PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید از خارج

toorajjj
05-05-2010, 16:56
با سلام خدمت دوستای گلم
من تا چند مدت دیگه قراره یک سیستم با کمک شما عزیزان جمع کن که البته بعدا مزاحم میشیم اما فعلا چند تا سوال دارم :
همین طور که میدونید قیمت بعضی قطعات تو ایران خیلی گران تر از قیمت جهانیه بنابراین بنظر شما و با توجه به تجربیات ارزنده شما من میخوام دو سه قطعه مثل کارت گرافیک ( مثلا 5850) و سی پی یو ( مثلا 945)را بگه دوستم از ترکیه برام بیاره نظرتون چیه
البته میدونم بحث گارانتی هست
اما چن چیزو نمیدونم :
1- آیا تو کشور ترکیه قیمتا جهانیه ؟
2- گمرگ میگیرند ؟ اگر میگیرند چند ؟
3- با پست میشه برام بفرسته ؟ و....
سوالات دیگه که مطمعنم شما تجربیات خوبی در این مورد دارید ؟
با تشکر

sasan816
05-05-2010, 17:30
به نظر من همون در میاد چون هزینه ی زیادی باید بابت گمرک پرداخت کنی

kinglife
05-05-2010, 17:44
با سلام خدمت دوستای گلم
من تا چند مدت دیگه قراره یک سیستم با کمک شما عزیزان جمع کن که البته بعدا مزاحم میشیم اما فعلا چند تا سوال دارم :
همین طور که میدونید قیمت بعضی قطعات تو ایران خیلی گران تر از قیمت جهانیه بنابراین بنظر شما و با توجه به تجربیات ارزنده شما من میخوام دو سه قطعه مثل کارت گرافیک ( مثلا 5850) و سی پی یو ( مثلا 945)را بگه دوستم از ترکیه برام بیاره نظرتون چیه
البته میدونم بحث گارانتی هست
اما چن چیزو نمیدونم :
1- آیا تو کشور ترکیه قیمتا جهانیه ؟
2- گمرگ میگیرند ؟ اگر میگیرند چند ؟
3- با پست میشه برام بفرسته ؟ و....
سوالات دیگه که مطمعنم شما تجربیات خوبی در این مورد دارید ؟
با تشکر

دوست عزیز شما یه پک cd رو از مغازه بغل خونتون میخری 5000 تومن

حالا حاضری بری بازار اونو بخری 4000 تومن ، این مقدار فاصله رو حالا زیاد بکن به اندازه ایران و ترکیه

در ضمن قید گارانتی رو باید بزنی

اگر گمرک متوجه بشه که این وسایل رو همراهت داری جریمه میشی ، اگر با جعبه باشه

هزینه پست هم تقریبا زیاد میشه که ممکنه صدمه بخوره

در ضمن قیمت های که شما می بینی به عنوان قیمت کارخونه قیمت فروش هست ولی وقتی وارد بازار ترکیه میشه بهش مالیات می خوره که چندان تفاوتی نداره ، اینو میتونی توی امازون ببینی

الان قیمت پردازنده 945 165 دلار در امریکا که توی بازار ما 160هم گیر میاد

شما بهتره لب تاپ تهیه کنی یا هندی کم که خیلی توش سود داره و با فروش اونها سیستم تهیه کنی که باز به عقلانیت نیست

toorajjj
05-05-2010, 18:06
[QUOTE=kinglife;4916716]دوست عزیز شما یه پک cd رو از مغازه بغل خونتون میخری 5000 تومن

حالا حاضری بری بازار اونو بخری 4000 تومن ، این مقدار فاصله رو حالا زیاد بکن به اندازه ایران و ترکیه
گفتم که دوستم اونجاست کافیه بگم بیاره

در ضمن قید گارانتی رو باید بزنی

اگر گمرک متوجه بشه که این وسایل رو همراهت داری جریمه میشی ، اگر با جعبه باشه
اگر به دوستم بگم از جعبه در بیاره چی ؟ باز هم گیر میدن ؟

هزینه پست هم تقریبا زیاد میشه که ممکنه صدمه بخوره

در ضمن قیمت های که شما می بینی به عنوان قیمت کارخونه قیمت فروش هست ولی وقتی وارد بازار ترکیه میشه بهش مالیات می خوره که چندان تفاوتی نداره ، اینو میتونی توی امازون ببینی

الان قیمت پردازنده 945 165 دلار در امریکا که توی بازار ما 160هم گیر میاد
پس چرا قیمت کارت گرافیکها این همه گرونه تو ایران ؟

kinglife
05-05-2010, 19:07
بدون جعبه که دیگه اخر ستمه

این مطلب درباره کارت های گرافیک هم شامل مدل های جدید و برخی از برند هاش میشه و نه همه

ess_1362
05-05-2010, 19:18
به نظر من در مورد این دو قطعه اصلا به صرفه نیست که از خارج از ایران تهیه کنید

قیمت پردازنده ای مثل PPHENOM II X4 945 در بازار ایران چیزی بین 160-167 تومن هست در حالی که قیمت جهانی هم دقیقا همین مقدار هست

ضمنا قیمت برندهای مطرح 5850 در ایران مثلا مدل SAPHIRE HD5850 VAPOR-X حدودا 310 تومن هست که قیمت جهانیش چیزی حدود 240-270 تومن در میاد

پس در مورد این دو قطعه بخصوص خیر اصلا به صلاح نیست که از خارج از ایران تهیه بشه

شاید مثلا خرید یک سری کارتهای گرافیک مثل انواع FIRE PRO و همینطور کوادرو ها ارزش خرید داشته باشند