PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای ارتقای یک سیستم عتیقه

rezariza
01-05-2010, 11:41
با سلام به اساتید بخش.یک سیستم قدیمی با مادر بورد Gigabyte GA-8S661FXMP-RZ که رم 256 مگ داره و کارت گرافیک هم نداره (آنبورده) و هارد 40 گیگ داره دستم هست که فکر کنم میتونید حدس بزنید چطور کار میکنه :41: . حالا از شما تقاضا دارم کمک کنید تا من اینو ارتقا بدم طوری که دیگه آدمو دیوونه نکنه:18:. ضمنا قطعاتی که به این مادر بورد بخوره مثل رم ddr یک رو میشه پیدا کرد یا نه>>؟ لطفا قیمت هم ذکر کنید. با تشکر

ess_1362
01-05-2010, 12:18
شما کلا چقدر برای ارتقا این سیستم می تونی هزینه کنی؟؟

شاید مثلا با رقمی که خودت مد نظرت هست با فروش لوازم اصلی این سیستم بشه یک سیستم بهتر و جدیدتر گرفت

رم DDR هم هر یک گیگ اگر بصورت دست دوم گیر بیاد چیزی حدود 30-40 تومن در میاد که ارزش خرید نداره

H.A.M.E.D
01-05-2010, 12:30
با سلام به اساتید بخش.یک سیستم قدیمی با مادر بورد Gigabyte GA-8S661FXMP-RZ که رم 256 مگ داره و کارت گرافیک هم نداره (آنبورده) و هارد 40 گیگ داره دستم هست که فکر کنم میتونید حدس بزنید چطور کار میکنه :41: . حالا از شما تقاضا دارم کمک کنید تا من اینو ارتقا بدم طوری که دیگه آدمو دیوونه نکنه:18:. ضمنا قطعاتی که به این مادر بورد بخوره مثل رم ddr یک رو میشه پیدا کرد یا نه>>؟ لطفا قیمت هم ذکر کنید. با تشکر
سلام
فکر میکنم اگه مادربورد رو عوض کنید و یک ارتقا کلی بدین بهتره

ضمنا قطعاتی که به این مادر بورد بخوره مثل رم ddr یک رو میشه پیدا کرد یا نه>>؟بله ولی با مموری 1گیگ و فرکانس 400 حدود 50 تومن هست که ارزش خرید نداره و تفاوت محسوسی ایجاد نمیشه شما اگه کلآ سیستم رو ارتقا بدین بهتره
در ضمن بودجتون رو هم بفرمایید

ramin005
01-05-2010, 13:35
منم شرایطی مثل شما رو داشتم
پیشنهاد میدم حداقل 400 تومن بزارید واسه ارتقای کامل مادربورد - cpu - رم و گرافیک و احتمالا پاور
هارد رو اگر بودجه داشتید ارتقا بدید وگر نه لزومی نداره
و سیستمی هم که دارید فکر نکنم به قیمتی بخرن که ارزش داشته باشه
بهترین کار اینه که این سیستم رو هم نگه دارید و بعدها اگه قطعات دست دومی بالاتر از مال خودتونو پیدا کردید تا حدودی ارتقاش بدید با این کار دو سیستم خواهید داشت که میتونید برا برخی کارها از سیستم دوم هم استفاده کنید( بسته به نیازتون)

bynam
02-05-2010, 02:21
دوست عزیز در درجه اول تعویض کامل قطعات اصلی همانطور که سایر دوستان گفتند بهترینه اما اگر فعلا براتون میسر نیست فکر میکنم با اضافه کردن یک رم 512 که قیمت دست دوش زیر 20 تومانه وضعیت سیستمتون برای کار در ویندوز ایکس پی خیلی بهتر بشه در مورد هارد هم با توجه به اینکه انگار مادر بردتون ساتا میخوره میتونید هارد بخرید و بعدا رو یک سیستم قوی از همون استفاده کنید البته در مورد سی پی یو تون انگار چیزی نگفته بودیدومشخصات اونو ذکر نکرده اید

rezariza
03-05-2010, 09:53
با تشکر از راهنمایی تون CPU سیستم CELERON 2.4 گیگ 256 کیلو کش هست. شما گفتید اگه رم بالاتر ببندم تفاوت محسوسی ایجاد نمیشه >> پس علت هنگ کردن سیستم هنگامی که برنامه حجیم و چند تا مرورگر با هم باز میشه چیه ؟ از رم نیست؟ چون من با برنامه های متعددی که برای کارکردن بهتر سیستم روش نصب کردم (windows washer 6.5 -your unistaller2010 v7)چک کردم و مثلا برنامه 2010 TuneupUtilitiesورژن 9 رو که نصب کردم گفت رم سیستم خیلی کمه (256مگ) و ویندوز ایکس پی حداقا به 512 مگ برای کار کردن بهینه نیازمنده. فعلا صاحبش اصلا قصد خرید سیستم نداره.کارش هم فقط گشت در اینترنت و چت و گاهی هم دانلوده . اگه میشه بگید قویترین CPU و کارت گرافیکی که میشه رو این سیستم بست چیه و قیمت هاش چنده>>؟ با تشکر

bynam
03-05-2010, 12:45
با تشکر از راهنمایی تون CPU سیستم CELERON 2.4 گیگ 256 کیلو کش هست. شما گفتید اگه رم بالاتر ببندم تفاوت محسوسی ایجاد نمیشه >> پس علت هنگ کردن سیستم هنگامی که برنامه حجیم و چند تا مرورگر با هم باز میشه چیه ؟ از رم نیست؟ چون من با برنامه های متعددی که برای کارکردن بهتر سیستم روش نصب کردم (windows washer 6.5 -your unistaller2010 v7)چک کردم و مثلا برنامه 2010 TuneupUtilitiesورژن 9 رو که نصب کردم گفت رم سیستم خیلی کمه (256مگ) و ویندوز ایکس پی حداقا به 512 مگ برای کار کردن بهینه نیازمنده. فعلا صاحبش اصلا قصد خرید سیستم نداره.کارش هم فقط گشت در اینترنت و چت و گاهی هم دانلوده . اگه میشه بگید قویترین CPU و کارت گرافیکی که میشه رو این سیستم بست چیه و قیمت هاش چنده>>؟ با تشکر
دوست عزیز رو این سیستم یک رم دست دو 512 بنداز که واقعا تفاوت میکند وهیچ خرج دیگه هم روش نکن من عین همین سیستمو دارم که برا دانلود ازش استفاده میکنم برا این کارا که گفتی براحتی جواب میدهد فقط ویندوزو عوض کن وبرنامه های اضافی وزیاد هم روش نصب نکن اما خرید cpuوگرافیک اصلا به صلاحتون نیست

nikaan
03-05-2010, 14:27

سلام

ببینید سرعت پایین سیستمتون به 2 دلیل هست

1)پردازنده ی ضعیف بخاطر کش پایینی که داره

2) رم پایین

تاثیر این دو بر کارایی سیستم:

برنامه ها که اجرا میشن ابتدا از هارد به رم برده میشن و در نتیجه اگر میزان رم از یه حدی پایین تر باشه سیستم عامل مجبور میشه مقداری از برنامه رو در هلرد نگه داره تا بعدا با خالی کردن رم اونها رو از هارد به رم بیاره در نتیجه سرعت بخاطر رجوع چند باره به هارد کاهش پیدا می کنه چون سرعت هاردها خیلی پایین تر از رمه( حدود

یک میلیون بار کند تر از رم)

اما وقتی برنامه به رم برده میشه باید از اونجا به حافظه ی پنهان پردازنده (کش) برده بشه تا یه سری از اطلاعات که زیاد مورد پردازش قرار می گیرن در اونجا باشه تا به سرعت بهش دسترسی داشته باشه چراکه سرعت رم هم در برابر پردازنده پایینه و حدود 0.1 سرعت پردازنده رو داراست

نتیجه اینکه اگر کش پردازنده پایین باشه سیستم عامل مجبور میشه این اطلاعات رو در رم قرار بده و دائما بهش رجوع کنه که در نتیجه با این رجوع به رم که سرعت پایین تری نسبت به پردازنده داره ، سرعت پردازش پایین میاد

بنابراین برای ایجاد تفاوت در سرعت و کارایی سیستمتون پیشنهاد می کنم کلا سیستمتون رو عوض کنید و تنها با تغییر میزان رم سرعت سیستمتون افزایش آنچنانی پیدا نخواهد کرد

bynam
03-05-2010, 20:08
این دوستمون که میگویند امکان تعویض سیستم براشون فراهم نیست از طرفی کارشون هم اینترنت وچت ودانلود است که هیچ کدام نیاز به پردازش بالا ندارد اما رم سیستمشون 256 است که مقدلر بیشترشو خود ویندوز مصرف میکند پس باز هم تاکید میکنم که با اضافه کردن یک رم 512 دست دو که زیر 20 تومان قیمت دارد وضعیت این سیستم برای کارهای ساده ای که این دوستمون انجام میدهندنسبتا بهتر خواهد شد.