PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه از بین بردن خطای Permission Denied با Take Ownership

Jalal
05-05-2010, 10:15
حتما برای شما بسیار پیش امده که هنگام باز کردن یک فایل یا فولدر با خطای Permission Denied یا عدم دسترسی مواجه شده باشید.یکی از ساده ترین راه های برداشتن این محدودیت در ویندوز ۷ استفاده از برنامه Take Ownership می باشد که با نصب این برنامه می توانید مالکیت هر فایل یا فولدری را در اختیار خود گرفته و به راحتی به ان دسترسی داشته باشید.

1-استفاده از نرم افزار Take Ownership

Taking ownership of system files or folders in Windows 7 or Vista is not a simple task. Whether you use the GUI or the command line, it takes far too many steps.

Thankfully somebody created a registry ---- that will give you a menu item for “Take Ownership” that will handle all the steps for you. (If you are the person that originally made this script, let me know and I’ll give you credit)

Here’s what the new right-click menu will look like after installing this registry ----.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Install

Download and unzip the files contained in the zipfile. Double-click the InstallTakeOwnership.reg file and click through the prompts. No reboot necessary.

Uninstall

Double-click the RemoveTakeOwnership.reg file and click through the prompts. No reboot necessary.

Download TakeOwnership.zip ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- روش دستی (استفاده از تنظیمات ویندوز)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بزودی...

جاسم کدخدایی بنت
13-05-2010, 01:36
با اجازه ی آقا جلال

Windows 7 Access Deniedرفع

1- روی پوشه یا درایو کلیک راست و به قسمت peropertisرفته تب security انتخاب کنید

2- به قسمت ADVANCEDرفته وتب OWNER را انتخاب نمایید

3- یوزرخودتون رو انتخاب کنید وتیک REPLACE OWNER on subcontiries and object را بزنید و بعدش هم ok

Gladiator_2000
21-07-2010, 01:45
با سلام به دوستان - نخواستم یه تاپیک دیگه باز کنم تقریبا مشکل من همینه اما برعکس این قضیه یعنی :

چگونه از بين دو يوزر که هر دو آدمين هستند يکي را محدود کنيم که به يک پوشه خاص وارد نشود

من که هر کاری کردم نتونستم یک کاربر ادمین را محدود کنم چون میتونستی دوباره از تب security این محدودیت را ار بین ببری

این برام خیلی حیاتی اگه کسی میدونه باید چه کار کرد لطفا توضیحات جامعی را بده

azmi.on
30-10-2011, 19:48
آقا به دادم برسین دارم دیوونه میشم:19:
من همین مشکل رو دارم
از ویندوز ویستا کل اطلاعاتم رو ریختم تو هارد اکسترنال بیشتر پوشه ها نوشته هاشون یا آبی بود یا سبز نمیدونستم قضیه چیه الان ویندوز رو بکلی پاک کردم سون نصبیدم حالا میام رو هر کدوم کلیک میکنم باز نمیشه یک اروری تو همین مایه های permissions access میده منظورشم اینه که administor قبلی باید اجازه بده حالا من چیکار کنم اون administor قبلی رو که دیگه ندارم:41::41::41:

Erfan.B
30-10-2011, 22:48
من همین مشکل رو دارم
از ویندوز ویستا کل اطلاعاتم رو ریختم تو هارد اکسترنال بیشتر پوشه ها نوشته هاشون یا آبی بود یا سبز نمیدونستم قضیه چیه الان ویندوز رو بکلی پاک کردم سون نصبیدم حالا میام رو هر کدوم کلیک میکنم باز نمیشه یک اروری تو همین مایه های permissions access میده منظورشم اینه که administor قبلی باید اجازه بده حالا من چیکار کنم اون administor قبلی رو که دیگه ندارم:41::41::41:
دوست من به احتمال 99 درصد دیگه هرگز دسترسی نخواهی داشت!
موفق باشی:11:

jafarian
31-10-2011, 14:25
من همین مشکل رو دارم

شما طبق سایت اول که بصورت شکل مشخص شده برین ببینید میتونید رفع مشکل کنید اگرنشد ازدو تا برنامه داخل سایت دوم که اسمشونم هست استفاده کنید به احتمال زیاد رفع مشکل بشه بازم اگر موردداشتین طبق سایت مایکروسافت عمل کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Erfan.B
31-10-2011, 15:15
شما طبق سایت اول که بصورت شکل مشخص شده برین ببینید میتونید رفع مشکل کنید اگرنشد ازدو تا برنامه داخل سایت دوم که اسمشونم هست استفاده کنید به احتمال زیاد رفع مشکل بشه بازم اگر موردداشتین طبق سایت مایکروسافت عمل کنید:20:

جعفریان عزیز این روش هایی که معرفی کردی مگه فقط واسه وقتی نیست که ویندوز باشه؟ ویندوز عوض بشه طبعاً دیگه نباید به permission ها دسترسی داشت. یعنی باز هم می شه permission ها رو عوض کرد؟ :question:

jafarian
31-10-2011, 15:17
من که گفتم عرفان جان روش سایت دوم که به وسیله دو تا برنامه که معرفی کرده رو انجام بدن شاید رفع مشکل بشه .

kanany22
09-07-2012, 00:37
سلام من دو ماه درگیر این مشکل بودم.
مشکل من اینطوری بود که هارد اکسترنالم رو وصل کردم به یه پی سی که ویندوز XP روش نصب بود اما پی سی خودم 7 نصبه. بعد از یه بار ری استارت کردن اون پی سی که XP روش نصب بود تمام یک ترابایت اطلاعات من قفل شد!! و من دیگه هیچ امیدی نداشتم که برگردونم و هر چقدر هم سرچ می کردم با توضیحات دوستان اینترنتی به نتیجه ای نمی رسیدم. تا این که این راه رو رفتم و درست شد و تمام فایل هام از حالت قفل دراومد و تونستم ازشون استفاده کنم.

روی درایو یا فایل مورد نظرتون که باز نمی شه راست کلیک بعد گزینه properties بعد از سربرگ security گزینه advanced رو انتخاب کنید. بعد از سربرگ Owner گزینه Edit رو انتخاب و سپس تیک گزینه ی Replace owner on subcontainers and objects رو بزنید. با اینکار فایل ها شروع به تغییر دسترسی می کنن و این کار بسته به تعداد و نوع فایلاتون ممکنه چند دقیقه ای زمان ببره. یا حق.

MRHArtsClube
01-01-2015, 02:14
سلام دوستان
یه نکته ای که راجع به Permission های ویندوزی هست اینه که توی OS های دیگه مثل لینوکس کار نمیکنن! میتونید با یه سی دی لایو لینوکس بیاید بالا و پوشه بندیتون رو عوض کنید. به همین سادگی :n09: