PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی : جت یا آرنا؟

hamid00009
07-05-2010, 14:02
با سلام به دوستان
بین دو گوشی s8003 jet و km900 arena گیر کردم به نظرتون کدام بهتره از هر لحاظ ( لطفا با دلیل بدون تعصب):10::10:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golmohammadi
07-05-2010, 14:20
دو گوشی در یک سطع قرار دارند
صفحه جت amoled هست که به ارنا برتری داره
رزولیشن هر دو یکی هستند
هر دو تقریبا به یک اندازه

به نظر باطری جت قویتر از ارنا باشه (البته عددی نه عملا)
ساپورت مموری ارنا 32 گیگ هست و جت 16 گیگ که فکر نکنم زیاد مهم باشه
جت خروجی تی وی نداره که ارنا داره
دوربین هر دو هم که در عدد یکی هستند چه فیلمبرداری چه عکاسی
حالا عملا را نمیدونم

هر دو از یک محیط کاربری متفاوت استفاده میکنند
سامسونگ تاچ ویز و ال جی - S-Class
که - S-Class بهتره
باز نظر بقیه دوستان مهمتره

DariushGreat
08-05-2010, 11:09
در کل به نظر من آرنا بهتر میزنه... امکاناتش از جت بیشتره. ولی خب به قول دوست گلم گل محمدی جان صفحه نمایش و باطریش در قیاس با جت در رده پایین تر قرار می گیره...

شاد و سبز باشین :دی

sasan816
09-05-2010, 19:13
s8003 jet رو بگیر با این مشخصات
گوشی با صفحه نمایش لمسی و رابط کاربری پویا و ۳ بعدی، حسگر شتاب‌سنج برای دوران خودکار صفحه و کنترل رابط کاربر، دوربین ۵ مگاپیکسل به همراه فن‌آوری WDR، تشخیص لبخند و پلک زدن، قابلیت فیلمبرداری و پخش فیلم مشابه دی‌وی‌دی(D1)، صفحه نمایش ۳٫۱ اینچ با وضوح WVGA و تفکیک 16 میلیون رنگ، شفافیت بیشتر و نمایش بهتر تصاویر از زوایای مختلف، ۲ یا ۸ گیگابایت حافظه داخلی، مسیریاب جی‌پی‌اس، ثبت موقعیت جغرافیایی به همراه تصویر، قطب‌نمای دیجیتالی، فناوری صوتی DNSe(صدای طبیعی دیجیتال)، شبکه بیسیم، نمایش پرونده‌های آفیس، رادیوی اف‌ام استریو، خروجی صدای استاندارد، ...
مزایا: نسل ۳٫۵، پردازنده Qualcomm با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز، رابط کاربری پویا و ۳ بعدی، پشتیبانی کارت حافظه حداکثر تا ۱۶ گیگابایت، حسگر شتاب‌سنج برای دوران خودکار صفحه و کنترل رابط کاربر، دوربین ۵ مگاپیکسل به همراه فن‌آوری WDR(عکسبرداری بهتر در محل تیره و روشن)، فلاش و فوکوس اتوماتیک، تشخیص لبخند و پلک زدن، قابلیت فیلمبرداری و پخش فیلم مشابه دی‌وی‌دی، صفحه نمایش ۳٫۱ اینچی 16 میلیون رنگ، شفافیت بیشتر و نمایش بهتر تصاویر از زوایای مختلف بواسطه صفحه نمایش AMOLED، مسیریاب جی‌پی‌اس، ثبت موقعیت جغرافیایی به همراه تصویر، قطب‌نمای دیجیتالی، ۲ یا ۸ گیگابایت حافظه داخلی، فناوری صوتی DNSe، شبکه بیسیم، نمایش پرونده‌های آفیس، بلوتوث استریو، رادیوی اف‌ام استریو، بلوتوث استریو، حسگر مجاورت‌سنج برای خاموش کردن صفحه هنگام مکالمه

معایب: عدم امکان ویرایش پرونده‌های آفیس

این گوشی با نام Samsung S8000 Jet و Samsung Jet 2 هم شناخته میشود.

hamid00009
10-05-2010, 08:59
از همه دوستان ممنون اگه از دوستان کسی این گوشی ها را داره لطفا نظر بده

r0ss0neri
10-05-2010, 20:36
همه ی این ویژگی ها که گفتی آرنا هم داره،
بزرگترین مزیتش داشتن صفحه ی خازنیه که فوقالعادس،رابط کاربری S-CLASS که مثل آیفون آیکان هاش زیباست و تنظیماتش راحت و قابل دسترس اصلا قابل مقایسه با اون تاچ ویز که تو اکثر گوشی های چینی لمسی هست(مثل N97 غیر اصل) و منو های کاملا خسته کننده ! من یک ویدیو ازش دیدم کاملا زده شدم ! تنها برتریش بلندی بیشتر صداش و همینطور صفحهی AMOLED هست که بهتون قول میدم از لحاظ کیفیتی هم آرنا در سطح بالایی قرار داره،از لحاظ ظاهری سلیقه ایه ولی به نظرم برتری آرنا خیلی واضح ِ!
راستی جت سخت افزار نسبتا قویتره داره ولی این برتریش اصلا به کارش نمیاد و شما با آرنا کار کنید با جت هم کار کنید هیچ کمبودی توش نمیبینید،
هر دو گوشی جاوا هستند و تمام نرم افزار های جت روی آرنا هم نصب میشه و مشکلی نیست (البت حجم کمتر از 3 مگ) که نرم افزار بالای 3 مگ هم زیاد نیست (الت بعضی نقشه ها هست که میشه نقشه ها را چند تکه کرد که سبک بشه یا از مپ های گوگل استف کرد ...
من خودم اول قصد خرید جت داشتم اما نظرم برگشت ...

fariborz_1
11-05-2010, 06:17
جت خروجی تی وی نداره که ارنا داره

جت خروجی تی وی داره چون وقتی هدست یا هنزفری بهش وصل می کنی یه منویی روی گوشی ظاهر میشه که میپرسه چه چیزی به گوشی وصل کردید ؟ خروجی تی وی یا هنزفری
بعدشم که جت با آرنا از لحاظ قیمت 100 تومن فرق می کنه
که من اگه قرار بود این قدر پول می دادم دیاموند 2 که نمرده بود ، خوب اونو می خریدم :31:

aminkh17
11-05-2010, 08:12
همه ی این ویژگی ها که گفتی آرنا هم داره،
بزرگترین مزیتش داشتن صفحه ی خازنیه که فوقالعادس،رابط کاربری S-CLASS که مثل آیفون آیکان هاش زیباست و تنظیماتش راحت و قابل دسترس اصلا قابل مقایسه با اون تاچ ویز که تو اکثر گوشی های چینی لمسی هست(مثل N97 غیر اصل) و منو های کاملا خسته کننده ! من یک ویدیو ازش دیدم کاملا زده شدم ! تنها برتریش بلندی بیشتر صداش و همینطور صفحهی AMOLED هست که بهتون قول میدم از لحاظ کیفیتی هم آرنا در سطح بالایی قرار داره،از لحاظ ظاهری سلیقه ایه ولی به نظرم برتری آرنا خیلی واضح ِ!
راستی جت سخت افزار نسبتا قویتره داره ولی این برتریش اصلا به کارش نمیاد و شما با آرنا کار کنید با جت هم کار کنید هیچ کمبودی توش نمیبینید،
هر دو گوشی جاوا هستند و تمام نرم افزار های جت روی آرنا هم نصب میشه و مشکلی نیست (البت حجم کمتر از 3 مگ) که نرم افزار بالای 3 مگ هم زیاد نیست (الت بعضی نقشه ها هست که میشه نقشه ها را چند تکه کرد که سبک بشه یا از مپ های گوگل استف کرد ...
من خودم اول قصد خرید جت داشتم اما نظرم برگشت ...

نه نداره تصویرشون اصلا هم قابل قیاس نیست

HardWare Professor
03-06-2010, 20:29
مطمئنا JET قوی تره CPU اون هم 800 مگه
ولی ال جی ......نگم بهتره

fire159
03-06-2010, 23:01
اگر فقط تو اين دو مدل گير كردي
ال جي آرنا به مراتب بهتره به دليل اين ويژگيها كه سامسونگ جت نداره :

TFT capacitive touchscreen
Multi-touch input method8گيگ حافظه داخلي و ساپورت حافظه ميكرو تا 32 گيگابايت
3g سريعتر - HSDPA, 7.2 Mbps
لنز دوربين Schneider-Kreuznach
Google maps
منوهاي زيباي سه بعدي

و به نظر شخصي ظاهر بسيار شيكتر

¥ Ramin2 ¥
04-06-2010, 01:08
جت سی پی یو 800Mhz داری. آرنا چی؟

golmohammadi
04-06-2010, 11:43
در مقابل این سی پی یو قوی که داره سرعت مناسبی نداره
و اکثر کاربران از سرعتش گله دارند
و یا حداقل میشه گفت که سرعتش نسبت به سی پی یو ای که داره خوب نیست

outpost
09-06-2010, 13:18
جت سی پی یو 800Mhz داری. آرنا چی؟

درسته كه جت سي پي يو 800 مگاهرتزي داره ، اما اينو فراموش نكن كه Arena علاوه بر سي پي يو ، شتاب دهنده گرافيكي ساخت AMD هم داره.

===========

اگه بخوايم با LG Arena مقايسه كنم كه قيمت يكسان داره ، سامسونگ جت نقطه ضعف هاي زير رو داره.

- Jet بدنه پلاستيكي داره و به هيچ وجه نميتونه با بدنه فلزي و بسيار مقاوم Arena رقابت كنه. ( در اين مورد به Crash Test هاي گوشي LG Arena مراجعه كنيد)

- نوشتن SMS فارسي توي جت يك مصيبته ولي Arena اين مشكل رو نداره.

- كيبرد QWERTY كامل فارسي نداره ولي Arena داره !

- كيفيت فيلمبرداري جت خيلي بده. پر از پيكسله ( نمونه فيلمبرداي جت رو از GsmArena بگيريد) ولي كيفيت Arena رضايت بخشه.

- كيفيت صداي فيلمبرداي Jet واقعا افتضاحه. ولي LG Arena داراي يك ميكروفون مخصوص براي فيلمبرداري هستش و كيفيت صداش بسيار بالاست.

- Samsung Jet داراي FM Transmitter نيست ، ولي LG Arena داره !

- پك استاندرد جت 2 گيگ هستش با قيمت حدودا 330 تومن ، ولي LG Arena با 310 تومن (و البته طبق گفته بعضي از دوستان 275 تومن با گارانتي توي طبقه دوم علاالدين) داراي حافظه 8 گيگ داخلي هستش.

- محدوديت SMS داره و اينباكسش با 500 تا پيام پر ميشه يا اگر Sent هات 250 تا بشه ، اينباكست ميشه 500-250=250 تا !

كلا اين گوشي براي اس ام اس بازا اصلا گزينه خوبي نيست.

- Samsung Jet داراي صفحه مقاومتي هستش ، هر چند كه بچه ها تعريف ميكنن خوبه ولي من با خيلي از مقاومتيهاي سامسونگ كردم ، به هيچ وجه نميتونه از نظر روان بودن تاچ با صفحات خازني رقابت كنن. كه البته Arena هم صفحه خازني داره.

- LG Arena در تستهاي صدا كه در GsmaArena انجام شده از نظر كيفيت پخش صوت توي هدفون، بالاتر از جت قرار ميگيره.

و اما بدي هاي ديگه Jet كه خودم بهشون پي بردم.

- متاسفانه جستجوي هوشمند دفتر چه تلفن براساس شماره تلفن ها هستش نه بر اساس افراد ، كه بسيار كا رو سخت ميكنه .( البته تو همه گوشيهاي سامسونگ به غير از ويندوز موبايل هاش اين مشكل وجود داره)

- درپوش قسمت USB و شارز سامسونگ رو نميپسندم ، بايد ناخون بندازي در بياريش و هميشه تو ذهنت ميگذره نكنه درپوش پاره بشه.ولي درپوش USB توي Arena به صورت كشويي هستش و من خيلي ميپسندم.

- سيستم مديريت فايليش به نظرم خيلي ابتدايي و با عرض معذرت، خيلي مسخره است. مثلا شما ميخواي چندتا فايل عكس كه پشت سر هم قرار گرفتن براي دوستات بفرستي . بايد بري توي Send و بعد از اول گالري شروع كني و دنبال فايلهات بگردي. حالا فكر كن اگه 800 تا فايل عكس داشته باشي ، با چه مشكل مسخره اي روبرو هستي.

-تمام سايتهاي معتبر از آنتن دهي بسيار قوي LG Arena خبر دادن. ميتونيد در مورد اين قضيه به سايت PhoneArena و Itn.ir مراجعه كنيد . و از اون طرف ديگه خوتون مستحضر هستيد كه گوشيهاي سامسونگ از نظر آنتن دهي چنگي به دل نميزنن.

- عده اي ميگن كه جت داراي سي پي يو 800 مگاهرتز هستش. اما شما بريد Jet رو بگيريد دستتون. هيچ تفاوت سرعتي رو حس نميكنيد . عين همه گوشيهاي ديگه است . درسته كه LG Arena سي پوش مثل جت قوي نيست ، اما يادتون باشه كه Arena داراي شتاب دهنده گرافيكي ساخت AMD هستش.

من نميگم جت بده ، ولي عيبهايي داره كه اصلا شايسته يه گوشي 330 تومني نيست. فروش بسيار خوب جت به خاطر تبليغ غلو انگيز سامسونگ در مورد CPU گوشي بوده كه همه رو به گمراهه كشونده .

outpost
09-06-2010, 13:36
اگه مي خواي ببيني كه Arena چقدر گوشيه مقاوميه ، سايت پايين رو ببين.

توي Crash Test از 30 امتياز 28 امتياز رو گرفته. يعني يه گوشي كه فوق العاده مقاومه.

ماشين از روش رد ميشه ، هيچيش نميشه !

به راحتي سرماي بسيار شديد رو تحمل ميكنه !

گرد و غبار حتي توي بدترين شرايط تاثيري روش نداره. توي كيسه جاوربرقي ميزانش ولي هيچيش نميشه !

زير لگد پا هيچيش نميشه !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا شما عكساي پايين رو ببين.ببين Arena چه مقاومتي داره .

فكر ميكني بدنه پلاستكيي گوشي Jet بتونه اين همه فشار رو تحمل كنه.
از نظر من گوشيهاي لمسي سامسونگ شبيه اسباب بازي ميمونن.
فقط كافيه يه بار از دستت بيافتن تا به فنا برن.

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/]

Akom@n
09-06-2010, 13:57
این گوشیه یا!!!!!!!
منم فکر میکردم جت بهتره اما پشیمان شدم.
یه چیز هم بگم که آرنا مولتی تاچ داره پس اصلا جت تو لمسی نمیتونه بهش برسه و خازنی با این که حساس تره اما یکم که ناخن بلند شد بدبخت میشی!!!!!

ruzbe1313
16-06-2010, 12:34
Arena

1- کیفیت بوضوح برتر صدا و تصویر فیلمبرداری ( جت تصویرو زیادی فشرده میکنه، ممکنه با آپدیت حل شه؟!/ آرنا میکروفن پشت واسه فیلمبرداری داره / نمونه هردو در gsmarena هست)

2- کیفیت بهتر موسیقی بنابر تست gsmarena

3- ساپورت کامل فارسی ( جت فقط صفحه کلید افقیش فارسی نیست. خبر ندارم با آپدیتهای جدیدتر درست شده باشه)

4- محدودیت پیامک 500 تایی جت رو نداره

5- صفحه خازنی ( البته صفحه مقاومتی جت از بهترین هاست وتفاوت چندان نیست)

6- بدنه فلزی

7- جستجوی هوشمند براساس نام مخاطب

8- گویا نرم افزار GPS آرنا Google maps در ایران ساپورت بهتری داره

9- حافظه همراه 8 گیگی ( جت 2 گیگ )

10-FM Transmitter

11- حدود بیست تومن ارزونتره

Jet

1- صفحه نمایش AMOLED : وضوح بهتر در نور آفتاب و کیفیت بالاتر نمایش فیلم ( تست مقایسه ای تو یوتوب هستش)

2- دوام بیشتر باطری (آرنا الان با آپدیت چه مقداره؟)

3- پخش DivX بدون محدودیت رزولوشنهای بالاتر

4- رابط کاربری ضربه ای و چرخشی

5- فلش LED دوگانه (آرنا یکی و ناکافی)

6- پورت استاندارد Micro USB

7- فرمت فیلمبرداری MP4 (در آرنا3GP هستش ، تفاوت کاربردیش چیه؟)

8- گویا صدای جت کمی بلندتره

9- دوام بیشتر محافظ صفحه نمایش ( مال آرنا گرچه محکمتره اما گویا بعد از 5-6 ماه زیرش حباب میره باس عوض شه)

10- منشی تلفنی

11- امتیاز بیشتر ریویوها در gsmarena , phonearena

12- احتمال ارائه سیستم عامل آندروئید تحت پروژه Jetdroid توسط هکرها

13- محدودیت 3 مگی نرم افزار جاوا رو نداره گویا (آرنا داره)

سرعت CPU در جاوا عملا تفاوت چندانی ایجاد نمیکنه (تبلیغیه واسه سامسونگ)

RaS0oL.M
16-06-2010, 13:08
یا الله.............ما او مدیم من که جت دارم و ازش کامل راضیم.............
در مقابل این سی پی یو قوی که داره سرعت مناسبی ندارهاینو تست کردی داری می گی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:دوربین خدایی داره.:10:......صفحشم اصلا خش نیفتاد.:21:...........گوشی شاخ و خر کار.:5:..............داشتم فیلم می گرفتم از دستم افتاد:13: هیچ چیش نشد بد می گین پازل می شه...............:18::18::18:

---------- Post added at 02:08 PM ---------- Previous post was at 02:03 PM ----------

Arena

1- کیفیت بوضوح برتر صدا و تصویر فیلمبرداری ( جت تصویرو زیادی فشرده میکنه، ممکنه با آپدیت حل شه؟!/ آرنا میکروفن پشت واسه فیلمبرداری داره / نمونه هردو در gsmarena هست)

2- کیفیت بهتر موسیقی بنابر تست gsmarena

3- ساپورت کامل فارسی ( جت فقط صفحه کلید افقیش فارسی نیست. خبر ندارم با آپدیتهای جدیدتر درست شده باشه)

4- محدودیت پیامک 500 تایی جت رو نداره

5- صفحه خازنی ( البته صفحه مقاومتی جت از بهترین هاست وتفاوت چندان نیست)

6- بدنه فلزی

7- جستجوی هوشمند براساس نام مخاطب

8- گویا نرم افزار GPS آرنا Google maps در ایران ساپورت بهتری داره

9- حافظه همراه 8 گیگی ( جت 2 گیگ )

10-FM Transmitter

11- حدود بیست تومن ارزونتره

Jet

1- صفحه نمایش AMOLED : وضوح بهتر در نور آفتاب و کیفیت بالاتر نمایش فیلم ( تست مقایسه ای تو یوتوب هستش)

2- دوام بیشتر باطری (آرنا الان با آپدیت چه مقداره؟)

3- پخش DivX بدون محدودیت رزولوشنهای بالاتر

4- رابط کاربری ضربه ای و چرخشی

5- فلش LED دوگانه (آرنا یکی و ناکافی)

6- پورت استاندارد Micro USB

7- فرمت فیلمبرداری MP4 (در آرنا3GP هستش ، تفاوت کاربردیش چیه؟)

8- گویا صدای جت کمی بلندتره

9- دوام بیشتر محافظ صفحه نمایش ( مال آرنا گرچه محکمتره اما گویا بعد از 5-6 ماه زیرش حباب میره باس عوض شه)

10- منشی تلفنی

11- امتیاز بیشتر ریویوها در gsmarena , phonearena

12- احتمال ارائه سیستم عامل آندروئید تحت پروژه Jetdroid توسط هکرها

سرعت CPU در جاوا عملا تفاوت چندانی ایجاد نمیکنه (تبلیغیه واسه سامسونگ)
بیت ریت...........

ruzbe1313
16-06-2010, 14:09
چند سوال:

الان ساپورت فارسی جت کامله؟ ( صفحه کلید افقی، تقویم شمسی)

منشی تلفنی هم داره؟

چقد شارژ نگه میداره؟

و اینکه Reject List بدرستی کار می کنه؟

ممنون:46:

RaS0oL.M
17-06-2010, 10:07
چند سوال:

الان ساپورت فارسی جت کامله؟ ( صفحه کلید افقی، تقویم شمسی)

منشی تلفنی هم داره؟

چقد شارژ نگه میداره؟

و اینکه Reject List بدرستی کار می کنه؟

ممنون:46:
تقویم آره
داره
3-4 روز با استفاده زیاد
این چی بید؟؟؟؟؟؟؟

ruzbe1313
17-06-2010, 10:29
Reject List برای اینکه بعضی نتونن بت بزنگن یا اسمس بدن

It´s odd, but the phone call register features an option that doesn’t seem to work – it adds certain contacts of your choice to the list of people that aren’t allowed to call you. Unfortunately, the function doesn’t work, so we have to put up with irksome colleagues that keep calling and insist on taking us out to a beer

Pic of add to Reject List

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Lord007
17-06-2010, 11:32
به نظر من خریدن جت یه اشتباه بزرگه.ازون گوشیاست که با توجه به قیمتش اصلا نمیرزه.