PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تولید عدد تصادفی

MIG
28-04-2010, 09:16
با سلام ،دوستان من یه سوال دارم
باید توی حلقهdo while یه عدد تصادفی تولید کنم و یه شرط رو در انتها چک کنم،برنامه این کار رو انجام میده اما اگر شرط برقرار نباشه و به اول حلقه برگرده دوباره همون عدد قبلی رو که تصادفی تولید کرده بود ایجاد میکنه در حالی که باید بتونه عدد دیگه ای رو تولید کنه.به نظر شما مشکلش کجاست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MIG
28-04-2010, 13:05
لطفا یکی در این زمینه منو راهنمایی کنه

sin2x=2sinxcosx
28-04-2010, 22:06
بیشتر توضیح می دین ؟
من اصلا متوجه نشدم .
اگه سورس رو هم بذارین بهتر میشه راهنمایی کرد .

ali zi zeperto
29-04-2010, 07:02
از چه تابعی برای تولید اعداد تصادفی استفاده می کنید که همیشه یه عدد تولید می کنه؟

MIG
29-04-2010, 10:06
کل برنامه خیلی زیاده نمیشه همشو گذاشت .ببینید من قبل از شروع حلقه do-while یک عدد یه صورت تصادفی انتخاب می کنم و در داخل حلقه یه عملیاتی انجام میدم و بعد در انتها شرط while رو چک می کنم اگر برقرار نبود برگرده و یک عدد تصادفی دیگه تولید کنه اما خیلی وقت ها همون عددی که قبلا تولید شده بود رو دوباره تولید میکنه که نباید اینطوری بشه چون کل برنامه ام با مشکل مواجه میشه اگه بازم متوجه سوالم نشدید من کل برنامه رو براتون ارسال کنم

از چه تابعی برای تولید اعداد تصادفی استفاده می کنید که همیشه یه عدد تولید می کنه؟
از تابع random همونی که توی کتابها هست

یه چیز دیگه اینکه موقعی که خط به خط برنامه رو اجرا میکنم این مشکل بندرت رخ میده اما وقتیF5 میزنم دچار مشکل میشه از طرفی زمان اجرا برای من مهمه نمیتونم تاخیر ایجادکنم.خواهشا منو را راهنمایی کنیدبد جوری گیر کردم:19:

sin2x=2sinxcosx
29-04-2010, 10:44
خب البته من تو ++C تابعی به نام random ندیدم . من با rand عدد تصادفی ایجاد می کنم .
ولی شما اگه قبل از do-while به srand یه مقدار بدین مثلا زمان سیستم که همیشه متغیر هست می تونین اعداد تصادفی تری ایجاد کنین .

MIG
29-04-2010, 11:02
بله منوظرم همون تابعrand بودش
من قبل از main برنامه تابع زیر رو نوشتم

به من بگید چیکارش کنم که وقتی خواست یه عدد دیگه تولید کنه با احتمال بالایی اون قبلیه نباشه؟

ali zi zeperto
29-04-2010, 14:19
به نظر من متغیر Rand که توی تابع تعریف کردی اضافیه.چون شما مقدار برگشتی تابع رو هم تو یه متغیر دیگه می گیری.اون نباشه یعنی
return rand() % length;
باشه فرقی نمی کنه به نظر من بهتر هم میشه.
دوم اینکه به تابع time مقدار null ارسال کن.یعنی srand(time(NULL))l
یه مساله دیگه هم اینه که چرا توی تابع getrandom هر بار تابع srand() رو مقدار میدی؟یه بار به این تابع مقدار بدی کافیه.پس بهتر هم هست که توی تابع نذاریش.یه گوشه توی تابع main بذارش که فقط یه بار اجرا شه.
یه مساله دیگه هم توجه شود که توی تابع getrandom یه تابع و یه متغیر هر دو اسمشون rand هست.البته دومی حرف اولش بزرگه.خوانایی کدت میاد پایین.

MIG
29-04-2010, 14:36
چرا توی تابع getrandom هر بار تابع srand() رو مقدار میدی؟یه بار به این تابع مقدار بدی کافیه.پس بهتر هم هست که توی تابع نذاریش.یه گوشه توی تابع main بذارش که فقط یه بار اجرا شه.

دوست من مگه برای هر با اجرا نیاز نیست تابع زمان جاری سیستم رو بگیره ؟اگه یه بار بنویسمش دچار مشکل نمیشه؟

sin2x=2sinxcosx
29-04-2010, 14:37
نه نیاز نیست . یه بار در ابتدای برنامه کافیه .

MIG
29-04-2010, 17:51
دوست عزیز بازم با تغییراتی که اعمال کردم برای تولید عدد تصادفی دچار مشکل میشم و عدد قبلی را به دفعات تکرار میکنه اما با زدن F10 این مشکل خیلی کمه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید فردا باید برنامه مو تحویلش بدم

ali zi zeperto
29-04-2010, 20:44
خوب اول یه گله بکنم : یه تیکه از کدت رو اینجا گذاشته بودی که رفتی ورش داشتی.اینجا کسی نامحرم نیست و کسایی که کمک می کنن به دوستان به قول گفتنی دستی بر آتش دارند..اگه کدت رو بذاری راحت تر میشه کمکت کرد.من الان می خواستم یه نگاه به کدت بندازم ببینم چیکار کردی که کمکت کنم رفتم دیدم پستت رو ویرایش کردی.

lebesgue
04-05-2010, 22:35
سلام
من میخوام یه متغیر تصادفی بین 0 و 1 داشته باشم. کدش رو باید چطوری بنویسم؟
اگه توی حلقه for این متغیر تعریف بشه, مقدارش هر دفعه(به ازای هر مثلا ++i) دوباره تولید میشه؟(میخوام اینطوری باشه)

ali zi zeperto
05-05-2010, 07:10
srand( time( NULL ) );
int p;
while(){
p=rand() % 1;
{