PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماکت انسان

kral_pontiac
04-05-2010, 09:40
سلام

دارم رو یه پروژ] برنامه نویسی کار میکنم که توش نیاز به یه ماکت انسان دارم .
این ماکت واسه نشان دادن سوختگی انسان هست .
تو بخشهای سوختگی بیمارستانها واسه نیان دادن درصد یه جدول استاندارد هست که قسمت عمودیش بدن انسان رو به 20 بخش تقسیم میکنه و قسمت افقی جدول شامل 7 تا بازه سنی هست . جمعه میشه 7*20=140 تا درصد .

من که تو برنامه وارد میکنم مثلا :
ناحیه سوختگی : ساعد چپ (از اون 20 تا قسمت انتخاب میشه)
حالا برنامه میره از تو جدول درصد مربوطه رو درمیاره و نشون میده .

حالا مشکل اصلی اینجاست :
من میخام با نشان دادن درصد قسمت مربوط به سوختگی رو تو اون ماکت نشون بده . در این مثال بالائی باید قسمت ساعد ماکت رنگی بشه !

واسه این کار اولش میخواستم ماکت با تری دی مکس کار شه . یه ماکت سه بعدی . ولی با یکی از دوستان که حرفه ای این کار هست و از شرکت پژو هم جایزه داره واسه طراحیش !! صحبت کردم ، ایشون گفتند میشه برای هر 20 قسمت آبجکت جداگانه طراحی کرد که برنامه فقط اون قسمت رو فراخوانی کنه و کل ماکت رو دیگه عوض نکنه .
مشکل اصلی اینجاس که حجم فایلهای تری دی خیلی بالاس و همچنین برای وارد کردنش به برنامه به یه دکودر ( یا یه همچین چیزی) نیاز هست .

حالا میخام از دوستان فلش کار مشورت بخام که آیا با فلش میشه چنین کاری انجام داد ؟
باید طبق گفته هام ماکت بتونه طبق ورودیهای برنامه قسمت مربوطه رو رنگش رو تغییر بده .
و اینکه آیا میشه از یه فایل فلش مثلا swf در برنامه استفاده کرد ؟ بدون دکودر و اینا ؟

kral_pontiac
06-05-2010, 20:56
یعنی یکی نیست که سرنخ بده ؟!!

ehsan_old
07-05-2010, 08:36
یعنی یکی نیست که سرنخ بده ؟!!

آقا من تو قسمت ساختش میتونم نظر بدم. (بحث مکانیکی و نه گرافیکی یا نرم افزار)

اول اینکه آیا ماکت انسان رو دارید یا اینکه بر اساس داده هاتون میخواید بسازید؟

اگر آماده ندارید و میخواید بسازیدش منم کاملاً با نظر دوستتون که باید از چندین Object تشکیل بشه موافق هستم.

به عبارتی برای ساختش باید تکه تکه ساخته بشه و بعد مونتاژ بشه. اگر هم میخواید هر قسمت قابلیت های خاصی مثل حرکت هم داشته باشه باید تو طراحیش برای ساخت، طراحی مکانیزم ها رو هم در نظر گرفت.