PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اصلا چه جوری ماشین میخرن؟

behzad_zn
06-05-2010, 23:00
با سلام
من میخوام بعد از مدتها یه ماشین بگیرم (پولامو جمع کردم:31: )
نو نمیگیرم پس باید بگردم یه کار کرده ی خوب پیدا کنم
حالا سوال من اینه :بعد از اینکه من ماشینو پیدا کردم با شرایط مالی من جور بود چیکار باید بکنم؟!
ماشین تو نمایشگاهه همونجا ببینم کافیه؟
حق بیرون بردن ماشینو دارم برای امتحان؟
میشه به طرف گفت روغن عوض کنیم بعد امتحان کنیم ماشینو؟
اخه یه سری ایردای ماشین بعد از عوض کردن روغن مشخص میشه
تو قول نامه قید میشه کرد که ماشین سالمه؟
خلاصه اگه میشه ماحل حرفه ای خرید یه ماشین دست دوم رو بهم بگین ممنون میشم

MehranVB
07-05-2010, 11:30
کلاً کمتر از نمایشگاهها ماشین میخرن چون قبلاً توسط یه نفر دیگه خریده و درسته که ماشین به نام صفر فروخته میشه، ولی ممکنه قطعاتش درستکاری شده باشه و شما این رو تشخیص ندی. ولی یه مزیت هم داره و اینکه شما پول رو میدی و ماشین رو میگیری.
اما راههای دیگه برای خرید ماشین:
1- ثبت نام کارخانه ای، که معمولاً یه مقدار ارزونتر از قیمت بازاره و موعد تحویلش مثلاً چند ماه بعده (بستگی به کارخونه داره) ولی مثلاً ایران خودرو همیشه چند ماهی در تحویل تاخیر داره.
2- ثبت نام کارتکسی، که توسط شرکتها انجام میشه و به این صورته که خودرو رو همون موقع بدون سند بهتون میدن ولی تا چند روز بعد سند میخوره و پلاک میشه.
3- تحویل فوری، که ماشین رو بعد از چند ساعت تا چند روز بصورت سند خورده میدن.

behzad_zn
07-05-2010, 18:26
کلاً کمتر از نمایشگاهها ماشین میخرن چون قبلاً توسط یه نفر دیگه خریده و درسته که ماشین به نام صفر فروخته میشه، ولی ممکنه قطعاتش درستکاری شده باشه و شما این رو تشخیص ندی. ولی یه مزیت هم داره و اینکه شما پول رو میدی و ماشین رو میگیری.
اما راههای دیگه برای خرید ماشین:
1- ثبت نام کارخانه ای، که معمولاً یه مقدار ارزونتر از قیمت بازاره و موعد تحویلش مثلاً چند ماه بعده (بستگی به کارخونه داره) ولی مثلاً ایران خودرو همیشه چند ماهی در تحویل تاخیر داره.
2- ثبت نام کارتکسی، که توسط شرکتها انجام میشه و به این صورته که خودرو رو همون موقع بدون سند بهتون میدن ولی تا چند روز بعد سند میخوره و پلاک میشه.
3- تحویل فوری، که ماشین رو بعد از چند ساعت تا چند روز بصورت سند خورده میدن.

مرسی ولی من ماشین نو نمیتونم بخرم چون بودجه ام تا اون حد نیست حداکثر 6,700,000 تومن
پس میخوام روش خریدن ماشین دست دوم رو بگید

radium
07-05-2010, 19:10
اولا که مبارکه پیشاپیش:11:
بعدشم دوست عزیز بعضی نمایشگاها ها ادمای واقعا نمیدونم چی بگمی هستن :دی
هرچند بعضی هاشونم فوق العاده آدمای شریف و قابل اعتمادی هستند.
به هر حال اگه خواستید از نمایشگاه ماشین بخرید به هیچ وجه به حرفاشون اعتماد نکنید هرچقدم جون بچه هاشونو قسم خوردند.
اگه بار اولتون هست میخواید ماشین کارکرده بخرید حتما با یه فرد با تجربه تر اقدام کنید.
اگه از یه ماشین خوشتون اومد به هیچ وجه خودتون رو شیفته اون ماشین نشون ندید چون کافیه بفهمن خوشت اومده دیگه خیلی تاقچه بالا میزارن.
اصلا عجله نکن.
اگه بهت گفت ماشین رنگ نداره اینو باید حتما تو قولنامه قید کنه. وگر نه مطمین باش ماشین رنگ داره.
ماشین رو به یه صافکار با تجربه نشون بده.
معمولا فنی ماشین رو میگن خودت سوار شو دور بزن هرچند همه چیزش سالمه. سعی کن از یه فرد با تجربه کمک بگیری.
اگه ماشین رنگ خوردگی داره وسواست باید بیشتر بشه ممکنه شاسی ضربه خورده باشه و هزار تا مشکل واست پیش بیاد.
ببین لاستیکا وضعشون چه طوریه.
ماشینا خیلی حرفه ای صافکاری میشه وقتی تصادف میکنن واسه همین واسه هرکسی ممکن نیست تشخیص بده حتی برچسبایی که میزنن داخل کاپوت هم تولید میشه و لوازم یدکی ها و لوازم زینتی فروشا دارن(مثلا برچسبایی مثل در موقع خاموش بودن فن هم مواظب دست ها باشید و ازین جور چیزا....)
اگه دیدی طرف تو نمایشگاه بهت گفت ماشین رنگ نداره بعد یه نفر هم خودشو به عنوان صاحب مشین معرفی کرد و نمایشگاهی هم گفت بیا با خودش صحبت کن اونم گفت همه چیز مرتبه.
و بعد بهت گفت بیا بریم خونه قرار دارد بنویسیم که نخواد کمسیون بدیم مطمین باش یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست و اصلا قید اون ماشینو بزن. معمولا یا ماشین رنگ داره یا فنی داغونه این کارو میکنن که فردا نمایشگاشون نره زیر سوال.
اگه ماشینو از مصرف کننده بگیری هم نمیخواد پول کمسیون بدی.
تو روزنامه ها معمولا میتونی کیسای خوبی پیدا کنی.
ولی بازم توصیه میکنم اگه بار اولته حتما با یه فرد با تجربه واسه دیدن ماشین برو.
و اصلا هم عجله نکن.
موفق باشی دوست عزیز

behzad_zn
07-05-2010, 22:12
اولا که مبارکه پیشاپیش:11:
بعدشم دوست عزیز بعضی نمایشگاها ها ادمای واقعا نمیدونم چی بگمی هستن :دی
هرچند بعضی هاشونم فوق العاده آدمای شریف و قابل اعتمادی هستند.
به هر حال اگه خواستید از نمایشگاه ماشین بخرید به هیچ وجه به حرفاشون اعتماد نکنید هرچقدم جون بچه هاشونو قسم خوردند.
اگه بار اولتون هست میخواید ماشین کارکرده بخرید حتما با یه فرد با تجربه تر اقدام کنید.
اگه از یه ماشین خوشتون اومد به هیچ وجه خودتون رو شیفته اون ماشین نشون ندید چون کافیه بفهمن خوشت اومده دیگه خیلی تاقچه بالا میزارن.
اصلا عجله نکن.
اگه بهت گفت ماشین رنگ نداره اینو باید حتما تو قولنامه قید کنه. وگر نه مطمین باش ماشین رنگ داره.
ماشین رو به یه صافکار با تجربه نشون بده.
معمولا فنی ماشین رو میگن خودت سوار شو دور بزن هرچند همه چیزش سالمه. سعی کن از یه فرد با تجربه کمک بگیری.
اگه ماشین رنگ خوردگی داره وسواست باید بیشتر بشه ممکنه شاسی ضربه خورده باشه و هزار تا مشکل واست پیش بیاد.
ببین لاستیکا وضعشون چه طوریه.
ماشینا خیلی حرفه ای صافکاری میشه وقتی تصادف میکنن واسه همین واسه هرکسی ممکن نیست تشخیص بده حتی برچسبایی که میزنن داخل کاپوت هم تولید میشه و لوازم یدکی ها و لوازم زینتی فروشا دارن(مثلا برچسبایی مثل در موقع خاموش بودن فن هم مواظب دست ها باشید و ازین جور چیزا....)
اگه دیدی طرف تو نمایشگاه بهت گفت ماشین رنگ نداره بعد یه نفر هم خودشو به عنوان صاحب مشین معرفی کرد و نمایشگاهی هم گفت بیا با خودش صحبت کن اونم گفت همه چیز مرتبه.
و بعد بهت گفت بیا بریم خونه قرار دارد بنویسیم که نخواد کمسیون بدیم مطمین باش یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست و اصلا قید اون ماشینو بزن. معمولا یا ماشین رنگ داره یا فنی داغونه این کارو میکنن که فردا نمایشگاشون نره زیر سوال.
اگه ماشینو از مصرف کننده بگیری هم نمیخواد پول کمسیون بدی.
تو روزنامه ها معمولا میتونی کیسای خوبی پیدا کنی.
ولی بازم توصیه میکنم اگه بار اولته حتما با یه فرد با تجربه واسه دیدن ماشین برو.
و اصلا هم عجله نکن.
موفق باشی دوست عزیز

آقا واقعا دمت گرم خیلی استفاده کردم:11:
راهنمایی به حدی کامل بود که فعلا سوالی ندارم:31: