PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمائی در مورده خرید قطعات...

leilash
03-05-2010, 04:06
سلام دوستان من یه سیستم دارم مادر بردم گیگابایت 865 و سی پی یو 3 فول 1 مگ کش و 2 تا رم 512 دی دی آر وان... و یه کارت گرافیک 256 جی فورس 5500 و یه هارد 250 ولی اصلاً از این سیتسم راضی نیستم خیلی خیلی کند کار میکنه چند باری هم ویندوز عوض کردم و هاردم رو اف دیسک کردم ولی بازم ناراضی هستم... ویندوز دیر بالا میاد و دیر خاموش میشه... حالا بنظره شما من چه سیستم عاملی بخرم که تونه منو راضی کنه نمیخوام زیاد هزینه ور داره یه با یه هزینه معمولی به من چی پیشنهاد میکنین که خیلی خوب باشه و اصلاً هنگ و اینجور چیزا در کار نباشه؟؟؟

برد چه مارکی بخرم؟آمبرد بخرم یا غیر آمبرد؟؟؟ سی پی یو چی بخرم؟ اینتل یا ای ام دی؟؟؟ رم چی بخرم؟ و هارد چی بخرم؟؟؟ و اینکه کارت گرافیک چی بخرم؟؟؟

راستش رو سیستمم اصلاً گیم نصب نمیکنم... فقط از این سیستمم واسه اینترنت و اسکن گرفتن و پرینت و کار با فتو شاپ و آفیس و فلش کردن گوشی و نصب پی سوئیت گوشیها... از اینجور برنامه ها استفاده میکنم... فقط میخوام هنگ نکنه اطلاعات هم میخوام زاید بزنم تو سیستم هاردم 1 ترا باشه... راستی هارد 500 خوبه یا 1 ترا و چه مارکی؟؟؟

بنظره شما با حداقل ترین و کمترین هزینه چی میتونم تهیّه کنم که هم با همدیگه سازگار باشن و هم مشکلی نداشته باشم اصلاً...

ببخشین سوالاتم زیاد شد ممنونم میشم به سوالاتم جواب بدین با تشکّر از شما

امير موسر
03-05-2010, 08:13
قطعاتی که خودت داری رو حدوده 90.000 میتونی بفروشی ! و با 210.000 همون قطعات رو عوض کنی :

پیشنهاد من :

CPU : AMD ATHLON II X2 240 : 55.000
RAM : 2 GIG 800 PATRIOT : 50.000
MAIN : ELITE A780GM-M3 : 55.000
HDD : 500 SEAGATE 7200.12 : 50.000

ALL : 210.000

اگه میتونی کمی بیشتر هزینه کنی یه مادربرد DDR3 ساپورت بگیری مثل ASROCK M3A 780GXH به قیمت 80.000 ! چون قیمت رم DDR3 1333 هم دقیقا همین قیمت رم DDR2ایه که در بالا نوشتم ! و آینده بهتری داره برای اضافه کردن رم و ... !

leilash
03-05-2010, 15:10
ممنونم دوست عزیز... ولی برد میخوامgiga ییا asus بخرم... و اینکه رم هم 4 گیگ باشه و سی پی یو هم اینتل میخوام... راستی گرافیک و هارد چی بخرم؟؟؟

mojtabaalemi
03-05-2010, 15:23
cpu رو amd بخر . بهتره .
cpu amd athlon II x2 240 64000
ram crucial 2g ddr3 1333 60000
mb gigabyte GA-MA74GMT-S2 75000
gc zotac 8600gt 42000
or any brand 9400 gt 58000
hard seagate 1t 7200.12 96000

پلتفرم اینتل اگه خواستی :
cpu intel pentium e5300 68000
mb gigabyte g41 ddr3 76000
بقیه همونا

leilash
03-05-2010, 15:28
ممنون دوست عزیز پس هارد 1 ترا خوبه؟؟؟ 1 ترا میگن صدا میده ایراد میده درسته یا نه؟؟؟ و اینکه هارد مکستور نخرم؟؟؟

نظرتون راجه به برد آمبرد چیه؟؟؟ آیا برد آمبرد داریم که خروج DVI هم داشته باشه؟؟؟

و اینکه intel رو پیشنهاد میکنین یا amd رو و چرا؟؟؟

3jokes_x
03-05-2010, 18:24
در مورد مادربورد به نظر من هم بهتره از مارک های معتبر (همون گیگا و ایسوس) خرید کنید. مادربورد کلا قطعه ایه که زیاد دیدم مشکل براش پیش بیاد یا بسوزه. در مقابل مثلا سی پی یو اگر درست استفاده کنید 10 سال یا بیشتر کار می کنه...

در مورد رم، برای کاربردی که شما داری 4 گیگ خیلی زیاده و اصلا لازم نمی شه. شما الان یه رم 2 گیگ بذار رو سیستم، بعدا (مثلا 2 سال دیگه) اگر لازم شد ارتقا بدی، یه 2 گیگ دیگه می ذاری کنارش. به هر حال الان 4 گیگ برات زیاده.

برای کاربرد شما کارت گرافیک خیلی مهم نیست، چون بازی نمی کنی. پس یا باید یه مادربورد معمولی بگیری با یه کارت گرافیک خیلی ارزان قیمت مثل همون مدل 8600GT که دوستمون معرفی کرد، یا می تونی مادربورد با گرافیک آنبورد (با "ن") تهیه کنی. ولی اگر کارت گرافیک جدا داشته باشی، حتی اگر ضعیف ترین کارت رو هم بگیری باز قدرتش از گرافیک آنبورد بیشتره. اکثر مادربوردهای دارای گرافیک آنبورد خروجی DVI دارن و بعضی هاشون حتی خروجی HDMI هم دارن مثل این مدل: GA-MA785GMT-UD2H که قیمتش حدود 110 تومان هست. ضمنا این مادربورد با اینکه گرافیکش آنبورده و ضعیفه ولی از بین مادربوردهای آنبورد، قوی ترین گرافیک رو داره. این هم مشخصات کامل تر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد پردازنده هم با توجه به محدودیت بودجه ای که شما دارید قطعا AMD بهتره. چون نسبت کارایی به قیمت بسیار مناسب تری داره. از نظر کیفیت و اینا این دو هیچ فرقی با هم ندارن. تنها موضوع رقابت بر سر قیمت و سیاست های بازاریابی و ایناست که قیمت ها رو متفاوت کرده. خلاصه صرفه با خرید AMD هست. (ضمنا اگر از اینتل خرید کنید قابلیت ارتقای پردازنده رو در آینده نخواهید داشت ولی در AMD دارید.) مثلا الان اگر یه مادربورد 80 تومانی بخری با AMD، (مثل Gigabyte GA-MA74GMT-S2)، با اینکه الان پردازنده 2 هسته ای 50 تومانی روش نصب می کنی ولی پردازنده های 6 هسته ای AMD هم (که تازه اومدن و قیمت هاشون 200 یا 300 تومان هست) و آخرین تکنولوژی این شرکت محسوب می شن هم باز روی همین مادربورد قابل نصب خواهند بود. ولی در مورد اینتل اصلا چنین حالتی نیست و شما (با این بودجه) باید یه مادربوردی بخری که فقط از یک سری پردازنده های خاص (بهشون می گن سوکت 775) پشتیبانی می کنه و نسل این پردازنده های خاص هم در حال انقراض هست. (یعنی همین الان هم بعضی مدل هاش نایاب شده چه برسه به 2-3 سال دیگه!)

هارد مکستور و سیگیت خیلی فرقی نمی کنه. (البته به تجربه من دیدم می گن سیگیت بهتره ولی...) اصلا چند سال پیش Seagate شرکت Maxtor رو خرید و هاردهای مکستوری هم که الان می بینی همون شرکت Seagate تولید می کنه!

leilash
04-05-2010, 00:57
ممنونم دوستان... خیلی لطف کردین راستی بخوام سی پی یو رو نگه دارم و برد و رم گرافیک بگیرم شما چی پیشنهاد میکنین؟؟

برد گیگا یا ایسوس چه مارکی داره که hdmi و dvi داشته باشه؟ و اینکه برد ddr2 ساپورت بگیرم یا ddr3 ؟؟؟ و چه نوع بردی بگیرم که این سی پی یو 3 فولم رو ساپورت کنه؟؟؟ و بردی داریم که ddr3 , usb3 و داشته باشه و آمبردم باشه و سی پی یو 3 فول ال جی ای رو ساپورت کنه؟؟؟

و در آخر هم من سیستمم زیاد روشن میمونه و زیاد اسفتفاده میکنم اگه amd بگیرم به مشکل بر نمیخورم؟؟؟

mojtabaalemi
04-05-2010, 07:24
آمبردم
آقا جان آنبرد :oNboard
3 فول و این حرفا تفی بیش نیست و قدرتش مفت نمیرزه جلو یه 240 AMD .حتی نصفشم قدرت نداره . اصلا فول و اینا نداریم اسمایی هست اینا که مغازه دادا ساختن . مین بورد که cpu شما رو ساپورت کنه اصلا به صرفه نیست .

و در آخر هم من سیستمم زیاد روشن میمونه و زیاد اسفتفاده میکنم اگه amd بگیرم به مشکل بر نمیخورم؟؟؟

حالا که سیستمت زیاد روشنه دیگه حتما amd بگیر .

3jokes_x
04-05-2010, 10:28
در تایید و تکمیل صحبت های پست قبل:

سی پی یو شما اولا اینتل هست. (یعنی اگر بر مبنای اینتل بخواهید کار کنید قابلیت ارتقا رو از دست می دید) و ثانیا خیلی هم پردازنده ضعیفیه. تک هسته ای هم هست.
الان یه پردازنده 2 هسته ای خوب amd رو با قیمت 55 تومان می شه خرید.
و با حدود 40 تومان اینا... می تونی پردازنده های 2 هسته ای سری قدیمی اینتل رو (البته اگر پیدا بشن!) تهیه کنی. حالا با این حساب می شه فهمید که ارزش سی پی یو تک هسته ای شما فوق فوقش در حد 20 هزار تومانه. (تازه اگه نو باشه!)

حالا شما این سی پی یو 20 تومانی رو برداشتی می گی می خوام براش مادربورد بخرم؟!
مثل اینه که رفتی نمایشگاه اتومبیل داری می گی برای این لاستیک من یه ماشین بدید!

پاورقی وسط متن!: البته چون این پردازنده دیگه منقرض هست و از دور خارج شده و دیگه تولید نمی شه اگر بری قیمت کنی شاید قیمت هایی تو محدوده 70-80 تومان بهت بگن ولی این فقط به خاطر نایاب شدن پردازنده و بازار سیاه هست. ارزش واقعی این پردازنده با توجه به قیمت پردازنده های جدید همونه که گفتم: 20تومان.

در مورد فول هم گول اسمش رو نخور! اون زمانا که شما جوون بودی و این سیستم رو خریدی، سی پی یو ها معمولا 256 کیلوبایت یا 512 کیلوبایت کش داشتن... بعد این سی پی یو شما چون کش 1 مگ داشت بهش می گفتن فول کش. ولی الان پردازنده های جدید 4 هسته ای معمولا بین 8 تا 12 مگابایت کش دارن. (همون پردازنده 50-60 تومانی دو هسته ای که بهت معرفی شد 2 مگ کش داره.) پس دیگه پز فول بودن سی پی یو تو نده!

در حالت کلی با توجه به محدودیت بودجه، نگه داشتن پردازنده قدیمی می تونست فکر خوبی باشه، ولی الان چون پردازنده قدیمیت اینتل هست و با نگه داشتنش مجبور به خرید مادربورد اینتل می شی به نظر من دیگه ارزشش رو نداره.

من دارم 2 سال دیگه رو می بینیم که دوباره بخوای سیستم رو ارتقا بدی. اون موقع اگر سیستمت اینتل باشه باید بری سی پی یو / مادربورد / رم رو کامل عوض کنی ولی اگر AMD باشه فقط سی پی یو عوض می کنی.

زیاد روشن بودن هم هیچ ربطی نداره. (اصولا قطعات کامپیوتر برای این ساخته شدن که 24 ساعته روشن باشن.) شما فقط برای اینکه عمر سیستمت بیشتر بشه باید تهویه کیس مناسب در نظر بگیری. مثلا به جز فن خود کیس، شما یه فن دیگه هم خودت بخر بهش اضافه کن، همین. سیستم های الکترونیکی هر چه خنک تر باشن، هم بهتر کار می کنند هم بیشتر عمر می کنند.

leilash
04-05-2010, 16:35
ممنونم دوستان , خوب شما الان به من چی پیشنهاد میکنین که برم سراغ amd ؟؟؟

برد و سی پی یو و رم و هارد و گرافیک...

البته میخوام ddr3 با usb3 باشه...

H.A.M.E.D
04-05-2010, 16:59
ممنونم دوستان , خوب شما الان به من چی پیشنهاد میکنین که برم سراغ amd ؟؟؟

برد و سی پی یو و رم و هارد و گرافیک...

البته میخوام ddr3 با usb3 باشه...

سلام

CPU:AMD ATHLON II X2 240 2.8GHZ=55
M.B:ASROCK M3A780GXH/128M=80
VGA:ONBOARD=0
RAM:KINGMAX 2GB DDR3 1333 CL8=50
HDD:SEAGATE 250GB (7200.12)=35
ALL=220

این مین DDR3 داره ولی USB3 نداره
برای USB3 باید بیشتر هزینه کنید!

3jokes_x
04-05-2010, 17:49
شما باید بر اساس پولت تصمیم بگیری. اول حساب کن ببین چقدر پول داری. با پیشنهاداتی که دوستان نوشتن می تونی حدود هزینه رو تخمین بزنی دیگه... الان حدود 60 برای پردازنده، حدود 60 برای رم، حدود 100 برای هارد باید هزینه کنی. گرافیک هم اگر کارت جدا بخوای 50 تومان. حالا ببین کل بودجه ای که داری چقدره؟ و حداکثر چقدر می تونی روی مادربورد هزینه کنی؟

اگر USB3 بخوای حتما داشته باشه، باید حدود 115 تومان برای مادربورد GA-770T-USB3 بدی که البته این مادربورد گرافیک آنبورد هم نداره (ولی از پردازنده های 6 هسته ای پشتیبانی می کنه) از بین گیگا و ایسوس فکر نکنم مادربوردی ارزانتر از این با ساپورت DDR3 وجود داشته باشه. یعنی با انتخاب این مادربورد کل هزینه شما می شه: 370-390 تومان.

ولی اگر USB3 مهم نباشه گزینه های دیگری هم بین قیمت 80 تا 115 وجود داره.
مثلا اون مدلی که یکی از دوستان معرفی کرد: gigabyte GA-MA74GMT-S2 (آنبورد+ساپورت 6 هسته ای) به قیمت 80 یا مدل MSI - 770-C45 (غیر آنبورد) به قیمت 95. یا GIGABYTE 770T UD3P (غیر آنبورد+ساپورت 6 هسته ای) به قیمت 105.

مشخصات کامل همه مادربوردهای معرفی شده در این پست:

ضمنا من فکر می کنم بشه با اضافه کردن یه کارت (یعنی یه چیزی مثل شبیه کارت گرافیک) به کامپیوتر بشه قابلیت USB3 رو به مادربوردهای معمولی اضافه کرد. در مورد USB2 اون زمان که تازه اومده بود یادمه می شد ولی حالا USB3 رو نی دونم! باید بپرسی.

در مجموع در بررسی نسبت کارایی و قابلیت ها به قیمت به نظر من خرید GA-770T-USB3 منطقیه اگر بودجه برسه.

mojtabaalemi
06-05-2010, 04:46
اصولا ابزاری که از پهنای باند حقیقی usb3 استفاده کنه نداریم حتی ابزاری که از 2 درست استفاده کنه نداریم چون 2 پهنای باند تبادل 50 مگابایت در ثانیه رو داره ولی فلش های خوب 20 مگ تبادلند . مشکل سوکت نیست ابزاره .

Behrouz_se60
06-05-2010, 16:46
جناب leilash شما چند بار میپرسی خب برم AMD بگیرم ؟؟ همین که بهت گفتن برات کفایت میکنه و توضیحاتش هم قانع کننده است.