PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا بردن سرعت ویندوز به طور معجزه آسا :

downloadcity
12-04-2006, 10:54
بالا بردن سرعت ویندوز به طور معجزه آسا :
قبل از آموزش این روش باید این نکته را بگم که این روش در صورتی جواب می دهد که حداقل حافظه سیستم 256 مگابایت باشد . برای این کار ابتدا در منوی Run عبارت msconfig را تایپ کنید و دکمه ok را کلیک کنید . بعد از باز شدن پنجره system configuration utility برگه system.ini را باز کنید اینک در ...

این برگه عبارت [386enh] را انتخاب کنید. بعد از انتخاب عبارت [386enh] بر روی دکمه New که در سمت راست صفحه قراردارد کلیک کنید تا یک سطر خالی باز شود در داخل این سطر خالی عبارت Irq14=4096 را تایپ کنید .(کوچک و یا بزرگ بودن حروف بسیار مهم است) . اینک بروی دکمه ok کلیک کنید و کامپیوتر را Restart کنید تا تغییرات اعمال شود.

مطمئن باشيد كه خيلي تاثير داره . شما قبل از انجام اين كار اول سرعت حال سيستمتون و ببينيد بعدش با انجام كارهاي بالا با سرعت جديدو مقايسه كنيد..
براي اطلاعات بيشتر به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه سر بزنید..
امید وارم خوشتون بیاد.

Mohammad Hosseyn
12-04-2006, 13:30
بد نبود .به هر حال ممنون.
در ضمن عضويتت رو در اين سايت تبريك مي گم.اميدوارم روزهاي خوشي در اين فروم داشته باشي
باتشكر

downloadcity
12-04-2006, 13:34
بد نبود .به هر حال ممنون.
در ضمن عضويتت رو در اين سايت تبريك مي گم.اميدوارم روزهاي خوشي در اين فروم داشته باشي
باتشكر
خواهش میکنم امید وارم بتونم با مطالبم شما روراضی کنم

saviss
12-04-2006, 13:42
بالا بردن سرعت ویندوز به طور معجزه آسا :
قبل از آموزش این روش باید این نکته را بگم که این روش در صورتی جواب می دهد که حداقل حافظه سیستم 256 مگابایت باشد . برای این کار ابتدا در منوی Run عبارت msconfig را تایپ کنید و دکمه ok را کلیک کنید . بعد از باز شدن پنجره system configuration utility برگه system.ini را باز کنید اینک در ...

این برگه عبارت [386enh] را انتخاب کنید. بعد از انتخاب عبارت [386enh] بر روی دکمه New که در سمت راست صفحه قراردارد کلیک کنید تا یک سطر خالی باز شود در داخل این سطر خالی عبارت Irq14=4096 را تایپ کنید .(کوچک و یا بزرگ بودن حروف بسیار مهم است) . اینک بروی دکمه ok کلیک کنید و کامپیوتر را Restart کنید تا تغییرات اعمال شود.

مطمئن باشيد كه خيلي تاثير داره . شما قبل از انجام اين كار اول سرعت حال سيستمتون و ببينيد بعدش با انجام كارهاي بالا با سرعت جديدو مقايسه كنيد..
براي اطلاعات بيشتر به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه سر بزنید..
امید وارم خوشتون بیاد.
باتبريك ورود ! و د رود !!
اينكار دقيقا چه عملي روي سيستم پياده ميكنه؟
اين ترفند ها يا تغييرات اسيبي به پايداري يا كارا يي سيستم نميزنند؟
براي من پايداري سيستم خيلي مهمه براي همين پرسيدم
متشكرم

downloadcity
12-04-2006, 13:56
باتبريك ورود ! و د رود !!
اينكار دقيقا چه عملي روي سيستم پياده ميكنه؟
اين ترفند ها يا تغييرات اسيبي به پايداري يا كارا يي سيستم نميزنند؟
براي من پايداري سيستم خيلي مهمه براي همين پرسيدم
متشكرم
مرسی از شما
خدمتتون عرض شود که. این ترفند با سخت افزار کاری نداره فقط با خود ویندوز در ارتباطه.
من الان خودم این کارو کردم و واقعا بگم سرعت 10 برابر بالا برده. به امتحانش می ارزه نهایتشم اگه خوشتونم نیامد اونو به حالت اولش برگردون.( مطمئنم خوشت میاد)

*NashenaS*
12-04-2006, 14:07
مرسی از شما
خدمتتون عرض شود که. این ترفند با سخت افزار کاری نداره فقط با خود ویندوز در ارتباطه.
من الان خودم این کارو کردم و واقعا بگم سرعت 10 برابر بالا برده. به امتحانش می ارزه نهایتشم اگه خوشتونم نیامد اونو به حالت اولش برگردون.( مطمئنم خوشت میاد)
من مي دوني از چي مي ترسم؟
از اينكه مجبور شم يه پستي مثل اين برنم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چون من دل و جراتم زياده اين كار و انجام مي دم اما اگه ويندوز خراب شه مي كشم شما رو :evil: :laughing:
واقعا مي گم...
پس فعلا...

EhsanHF
12-04-2006, 14:16
اشکان جان ! یک ربع داشتم میخندیدم !
جالب بود . به امتحانش می ارزه . اینقدر هم ترسو نباشید بابا ! فوقش سیستم میترکه و تیکه های مونیتور با شدت تمام شما رو به دیوار پشتتون میچسبونه !
زبونم لال !خدا نکنه !

Hamid110
12-04-2006, 14:20
سلام

من هم ورودتون رو به p30world تبريك ميگم اميدوارم ساعات خوبي رو در اين سايته ( توپه توپ ) سپري كنيد !

اگه سيستم ديگه بالا نياد چي ؟؟؟؟

من حوصله ويندوز نصب كردن رو ندارم !

دوستان اگه كسي امتحان كرده و جواب داده به ما هم يك ندايي بده . . . . !

ممنون از شما

Hamid110
12-04-2006, 14:26
جالب بود . به امتحانش می ارزه . اینقدر هم ترسو نباشید بابا ! فوقش سیستم میترکه و تیکه های مونیتور با شدت تمام شما رو به دیوار پشتتون میچسبونه !
زبونم لال !خدا نکنه !

دوست عزيز اگه تازه اينطوري هم باشه فكر نكنم مونيتور بتركه و تكه هاي اون توي اتاق پخش بشه

چون ربطي به مونيتور نداره . . . !

saviss
12-04-2006, 14:26
من مي دوني از چي مي ترسم؟
از اينكه مجبور شم يه پستي مثل اين برنم :

حالا چون من دل و جراتم زياده اين كار و انجام مي دم اما اگه ويندوز خراب شه مي كشم شما رو :evil: :laughing:
واقعا مي گم...
پس فعلا...
راس ميگي من اينقدر ديوايس وديتا رو اين كامپيوترام دارم كه والا ميترسم فرمت كنم (يه دوروزي طول ميكشه)
چن دقيقه پيش هم داشتم نمايندگي يكي از همين انتي ويروسا رو قسم ميدادم كه تا اقلا يه سال ساپورتم كنن
تازه چي....انتي ويروس اوريژنال............اي با با............... :sad:
زماه من تا ماه گردون تفاوت از زمين......
متشكر

downloadcity
12-04-2006, 14:27
سلام
من هم ورودتون رو به p30world تبريك ميگم اميدوارم ساعات خوبي رو در اين سايته ( توپه توپ ) سپري كنيد !
اگه سيستم ديگه بالا نياد چي ؟؟؟؟
من حوصله ويندوز نصب كردن رو ندارم !
دوستان اگه كسي امتحان كرده و جواب داده به ما هم يك ندايي بده . . . . !
ممنون از شما
مرسی عزیز
حمید جون من که تفنگ رو شقیقت نذاشتم که حتما این کارو بکنی این نظر خودته شاید من آدم حقه بازی باشم بخوام سیستم بچه هار داغون کنم.
ولی جیگر خیالت راحت نه ماله خودم بلکه رو 10 تا سیستم دیگه هم امتحان کردم خیلی عالی بوده.
خوببببببببببببببببببببببب بببببببببببببب بییییییییییییییییییییید؟

M.R.M
12-04-2006, 14:50
سلام دوستان عزيز.
ضمن تشكر فراوان از دوست گرامي ( downloadcity ) و همچنين تبريك بابت ورود ايشان به جمع دوستان انجمن پي سي ورلد ، در مورد اين ترفند ذكر نكاتي را ضروري ميدانم. البته قبل از آن به تصوير زير توجه نماييد ( براي دوستاني كه ممكن است در يافتن اين قسمت دچار اشكال باشند ) :

اين ترفند همان طور كه اين دوست عزيز نيز ذكر كردند باعث افزايش سرعت ويندوز خواهد شد ( فقط ويندوزهاي XP و 2003 ) ، اما بر خلاف توضيحات ايشان اين اثر تماما ويندوزي نخواهد بود ، بلكه موارد سخت افزاري را نيز شامل ميشود !!!
اين ترفند مستقيما بر روي سرعت هارد ديسك ( سرعت بافر ) تاثير ميگذارد و علت آن هم تاثير IRQ14 ( و يا به طور مشابه IRQ15 ) بر سرعت بافر هارد ديسك ميباشد.
اين ترفند كنترلر هاي هارد را در ويندوز تحت تاثير قرار ميدهد و باعث افزايش سرعت هارد ميشود ، در واقع اين افزايش سرعت ، افزايش دسترسي به فايلها را نيز شامل ميشود ( دقيقا همان چيزي كه امروزه در هارد هاي با عنوان Plus و دوربالا مطرح ميشود ) .
نكته وجود حافظه 256 مگ به بالا در استفاده از اين روش بسيار مهم ميباشد و نبايد ناديده گرفته شود ، در اين حالت به علت افزايش بافر هارد ، براي بالا بردن سرعت دسترسي ها ، ويندوز فضاي بسيار بيشتري را از حافظه اشغال خواهد كرد و چنانچه سيستم شما حافظه مناسبي نداشته باشد قطعا با مشكلات بسيار جدي مواجه خواهيد شد.
اين ترفند به نوعي OverClock هارد ديسك محسوب ميشود و همان طور كه همگي مطلع هستيد اين كار هم با محاسني همراه است و هم با معايبي ...
در اينجا تماما محاسن اين كار ذكر شد اما من قصد دارم كمي نيز درباره معايب آن توضيح بدهم :
اولين اشكال جدي كه ممكن است براي كاربر رخ دهد در حالتي است كه هارد ديسك كاربر تكنولوژي خيلي جديد ( هارد هاي امروزي با سرعت هاي بالا ) داشته باشد . حتما فكر ميكنيد بايد برعكس باشد اما اين طور نيست ;) !
استفاده از اين ترفند در مورد هارد هاي جديد با دورهاي بالا ، ميتواند بسيار خطرناك باشد و علاوه بر بالا بردن بيش از حد دماي هارد ، باعث بروز Bad Sector هاي جدي و بروز مشكل در موتور هارد و .... خواهد شد. اين ها مشكلات سخت افزاري بود و اما مشكلات ويندوزي :) ...
اجراي اين ترفند پس از گذشت مدتي از استفاده ( نه همان لحظه ) ، ممكن است باعث بروز ناگهاني پيغامهاي خطايي مشابه اين موارد در ويندوز شود :
Hard disk drive not connected properly
Hard disk drive not setup properly
Bad hard disk drive cable
Bad hard drive
Bad interface board or motherboard
رفع عيب اين خطاها بايد به طريقه سخت افزاري صورت گيرد و كار تقريبا دشواري براي يك كاربر عادي خواهد بود.
اين پيغامها ادامه مي يابند تا جايي كه باعث بالا نيامدن كامل ويندوز و ايجاد اشكال ارتباطي در كانكشن هاي هارد ديسك خواهد شد و از آن به بعد مشكلات عجيبي را مشاهده خواهيد كرد !!! بحث در مورد اين خطاها بسيار جامع ميباشد ... اين اشكالات بسته به نوع و قدرت سيستم كاربر ممكن است در حالات مختلفي بروز نمايد و يا اصلا مشكلي رخ ندهد ( در ظاهر ) ...
توضيحات بيشتر در اين مورد ممكن است باعث گمراه شدن دوستان از موضوع گردد ، اما براي دوستاني كه علاقمند هستند در اين مورد اطلاعات بيشتري كسب نمايند توصيه ميكنم در جستجوي اطلاعات عملكردهاي كنترلرهاي هارد ديسك ( Hard Dist Controller ) و همچنين عملكرد IRQ ها ( Interrupt ReQuest line ) و واحدهاي I/O ( ورودي و خروجي يا Input/Output ) در ويندوز و همچنين DMA ( يا Direct Memory Access ) كه مطئن هستم بيشتر دوستان با اين لغت آشنايي كم و بيشي دارند ;) ، باشند ( كه مباحث بسيار شيرين و جالبي ميباشند ).
در پايان اينكه از دوستان ميخواهم در استفاده از اين ترفند دقيقا تمام قوانين مربوط به OverClocking را رعايت نماييد و همان موارد را كه براي مثال در مورد كارت گرافيك در نظر ميگيريد در اين مورد نيز در نظر داشته باشيد.
اين ترفند به هيچ عنوان ترفند مخربي نميباشد و در نوع خودش بسيار جالب است ، اما براي كاربراني كه كنجكاوي بيش از حد دارند و به سرعت بالا بسيار علاقمند هستند ( البته در اين حالت بايد قدرت ريسك بالايي نيز داشته باشند ;) ) توصيه ميشود.
به صورت كلي اين ترفند به افرادي كه از سرعت سيستم خود راضي هستند به هيچ عنوان توصيه نميشود ( در غير اين صورت ريسك بالايي را در انجام آن ميطلبد كه تماما مسئوليتش به عهده كاربر ميباشد ;) .
اميدوارم بتوانيد به بهترين نحو و البته با احتياط كامل از اين ترفند استفاده نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

saeid_ronaldo
12-04-2006, 15:00
با سلام و تبريك عضويتتون و تشكر بابت اموزشتون.

*NashenaS*
12-04-2006, 15:21
زبونم لال !خدا نکنه !
والا به خدا :biggrin: اينقده روي اين كامپيوتر من اطلاعات دارم (بدون بك اپ) :laughing: كه كامپيوتر بالا نيامدن همانا و من هم بالا نيامدن همانا :puke:

چن دقيقه پيش هم داشتم نمايندگي يكي از همين انتي ويروسا رو قسم ميدادم كه تا اقلا يه سال ساپورتم كنن
پس تو اصلا دست نزن ... :laughing:

من الان از كامپيوتر دانشگاه انلاين شدم ...
به خونه هم سپردم دست نزنن تا من برگردم :laughing: ...
M.R.M عزيزم... داداشي ممنون از توصيحاتت اما يه سوالي براي من پيش اومد...
اون Irq21=4096 چيه؟
اگه ما روي اون بزاريم سرعت بيشتر تر مي شه يا روي همين Irq14?

ممنونم :)

viruuus
12-04-2006, 15:24
من هم مانند شما تازه واردم اما به شما تبریک می گم
از متنت هم ممنونم

Mohammad Hosseyn
12-04-2006, 15:35
viruuus براي شما هم روزهايي خوش را در اين فروم آرزومند هستم و هستيم (از طرف همه ي دوستان در پي سي ورلد).

piishii
12-04-2006, 15:35
خوب همه تشكر كرديد من پس نيازي نيست اين كارو بكنم . از مدير محترم كه واقعا با متنشون همه رو روشن كردند ميخوام بپرسم كه من كه هارد 160 ساتا با بافر 8 و سي پي يو 3 گيگ فول دارم .ريسك كنم اين كاررو انجام بدم يا نه ؟ داشت يادم ميرفت رمم هم 512

M.R.M
12-04-2006, 16:34
سلام دوستان عزيز.
در مورد سوال شما اشكان عزيز ، گويا شما در رديف افراد دوستدار سرعت با قابليت ريسك بالا هستيد ;) ، اميدوارم هميشه موفق و پيروز در تمام اهداف خود باشيد :) ...
و اما در مورد IRQ21 ، اين كنترلر به هيچ وجه تاثيري بر روي سرعت هارد ديسك هاي IDE ندارد. اين كنترلر ( IRQ21 ) و موارد بالاتر معمولا براي كنترلر هاي USB سيستم استفاده ميشوند (USB Universal Host Controller ) كه معمولا بستگي به تعداد سخت افزارهايي دارد كه از پورت USB در سيستم استفاده ميكنند و تعداد اين IRQ ها نيز به تعداد سخت افزارها و نيز اشتراكات درايوري آنها مربوط ميشود. البته اگر شما از هارد ديسك USB استفاده نماييد ، اين كنترلر ممكن است منبع آن به حساب آيد و در سيستم ثبت شود ، كه البته در اين حالت تغيير شرايط آن ممكن است بسيار خطرناك باشد ) ، اين قبيل كنترلرها در صورت قطع ارتباط سخت افزار با سيستم ناپديد خواهند شد ( در بسياري از موارد ).
براي فهم بهتر موضوع پيشنهاد ميكنم مراحل زير را براي ديدن IRQ هاي سيستم خود انجام دهيد :
ابتدا از طريق مسير زير به قسمت Device Manager برويد :
Control Panel --> System --> Hardware --> Device Manager
در ابزار Device Manager از منوي View گزينه Resources By Connections را انتخاب نماييد ، در اين حالت در ليست ظاهر شده منابع مختلف سيستمي سخت افزارها را مشاهده خواهيد كرد.
بر روي Interrupt Request ( IRQ ) كليك نماييد تا زير مجموعه هاي آن ظاهر گردد ، در اين حالت شما قادر خواهيد بود منابع سيستمي IRQ سخت افزارها را به همراه نوع كانكشن ارتباطي آنها ( ISA يا PCI ) و همچنين شماره IRQ مربوطه را مشاهده نماييد. به تصوير زير دقت نماييد :

اگر دقت نماييد خواهيد ديد كه IRQ14 براي Primary IDE Channel ميباشد كه كانكشن ارتباطي هارد ديسك ( منبع اصلي ) با سيستم است ( اين همان كنترلي است كه مورد بحث در اين ترفند ميباشد ) ، همان طور كه قبلا نيز دگر كردم IRQ15 نيز تقريبا عملكردي مشابه را ايفا ميكند اما در شرايطي خاص كه وارد جزئيات آن نميشوم.
در اين قسمت از Device Manager موارد بسيار متعدد و جالب ديگري نيز در مورد ورودي خروجي ها ( منابع I/O ) و منابع DMA‌ و همچنين منابع حافظه سيستم وجود دارد كه اگر كمي به علم سخت افزار و همچنين برنامه نويسي علاقمند باشيد ، اين اطلاعات ميتوانند براي شما بسيار جالب و در بسياري از مواقع كارگشا باشد.
ضمنا در مورد منابع USB توجه داشته باشيد كه وظيفه كنترل ولتاژهاي ورودي به اين دستگاهها به عهده همين كنترلها ميباشد ، بنابراين سعي كنيد هيچ گاه كنجكاوي بيش از حد در اين موارد از خود نشان ندهيد ، زيرا ممكن است باعث بروز آسيب هاي جدي در سخت افزارهاي مختلف سيستم شما شود :rolleye: .
بنابراين همواره شرط احتياط را در اين قبيل زمينه ها در راس فعاليت هاي خود قرار دهيد ;) .
و اما در مورد سوال شما ( piishii ) عزيز ، به نكته بسيار حساس و مهمي اشاره نموديد كه متاسفانه بنده فراموش كردم در تاپيك قبلي ام آن را ذكر نمايم ، و تاسف بيشتر بابت خبري كه در ادامه ميخواهم آن را ذكر نمايم و نميدانم آيا خوب است يا بد !!!
متاسفانه بيشترين مورد مشكلاتي كه در مورد اين قبيل تغييرات گزارش شده است و در تاپيكهاي مختلف من با آنها برخورد داشته ام ، در مورد هارد ديسكهاي با تكنولوژي SATA بوده است و در مورد هارد ديسكهاي IDE موارد اشكال بسيار جزئي تر بوده اند :) .
بررسي هاي انجام شده نشان ميدهند كه هارد ديسكهاي SATA به علت تغييرات اساسي كه در كانكشنهاي ارتباطي آنها رخ داده است و همچنين تغييرات واحد هاي I/O آنها نسبت به هارد هاي IDE در ويندوز ، بسيار حساس تر از هارد ديسكهاي IDE در اين مورد ميباشند ( در مورد تغييرات سيستمي ) ، به همين علت است كه بروز مشكلات در آنها بيش از ساير موارد است.
بنابراين به شما اكيدا توصيه ميكنم كه در استفاده و يا عدم استفاده از اين ترفند ، بسيار دقت نماييد و تمام جوانب احتياط را با توجه به توضيحات ارائه شده مد نظر قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه روشهاي ديگري نيز براي افزايش سرعت سيستم وجود دارد و اگر احساس ميكنيد امكان اين كار براي شما مهيا ميباشد ( يعني استفاده از روشهاي ديگر ) ، توصيه ميكنم آنها را امتحان نماييد. در صورتي هم كه مانند اشكان عزيز ، علاقمند به ريسك در سرعتهاي بسيار بالا ( كه با توجه به مشخصات سيستم شما شايد اصلا نياز نباشد و محسوس نيز نباشد ) هستيد ;) ، اين روش را با رعايت احتياط و مد نظر قرار دادن نكات ذكر شده تجربه نماييد :) . اما توجه داشته باشيد كه مسئوليت اين كار تنها با شما است.
اميدوارم با هيچ مشكلي مواجه نگرديد و بتوانيد همواره تجربيات مثبت و مفيد كسب نماييد :happy: .
شاد و پيروز و موفق باشيد.

EhsanHF
13-04-2006, 08:54
ایول ! خداییش اگه همچین مدیری نداشتید چی کار میکردید !؟
پس با این حساب باید با همین سرعت بسازیم . من از ریسکها تو زندگیم نمیکنم ! 3 بار ریسک کردم = 3 تا هارد ناز و ارزشمند سوزوندم !

downloadcity
13-04-2006, 10:53
سلام دوستان عزيز.
ضمن تشكر فراوان از دوست گرامي ( downloadcity ) و همچنين تبريك بابت ورود ايشان به جمع دوستان انجمن پي سي ورلد ، در مورد اين ترفند ذكر نكاتي را ضروري ميدانم. البته قبل از آن به تصوير زير توجه نماييد ( براي دوستاني كه ممكن است در يافتن اين قسمت دچار اشكال باشند ) :
اين ترفند همان طور كه اين دوست عزيز نيز ذكر كردند باعث افزايش سرعت ويندوز خواهد شد ( فقط ويندوزهاي XP و ........

سلام مجدد..
از راهنماييتون خيلي سپاسگزارم ..
خدمتتون عرض كنم كه من تا حالا روي 10/ 15 تا سيستم امتحان كردم خدايششم جواب داده.
حالا دوستان خود دانند به نظر من به ريسكش مي ارزه..

downloadcity
13-04-2006, 10:55
:blush: اهل ريسك باشيد.............

my friend
13-04-2006, 11:14
دستت درد نکنه دوست عزیز

*NashenaS*
13-04-2006, 13:02
راستش رو بخاين من هيچ تقييري احساس نكردم شايد بگم احساس مي كنم موقع Start يه خورده هم كند تر شده چون من به كل تيك 386enh رو برداشته بودم...
حالا بماند....
مي خاستم بپرسم كه اگه 2 تا هارد داشته باشيم Master و Slave ... چطور مي شه روي Slave هم اين كار رو كرد؟
ممنون. :)

downloadcity
13-04-2006, 13:59
راستش رو بخاين من هيچ تقييري احساس نكردم شايد بگم احساس مي كنم موقع Start يه خورده هم كند تر شده چون من به كل تيك 386enh رو برداشته بودم...
حالا بماند....
مي خاستم بپرسم كه اگه 2 تا هارد داشته باشيم Master و Slave ... چطور مي شه روي Slave هم اين كار رو كرد؟
ممنون. :)
اتفاقا من خودمم 2 تا هارد دارم و خيلي خوب جواب داده.. بعدشم تاثير اين برنامه بيشتر درون ويندوز محسوسه
اصلا رو استارت تاثيري نداره لابد بهتون تلقين شده ( حرف ديگران اثر گذاشته) :blush:

shahin666
13-04-2006, 15:09
ضمن خوشامدگویی به خانم downlodcity
این روش تاثیری تو سرعت داره ولی زیادم جدید نیست
مثلا یه روش دیگه به همین شیوه برای مودم هست که اونجا هم از IRQ
مودم برای افزایش سرعت استفاده می شه

*NashenaS*
13-04-2006, 15:43
ضمن خوشامدگویی به خانم downlodcity
اقاست... ;)

اصلا رو استارت تاثيري نداره لابد بهتون تلقين شده ( حرف ديگران اثر گذاشت)

نه تلقين كسي نبوده ... حرف كسي هم نيست... :evil:
تا اونجا كه مي دونم تيك نزدن اين ها باعث مي شه ويندوز ديگه خودش رو با چيز هاي بيخود سرگرو نكنه (چه در Startup و چه در موقع كار) ...

ضمنا من توي گوگل سرچ كردم و اين رو پيدا كردم...
مي گه كه مقداري از RAM رو رزرو مي كنه و باعث كند شدن application ها مي شه...

The only negative effect of the System.ini IRQ tweak is that it will reduce the amount of RAM available for running applications a bit, by reserving some specifically for your Network Card's use. The gain in performance usually outweighs the negative effect by far, considering any Computer with 32Mb of RAM or more.

Keep in mind that if you add hardware to your system the IRQ of the Network Adapter might change, in which case you will need to modify the setting in System.ini.

In systems with multiple NICs, you might want to add the setting for both IRQs. Also, you could reserve RAM for other IRQs if you wish, just use common sense and don't forget it reduces the amount of RAM available for running applications.

If you are using an USB device, it does not have a specific IRQ, however you can try adding the entry using the IRQ of the USB Controller.

For internal Cable Modems, you'd have to add the entry using the IRQ of your modem, rather than the IRQ of a Network Card.

Link:
;)

Behroooz
13-04-2006, 17:02
سلام داونلود سيتي
من اموزش ريجستري را داونلود كردم ولي براي باز شدن پسورد ميخاد
لطفا پسوردش را بده

مرسي

Behroooz
13-04-2006, 17:09
راستس مثل اينكه هنوز پيغام خصوصي ات فعال نشده .
درسته؟

shahin666
13-04-2006, 21:43
با اون عکس فکر کردم خانوم هستن ببخشید

Hamid110
14-04-2006, 02:51
سلام داونلود سيتي
من اموزش ريجستري را داونلود كردم ولي براي باز شدن پسورد ميخاد
لطفا پسوردش را بده

مرسي

سلام دوست عزيز

پسورد رو توي خود سايت نوشته بود ديگه !

اين پسوردش هستش : tapsait.com

موفق باشيد :blush:

downloadcity
15-04-2006, 18:31
راستس مثل اينكه هنوز پيغام خصوصي ات فعال نشده .
درسته؟
سلام
نميدونم چيكار كنم كه فعال شه...

*NashenaS*
15-04-2006, 18:49
سلام
نميدونم چيكار كنم كه فعال شه...
تعداد پست هاتون رو بيشتر كنين...
موفق باشين. :)

Behroooz
17-04-2006, 10:29
برای من کار نکرد