PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پورتهای USB کامپیوترم چکار کنم؟!!

milad-p30world
06-05-2010, 09:50
سلام
پورتهای USb درست درایوهای فلش و موبایل رو نمیشناسه در واقع بعضی وقتها میشناسه و بعضی وقتها نه مثلا موبایلم رو که تازه خریدم صبح شناسایی میکرد اما چند ساعت بعد دیگه نمیتونست بشناسه یا کول دیسک رو هیچ وقت اوتو ران نمیکنه در حالیکه قبلا اتو ران میشد.

راستی دو پورت USb بیشتر ندارم و اگه از دو پورت با هم استفاده کنم یه دونش اصلا درست کا نمیکنه.

اگه میشه راهنمایی کنید کلافه شدم.ممنون

milad-p30world
07-05-2010, 18:31
کسی نبود مشکل من رو بدونه؟
بد بختی هر کاری هم که داریم با پورت USB انجام میشه

pcnondaily
07-05-2010, 19:15
چیپست های برد رو دوباره نصب کن شاید درست شه.
موبایلت چیه؟ سونی اریکسون ها از این قاطی ها دارن. روی فایل ترانسفر بزارش.
در مورد اتوران کول دیسک ها، بعضی نرم افزار ها هستن که اونو می بندن، مثل USB Disk Guard و Panda USBVaccine. البته اینها تمام اتوران ها رو از کار میندازن.
(نمی دونم هیچ بدرت خورده یا نه.)
اگه تونستی بیشتر توضیح بده.
:31:

hossein61
08-05-2010, 09:33
مدل و عمر پاور شما چقدره ؟
بد نیست یه نگاهی هم به خروجی 5v Standby  پاورتون بندازین.چون به مرور زمان ممکنه دچار افت ولتاژ بشه که در این صورت به شدت روی عملکرد پورتهای USB سیستم تاثیر میذاره.
موفق باشید.

mmiladd
08-05-2010, 09:38
در مورد اتوران کول دیسک ها، بعضی نرم افزار ها هستن که اونو می بندن، مثل USB Disk Guard و Panda USBVaccine. البته اینها تمام اتوران ها رو از کار میندازن.

الان منظور شما از قایل ترانسفر چی بود...؟

s_sarvi
08-05-2010, 09:48
مدل و عمر پاور شما چقدره ؟
بد نیست یه نگاهی هم به خروجی 5v Standby  پاورتون بندازین.چون به مرور زمان ممکنه دچار افت ولتاژ بشه که در این صورت به شدت روی عملکرد پورتهای USB سیستم تاثیر میذاره.
موفق باشید.

منم شبیه این مشکلی که دوستمون گفت دارم یعنی پورتهای USB که از جلوی کیس هستن تا چند وقت پیش درست کار میکردند(حدود 3 سال) ولی الان اصلا کار نمیکنن یهنی اولش Usb ها رو بد میشناخت یا به سختی میشناختن ولی الان اصلا نمیشناسن...
همین بلا داره سر پورتهای USB خود مادربورد که از پشت کیس هست داره میاد این چیزی که شما گفتی یعنی چی؟

amd>intel
08-05-2010, 09:52
پاور سیستمت چیه رفیق

pcnondaily
08-05-2010, 10:01
الان منظور شما از قایل ترانسفر چی بود...؟
عرض کردم اگه سونی اریکسونه، ظاهرا که نیست.

milad-p30world
08-05-2010, 18:04
چیپ ست های برد رو چه جوری در بیارم (منظورت از چیپ ست چیه؟)
موبایلم سامسونگ هستش
از این نرم افزارها هم ندارم
قبلا پورتها خوب کار میکردن

4MaRyAm
08-05-2010, 18:16
منم همین مشکلو دارم، از لحاظ نرم افزاری توی device manager هستند، ولی کار نمیکنن! یه فلش معمولی رو نمیشناسه، چه برسه به موبایل!!!

m64m64
08-05-2010, 18:25
سلام
پورتهای USb درست درایوهای فلش و موبایل رو نمیشناسه در واقع بعضی وقتها میشناسه و بعضی وقتها نه مثلا موبایلم رو که تازه خریدم صبح شناسایی میکرد اما چند ساعت بعد دیگه نمیتونست بشناسه یا کول دیسک رو هیچ وقت اوتو ران نمیکنه در حالیکه قبلا اتو ران میشد.

راستی دو پورت USb بیشتر ندارم و اگه از دو پورت با هم استفاده کنم یه دونش اصلا درست کا نمیکنه.

اگه میشه راهنمایی کنید کلافه شدم.ممنون
شما توی cd مادر بوردت یه گزینه داره به نام Chipset اونو پیدا کن نصب کن احتمالا درست میشه

milad-p30world
09-05-2010, 06:45
پاور سیستمت چیه رفیق

پاور Excel
دو سال نمیشه که خریدمش چون قبلا یه بار پاورم سوخته.
این خروجی 5v standby رو که میگین چه جوری چک کنم .ولتمتر که ندارم. یا نرم افزار خاصی است.

milad-p30world
09-05-2010, 07:04

دو سه ساله که پورتهای USB دستگاه ها رو درست نمیشناسه (دیوانه شده) گاهی اوقات کامل درایو رو میشناسه گاهی اوقات نه من فقط دو تا پورت USB دارم حالا اگه مثلا موس به یکیشون وصل باشه و به یکی دیگه فلش دیسک رو وصل کنم سیستم اول فلش دیسک رو میشناسه ولی نمیشه از فلش فایلی رو جابه جا کرد و دوباره که داخل فلش بری فایلها رو اصلا نشون نمیده(روی کامپیوتر دیگه تست کردم اینطوری نبود) برای همین برای موس از یه مبدل Ps2به USB استفاده کردم حالا موبایل هم همینجوری هستش. وصل که میشه device manger اونو میشناسه ولی نمیشه باهاش کاری انجام داد و در Pc suite پیغام میده که برنامه دیگه ای داره از موبایل استفاده میکنه .

hossein61
09-05-2010, 09:01
با بعضی از نرم افزارا مثل Everest Ultimate میشه ولتاژهای خروجی پاور و دید این برنامه رو می تونید از اینجا داونلود کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توی قسمت Computer\Sensor میتونید وضعیت ولتاژ ها رو ببینید.
در صورت امکان بد نیست با یه پاور دیگه هم سیستمو تست کنید.

milad-p30world
11-05-2010, 13:40
من راه حل مشکلم رو پیدا کردم...
یه کارت PCI که چهار تا پورت USB2 و قیمتش هم 6 تومن بیشتر نیست رو خریدم و خودم رو از شر این دو تا پورت USB 1 مسخره راحت کردم

از کسایی که منو برای رفع مشکلم راهنمایی کردن واقعا ممنونم.