PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تقسیم سرعت اینترنت(پهنای باند)بین دو سیستم؟

vazirdaftar
06-05-2010, 17:10
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام وخسته نباشید
من میخواستم سرعت اینترنت خانه را بین دو کامپیوتر تقسیم کنم،در حقیقت میخواستم ببینم میشود مثلا با سخت افزار،نرم افزار یا ترفندی درصدی از سرعت را به کامپیوتر اول و باقی سرعت را به کامپیوتر دوم اختصاص داد؟کامپیوترها هر دو به یک مودم ADSL متصل هستند.
با تشکر
یا علی

regularuser
07-05-2010, 08:42
می تونی از نرم افزار رایگان traffic shaper xp استفاده کنی ، کافیه برنامه را رو تک تک کامپیوترها نصب کنی و تنظیم کنی ، حالا هر وقت هر کدوم از کامپیوترها را روشن کنی اتوماتیک محدودیت سرعت اعمال میشه و لازم نیست برنامه را اجرا کنی .
برنامه را نصب کن و اجرا کن. بعد دکمه add rule wizard را بزن ، در قسمت network adapter اتصال اینترنت را انتخاب کن ، در قسمت direction گزینه both را انتخاب کن ، در قسمت protocol گزینه tcp را انتخاب کن و next بزن ، در قسمت rule name یک اسم دلخواه بزن ، در قسمت های limit download speed و limit upload speed می تونی محدودیت سرعت را برحسب بایت (با بیت اشتباه نشه) تعیین کنی ، بعد next بزن و next بزن و finish را بزن. حالا از برنامه خارج شو ، دیگه برای همیشه محدودیت سرعت اعمال شده چه برنامه را اجرا کنی چه اجرا نکنی .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر میخوای محدودیت را برداری برنامه را اجرا کن و به قسمت rules برید و روی اسم محدودیتی که درست کردید کلیک راست کنید و disable را انتخاب کنید . برای فعال سازی مجدد باید enable را انتخاب کنید.

لینک دانلود traffic shaper xp

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dsa dsa
07-05-2010, 09:26
به صورت سخت افزاری می تونی از یه روتر میکروتیک استفاده کنی .

armin_pgn
04-04-2011, 11:02
سلام ، من ایننرم افزارو روی سیستم عامل سون نسب کردم ولی وقتی اجرا کردم همه چی خاموش بود . فکر می کنم برای xp باشه.. نسخه سونش هم هست ؟

KET123
04-04-2011, 18:56
یک راه دیگه هست مودم وایرلس بخری که می شه 10 الی 15 کامپیوتر بهش وصل بشه

hamed_totally
13-04-2011, 14:30
مودم های معمولی هم می تونی استفاده کنی . یکی با lan و اون یکی رو با usb وصل کن
اگه بیش از دو سیستم هم داری می تونی باز از مودم های چند پورت استفاده کنی و یا یه hub switch (اشتباه تایپی رو ببخش) بگیری
میتونی با استفاده از حالت PPOE مودم استفاده کنی