PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک ! پروژه کامل مشخصات فردی

jamy_khoshtip
30-04-2010, 08:07
سلام . من می خواهم یک پروژه ای رو درست کنم که مانند دفترچه تلفن باشد ولی با تفاوت هایی بسیار زیاد . ( شماره حساب و کارت و اسال sms و ... و داشته باشد )

اول از همه می خواستم بدونم که باید از کجا شروع کنم . من vb6.0 رو بلدهستم و دانش آموز سال سوم کامپیوتر هستم .

با تشکر

mahy007
30-04-2010, 09:27
یعنی شما میخواین بانک اطلاعاتی رو بنویسین که قابلیت اس ام اس زدن داشته باشه ؟؟؟؟

نوشتن این پروژه خیلی سادس البته به جز ارسال اس ام اس .... !!

M i L @ D
30-04-2010, 10:23
خب دوست عزیز شما با دو روش میتونید اینکار را انجام بدید :

1 - سیو کردن اطلاعات با روش فایلینگ
2- استفاده از بانک اطلاعاتی

* اگر از بانک اطلاعاتی استفاده کنید ، خیلی بهتره ... چون هم کد نویسی کمتری میخواهد ، هم مدیریت بهتری خواهید داشت !
* در کتاب برنامه سازی 3 هم نحوه ی استفاده از آن اومده ، میتونید برای کد نویسی و ... هم به آن مراجعه کنید !

jamy_khoshtip
30-04-2010, 12:41
سلام . بله ممنونم . این هاش رو بلد هستم ارتباط با بانک و ..... --- خود بانک اطلاعاتی رو نمی دونم احتیاجی به ریلیشن هست نیست - sql براش بنویسم یا نه !؟!؟

کمک کنید ممنون می شوم .

M i L @ D
30-04-2010, 23:29
سلام . بله ممنونم . این هاش رو بلد هستم ارتباط با بانک و ..... --- خود بانک اطلاعاتی رو نمی دونم احتیاجی به ریلیشن هست نیست - sql براش بنویسم یا نه !؟!؟

کمک کنید ممنون می شوم .
دوست عزیز دقیقا میخواید چه برنامه ای بنویسید ؟

اگه مثل یک دفترچه تلفن ساده باشه فک نکنم نیازی به نوشتن SQL داشته باشه ولی خب شما میگید تفاوت های زیادی داره !

و باید با توجه به امکانات برنامه ببینید به SQL نیاز دارید یا نه ...

jamy_khoshtip
01-05-2010, 14:33
خوب من الان می گویم چی میخوام .

اوبل از همه باید بگم که هرکدوم ک نام و نام خانوادگی دارند . و هرکدوم یک ID که کلیداصلی ما است .

من مثلا یک جا نوشتم مشخصات ارتباط : تلفن و فکس و موبایل و ایمیل و ....

مشخصات مالی : شماره کارت - حساب - نوع حساب - صاحب حساب و ....

همین جور چیزها - فقط می دونم که باید ID ها کلید اصلی باشه و یک ریلیشیپ باشه که این ها همه بتونن تو فم به نمایش در بیان .همین - بقیه رو هم نمی دونم باید چی کار کنم !

almata
01-05-2010, 14:45

کمک کنید ممنون می شوم .

بانک اطلاعاتی رو با Access درست کنی بهتره.

M i L @ D
01-05-2010, 15:36
خوب من الان می گویم چی میخوام .

اوبل از همه باید بگم که هرکدوم ک نام و نام خانوادگی دارند . و هرکدوم یک ID که کلیداصلی ما است .

من مثلا یک جا نوشتم مشخصات ارتباط : تلفن و فکس و موبایل و ایمیل و ....

مشخصات مالی : شماره کارت - حساب - نوع حساب - صاحب حساب و ....

همین جور چیزها - فقط می دونم که باید ID ها کلید اصلی باشه و یک ریلیشیپ باشه که این ها همه بتونن تو فم به نمایش در بیان .همین - بقیه رو هم نمی دونم باید چی کار کنم !

من فکر میکنم مشکل شما اینه که زودتر دست به کار نمیشید !

برای ارتباط ها همین یک ارتباط که بوجود آورید ، فعلا خوبه !

شما خودتون هم فعلا نمیدونید چه مشکلی دارید ... هرچه زودتر ساختن برنامه را شروع کنید تا بفهمید چکار باید انجام دهید !

اگه مشکلی در ساخت خود برنامه بود ، در خدمتم ! ( البته اگه بتونم جواب بدم )