه دوم یکی از تماشایی‌ترین مسابقات این چند وقت را به نمایش گذاشتند. سید مهدی رحمتی دروازه‌بان سپاهان با مهار 4 یا 5 موقعیت مسلم گل پرسپولیس باز هم ستاره میدان بود.
شرح گل:
1ـ0(پرسپولیس): هادی نوروزی با حرکتی تماشایی به عمق دفاع سپاهان زد و با از پیش رو برداشتن دو مدافع این تیم از داخل محوطه جریمه گل اول بازی را به ثمر رساند.
1ـ1(سپاهان): مهدی کریمیان از پشت محوطه جریمه یک ضربه تماشایی چیپ در حرکت بازی را به تساوی کشاند. برای شنیدن و دانلود صوت مورد نظر به سایت رادیو اینترنتی ایران صدا به این آدرس مراجعه نمایید.

nw_nk
25-05-2010, 11:58