PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم OS برای بازی بهتره؟

B.J.U
01-05-2010, 16:24
سلام به همه ی دوستان و استاتید محترم کدوم سیستم عامل بهتره(در نظر سنجی علامت بزنید)کاریری گیم هست و سیستمم هم به صورت زیر است:
CPU:Intel Core i7 860
M.B:Gigabyte P55A-UD3P
RAM:Team Group Xtreem 4Gb 1600 CL7 (2x2Gb)=
VGA:Sapphire 5870 Vapor-X 1Gb
HDD:2 X Samsung SpinPoint F3 500Gb RAID0
DVD RW:HP 1270i
Power:Green GP885B
Case:Green Fusion

vista7
14-05-2010, 14:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سون برای بازی بهتره
چون یه سری از بازی های جدید فقط رو سون نصب میشن
و از نظر ساپورت گرافیکی هم توانایی بالاتری داره

Dr.FANOOS
14-05-2010, 23:05
این قسمتی از اطلاعاتی هست که پشت بسته ی بازی ( call of duty (world at war نوشته شده:
512MB RAM FOR XP /1 GIG RAM VISTA
البته من این بازی رو توی 7 انجام دادم. معنای این چه می تواند باشد؟ یعنی ویندوزهای 7 و VISTA به سوخت بیشتری نیاز دارند برای انجام کار های گرافیکی سنگین!

*LionHeart*
15-05-2010, 01:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سون برای بازی بهتره
چون یه سری از بازی های جدید فقط رو سون نصب میشن
و از نظر ساپورت گرافیکی هم توانایی بالاتری داره

ولي من فكر كنم Xp بهتره حداقلش اينه كه پشت اين بازيا هر قطعه تو Xp بخواد دوبلش رو تو ويستا يا سون ميخواد و دليل اين هم فكر ميكنم گرافيك بالاي سون يا ويستا هست
تا نظر اساتيد چي باشه

Dr.FANOOS
15-05-2010, 11:35
ولي من فكر كنم Xp بهتره حداقلش اينه كه پشت اين بازيا هر قطعه تو Xp بخواد دوبلش رو تو ويستا يا سون ميخواد و دليل اين هم فكر ميكنم گرافيك بالاي سون يا ويستا هست
تا نظر اساتيد چي باشه
نظر من هم همینه.چون ویستا و 7 بخش زیادتری رو نسبت به xp از رم و کارت گرافیک رو برای خودش اختصاص می ده.

payan_zaman
15-05-2010, 14:40
اگر از پردازنده های چند هسته ای و حافظه بالا استفاده می کنید طبیعتا ویندوز 7 در اجرای بازی ها سریعتر عمل خواهد کرد
ویندوز 7 نسبت به تمامی ویندوزها مدیریت پردازه دقیقتر و بهتر انجام می شود و بسیار کار آمد تر از xp از پردازنده های چند هسته ای بهره می برد
یکی از عوامل بسیار مهم در اجرای بازی ها نسخه پشتیبانی شده از directx توسط کارت گرافیک و سیستم عامل است در ویندوز xp امکان استفاده از directX 10 و بالاتر امکان پذیر نمی باشد و چنانچه کارت گرافیک شما از directX 10 به بالا پشتیبانی کند نمی توانید از آن در xp بهره ببرید این موارد کافی می باشد که از سیستم عامل 7 جهت اجرای بازی ها استفاده نمایید فراموش نکنیم که بازی های قدیمی شاید واکنش جالبی به ویندوز 7 ندهند و کند عمل کنند ولی اکثر بازی های جدید در ویندوز 7 توانایی های بهتری ازخود به نمایش گذاشته اند

Dr.FANOOS
15-05-2010, 15:16
اگر از پردازنده های چند هسته ای و حافظه بالا استفاده می کنید طبیعتا ویندوز 7 در اجرای بازی ها سریعتر عمل خواهد کرد
ویندوز 7 نسبت به تمامی ویندوزها مدیریت پردازه دقیقتر و بهتر انجام می شود و بسیار کار آمد تر از xp از پردازنده های چند هسته ای بهره می برد
یکی از عوامل بسیار مهم در اجرای بازی ها نسخه پشتیبانی شده از directx توسط کارت گرافیک و سیستم عامل است در ویندوز xp امکان استفاده از directX 10 و بالاتر امکان پذیر نمی باشد و چنانچه کارت گرافیک شما از directX 10 به بالا پشتیبانی کند نمی توانید از آن در xp بهره ببرید این موارد کافی می باشد که از سیستم عامل 7 جهت اجرای بازی ها استفاده نمایید فراموش نکنیم که بازی های قدیمی شاید واکنش جالبی به ویندوز 7 ندهند و کند عمل کنند ولی اکثر بازی های جدید در ویندوز 7 توانایی های بهتری ازخود به نمایش گذاشته اند
بله دقیقا این موضوع درسته شما با xp نمی توانید از تمام قابلیت های سخت افزاری سیستمتون بهره ببرید. اما 7 64 بیتی نمی ذاره سخت افزار بیهوده کار کنه!

HardWare Professor
03-06-2010, 20:32
مسلمه سون به خطر دایرکت ایکس 11 و هماهنگی بیشتر با قطعات

saeed1670
20-09-2010, 17:39
7 بهتره
والا من 8 تا بازی جدید و سنگین رو لپتاپم نصبه الان و همرو با 7 اجرا میکنم
کلا 7 برای کارای گرافیکی مناسبتره چون سازگاریه بیشتری نسبت به xp با قطعات جدید داره...

alireza1411
07-10-2010, 23:37
مطمئنا بعضی بنچ مارکها رو دیدین که ایکس پی بهتر از سون بازی رو اجرا میکنه. ولی به نظر من برای بازی های DirectX 10 و 11 بهتره بریم سراغ ویندوز سون.

اگه بحث دایرکت ایکس نباشه به نظرم ایکس پی بهتره.

الان چند تا تایتل دایرکت ایکس 11 منتظر شده ولی تا یکی دو سال دیگه ....

ویدنوز جدیدتر زندگی بهتر:31:

mafr07
17-10-2010, 18:15
در اینکه بازی ها روی xp روونتر اجرا میشه که هیچ شکی نیست اما به نظر میرسه اگر سیستم خوبی داشته باشی 7 به دلیل پشتیبانی از دایرکت ایکس 11 بهتر باشه

joe_satriani
17-10-2010, 19:10
من 7 نسخه 64 بیتی نصب کردم فقط واسه بازی.خیلی عالیه.حتی از 32 بیتیش بهتر جواب میده

با سلام
بله درسته - اما در شرایطی که یه سیستم از نظر سخت افزاری بسیار قوی ای داشته باشید.

موفق باشید.

G4nd0lf
23-10-2010, 00:19
سلام.
دقیقا نمی شه بین xp و se7en یکیرو انتخاب کردو همه می دونن که اصلا راجع به vista هم نمی شه حرف زد چون خیلی ...
بعضی از بازیها در سون یهتره بعضی ها در xp !!!!!!!!!!!! خوب چرا؟؟؟
دلایل زیادی داره...
1: بعضی از دوستان سیستم های به روزی ندارند و یا خود ویندوز 7 هم مشکل دارند چه برسه به بازی کردن اونم بازی هایی که پشتیبان سخت افزاریه بالایی می خوان چون ویندوز 7 دارای رابط گرافیکی خیلی بالاتری نسبت به xp هستش پی بایدم انتظار داشته باشیم که هم رم هم گرافیکه بیشتریو در اختیار بگیره.......پس این تنها مشکل ویندوز 7 هستش و به گفته ی خود microsoft هیچ مشکل دیگری نمی شه پیدا کرد (البته این حرف ماکروسافتو من تو مجله ی بازی نما خوندم .مجله ی شماره ی 25)
2:بازی هایی که در سال های قبل از ویندوز 7 ساخته شدند و پشت جلد اونها ننوشته که 7 ساپورت هستند دلیل نمی شه که ویندوز 7 اونها رو ساپورت نکنه . یا کند اجرا کنه اونا هم که نمی تونستن بفهمند ویندوز بعدی چیه که اسمشو بنویسن :31:
3 : ویندوز 7 بهتره چون جدا از sharing رم به کارت گرافیک به صورت سخت افزاری این os به صورت نرم افزاری هم این کارو میکنه
مثلا اگه رم شما 2G باشه و گرافیکتونم 1G 9500 باشه وقتی از پرافیک پراپرتیز می گیرید می بینید که نوشته:
'گرافیک مموری = 1000MB
شیرینگ مموری =775MB
و در کل = 1775MB
که نشون می ده این os اصلا قابل مقایسه با xp نیست.
البته این برتری زمانی وجود داره که شما وقت از os خودتون rate می گیرد (که بین 1.0 تا 7.9هست)حداقال 5.9 گرفته باشید.
مسایل مربوط به دایرکت ایکس (یا همون دایرکس) رو هم بچه ها زحمت کشیدنو گفتن
ولی من خودم به شخصه 7 رو قبول دارم .هم از لحاظ پردازش بر cpu های چند هسته ای هم از لحاظ رابط گرافیکی و ...

Ali*Reza
26-10-2010, 18:02
ویندوز seven چون هم Direct x11 داره و هم رو سی پی یو های چند هسته ای بهتر جواب میده.

Karkas20
23-11-2010, 20:47
من بعضی مواقع که بازی روی سون نصب میکنم هیچ مشکلی ندارد.
در پناه حق

آریا ایرانی
26-12-2010, 23:38
من گفتم الان لونیکس و سولاریس و... رو تو نظر سنجی گذاشتی رفیق
خودتم فهمیدی ما حق انتخاب نداریم و مجبوریم از Windows استفاده کنیم؟
یه دوستی که یک بازی رو توی لونیکس و Windows امتحان کرده بود می گفت Texcher و Anti Alising تو لونیکس و عمق و شفافیت بهتری داره!
ولی حیف که Microsoft بازار رو استعمار کرده

B.J.U
26-12-2010, 23:41
1000% نسخه های 64 بیتی بهترن و سون
چون هم جدیدتره و هم از منابع کامپیوتر بیشتر بهره میبره (درسته که سیستم بیشتری میخواد ولی الان همه چیز داره برای سون بهینه میشه)
در ضمن سون دایرکت اکس 11 ساپورت میکنه که اکس پی نمی کنه
نسخه های 64 بیت هم از نهایت رم (بیش از 4 گیگ) استفاده میکنن

campuzlit
12-01-2011, 00:12
اگه سخت افزار ها بالا باشند 100 درصد 7 بهترین ویندوز واسه بازی کردنه مخصوصا قطعات سخت افزاری جدید که با ویندوز 7 از حداکثر قدرتشون(یعنی به بهینه ترین حالت) استفاده میکنن

arash volvo
28-01-2011, 05:00
من هم با 7 و هم با xp بازي كردم...
به صورت تجربي مي تونم بگم كه تو 7 روون تره.
البته به سخت افزار بستگي داره...

Переклад не
03-02-2011, 06:48
اگه سیستمت مناسبه بازیه ، مثلا بیش از 3 گیگ رم داری و ... ویندوز 7 -64 بیتیش مناسبه
چرا که از جونه سیستم مایه میذاره.والبته در این مواقع باید سرعت هاردتون هم زیاد باشه

wordist
19-02-2011, 08:31
سلام

تاپيك پاكسازي شد

دوستان خواهشا قبل از زدن هرگونه پست قوانين اين بخش رو مطالعه و رعايت كنن

قوانین بخش نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درصورت عدم رعايت قوانين، كاربر مربوطه اخطار خواهد گرفت

saeed_2007r
26-05-2012, 18:22
تا سیستم بالاتر بره باید سیستم عامل هم بیشتر باهاش به روز بشه.به نظر من Seven..
چون بعضی از بازی های جدید بسیار با xp مشکل دارن ویهو از بازی میپری بیرون.
وفکر کنم نمیتونین از رم سیستم تو xp حداکثر استفاده رو ببرین.
ویستا که دیگه هیچی!

kasra-ha
18-05-2013, 08:03
مطمینن بهترین os برای انجام بازی های رایانه ای ویندوز 7 است چون تقریبا 70 درصد بازی های جدید و با حال فقط و فقط به این ویندوز می خورند.

kasrahasannezhad
17-07-2013, 13:22
مطمینا ویندوز سون از همه بهتره. دوره ی xp که دیگه تموم شده و ویستا هم زیاد خوب نیست.

Mamal1l
01-09-2013, 14:57
ویندوز سون....فقط....

mo_sa
01-09-2013, 20:16
درسته که توی نظر سنجی، ویندوز 8 ذکر نشده.
ولی واقعا خیلی از بازیها رو 8 اجرا نمی شن!!!
حتی بعضی از برنامه ها!
اون موقع ها که تازه 7 و ویستا اومده بودن، و مردم تازه می خواستن از xp به 7 کوچ کنن، خیلی از برنامه ها و بازیهایی که روی XP کار می کرد، روی 7 اجرا نمی شد. و حالا هم که بسیاری از بازی ها روی 7 اجرا می شن، طول می کشه تا روی 8 هم اجرا شن!