PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در موردGA-770T-USB3

afshin113
29-04-2010, 13:53
سلام
به یکی در تهران سفارش سیستم زیرو دادم:
CPU : AMD ATHLON II X4 630 XXCXX STEPPING
M.B : GIGABYTE MA 770TA-UD3
RAM : 2X2GIG ELIXIR DDR3 1333 CL9
VGA : GIGABYTE HD4670 1GIG GDDR3
اینو واسم فرستاد
ATHLON2X4630 STEPPXXDXX
GA-770T-USB3
RAM TRANSCEND 2G 1333 DDR3 TAIWAN
POWER535B GREEN
شما بگید سی پی یو(بخاطر استپ) و مادر بورد رو ارزش عوض کردن با نمونه بالا داره؟
رم چی؟
این مادر بورد ساپورت6 هسته ای داره ولی ساتا3 نیست.مادربورده قابلیت اور داره یا نه؟
خاصیت استپDدر اتلون630 چیه

3jokes_x
29-04-2010, 17:18
سلام
به یکی در تهران سفارش سیستم زیرو دادم:
CPU : AMD ATHLON II X4 630 XXCXX STEPPING
M.B : GIGABYTE MA 770TA-UD3
RAM : 2X2GIG ELIXIR DDR3 1333 CL9
VGA : GIGABYTE HD4670 1GIG GDDR3
اینو واسم فرستاد
ATHLON2X4630 STEPPXXDXX
GA-770T-USB3
RAM TRANSCEND 2G 1333 DDR3 TAIWAN
POWER535B GREEN
شما بگید سی پی یو(بخاطر استپ) و مادر بورد رو ارزش عوض کردن با نمونه بالا داره؟
رم چی؟
این مادر بورد ساپورت6 هسته ای داره ولی ساتا3 نیست.مادربورده قابلیت اور داره یا نه؟
خاصیت استپDدر اتلون630 چیه

این که حتی یه قطعه رو هم درست نفرستاده!

من فقط در مورد مادربورد می تونم بگم تا جایی که اطلاع دارم از نظر اورکلاک و بقیه امکانات زیاد تفاوتی ندارن و Sata3 هم چیزی نیست که حالا حالاها لازم بشه. یعنی مادربورد رو می تونی نگه داری.

توضیح بیشتر در مورد Sata3:
توی Sata2 حداکثر سرعت انتقال اطلاعات از هارد حدود 300 مگابایت بر ثانیه هست و توی Sata3 این عدد دو برابر می شه (600). ولی با توجه به اینکه سرعت خواندن اطلاعات توسط هاردهای نرمال امروزی در حد 70-90 مگابایت بر ثانیه هست، استفاده از Sata2 یا Sata3 با این هاردها هیچ فرقی نمی کنه. ولی سرعت خواندن اطلاعات در هارد های SSD که هنوز قیمت های بالایی دارند، الان در محدوده 250 مگابایت بر ثانیه هست. یعنی حتی این هاردها هم Sata2 براشون کافیه. اینها هاردهای SSD هستند که الان توی بورس هستند و قیمت هاشون هم برای 32 گیگ فضا، حدودا 150 تومان هست. (مقایسه کن با هاردهای معمولی 500 گیگ 50 تومان) ولی نسل بعدی هاردهای SSD که سرعتشون از 300 MB/s بالاتر بره حتما نیازمند Sata3 خواهند بود.
البته با همین Sata2 هم می شه به وسیله RAID به سرعت های بالاتر از 300 MB/s رسید. چون SATA2 برای هر هارد سرعت 300MB/s رو فراهم می کنه. مثلا اگر 4 تا هارد با سرعت 300MB/s رو RAID0 ببندی (روی همون SATA2) سرعت می شه 1200 MB/s!

نمونه هارد SSD:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راستی مادربوردی که خودت انتخاب کرده بودی، پورت eSATA هم داره ولی این یکی نداره. (اگر بخواهی از هارد اکسترنال استفاده کنی، پورت eSATA سرعت بهتری نسبت به USB داره.) با این حال مهم ترین موضوع در بحث قابلیت آپدیت پذیری سیستم، ساپورت مادربورد از پردازنده های جدید هست. به نظر من مادربوردی که از پردازنده 6 هسته ای پشتیبانی می کنه بهتره.

و در مورد رم هم Transcend نسبت به Elixir مارک معتبرتری هست و اگر اختلاف قیمتش زیاد نباشه، خوبه.

ess_1362
29-04-2010, 19:14
خوب فکر می کنم توضیحات بالا کامل هست

پس من فقط راجع به پردازنده و استپینگش توضیح میدم

استپینگ در 3 سه هسته ای ها و 4 سته ای های ATHLON II سه نوع هست

1-استپینگی که حرف سومش C هست یعنی بصورت XXCXX نوشته شده که این نوع پردازنده دقیقا از هسته 4 هسته ای های فنوم 2 استفاده می کنه که کش و هسته ها در این نوع قفل شده که با مادربردی که این قابلیت را داشته باشه کش و هسته آزاد میشه

2-استپینگی که حرف سومش D هست یعنی بصورت XXDXX نوشته شده که خیلی زیاد هست (مخصوصا در ایران) این دقیقا همون هسته معروف AGENA هست که در نسل قبل معرف حضور دوستان هست که اگر خاطرتون باشه آتلون X2 های سری 7X50 را شامل میشد که انصافا در اورکلاک با وجود 65 نانومتری بودن خیلی خوب عمل می کردند که در نسل جدید به 45 نانومتری ارتقا یافتن و در اونها خبری از کش و هسته اضافه نیست

3-استپینگی که حرف سومش A هست یهنی بصورت XXAXX هست که در ایران زیاد نیست و اینها نسبت به دو مدل بالایی جدیدتر هستند و نسبت به دو مدل بالا بدلیل ساختار جدیدتر خنکتر هستند ولی در اونها خبری از کش و هسته اضافه نیست