PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گذاشتن ریش بلند / خوب یا بد؟

hfj
07-05-2010, 01:18
بچه ها، من از یکی شنیدم که گذاشتن ریش (مخصوصاً زمستون ها) باعث می شه که از دندون‌درد جلوگیری کنه.. .
علتش هم شاید این باشه که باد سرد، مستقیماً به صورت، برخورد نمی کنه.. . و مسلماً از لثه ها هم محافظت می شه...
(بعضی ها هم میگن، گذاشتن ریش زیاد، خوب نیست و ممکنه بین ریش ها آلودگی ایجاد بشه)

الان من چند وقتی هست که ریشهام رو نزدم و تقریباً دارم این شکلی می شم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اساتید، لطف کنن بگن بالاخره ریش بلند خوبه یا نه ؟
در ضمن، بعضی موقع ها صورتم به شدت میخاره، و احساس می کنم که یک لایه‌ی ضخیم روی پوست صورتم ایجاد شده.. این لایه چیه ؟

یه سوال دیگه: اگه ریشهام رو تا آخر عمر نزنم، مشکلی پیش میاد :question:

Old_Chater
07-05-2010, 09:21
نه خوب نيست باعث ايجاد آلودگي و لاغري صورت ميشه

Sharim
07-05-2010, 11:01
دلیل علمی و مطمئنش رو نمیدونم ولی کسانی که ریش میذارن ، بعد که ریششون رو میزنن صورشون به شدت لاغر و پوستشون نحیف و آسیب پذیر میشه .
در کل حتی اگر کاملا از نظر بهداشتی ازش مراقبت کنی باز هم خوب نیست .اگر نکنی که ...

damn
07-05-2010, 11:07
بچه ها، من از یکی شنیدم که گذاشتن ریش (مخصوصاً زمستون ها) باعث می شه که از دندون‌درد جلوگیری کنه.. .
علتش هم شاید این باشه که باد سرد، مستقیماً به صورت، برخورد نمی کنه.. . و مسلماً از لثه ها هم محافظت می شه...
(بعضی ها هم میگن، گذاشتن ریش زیاد، خوب نیست و ممکنه بین ریش ها آلودگی ایجاد بشه)

الان من چند وقتی هست که ریشهام رو نزدم و تقریباً دارم این شکلی می شم :

حالا اساتید، لطف کنن بگن بالاخره ریش بلند خوبه یا نه ؟
در ضمن، بعضی موقع ها صورتم به شدت میخاره، و احساس می کنم که یک لایه‌ی ضخیم روی پوست صورتم ایجاد شده.. این لایه چیه ؟

یه سوال دیگه: اگه ریشهام رو تا آخر عمر نزنم، مشکلی پیش میاد :question:

يه قانون كلي براي همه چي :

افراط و تفريط تو هيچ كاري خوب نيست

hfj
07-05-2010, 13:46
خیلی ممنون از پاسخ هاتون .. .
اما این متن رو هم بخونید :

دکتر ((فینکور جرج)) میگوید : برای ریش منافع بسیاری است مانند نگه داری دهان، مانع شدن از رطوبت اضافی دهان، سلامتی دندان و غده های لعابی.
نویسنده کتاب تراش ریش از نظر بهداشت مینویسد : تغییر قیافه و رنگ، پیدایش بعضی از امراض دهان و گلو، چایشهای صورت و گلو، جوشهای مخصوصی که در اطراف گلو پیدا میشود، گاهی درد دندانهای بسیار سخت و ناگوار و بعضی از زکام ها، طبق کشفیات علم روز بسیاری از اوقات در اثر تراشیدن ریش پیدا میشود.
نویسنده کتاب تاریخ آمریکا ((سجعان ماریونی)) در کتابش راجع به منافع موی ریش و زیان تراش آن نوشته است که بعضی از مردم ریش داشتن را نمی پسندند و غافلند که داشتن ریش نافع تر است مخصوصا پزشک حاذق مشهور ویکتور ژورژ عقیده اش این است که ریش فوائد بسیاری دارد و مسلم است که ریش داشتن دهان را از دردهای چندی که متوجه دهان و اطراف آن است محافظت می نماید و هم از رطوبات زائدی که متوجه به جوانب دهان است جلوگیری میکند و پزشکان دیگر هم نقل کرده اند وقتی در فصل زمستان ریش تمام کارکنان راه آهن را تراشیدند پس از تراشیدن، اغلب آنها مبتلا به درد و آماس و ورمهای سختی شدند مخصوصا در غده هایی که چشمه های لعابی گلو و دهان است این دردها پدید می آید و نیز گفته اند که پزشک دیگری کسانی را که مبتلا به درد زکام شده بودند با امر کردن به گذاشتن ریش بیماری آنها را درمان کرد و لذا همه از شر این بیماری خلاص شدند.
یکی دیگر از منافع ریش که پزشکان به آن اعتراف کرده اند این است که در طولانی مدت پوست کسانی که ریش خود را نمیتراشند شاداب تر و سالم تر می ماند چرا که امروزه ثابت شده است که موها دارای روزنه بسیار ریزی میباشند که هوا از آنها رد و بدل میشود و اکسیژن را به زیر پوست میرسانند و به همین جهت پوست کسانی که ریش میگذارند شاداب تر میماند و در طولانی مدت شاداب تر میماند.
تشکیل انجمنهایی در دنیا در جهت منافع ریش :
منافع ریش و زیانهای ریش تراشی برای بسیاری از اطبا پوشیده نیست به گونه ای که هر سال از گوشه و کنار دنیا مقالاتی در این رابطه منتشر میشود از جمله در سال 1911 میلادی به علت شیوع ریش تراشی در کشورهای خارجی و کل دنیا و به دلیل کشف مضرات ریش تراشی عده ای از اطبا و دانشمندان اروپا انجمنی برای مبارزه ریش تراشی در انگلستان تشکیل داده و برای حفظ بهداشت عمومی و جلوگیری از این عمل نشریاتی منتشر نمودند.

دلیل علمی و مطمئنش رو نمیدونم ولی کسانی که ریش میذارن ، بعد که ریششون رو میزنن صورشون به شدت لاغر و پوستشون نحیف و آسیب پذیر میشه .

کسی می تونه حرف این دوستمون رو از نظر علمی ثابت کنه ؟
راستی یکی به من بگه، این لایه‌ای که به مرور زمان، روی پوست صورت ایجاد می شه، چیه ؟؟

Life24
07-05-2010, 17:01
بزن از بیخ بره
والا
سفید و تمیز شیکه

றД ĵ ĭ Đ
07-05-2010, 17:05

:question:

شما زمستونا دندون درد میگیری ؟ :biggrin::biggrin::laughing:

hfj
07-05-2010, 17:27
بزن از بیخ بره
والا
سفید و تمیز شیکه

اگه قرار باشه که بطور مداوم ریشهامون رو بزنیم، پس چرا اصلاً ریش در میاریم؟
پس فلسفه‌ی روییدن ریش از صورت مرد چیه؟ به نظر من باید یک حکمتی داشته باشه.. .
این که از نظر علمی، بلند بودن ریش می تونه جنبه‌ی مثبتی داشته باشه یا نه؟
و اینکه اگه به تصاویر پیامبرها و امام هایی (که الان نقاشی‌های اون ها رو می کشن) نگاه کنی، می بینی که تقریباً همه‌ی اون ها رو با ریش می کشن .. .
کسی می دونه علتش چی بوده؟

Glad Boy
07-05-2010, 17:35
اگه قرار باشه که بطور مداوم ریشهامون رو بزنیم، پس چرا اصلاً ریش در میاریم؟
پس فلسفه‌ی روییدن ریش از صورت مرد چیه؟ به نظر من باید یک حکمتی داشته باشه.. .
این که از نظر علمی، بلند بودن ریش می تونه جنبه‌ی مثبتی داشته باشه یا نه؟
و اینکه اگه به تصاویر پیامبرها و امام هایی (که الان نقاشی‌های اون ها رو می کشن) نگاه کنی، می بینی که تقریباً همه‌ی اون ها رو با ریش می کشن .. .
کسی می دونه علتش چی بوده؟

فک کنم مال این بوده که اون موقع ها تجهیزات مثل ماشین های شیو و تیغ و ... واسه سه تیغ کردن وجود نداشته ! تازه افتر شیو هم نبوده ! :27:
ریش فکر نکنم بد باشه ولی نه به این بلندی !
:40:.

sasan816
07-05-2010, 17:58
یه سوال دیگه: اگه ریشهام رو تا آخر عمر نزنم، مشکلی پیش میاد نه اگر تمیزش کنی که خیلی هم خوبه به علاوه میتونی اسمتو به عنوان دارنده ی بلندترین ریش جهان تو کتاب گینز ثبت کنی
الان رکوردش دست ساروان سینگ با 2 متر فکر کنم بتونی رکوردش رو بزنی ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dsa dsa
07-05-2010, 18:03
خیلی بلند خوب نیست ! یکم باشه خوبه ! می تونی کم و کوتاهش هم کنی ..

hfj
07-05-2010, 18:13
دوستان، برای تمیز کردن ریش، چه راه هایی رو پیشنهاد می کنید؟
مثلا شامپوی مخصوص ریش توی ایران هست ؟؟
و اینکه میشه با شامپوی معمولی هم (شامپوی سر) ریش ها رو شست ؟

sasan816
07-05-2010, 18:38
بله وجود داره تو چندتا سایت دیدم که اینترنتی میفروختن