PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنام نویسی جـــــا وا

SAEEDSAMSUNG
29-04-2010, 11:39
دوستان من تو این سایت جای برنامه نوسی جاوا رو خالی

دیدم . برای همین هرچیزی که درباره این زبان برنامه نویسی

مستقل از محیط هست رو در این تاپیک بحث میکنیم

SAEEDSAMSUNG
29-04-2010, 11:49
ابتدا کم کم لینک آخرین ورژن برنامه های ضروری جاوا رو میذارم. بعد شروع میکنم به توضیحات و نکاتی درباره این زبان.

لینک آخرین ورژن Java Development Kit 1.6 update 20

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dark.Lord
29-04-2010, 21:07
دوست عزیز امیدوارم در این تایپیک موفق باشید،
حداقل برای شروع می توانید مراحل نصب Java در ویندوز را آموزش بدهید؟

sadon0000
14-05-2010, 15:24
سلام لطفا ادامه دهید:11:

simbahar
19-05-2010, 10:22
hi my frind .i can not work with java

Fatemhh
21-05-2010, 16:33
سلام
چطور میتونیم زمان رو از ساعت ویندوز در برنامه جاوا بخونیم؟

farshad.88
09-06-2010, 11:49
سلام
برنامه 1st java sript editor رو میخواستم. اگه کسی لینک دانلود داره بزاره .ممنون میشم

!Plus
23-06-2010, 11:19
پس چرا ادامه نمیدید! شروع کنید دیگه ! نکنه شاباش(شادباش) می خواین!:31:

خودم شروع می کنم!

سلام
برنامه 1st java sript editor رو میخواستم. اگه کسی لینک دانلود داره بزاره .ممنون میشماولاً که اشتباه نوشتین! 1st java script editor

دوماً اینجا جاوا یاد میدن! نه جاوا اسکریپت!

سلام
چطور میتونیم زمان رو از ساعت ویندوز در برنامه جاوا بخونیم؟با استفاده از شی Calendar

سلام لطفا ادامه دهید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]داریم ادامه میدیم دیگه!

hi my frind .i can not work with javaلطفاً فارسی بنویسید! اگه اشتباه نکنم ، این یکی از قوانین سایته! که تمام پست ها باید فارسی باشند نه انگلیسی یا فینگلیشی یا ...!
در ضمن همه هم مثل شما انگلیسی بلد نیستند!

Open-Source
23-06-2010, 11:43
من هم Netbeans IDE رو بعنوان یه IDE خوب برای برنامه نویسی جاوا پیشنهاد میدم.

!Plus
23-06-2010, 11:48
من هم Netbeans IDE رو بعنوان یه IDE خوب برای برنامه نویسی جاوا پیشنهاد میدم.

قبلاً هم گفتم! الان هم میگم! :27:

بهترین IDE جاوا = Eclipse

همین و بس!:31:

Guts
26-06-2010, 10:04
من مدتیه جاوا کار می‌کنم قبلاً با زبون‌های ماکروسافتی (VB و #C) کار می‌کردم، بدون شک بهترین IDE برای جاوا Intellij Idea هست، همه حرفه‌ای‌ها از این IDE استفاده می‌کنن و قابل مقایسه با Eclipse و Netbeans نیست البته برای کار با Swing و یا طراحی فرم Netbeans بهتره کلاً هر کدوم مشکلات و برتری‌های خودشون رو دارن ولی در مجموع Intellij انتخاب حرفه‌ای‌هاست. تو شرکت‌های بزرگم که من دیدم جاوا کار هستن از Intellij استفاده می‌کنن تو دانشگاه هم که با Intellij بزرگ میشن بچه‌ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی خوب باید قبول کرد توی ویندوز هیچ IDE به پای Visual Studio نمیرسه واقعاً IDE فوق‌العاده‌ایه اگر جاوا پشتیبانی می‌کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من بدون شک اون‌تو کار می‌کردم خلاصه بچه‌های Net. کار قدر IDEشون رو بدونن.

!Plus
26-06-2010, 10:49
از اول گفتم ، الان هم می گم...!

بهترین IDE = Eclipse !؟!

Eclipse تقریباً روی همه ی سیستم عامل ها اجرا میشه...! شاید تو ویندوز از اون بهتر هم باشه ولی تو بقیه سیستم عامل ها از همه IDE ها سر تره...! :31:

در ضمن... کی گفته که Visual Studio جاوا رو پشتیبانی نمی کنه...! پس این #J و ++J چیه؟

من خودم Visual Studio 2005 J# Express رو دارم ، ولی... به دلیل حجم زیاد نمی تونم براتون آپ کنمش...! :31:

وقتی دارین باهاش کار می کنید انگار دارید #C یا VB کد میزنید...! نمی دونید چه حالی میده...!؟! :31:

موفق باشید...! :46:

Guts
26-06-2010, 23:59
از اول گفتم ، الان هم می گم...!

بهترین IDE = Eclipse !؟!

Eclipse تقریباً روی همه ی سیستم عامل ها اجرا میشه...! شاید تو ویندوز از اون بهتر هم باشه ولی تو بقیه سیستم عامل ها از همه IDE ها سر تره...! :31:

در ضمن... کی گفته که Visual Studio جاوا رو پشتیبانی نمی کنه...! پس این #J و ++J چیه؟

من خودم Visual Studio 2005 J# Express رو دارم ، ولی... به دلیل حجم زیاد نمی تونم براتون آپ کنمش...! :31:

وقتی دارین باهاش کار می کنید انگار دارید #C یا VB کد میزنید...! نمی دونید چه حالی میده...!؟! :31:

موفق باشید...! :46:
دوست عزیز #J چه ربطی به Java داره؟! اون برای ماکروسافت هست اون برای سان/اوراکل (سایه همو با تیر میزنن:31:). تنها شباهتشون اینه که ماکروسافت اونو برای جاوا کارا زده که بیان از Net Framework. استفاده کنن.

در ضمن این خاصیت بزرگ جاوا هست که Cross Platform هست و به سیستم عامل ربطی نداره شعار جاوا "write once, run anywhere" یعنی یه‌بار بنویس همه‌جا اجرا کن، IDE که فقط روی ویندوز کار کنه بدرد عمش می‌خوره Intellij روی هر سه پلتفرم (ویندوز/لینوکس/مک) نسخه داره.
دلیل اینکه تو ویندوز Visual Studio بهتر کار میکنه و بهتر‌ه هم مشخصه چون ماکروسافت از کتاب خونه‌های خودش برای ویندوز استفاده می‌کنه که خوب چون سازنده ویندوز هست بدون شک دستش بازتره و کارهای بیشتری می‌تونه بکنه در ضمن منابع انسانی و مالی ناتمامی هم بدون شک در اختیارشه؛ البته تا نسخه 2005 ویژوال‌استدیو هم تعطیلات بود و بدرد نمی‌خورد، اما مثلا همین Intellij فکر کردی برای کیه یه گروه کوچیک تو چِک این IDE رو سال 2000 زدن البته الان یه کمپانی نسبتاً بزرگ شدن و نسخه‌های زیادی از این IDE تولید کردن.

!Plus
27-06-2010, 13:28
دوست عزیز #J چه ربطی به Java داره؟! اون برای ماکروسافت هست اون برای سان/اوراکل (سایه همو با تیر میزنن:31:). تنها شباهتشون اینه که ماکروسافت اونو برای جاوا کارا زده که بیان از Net Framework. استفاده کنن.

ربطی ندارن...؟!

تنها فرق بین شون اینه که #J و ++J فقط روی ویندوز اجرا میشن ولی JAVA روی همه ی سیستم عامل ها...! (+فرق توی کتاب خونه هاشون...!)

کلاً Syntax شون یکیه...! تازه الان هم %70 در صد از کاربرا از ویندوز استفاده میکنن...! (تو ایران هم %90 درصد...!)

غیر از برنامه نویس های جاوا هم تا حالا کسی رو ندیدم که بلد باشه فایل های Class جاوا رو اجرا کنه...!

این یعنی این که برنامه های نوشته شده با جاوا فقط به درد برنامه نویس ها می خوره...!

پس بنابراین #J و ++J بهترن...! چون خروجی EXE میدن...!

جاوا فقط به درد برنامه نویسی موبایل می خوره...! :27:

بین IDE ها هم نمیشه گفت کدوم بهتره...! هر کدوم تو یه چیزی قوی تره و هر کسی با یه IDE راحت تره...! شاید شما با Intellij راحت تر باشی ولی من با Eclipse ...!

تازه Eclipse هم مثل Intellij تقریباً روی همه سیستم عامل ها اجرا میشه...! هم روی ویندوز ، هم Linux و هم Mac !؟!

تازه کلی هم طرف دار داره...! :27:

پس انقدر تو سرش نزنین...!

Guts
27-06-2010, 14:02
ربطی ندارن...؟!

تنها فرق بین شون اینه که #J و ++J فقط روی ویندوز اجرا میشن ولی JAVA روی همه ی سیستم عامل ها...! (+فرق توی کتاب خونه هاشون...!)

کلاً Syntax شون یکیه...! تازه الان هم %70 در صد از کاربرا از ویندوز استفاده میکنن...! (تو ایران هم %90 درصد...!)

غیر از برنامه نویس های جاوا هم تا حالا کسی رو ندیدم که بلد باشه فایل های Class جاوا رو اجرا کنه...!

این یعنی این که برنامه های نوشته شده با جاوا فقط به درد برنامه نویس ها می خوره...!

پس بنابراین #J و ++J بهترن...! چون خروجی EXE میدن...!

جاوا فقط به درد برنامه نویسی موبایل می خوره...! :27:

بین IDE ها هم نمیشه گفت کدوم بهتره...! هر کدوم تو یه چیزی قوی تره و هر کسی با یه IDE راحت تره...! شاید شما با Intellij راحت تر باشی ولی من با Eclipse ...!

تازه Eclipse هم مثل Intellij تقریباً روی همه سیستم عامل ها اجرا میشه...! هم روی ویندوز ، هم Linux و هم Mac !؟!

تازه کلی هم طرف دار داره...! :27:

پس انقدر تو سرش نزنین...!
:31::31: با این حرف‌هایی که شما زدین کاملاً مشخص شد، شما اصلاً جاوا کار نیستین، قصد بی‌احترامی ندارم ولی بعید می‌دونم حتی خیلی برنامه‌نویسی هم کرده باشین اگرم کرده باشین مفاهیم دقیق زبان‌های برنامه‌نویسی رو درک نکردین که اصلاً قضیه چیه، چون هنوز نمی‌دونید Syntax زبان رو نمیسازه وگرنه #C کپی برداری C هست Java هم کپی برداری C++/C هست کلاً 80٪ زبان‌های برنامه نویسی از نظر Syntax کپی از ++C و C هستن این یعنی همه زبان‌های برنامه‌نویسی یکی هستن!!!
متأسفانه شما دقیقاً درک نکردین جاوا چی هست و برای چی هست من با شما بحثی ندارم چون شما اصلاً صورت سوال رو بردین زیر سوال من نمی‌تونم در مورد جوابش با شما بحث بکنم نمی‌دونم اصلاً چرا در مورد Java پست می‌دین.
در حال حاضر هم ++C و Java پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی در دنیا هستن!

worm_19
30-07-2010, 11:11
حالا کسی میدونه چجوری برنامه ای که با جاوا نوشتیم رو یه جوری کامپایل کنیم که بشه مثل آدم اجرا کرد؟
من خیلی گشتم آخرش چیزی که فهمیدم اینه که تو cmd بری بزنی
Java helloworld<
که زدم آخرشم کار نکرد.
کلی وقت گذاشتم جاوا یاد گرفتم اما نمی تونم برنامه ای که خودم نوشتم رو خودم اجرا کنم واقا که...:19:

!Plus
30-07-2010, 22:47
حالا کسی میدونه چجوری برنامه ای که با جاوا نوشتیم رو یه جوری کامپایل کنیم که بشه مثل آدم اجرا کرد؟
من خیلی گشتم آخرش چیزی که فهمیدم اینه که تو cmd بری بزنی
Java helloworld<
که زدم آخرشم کار نکرد.
کلی وقت گذاشتم جاوا یاد گرفتم اما نمی تونم برنامه ای که خودم نوشتم رو خودم اجرا کنم واقا که...:19:

مشکل همینجاست...! برنامه های جاوا مثل آدم اجرا نمیشن...! :27:

برای کامپایل برنامه باید از طریق خط فرمان وارد پوشه برنامه بشید...!

یا برنامه رو تو درایو مثلاً :C قرار بدید...!

و بعد دستورات زیر رو تو خط فرمان بنویسی...!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو به جای <Src.Java> اسم فایل سورس برنامه با پسوند جاوا رو بنویسی...!

البته اگه از قبل پوشه کامپایلر جاوا رو تو متغییر های سیستمی تعریف نکرده باشی...! اونوقت ارور میده...! :41:

بهترین کار اینه که از یه IDE استفاده کنی...! :27:

بهترین IDE واسه شما... JCreator هست...! (وقتی خواستی دالود کنی... کرکش رو هم دانلود کن...!)

اون دستور Java HelloWorld هم برنامه رو اجرا میکنه...! (یعنی اول باید کامپایلش کنی و بعد اجراش کنی...! :27:)

اگه باز هم سوالی بود من در خدمتم...! :20:

موفق باشی...! :46:

worm_19
01-08-2010, 10:00
من از Netbeans استفاده می کنم، نمی دونم چی شد الان که دستور رو وارد کردم کار کرد!:18:
قبلا فقط تو خود IDE مجبور بودم برنامه رو اجرا کنم.
آقا دستت معجزه می کنه ها
من تو درس برنامه نویسی تو دانشگاه یه کم جاوا یاد گرفتم. الان می خوام یه برنامه بنویسم می خوام برنامه یه فایل text درست کنه و یه چیزایی هم توش بنویسه.هر چی میرم تو توضیحات I/O از جاهای مختلف نگاه می کنم هیچی نمی فهمم. مثلا کد زیر قراره این کارو بکنه:

ولی نمیفهمم a.txt کجا درست می شه؟ می شه بهش یه آدرس داد؟ آدرسش کامل باشه یا نسبی؟

parisaaaaa
01-08-2010, 21:04
سلام آقایون
من توی install مشکل دارم
واسه jdk
java
کسی با error های java آشنا هست؟
help me

Guts
01-08-2010, 21:11
سلام آقایون
من توی install مشکل دارم
واسه jdk
java
کسی با error های java آشنا هست؟
help me
خوب مشکلم می‌گفتی.
البته می‌دونی که از خوده سرور سان و جاوا نمی‌تونی مستقیم JDK رو بگیری.

parisaaaaa
01-08-2010, 22:15
من jdk رو دارم
نمیتونم کامپایل کنم
وقتی فرمان javac میدم error میده
path and classpath
رو هم تنظیم کردم
اما باز هم..........

!Plus
02-08-2010, 19:46
من jdk رو دارم
نمیتونم کامپایل کنم
وقتی فرمان javac میدم error میده
path and classpath
رو هم تنظیم کردم
اما باز هم..........

jdk رو دوباره نصب کن...!

متغییر سیستمی Path رو هم خودت دوباره مقدار دهی کن...! (مسیرش رو دقیقاً برابر اون پوشه ای بذار که فایل javac.exe توشه...!)

java9000
02-08-2010, 23:39
کسانی که در دنیای جاوا دم از ویژوال استودیو می زنند . معلوم است که نه شناختی نسبت به جاوا دارند و نه نسبت به مایکروسافت . در واقع این دو دشمن خونی یکدیگرند و در چند سال اخیر ، شرکت مایکرو سافت با استفاده از توان مالی و تبلیغاتی بسیار بالای خود ، به شدت قصد آن را دارد که جاوا را از هستی ساقط کند . تنها امید جاوا برای بقا در این جدال نابرابر ، اتکا به برنامه نویسان مستقل سراسر دنیا ، از جمله همین جمعی که ما در آن هستیم و با یکدیگر در غالب این فروم ، تبادل افکار می کنیم ، است . موفق باشید

daryosh999
23-08-2010, 23:40
اقا من که بالاخره نفیمدم منظور از این جاوا چیه .مگه جاوا پسوند برنامه های موبایل نیست. من به این امید اومدم تو این فروم که یه چیزی از برنامه نویسی موبایل بفهمم ولی الان بیشتر گیج شدم.

!Plus
24-08-2010, 20:34
اقا من که بالاخره نفیمدم منظور از این جاوا چیه .مگه جاوا پسوند برنامه های موبایل نیست. من به این امید اومدم تو این فروم که یه چیزی از برنامه نویسی موبایل بفهمم ولی الان بیشتر گیج شدم.

جاوا در واقع یه زبان برنامه نویسی ه...!

با این زبان برنامه نویسی میشه برای کامپیوتر... صفحات وب... موبایل و... برنامه نوشت...!

البته برنامه نویسی با جاوا به این راحتی ها هم نیست...! مثلاً همون بازی ساده مار... هم خودش صد ها خط کد داره...!

اگه علاقه به برنامه نویسی جاوا و موبایل دارید... بگید تا من چند تا منبع برای شروع بهتون معرفی کنم...!

موفق باشید...!

Open-Source
24-08-2010, 20:51
برنامه نویسی موبایل با جاوا: