PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بودجه بنیاد دو برابر میشود !!!!

AMIR REZAs
08-05-2010, 13:41
سلام
معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد :

افزایش بودجه بنیاد ملی بازی های رایانه ای

[۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۶:۵۴]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] izeByMaxSize%5D.jpg
معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با بازی‌سازان از دو برابر شدن بودجه بنیاد بازی‌های رایانه‌ای خبر داد.
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «جواد شمقدری» عصر چهارشنبه 15 اردیبهشت با جمعی از بازی‌سازان رایانه‌ای دیدار کرد و در تریبونی آزاد نظرات، پیشنهادات و گلایه‌های آنها را شنید.
براساس این گزارش، در ابتدای این مراسم پس از سخنان کوتاه «مصطفی سماوات» معاون دفتر همکاری‌های سمعی و بصری، «دکتر بهروز مینایی» مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بنیاد بازی‌های رایانه‌ای یک کودک 2 ساله است که باید برای رشد هرچه بهتر به آن کمک شود تا به محصول فرهنگی تبدیل کند و بتواند میوه‌های مفیدی برای جامعه داشته باشد.
وی افزود: ما در این دو سال با بودجه بسیار اندک فعالیت کردیم که قرار بود 10 میلیارد بودجه داشته باشیم، ولی در نهایت یک میلیارد به ما داده شد که در ظرف این دو سال با مشارکت بخش خصوصی حدوداً 2 میلیارد در زمینه بازی سرمایه‌گذاری شد و بیش از 20 محصول آماده و در حال آماده‌‌سازی است.
مینایی از برگزاری جشنواره تهران ـ گیم ـ فستیوال خبر داد و گفت: قصد داریم با حمایت معاونت سینمایی جشنواره تهران گیم را در مردادماه برگزار کنیم که محلی برای عرضه محصولات به صورت نمایشگاه باشد و محصولات برتر با حمایت خوبی مورد تشویق قرار بگیرد.
وی همچنین درباره پیشنهاد یکی از بازی‌سازان مبنی بر جذب سربازان گفت: درباره این مسئله در دفتر رهبری مذاکراتی داشتیم که خوشبختانه پذیرفته شد تا ما در عرصه بازی جذب سرباز داشته باشیم و بیشتر از سازمان‌های دیگر سربازان را برای صنعت گیم مورد حمایت قرار دهیم.
عضو هیئت مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به طرح‌ریزی در عرصه‌های پاتوق‌های تولید گیم، تأسیس رشته بازی در هنرستان‌ها، تولید مشاغل، آزمایشگاه تولید گیم اشاره کرد که برای عملی شدن نیاز به بودجه دارد.
به گزارش فارس، در ادامه تعدادی از بازی‌سازان و مدیران پروژه‌های گیم مسائلی پیرامون بازی و مشکلاتی که با آن روبروست را طرح کردند. سپس «جواد شمقدری» طی سخنانی اظهار داشت: از مقام معظم رهبری باید تشکر کنیم که دستور تأسیس چنین بنیادی را دادند تا پیگیری و مدیریت شود. هرکس در این رابطه سهم و مسئولیت دارد و دولت در این راستا نقش اول را دارد و در ادامه بخش خصوصی قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: مشکلاتی که در این جلسه عنوان شد، قابل حل است و ضرورت داشت که گفته شود. با هماهنگی‌ آقای دیبایی جمعی با حضور شما بازی‌سازان و مدیران دیگر برگزار می‌شود و پیشنهادات را تنظیم می‌کنند تا راهکارهای اجرایی آن مشخص شود.
معاون امور سینمایی با اشاره به درج مباحثی مربوط به بازی در دفترچه سیاستگذاری سینما گفت: در این دفترچه به دلیل عدم فرصت کافی خیلی به این مباحث پرداخته نشد، ولی دغدغه ما گذاشتن چنین نشستی بود که با همت آقای فروتن برگزار شد و تصویر دقیق و جدیدی از بازی کشورمان پیدا کردم.
شمقدری با بیان این مطلب که بازی مثل دیگر محصولات دیگر غربی مبتنی بر تفکر و اقتضائات دوران مدرنیته است، گفت: نباید با این مسئله ساده روبرو شویم و نسبت آن را با غرب و فرهنگ خودمان لازم است که بسنجیم که این به عهده گروه‌های پژوهشی است که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته است. تجربه و شناخت شما در چنین شرایطی مقدمه‌ای است که بدانیم می‌خواهیم در مواجه با بازی چه کنیم و چه هدفی داریم.
وی ادامه داد: ما باید از نگاه فردگرایانه بازی غربی فاصله بگیریم و درست بالعکس به شیوه‌های ایرانی و اسلامی خودمان کار کنیم. یکی از شیوه‌هایی که در جذاب کردن بازی غربی استفاده می‌شود، استفاده اغراق‌آمیز از خشونت است و اینکه بازی کننده خود را عنصر برتر تلقی می‌کند و با نگاه تحقیرآمیز و توهین‌آمیز به خصوص در مورد قومیت‌های دیگر برخورد می‌کند یا مثلا در مورد درگیری خیر و شر به خصوص در بازی‌های آخرالزمانی اگر با رویکرد بازی‌های غربی وارد شویم، به بیراهه رفته‌ایم، چرا که ما نگاهمان نوع دیگری است و در همه چیز قصد اصلاح و بازگشت به خیر وجود دارد.
شمقدری به ویژگی‌هایی اشاره کرد که مفاهیم بازی‌های ایرانی باید داشته باشند. وی افزود: بهترین مسیر این است که ببینیم بازی‌های گذشته‌مان چگونه بوده؟ یکی از این ویژگی‌ها جمعی بودن بازی‌هاست و امروز ما باید بازی‌ها را به گونه‌ای طراحی کنیم که به سمت بازی‌های جمعی برود و از بازی‌های تک نفره پرهیز کنیم.
وی ادامه داد: همچنین باید در این بازی‌ها به مهارت‌های زندگی پرداخته شود و این مهارت‌ها برای بازیکن ایجاد شود و همچنین این بازی سلامت روحی و جسمی بازی کننده را تأمین کند که دچار خستگی و افسردگی نشود و رویکرد مفرح و نشاط‌آور داشته باشد.
وی افزود: مسأله برد و باخت و موفقیت چیزی است که شاکله یک بازی را تشکیل می‌دهد، ولی روحیه ما به گونه‌ای است که حاضر نیستیم به هر قیمتی ببریم و نباید خیلی به برد و باخت اهمیت دهیم بحث خلاقیت و تفکر جایگاه ویژه‌ای در بازی‌های ما باید داشته باشد و در اولویت اول ما قرار بگیرد.
شمقدری تأکید کرد: بازی‌های یارانه‌ای باید هویت ملی و فرهنگی دینی خودمان را پیدا کند و ما در مواردی شاهد هستیم که گیم‌هایی که برگرفته از فرهنگ ماست، ولی نوع معماری، لباس و شکل و قیافه غربی دارد.
وی افزود: بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وظایف سنگینی دارد و ما در این عرصه آنچنان که باید و شاید کاری نکرده‌ایم و اینکه این بنیاد با توجه به صحبت‌هایی که شد نیاز به بازنگری دارد.
وی همچنین گفت: در کمیسیون دولت و شورای هنر رویکرد مثبت و مساعدی نسبت به جایگاه بازی‌های رایانه‌ای وجود دارد و در برنامه‌های ما این امر لحاظ خواهد شد؛ ضمن اینکه در قدم اول بودجه بنیاد بازی‌های رایانه‌ای دو برابر شده و با همت دوستان ساختمان خوبی نیز برای این بنیاد در نظر گرفته شده است.
جواد شمقدری چهار حوزه حمایتی معاونت سینمایی را برشمرد و گفت: ما از بازی‌سازان در 4 حوزه معنوی، فکری، محتوایی حمایت خواهیم کرد. همچنین در بخش آموزش به لحاظ ارتقای کیفی فنی و هنری آثار در بحث مالی و سرمایه‌گذاری و همچنین عرصه تبلیغات و پخش این آثار حمایت خواهیم کرد.
«محمد بی‌طرف» قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای نیز ضمن تشکر از فعالیت‌های فروتن و حضور جواد شمقدری در جمع بازی‌سازان گفت: در دو سال فعالیت بنیاد هدف ما تعامل با تولید کنندگان و دست‌اندرکاران بازی بوده و همواره تلاش کرده‌ایم که در این عرصه پیشنهادات و انتقادات دوستان را بشنویم و جامه عمل بپوشانیم.
قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای افزود: نسل تولیدکننده بازی جوان و خلاق هستند و توقع و توان بالایی دارند و ما همواره سعی کرده‌ایم که تمام تلاشمان را در جهت برآورده کردن نیازهای آنها به کار بگیریم.
وی افزود: ما انتظار داریم که مدیران ارشد با تأمین اعتبار و برنامه‌ریزی مدبرانه خود جریان رشد بازی را سرعت بخشند و جهت‌دهی کنند.

منبع:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AMIR REZAs
08-05-2010, 17:36
دوستان نظرتون در مورد این خبر چیه؟

tovamohammad
08-05-2010, 18:13
جواد شمقدری چهار حوزه حمایتی معاونت سینمایی را برشمرد و گفت: ما از بازی‌سازان در 4 حوزه معنوی، فکری، محتوایی حمایت خواهیم کرد

هه هه یکی به این شمردن یاد بده.:27:

parvizamd
08-05-2010, 18:13
خبر خوبیه:10: اما بدر ما نمی خوره:41:اما بازم دستت درد نکنه
راستی محمد جون راست می گه 3 شد نه 4 تا:27:

AMIR REZAs
08-05-2010, 18:18
اما بدر ما نمی خوره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا بدرد نمیخوره؟؟!!
اتفاقا فقط بدرد ما میخوره بودجه که زیاد بشه و بنیاد پولدار بشه هم استخدام بیشتر میشه هم یه کم به فکر بازیسازهای مستقل میافتن.

parvizamd
08-05-2010, 18:26
خوب نمی خواهم اسپم بدم ولی من از خوادم شاید باور نشه من حاضر سه بازی ام که تموم شد نبرد مرگبار 1 + نبرد مرگبار 2 + پادشاه خیابان ها سه تاش توی یک سی دی بکنن بفروشن بابت هر سی دی هزار تومان گیرم بیاد که بازم گیرم نمی یاد حالا ببنیم پرنس جان چیکار می کنم اما مطممن باش تو جیب من و تو نمیره:27:وبه یک جای دیگه روانه میشه:21:

AMIR REZAs
08-05-2010, 18:33
آقا پرویز نمیخوام بی احترامی کنم ولی اگر آدم یه کم زرنگ باشه میتونه هر کاری انجام بده ، شما که 3تا بازی ساختی میتونستی یک بازی بسازی ولی گروهی و بسیار قوی باشه بعد اون موقع میشد فکر فروش براش کرد نه الان که تک نفره هم باید فکر گرافیک باشی ، برنامه نویسی باشی ، سناریو باشی و.......

keb
08-05-2010, 18:38
مهم اینه چه جوری آدم بایز رو بفروشه.

parvizamd
08-05-2010, 19:16
اصلا بی خیال میدم جمعه بازار برم بفروشه:31:دوستان خودتون ناراحت نکنید

Prince_ of _Persia
09-05-2010, 00:35
خوب نمی خواهم اسپم بدم ولی من از خوادم شاید باور نشه من حاضر سه بازی ام که تموم شد نبرد مرگبار 1 + نبرد مرگبار 2 + پادشاه خیابان ها سه تاش توی یک سی دی بکنن بفروشن بابت هر سی دی هزار تومان گیرم بیاد که بازم گیرم نمی یاد حالا ببنیم پرنس جان چیکار می کنم اما مطممن باش تو جیب من و تو نمیرهوبه یک جای دیگه روانه میشه

برای هر بازی 500 چوق گیرت می یاد شاید هم بیشتر به تیراژ فروش بستگی داره. امیدوارم تیراژ بالا باشه.
اگه دومی بیرون بیاد شاید تونستم از بنیاد هم برای بازیهای مستقل حمایت بگیریم.

چرا بدرد نمیخوره؟؟!!
اتفاقا فقط بدرد ما میخوره بودجه که زیاد بشه و بنیاد پولدار بشه هم استخدام بیشتر میشه هم یه کم به فکر بازیسازهای مستقل میافتن.

عزیز شما برو تو سایت بنیاد . بخش فرم تولید و فرم رو دانلود کن ببین باید اینهمه فرم پر بشه برای اینکه از یک بازی حمایت کنند. مگه اینکه فقط استادیو مونترال ( سازنده آساسین کرید) بتونه از پس پرکردن اینهمه فرم و دنگ و فنگش بر بیاد.

keb
09-05-2010, 17:31
حالا اگه من یه بازی بسازم شما می تونی یه کاری کنی بنیاد ردیش کنه؟

Prince_ of _Persia
10-05-2010, 11:29
حالا اگه من یه بازی بسازم شما می تونی یه کاری کنی بنیاد ردیش کنه؟

من برای بازی خودم هم نتونستم کاری کنم. باید یک شرکت داشته باشید با تعدادی کارمند و سرمایه گذاری اولیه.:27:

ehsan_wwe
10-05-2010, 14:49
اينجاس كه ادم جلوي بنياد با اين بازي هاي تخـ.. مي ايسته و جبهه ميگيره
از فردا بازي سك.. ميسازم ببينم كي ميتونه جولو منو بگيره

parvizamd
10-05-2010, 15:53
این پست اسپم می باشد>>>
احسان جان رحم کن حالا بیام یک خورده پاچه خواری کنم
ای گیمر ای پامدور ای خوشتیپ ای مدل ای ایزن اشتین

بابا همه بودجه میره تو جای دیگه شما چقدر ساده اید

Prince_ of _Persia
10-05-2010, 16:49
این پست اسپم می باشد>>>
احسان جان رحم کن حالا بیام یک خورده پاچه خواری کنم
ای گیمر ای پامدور ای خوشتیپ ای مدل ای ایزن اشتین

بابا همه بودجه میره تو جای دیگه شما چقدر ساده اید

تایید می شه !:27:
بازیتون رو بسازید اگه کیفیتش در حد تجاری بود بدید یکی از شرکت ها پخش براتون بفروشه.
اگه کیفیت در اون حد نبود بدید من بزارم تو مجموعه مستقل ها .

keb
10-05-2010, 18:08
بازی سازی تو ایران منبع پوله:31::31::31: هم برای شما هم برای آق.... می دونید که کی رو میگم:21: ولی خدا وکیلی آدم نمی تونه درست بازی بسازه. من دارم یه بازی دو بعدی (همون پرژه ی عظیمم) رو درست می کنم. بازی کلی داستان داره. مرحله ی وسطی که میرسی بکگراند صحنه...:8:... اصلا اون یه فصل س...:8:... نمشه کاریش کرد. شما بازی کنی می گی بازیه قشنگیه چرا چون ...:8:... داره. اگه از این جور چیزا نباشه جی تی ای یه سنتم نمی فروشه:31:

parvizamd
10-05-2010, 18:30
ببخشید دوست عزیز
.....:8:.... یعنی چه؟؟؟؟؟؟

keb
10-05-2010, 19:06
ببخشید دوست عزیز
.....:8:.... یعنی چه؟؟؟؟؟؟
چرا اسپم میدی آقا پرویز:31: خودت که می دونی حرف اولش که هست بقیه اش هم تابلو:31:اون شکلکه واسه رد گم کنی. :31:

parvizamd
10-05-2010, 20:44
الان متوجه شدم راستش بر و بچ بهتره این جور مسله ها تو اینجا مطرح نکنید شاید یکی جو گیر بشه و یهو .... :31:

ehsan_wwe
10-05-2010, 21:26
دست به دست هم دهيم به س.. گيم هاي خود را كنيم اباد:16:

AMIR REZAs
11-05-2010, 12:24
آقایون بحثو از بودجه بنیاد دو برابر می شود به سمت ........ منحرف نکنید.......................:31:

keb
11-05-2010, 14:58
ما موضوع رو عوض نکردیم. این یه حقیقته. ما داریم بحثو جلو می بریم که به یه نتیجه ای برسیم. کجاش ناجوره؟

NINJA0098
11-05-2010, 18:51
آقایون اینقدر از بنیاد دارید بد میگید که من دارم از بازی که دارم میسازم نا امید میشم(البته تا حالا محرمانه بود).
یه بازی توپ تر همه ی بازی هایی که تا حالا اومده (تو سایتا و فروما رو میگم)
.
حالا مشخص کنین اگه من یه بازی تر و تمیز (از نظر گرافیکی و طراحی هنری) بسازم و یه تیم نداشته باشم ازم حمایت نمیکنن؟!!!!
چرا یکی از بنیادیا رو تو فروما نمیفرستن تا از خودشون دفاع کنن. ما رو هم از این بلا تکلیفی در بیاره؟!!!ها..........:19:

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

درمورد این تاپیک باید بگم امیدوارم با زیاد شدن پول بنیاد از بازی سازای مستقل مثل ما حمایت درست و حسابی بشه
راستی پرنس مبارکه بازی های مستقل تو dbd بعدی دنیای بازی قراره منتشر بشه (امروز تو مجلش یا همون روزنامش خوندم)

AMIR REZAs
11-05-2010, 18:54
بنیاد که اگر بخواد حمایت کنه هزار و یک دردسر داره ......
اینجا را مطالعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شاید بهتر باشه به کسای دیگه بفروشید...!
آقا محمد میدونه چی میگم.......................................... ...........

NINJA0098
11-05-2010, 18:54
آقایون این اطلاعیه های شرکتای بازی سزی داخلی رو دیدید همشون (تقریبا همه) دارن نیروی جدید استخدام میکنن فکر کنم به خاطر همین اضافه شدن پول بنیاد باشه.
تبلیغاتشو نو مجله ی دنیای بازی و سایت گرشاسپ خوندم.

AMIR REZAs
11-05-2010, 18:57
بله . من هر شرکتی رو که دیدم بازی ساز استخدام میکرد.....
راستی آقاپرویز شرکت زیبا نگار آسیا با تری دی گیم کار میکنه و الان داره رو بازیه رالی خیابانی کار میکنه.........

NINJA0098
11-05-2010, 18:59
جواب منو ندادید اگه من بازیمو بسازمو تموم کنم ولی تیم نداشته باشم ازم تو بنیاد حمایت نمیشه؟

AMIR REZAs
11-05-2010, 19:15
والا من که تا حالا از بنیاد حمایت نگرفتم ولی فکر نکنم به خاطر اینکه تک نفره ساختی مشکلی باشه.

parvizamd
11-05-2010, 19:20
بابدبختی شاید GTAIV بسازی شاید حمایت کننن

mmiladd
11-05-2010, 19:23
مبارک باشه...........!

NINJA0098
11-05-2010, 19:25
مبارک باشه...........!
چی؟!!!!!!!!!!!!:18::9:

AMIR REZAs
11-05-2010, 19:33
فکر میکنم از دستشون در رفت یه چیزی نوشتن:27:
بی خیال .
چی میگفتیم ؟؟
اصلا هم این طور نیست که حتما بازی عالی باشه ، شما بازیت در حد حسنی و لوبیای سحر آمیز:27: هم باشه میخرن.
یه کم توضیح در مورد بازی حسنی و لوبیای سحر آمیز ::16:

mmiladd
11-05-2010, 19:49
فکر میکنم از دستشون در رفت یه چیزی نوشتن:27:
بی خیال .
چی میگفتیم ؟؟
اصلا هم این طور نیست که حتما بازی عالی باشه ، شما بازیت در حد حسنی و لوبیای سحر آمیز:27: هم باشه میخرن.
یه کم توضیح در مورد بازی حسنی و لوبیای سحر آمیز ::16:

همین که داره بودجه 2 برابر میشه......

Prince_ of _Persia
11-05-2010, 23:27
حالا مشخص کنین اگه من یه بازی تر و تمیز (از نظر گرافیکی و طراحی هنری) بسازم و یه تیم نداشته باشم ازم حمایت نمیکنن؟!!!!
چرا یکی از بنیادیا رو تو فروما نمیفرستن تا از خودشون دفاع کنن. ما رو هم از این بلا تکلیفی در بیاره؟!!!ها..........

فکر کنم باید یک شرکت داشته باشی یعنی به اسم یک شرکت حمایت می کنند. پس فردا بازیت ساخته نشد باید یکی باشه یقش رو بگیرن. بازم زنگ بزن بنیاد بپرس خبرش رو هم به من بده برای بعدا لازم می شه.:27:

البته این در صورتی بود که هنوز بازی در حال ساخت یا شروع به ساخته اگه کامل ساخته باشی فکر نکنم مشکلی باشه.

keb
12-05-2010, 13:31
دوستان من راه حل رو فهمیدم.

ابتدا به 118 زنگ میزنیم بعد شماره ی سپاه یا ارشاد رو میپرسی. به شماره ی سپاه یا ارشاد میگی زنگ میزنی میگی من بازی ساختم. میپرسن موضوع چیه. میگی دفاع مقدس. تمام. (روش پول درآوردن)

میری آمریکا. میری یه شرکت بازی سازی. خای...:8:... مالی رییس شرکت رو می کنی.رفیق اونجا جور می کنی. با رفقا بازی خفن میسازی. تمام (روش علاقه به کار)

parvizamd
12-05-2010, 14:19
دفاع مقدع موضوع بدی نیست ولی شیطان بزرگ آمریکا بیشتر طرفدار داره
یکی نیست بگه شما هیچ چیز از آمریکاست Engine و CPU ,Montior, Web Server و ... دیگه چی بگم

NINJA0098
12-05-2010, 15:37
البته این در صورتی بود که هنوز بازی در حال ساخت یا شروع به ساخته اگه کامل ساخته باشی فکر نکنم مشکلی باشه.
من بازيم همين زوديا تموم ميشه (يكي دو سال ديگه).
شوخي كردم .:31:
ايشالله اگه خدا بخواد تابستون تمومه (حالا تير يا مرداد .)
الان ميخوام كل مدلايي كه از arch model گرفته بودم و گذاشته بودم توشو عوض كنم تا بنياد نياد بگه چرا از مدلاي اجنبي استفاده كردي. البته نشد هم نشد.. فوقش اينه كه بزارن تو بازي هاي مستقل و تو dbd پخش بشه نه؟ :31:

Prince_ of _Persia
12-05-2010, 18:38
ايشالله اگه خدا بخواد تابستون تمومه (حالا تير يا مرداد .)
الان ميخوام كل مدلايي كه از arch model گرفته بودم و گذاشته بودم توشو عوض كنم تا بنياد نياد بگه چرا از مدلاي اجنبي استفاده كردي. البته نشد هم نشد.. فوقش اينه كه بزارن تو بازي هاي مستقل و تو dbd پخش بشه نه؟

قبلا زیاد متوجه نمی شدن ولی الان کارشناساشون بازی ساز هستند. ولی هنوز هم شرکت های پخش بازی تفاوتش متوجه نمی شن راحت می تونی به اونا بفروشی.
اگه هم نشد غصه ات نباشه بازیهای مستقل پرچم رو بالا نگه داشته.

parvizamd
12-05-2010, 18:55
پرنس جان ایشالا برای سری 3 بازی های مستقل پادشاه خیابان آماده میشه امیداورم ازرش قرار گرفتن تو مجموعه رو داشته باشه
راستی پرنس جان یک سوال مجموعه مستقل 1 قرار کی تو دنیا بازی منتشر بشه

Prince_ of _Persia
12-05-2010, 22:43
پرنس جان ایشالا برای سری 3 بازی های مستقل پادشاه خیابان آماده میشه امیداورم ازرش قرار گرفتن تو مجموعه رو داشته باشه
راستی پرنس جان یک سوال مجموعه مستقل 1 قرار کی تو دنیا بازی منتشر بشه

خیلی خوبه . این حرفا چیه بازیهایی شما جزو بخش ویژه مجموعه است .:8:
آخر اردیبهشت منتشر می شه.