PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوئیچ مناسب برای راه اندازی یه کافی نت

coder1984
02-05-2010, 09:15
برای راه اندازی یه کافی نت با 15 تا سیستم ، سوئیچ چی بخرم
اگه میشه کامل مدلشو بگین
ممنون:11:

dsa dsa
02-05-2010, 13:02
یه 24 پورت لینک سیس یا tp link بگیر.. در صورت عدم وجود این دو برند از dlink استفاده کنید !

hoseinferi
02-05-2010, 18:50
اگر هزینه برات مهم نیست از همه اینا بهتر سوییچ های سیسکو است.
با این سوئیچ ها اگر بعدا بخوای کار رو پیشرفته کنی یا تغییری در سیستم ها بدی یا سطح دسترسی تعیین کنی یا شبکه مجازی تعریف کنی یا خیلی کارهای دیگه میشه با این سوییچ انجام داد ولی با سوئیچ های معمولی که قابل کانفیگ نیست به مشکل خواهی خورد و باید یکی دیگه بگیری. بحث فقط قیمت نیست. بعدا باید این ها رو ارتقا بدی یا در جای دیگه استفاده کنی قابل استفاده نخواهد بود.
در خرید سوئیچ بیشتر دقت کنید.
فقط قیمت نباید ملاک باشه. اگر فردا بخوای کارت رو تغییر بدی به راحتی میتونی سیسکو رو بفروشی ولی دی لینک چی؟
اگر توصیه میکنید لطفا توصیه های کارشناسی شده تر کنید.
موفق باشی

dsa dsa
02-05-2010, 21:27
شما یه سوییچ دی لینک می خری 24 پورت ؟؟ چند ؟؟ 50 تومن ..

ولی یه سوییچ سیسکو از 700 تومن به بالاست تازه اونم کانفگیش کار هر کسی نیست کاره مختصص شبکه هست کسی که ccna/ccnp خونده باشه ؟!! اگر خواست کافی نت رو جمع کنه چی ؟؟ 700 تومن سوییچ رو کی می خره ؟؟

تازه این همه برنامه برای مدیریت شبکه هست ؟!!

و کدوم کافی نت سیسکو می بنده ؟ 4 نفر می خوان بیان موزیک دانلود کنن و سایت ببینن.

دوستمون نمی خواد که کار حرفه ای کنه بیاد این همه سختی بده به خودش ! با یه سوییچ معمولی کارت راه می افته ××

dsa dsa
02-05-2010, 21:34
بعد 50 تومن رو کسی نخره بهتره یا 700 تومن ؟؟ ولی آیا تا حالا با سیسکو کار کردی ؟؟

فقط زدن کابل نیست !؟

می تونی config کنی ؟!!

توصیه من در حد کار و قیمت دوستمون هست !!
حالا اگر حرفه ای تر و .. می خواد قضسه فرث می کنه ؟!

تازه من از 24 ساعت 20 ساعت توی کار شبکه و نت هستم می دونم چی به چی هست ..

coder1984
03-05-2010, 11:39
از مشاوره ی هر دوست عزیزم متشکرم، hoseinferi درست می فرمان ، شاید با نگاهی به آینده این انتخاب درستی باشه ، درست هم میگن چون واسه آینده یه فکرایی دارم و این سوئیچ اینده به درذدم میخوره
ولی الان فعلا میخام کافی نت رو راش بندازم نمیتونم زیاد هزینه کنم از مشاوره ی dsa dsa ممنونم
linksys اگه پیدا کنم میخرم ، یه روتر وایرلسشو دارم ، برند خوبیههههه

dsa dsa
07-05-2010, 09:29
از مشاوره ی هر دوست عزیزم متشکرم، hoseinferi درست می فرمان ، شاید با نگاهی به آینده این انتخاب درستی باشه ، درست هم میگن چون واسه آینده یه فکرایی دارم و این سوئیچ اینده به درذدم میخوره
ولی الان فعلا میخام کافی نت رو راش بندازم نمیتونم زیاد هزینه کنم از مشاوره ی dsa dsa ممنونم
linksys اگه پیدا کنم میخرم ، یه روتر وایرلسشو دارم ، برند خوبیههههه

آیا شما به Network+/MCSE/CCNA برای کار با سیسکو مسلط هستید ؟

C0OPeR
07-05-2010, 09:56
سلام
دوست عزیز خریدن سوئیچ های گران قیمت با امکانات زیاد اصلا بصرفه نیستش . حتی اگر در آینده بخواین کارتون رو ارتقاء بدین بازم همچین سوئیچی اصلا به کارتون نمیاد . انگار شما بخواین فقط برای اجرای نرم افزار افیس روی سیستم از CPU شش هسته ای استفاده کنید .