PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت کردن بسیار کند removable drive

esi222
29-04-2010, 22:09
سلام
چرا تو 7 فرمت کردن یه فلش یا هر چیزه دیگه ای اینقدر طول میکشه،خیلی کنده؟
یه مشکل دیگه هم هستش من از وقتی که یه سری فونت نصب کردم ، تو کروم یا اینترنت اکسپلورر فارسی بد تایپ میشه یعنی فقط با (ی) مشکل داره،مثلا کلمه هایی که (ی) توش داره،(ی) رو جدا مینیویسه نمیچسبونه بهش
ممنون میشم کمکم کنید:11:
ممنون نمیشم اگه کمکم نکنید:31:

mohsen_1363
30-04-2010, 00:39
شما نباید فونت نصب میکردی
وین 7 فونتاش کامله ، بهمش ریختی
بهتره یه دوستی پیدا کنی که وین 7 داشته باشه
فونتاشو کپی کنی و تو وین خودت پیس کنی
یا اگه تو سیستم ریاستورت زمان قبل نصب فونت رو بهت میده به همون تاریخ ریاستور کنی
یا ویندوز ریپیر کنی
در نهایت ویندوز عوض کنی؟

در مورد فلش هم تیک quic format رو بزنی مشکلت حل میشه

joe_satriani
30-04-2010, 20:22
مشكل فونتت، از زبان و فونت عربي هم حاصل ميشه!
يه وقت شايد فونتايي كه ريختي همش عربي هست و واسه همينه كه ي رو جدا مينويسه

موفق باشيد.

esi222
01-05-2010, 00:10
مشکل فونت از عربی بودن یا چیزه دیگه نیست،چون همون فونتاییه که تو XP استفاده میکردم ولی مشکل نداشت.
محسن جان
درسته که ریستور کنم درست میشه اما نمیخوام اینکارارو کنم آخه بعد از فونت خیلی کارا انجام دادم که بعد از ریستور همش پوچ میشه.تنها کاری که میتونم بکنم همینه که گفتی یه سری فونت اصلیه 7 رو دوباره کپی کنم.
ولی به نظر من که فونتای 7 کافی نیست!.
درمورد فلش هم گفته شما که چیزه بدیهی هستش،منظورم اینه که بدون فرمت سریع چرا اینقدر طول میده،اصلا طبیعیه یا نه؟
چرا پس تو XP خیلی خوب بود:13:

hsna
01-05-2010, 01:42
در بعضی از فونتهای عربی به جای حرف ی همراه حرف D باید از حرف ي همراه حرف x البته با شیفت استفاده کنید تا به هم بچسبونه!

mohsen_1363
01-05-2010, 18:09
مشکل فونت از عربی بودن یا چیزه دیگه نیست،چون همون فونتاییه که تو XP استفاده میکردم ولی مشکل نداشت.

درمورد فلش هم گفته شما که چیزه بدیهی هستش،منظورم اینه که بدون فرمت سریع چرا اینقدر طول میده،اصلا طبیعیه یا نه؟
چرا پس تو XP خیلی خوب بود:13:
فونت های هر ویندوز مربوط به خودش هست شما اگه فونت فارسی ویستا نصب میکردی شاید با وین 7 سازگاری داشت ولی فونت xp اصلا
در مرود فلش هم ، بله طبیعیه
بدون فرمت سریع طول میکشه ولی بهتره تیک quic format روبزنی

ebicross
01-05-2010, 18:09
مشکل فونتت با برگردون چند تا فونت پیش فرض ویندوز حل میشه.
فونتهایی مثل Arial و یا Tahoma و غیره توی ویندوز 7 با ویندوز XP تفاوت داره. اگر فونتهای اونها کپی بشه دقیقا این مشکل پیش میاد.
برای رفعش فونتهای ویندوز 7 کسی از دوستات رو کپی کن توی پوشه ی فونت خودت. مشکل حل میشه.

فلش هم اگر دیر فرمت میشه ممکنه مشکل از سرعت پایین کانکتورها باشه. از کانکتورهای USB پشت مادر برد استفاده کنید ببینید باز هم همینطوریه؟
و اینکه وقتی فلش نصب میکنید پیام نمیده که USB Device can perform faster ؟؟؟؟
سرعت کپی کردن اطلاعات توی فلش هم پایینه؟
و در نهایت اینکه برای فرمت کردن فلش حتما Quick Format رو بزنید.

esi222
02-05-2010, 11:05
مشکل فونت به راحتی با کپی از یه 7 دیگه حل میشه اما در اربطه با فرمت فلش ...
از سیستم یا کانکتور یا این چیزا نیست(چون سیستم تقریبا خفنی دارمDDR3). سرعت کپی تو فلش خیلی بالاست،گاهی اوقات اوایل کپی تو فلش به 40یا50MB هم میرسه که کم کم میاد روی 13 یا 14 یعنی از لحاظ سرعت مشکلی نیست.
فقط میخوام بدونم تو7 فرمت سرعتش کنده یا نه؟ (البته بدون تیک Quick Format). آخه تو XP همچین موردی نبود.

---------- Post added at 12:05 PM ---------- Previous post was at 12:04 PM ----------

مشکل فونت به راحتی با کپی از یه 7 دیگه حل میشه اما در اربطه با فرمت فلش ...
از سیستم یا کانکتور یا این چیزا نیست(چون سیستم تقریبا خفنی دارمDDR3). سرعت کپی تو فلش خیلی بالاست،گاهی اوقات اوایل کپی تو فلش به 40یا50MB هم میرسه که کم کم میاد روی 13 یا 14 یعنی از لحاظ سرعت مشکلی نیست.
فقط میخوام بدونم تو7 فرمت سرعتش کنده یا نه؟ (البته بدون تیک Quick Format). آخه تو XP همچین موردی نبود.

ebicross
02-05-2010, 11:31
خب پس اگر اینطوریه اصلا مشکلی نیست.
فرمت کردن طول میکشه دیگه. حالا ویندوز XP شاید یک مقدار سریعتر انجام بده که البته اونقدرها محسوس نیست.
این هم بستگی داره که با چه فایل سیستمی فرمت کنید.
ویندوز XP میتونه FAT فرمت کنه ولی سون میتونه حتی NTFS هم فرمت کنه.

esi222
03-05-2010, 15:42
پس تو 7 فرمت كندتره
درسته؟

ebicross
03-05-2010, 15:58
پس تو 7 فرمت كندتره
درسته؟

نه اینطور نیست.
شاید کندتر باشه ولی باز هم به چند ثانیه بیشتر نمیرسه.
اینطور نیست که حتی 2 برابر هم باشه.
به نظرم که فرقی نمیکنه.
مگر اینکه مشکل سخت افزاری باشه.

esi222
05-05-2010, 23:38
دوست گرامی من که عرض کردم مشکل سخت افزاری نمیتونه باشه
چطور تو همه ویندوزهای قبلی خوبه خوب بود اونوقت رو 7 اینجوریه.
اصلا دوستان یه لطفی کنن:
یه فلش 8 گیگ (ترجیحا مارک ترنسکند) رو فرمت کنن(بدون تیک سریع) نتیجه رو بگن تا با هم به یه نتیجه ای برسیم
ممنون از همکاریتون

esi222
06-05-2010, 22:55
.......................

pcnondaily
06-05-2010, 23:18
نه باباجان، فرقی نمی کنه. سون توی فرمت کند تر نیست، توی همه چی کند تره، فرمت هم روش! اونم واسه امکانات امنیتیشه که یه خورده طول می کشه تا یه دستور رو اجرا کنه.
:31:

esi222
07-05-2010, 14:56
من که از 7 که نصب کردم زیاد راضی نیستم.
بیشتر رو افکت کار شده تا...
شایدم 7 من خوب نیست نمیدونم

xeNociDe
07-05-2010, 15:37
از Quick Format استفاده کن!

esi222
07-05-2010, 22:58
از Quick Format استفاده کن!

آره درسته منم به خاطر همین پیگیر این مساله شدم که چرا سرعت فرمت کردن تو7 از XP اینقدر پایینتره
اصلا طبیعیه یا نه:41: