PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک اشکال خیلی مهم در کار با بانک اطلاعاتی در سی شارپ

aliaghaaaaa
03-05-2010, 18:36
سلام.
من یه دستور تو اس کیو ال تو سی شارپ نوشتم ولی برام پیغام زیر رو میده.
میشه کمکم کنید؟
ممنون.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam25214
03-05-2010, 21:49
به نظرم مشکل تو دستور Select هست یه بار چک کن.
فیلد Code که نوشتی اگه از نوع عددی باشه از تک کوتیشن استفاده نکن.

anvar.net
03-05-2010, 22:54
من حس می کنم کل دستور Select شما یه جورایی غیر طبیعیه.

Select Name, Min Baghimande From Cus_name

فکر می کنید دستور بالا چی رو برگشت می ده : لیستی از نام ها و حداقل باقیمانده برای آن نام به شرطی که شهرش X باشه.

ولی در واقع در ستون نام ها گیر می کنه, چون نمی تونه یک نام رو بگیره و احینا اگر چندین رکورد با این نام داشت بتونه حداقل باقیمانده رو برای نام فوق برگشت بده.

ولی اگر بیایم و یاقیمانده ها رو بذاریم تو یک جدول دیگه و یک ID مشترک با جدولی که نام ها در اون قرار دارن بذاریم می تونیم. نام ها رو از جدول نام ها بگیریم و با همون ID ماکزیمم باقیمانده ها رو از جدول دوم بدست بیاریم و همه رو در یک جدول نشون بدیم.

من با روش شما هر کاری کردم جواب نداد.

من فکر می کنم یک اشتباه دیگه در پشت کادر پیام هم احیانا وجود داره که تو عکس دیده نمیشه ...

paradoxical
04-05-2010, 13:41
در انتهای دستور Select باید group by name را اضافه کنی

aliaghaaaaa
04-05-2010, 15:08
سلام.
من خودم تصمیم داشتم کاری که دوست خوبم anvar.net گفت رو انجام بدم.
ولی میشه در مورد روش دوستمون paradoxicalیه کم توضیح بدین؟
یا کد رو بنویسین؟
ممنون

anvar.net
04-05-2010, 15:53
منظور ایشان اینه که نتایج برگشتی رو بر حسب نام ها تو گروههایی دسته بندی کنیم

بعد از دستور Where بذار Group By Name

من مطمئن نیستم که جواب میده خودتون تست کنید شاید موفقیت امیز بود.

اگه روش بالا نشد, میشه خود این جدول رو با خودش Join کنیم که در این صورت نیازی به 2 جدول مستقل نیست

paradoxical
04-05-2010, 17:07
دوست عزیز اگر به سوالی که در پست اول پرسیدی دقت کنی دلیل خطا بود که خیلی واضح است و یک اشکال خیلی مهم و اساسی هم نیست
در حالت کلی دو روش برای استفاده از aggregate function ها وجود دارد
اول فقط aggregate function ها را بعد از دستور select بنویسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که این روش بر روی کلیه سطرهای بانک عمل می کند البته شما می توانید در where سطر ها را فیلتر کرده و حاصل aggregate function هارا بر روی سطرهای دلخواهتان ببینید
دوم علاوه aggregate function ها نام ستونهای دیگری هم در select تان باشد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در این حالت به هر تعداد نام ستون که در select است باید عینا در group by که در انتهای دستور می آید قرار بگیرد پس اگر شما در انتهای دستور Select خود group by name را اضافه کنی جواب می دهد
ولی اینکه جواب مورد نظر شما است یا خیر متاسفانه من نه از طراحی بانک شما خبر دارم و نه می دانم شما با اجرای این select می خواهی به چه اطلاعاتی دست پیدا کنی
فقط اگر ارتباط بین code و name یک به یک باشد یک سطر بر می گرداند مگر نه ممکن است چندین سطر برگرداند
پیشنهاد می کنم برنامه را به هر طریقی تغییر دادی ابتدا نتایج حاصل از query را در خود SQL Server مشاهده کنی چون با این روش شما اگر هر کجا چندین سطر هم جواب برگردد شما متوجه نخواهی شد و فقط اطلاعات سطر اول را می خوانی

pezhmax
04-05-2010, 19:48
واژه name یک کلمه کلیدی رزرو شده در sql-server است. ممکن است این ایراد مروبط به استفاده از این واژه کلیدی باشد. برای رفع آن به جای select name از select [name[ استفاده کنید(واژه name باید بین دو کروشه [ ] قرار داده شود). شاید جواب بگیرید.