PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اهمیت حضور دات نت فریمورک در ویندوز !

new explorer
03-05-2010, 23:37
با سلام به همه ی شما خبرگان ویندوز

دات نت فریمورک
سیستم آبجی ما ضعیفه ! البته خوبه ها تو کلاس پنتیوم 4 ولی در مقابل سیستمهای امروزی خب البته پشه محسوب میشه

ویندوزی که روش نصب کردم، فوق العاده ست : دست نخورده، فعال شده با شماره سریال قانونی از طریق روندی که خود ویندوز مشخص کرده و بعدش هم مراجعه به آپدیت سنتر مایکروسافت از روی start/windows update و حتی genuine شده و اما اصل ماجرا از اینجا به بعده :
فکر میکنم باهام موافق باشید که بنا به دلایلی ویندوز بعد از به روز رسانی کارکردش کندتر از قبل میشه (تا جاییکه حتی یادم میاد چند سال پیش،اون موقع که تازه سرویس پک 2 معرفی شده بود، ما میگفتیم چون این وصله ها فقط به منظور تامین امنیت تو اینترنته و ما هم که اینترنت نمیرفتیم اون موقع اصلن، نصبش نمیکردیم!)
خب، از آپدیتهای امنیتی و ضروری که high priority هستند که نمیشه گذشت،از بعضی از آپدیتهای انتخابی که به یقین میشه گذشت، مثل windows search و از این بین مهمترین کمپننت همون .Net framework هست که باقی میمونه.

البته من این سری دات نت یک رو نصب نکردم ولی عوضش سه و نیم (که خب شامل دو و سه هم میشه) و همه ی آپدیتهاش رو نصب کردم.
میدونم دات نت چی هست و چه ضرورتی داره وجودش، اما نمیدونم تا چه حد و تا چه حد میتونم با حذف برخی کمپننتها یی که شاید هیچوقت استفاده نشه ازشون بار روی ویندوز رو سبک کنم !
یه چیزی رو نمیدونم، این فریمورکی که ما میگیریم، همونیه که برای Developer ها هم استفاده میشه یا اینکه نه اینا فقط برای اجرای نرم افزارهای توسعه داده شده در دات نت ضروری هستند ؟ دقیقن این مسئله هست که نمیتونم تمیز بدم
نمیدونم اگه برم دات نت رو حذف کنم تا سیستم بهتر نفس بکشه و با در نظر گرفتن اینکه این ویندوز یه کاربر معمولی داره که نهایتن آفیس و همین برنامه های ضروری و معمولی رو رو ویندوز سوار میکنه ، چجوری میشه اوضاع ؟
ببخشید که پرگویی کردم، امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

باز اگه لازم بود به سوالی ، دقیق و خلاصه جواب بدم بفرمایید حتمن

با سپاس

new explorer
12-05-2010, 10:24
ای بابا :41:

نکنه جای خوبی مطرح نکردم :13:

joe_satriani
12-05-2010, 13:35
منظور شما یعنی اینکه اگه فریم ورک رو حذف کنید، برای نرم افزارهای آفیس و ... شما اتفاقی می افته یا خیر؟ :31:

Dark.Lord
12-05-2010, 13:41
دوست عزیز،
بسیاری از برنامه های جدید بر اساس .Net Framwork ساخته شده اند و بدون فریم ورک کار نمی کنند،
حتی در سیستم عامل های جدید .Net Framwork به صورت پیش فرض نصب است،
دات نت فریمورک به طور خلاصه پلی است برای تبادل برنامه نویسان و کاربران! (چه مثال مسخره ای زدم!)
به نظر من پاک کردن ورم ورک تاثیر چندانی توی سرعت سیستم ندارد...

new explorer
12-05-2010, 15:42
ببینید من خودم برنامه نویسی میکنم (البته با جاوا)

منظورم اینه که روی سیستم کسی که برنامه نویسی انجام نمیده (توسعه دهنده ی نرم افزار با استفاده از دات نت نیست)، آیا میشه بعضی از این کمپوننتها رو که ممکنه در پس زمینه در حال اجرا باشند (!) و باعث کندی سیتم بشند رو غیرفعال یا حذفشون کرد ؟!