PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق بین giga ma785gt-ud3h با ud2h

BEHZAD2007
07-05-2010, 17:39
سلام دوستان من یه مین میخوام بخرم خیلی از دوستان هم کمکم کردند لازم میدونم ارشون اینجا تشکر کنم ولی بین این دو مدل موندم کدومش بهتره اصلا فرقش چیه اگه مینی بهتر از این دو مدل تو رنج 120 سراغ دارید معرفی کنید
ممنون میشم گرفیک آنبورد فقط amd
پیشاپیش ممنون

ess_1362
07-05-2010, 17:59
بیشتر تفاوت بین این دو مین پشتیبانی از کراسفایر در لینک X4 در مدل UD3H و میکروATX بودن مدل UD2H هست

چون مسیر X4 برای کراس فایر کاملا بدون استفاده باقی می مونه و کلا اصلا کراس فایر جزء امکانات چیپ 785 نیست پس من توصیه می کنم پول خودتون را برای این قابلیت که کاملا بلا استفاده می مونه خرج نکنید

پس خرید UD2H از نظر من انتخاب عاقلانه تری هست

3jokes_x
07-05-2010, 20:49
UD2H کوچک تره و تعداد Expansion Slot هاش کمتره.
عکس دو مادربورد رو نگاه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چون نمی دونم چقدر با مادربورد آشنایی داری: به ربع بالا،سمت چپ تصویر مادربورد نگاه کن، فیش های عمودی دراز که سفید و آبی و نارنجی هستند...

اولا: همون طور که گفتند UD3H قابلیت نصب دو کارت گرافیک به طور همزمان رو داره، که مورد نیاز شما نیست. اگر به قدرت گرافیکی بالا نیاز داری که اصلا نباید مادربوردی با گرافیک آنبورد بخری...
ضمن اینکه این قابلیتش هم کامل و (در نتیجه زیاد مفید) نیست چون در این چیدمان یکی از کارت ها (یا شاید هم هر دو! مطمئن نیستم!) باید با سرعت پایین تر (4 به جای 16) کار کنه.

ثانیا : هر 2 مادربورد دو تا اسلات معمولی PCI دارن (برای نصب مودم، کارت TV و اکثر کارت های دیگه) و تنها تفاوت اینه که UD2H یک اسلات PCI Express x1 داره ولی UD3h سه تا داره. (همون اسلات های کوچک سفید نزدیک محل نصب کارت گرافیک) توضیح آنکه: PCI Express x1 در واقع همون کار PCI رو می کنه ولی پیشرفته تره (سرعت های بالاتری رو ساپورت می کنه.) در مجموع چون ما روی UD2H، دو تا اسلات PCI داریم، یه دونه PCI Express x1 کافیه. چون الان اکثر وسایلی که روی مادربورد نصب می شن (مثلا مودم یا اکثر کارت های TV و...) و الان توی بازار موجود هستند از همون PCI معمولی استفاده می کنند و این PCI Express x1 هنوز جدیده و به جز موارد حرفه ای (مثلا بعضی کارت های RAID یا کارت های شبکه) خیلی مورد استفاده نداره، خصوصا برای استفاده های معمولی و خانگی که اصلا لازم نمی شه... حالا اگر هم لازم شد یه دونه داریم دیگه...

خلاصه: پول اضافه برای UD3H نمی خواد بدی.

BEHZAD2007
10-05-2010, 19:20
با تشکر از همه ی دوستان