PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر اسم پارتیشن هارد

4daneshjo
07-05-2010, 22:19
سلام
ایا راهی بی دردسر برای عوض کردن اسم پارتیشن هارد وجود داره
من 2 تا پارتیشن دارم یکی c با حجم 450gig یکی d با حجم 26gig خوب این d رو میخوام روش ویندوز نصب کنم
ولی میخوام که اسمش با c عوض شه
روی هارد هم اطلاعات زیاد دارم نمیخوام که پاک شه

pcnondaily
07-05-2010, 22:36
تغییر این نام که در حقیقت Drive Letter نام داره، کار سختی نیست. اما نکته اینجاست که هنگام پارتیشن بند، درایو ها به دو دسته اصلی (Primary) و منطقی (Logical) تقسیم میشن. نصب ویندوز (حداقل یکی) باید روی درایو های اصلی انجام بشه تا اطلاعات MBR رو توی خوش نگه داره؛ یعنی حداقل یه ویندوز باید توی یه درایو اصلی داشته باشی و اگر از یه درایو منطقی یه درایو اصلی رو که ویندوز توشه پاک کنی (معمولا هر هارد یکی داره)، فاتحه هارد خونده می شه. البته ناقض هم داره. بنابراین، تنها تغییر Drive Letter فایده نداره. اگه مشکل سایز پارتیشن ها رو داری، تغییر سایزشون بده. این بهتره.
تغییر Drive Lette:

Control Panel\System and Security\Administrative Tools\Computer Management

برید روی Disk Management و اونجا با راست کلیک روی هر درایو و انتخاب Change Drive Letter and Paths، عوضش کنید.
:31:

hsna
08-05-2010, 00:05
با پارتیشن مجیک اون درایو کم حجم رو زیاد کن و اون یکی رو کم کن البته شاید مجبور بشی چند بار این کار رو انجام بدی تا اطلاعاتت از بین نره

4daneshjo
08-05-2010, 06:52
تغییر این نام که در حقیقت Drive Letter نام داره، کار سختی نیست. اما نکته اینجاست که هنگام پارتیشن بند، درایو ها به دو دسته اصلی (Primary) و منطقی (Logical) تقسیم میشن. نصب ویندوز (حداقل یکی) باید روی درایو های اصلی انجام بشه تا اطلاعات MBR رو توی خوش نگه داره؛ یعنی حداقل یه ویندوز باید توی یه درایو اصلی داشته باشی و اگر از یه درایو منطقی یه درایو اصلی رو که ویندوز توشه پاک کنی (معمولا هر هارد یکی داره)، فاتحه هارد خونده می شه. البته ناقض هم داره. بنابراین، تنها تغییر Drive Letter فایده نداره. اگه مشکل سایز پارتیشن ها رو داری، تغییر سایزشون بده. این بهتره.
تغییر Drive Lette:

Control Panel\System and Security\Administrative Tools\Computer Management

برید روی Disk Management و اونجا با راست کلیک روی هر درایو و انتخاب Change Drive Letter and Paths، عوضش کنید.

نمیشه هیچ کدومش رو تغییر داد درایو c رو زده system و d رو boot
اخه اون پارتیشن مجیک هم میترسم اطلاعات رو پاک کنه

TREASURES
08-05-2010, 08:46
اگه کار با پارتیشن مجیک رو بلد باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد :31:

pcnondaily
08-05-2010, 10:08
c رو زده system و d رو boot؟؟؟؟!!!!!
خب system اونیه که از روش بوت میشه، یعنی باید system و boot یکی باشن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون پارتیشن مجیک از همه بهتره. زیادضرر نمی زنه، نهایتا باید ویندوزو عوض کنی. حتما قبل از کار باهاش، از اطلاعات حیاتیت پشتیبان بگیر.
نکته بسیار بسیار مهم: اگه نصبش کردی همون اول بالا اومدنش درباره کلاستر شما نمی دونم فلان و تعمیرش ازت اجازه خواست، به هیچ وجه، تاکید می کنم، به هیچ وجه موافقت نمن. چ.ن احتمالا می خواد فاتحه هاردو بخونه!