PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : احساس درد و فشار در یک چشم

StarrySky
27-04-2010, 22:45
دوستان سلام

من حدود 7 ماهه (تقریبا از مهر ماه) که تو چشم چپم احساس درد و فشار میکنم. انگار یه چیزی از پشت چشمم بهش فشار میاره. احساس میکنم موقع نگاه کردن به اطراف چشم چپم کندتر واکنش نشون میده و انگارسنگینه! احساس دردش هم گاهی خیلی اذیت میکنه.
اوایل که این مشکل شروع شد فکر کردم به خاطر خستگی و بیخوابیه، ولی وقتی طولانی شد به چشم پزشک مراجعه کردم که بعد از معاینه گفتن چشمم مشکلی نداره و فشار چشم هم طبیعیه. وقتی گفتم درد و فشار اذیتم میکنه برام پریمتری نوشتن که نتیجه ی اون هم مشکلی رو نشون نداد و به یه پزشک دیگه معرفیم کردن. ایشون هم بعد از معاینه، عکس رنگی نوشتن که عکس هم چیزی رو نشون نداد. و نتیجه گرفتن که احتمالا درد منشا چشمی نداره و یا از سینوس ها هست و یا عصبیه. مفنامیک اسید و ویتامین نوشتن و گفتن به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنم، ولی من هیچوقت مشکل سینوس نداشتم.
متخصص گوش و حلق و بینی هم یه قرص دادن(اسمش رو یادم نیست) و گفتن خیلی مشکل ساده ایه و با یه بسته قرص، 10 روزه حل میشه.
ولی حل نشد! الان حدود 3 ماه از مراجعه ام به متخصص گوش و حلق و بینی میگذره و هنوز این درد پابرجاست. نمیدونم دیگه باید چیکار کنم... تازگیا دردش بیشتر هم شده.
باز هم باید به چشم پزشک مراجعه کنم؟ یا به متخصص گوش و حلق و بینی؟ یا فقط تحمل کنم؟

ممنون از وقتتون :11:

morsadr
28-04-2010, 16:00
دوست عزیز پیگیری مشکل شما در مرحله اول با متخصص چشمه .
این عکس رنگی که گفتید MRI بود ؟ اگر نه بهتره یک MRI از کاسه چشم و سینوسها بعمل بیاورید .

StarrySky
28-04-2010, 17:07
سلام
آخه دو تا متخصص چشم گفتن ظاهرا چشمم چیزیش نیست برای همین من موندم چیکار کنم.. یعنی به یه چشم پزشک دیگه هم مراجعه کنم؟
رو برگه نوشته OCT
ُُُSTRATUS OCT
RNFL Thinkness Average Analysis Report

ممنون از توجهتون:11:

StarrySky
28-04-2010, 17:48
پست اشتباه...

morsadr
28-04-2010, 17:52
سلام
آخه دو تا متخصص چشم گفتن ظاهرا چشمم چیزیش نیست برای همین من موندم چیکار کنم.. یعنی به یه چشم پزشک دیگه هم مراجعه کنم؟
رو برگه نوشته OCT
ُُُSTRATUS OCT
RNFL Thinkness Average Analysis Report

ممنون از توجهتون:11:

این ها تصویر برداری های تخصصی چشم هستند.
در هر صورت این مورد در تخصص بنده نیست و به نظر من علاوه بر خود کره چشم و عصب چشم ( که بررسی شده اند ) شاید بهتر باشه که بافتهای اطراف چشم و پشت چشم و سینوسها هم بررسی دقیقتر بشوند که شاید MRI بتونه کمک کنه .

StarrySky
08-05-2010, 10:11
پس باید دوباره به چشم پزشک مراجعه کنم... ممنون از توجهتون :11:

fdorri
14-10-2010, 17:24
Aya moshkel cheshme StarrySky bartaraf shod? moshkeletoon chi bood? chon man ham daghighan hamin moshkelo daram. va che kar bayad konam?

saabeer123
26-12-2014, 15:19
Aya moshkel cheshme StarrySky bartaraf shod? moshkeletoon chi bood? chon man ham daghighan hamin moshkelo daram. va che kar bayad konam?

سلام خسته نباشید.
ميخواستم بگم منم همین مشکل رو دارم اون دوتا دوستاتون مشکل حل شد یا نه؟
منم مثل دوست اولمون 6 ماهه اسیرم منم کلی عکس گرفتم ولی حل نشده حالا اگه به اون دستمون دسترسی دارید ازش بپرسید مشکلش حل شده یا نه؟
راستی شمارمو هم مینویسم تا اگه کسی این مشکل داشت و حل شده به منم بگه. بخدا عاصی شدم.
09399304182

StarrySky
26-12-2014, 15:32
سلام
باورم نمیشه چهار سال از وقتی من این پستها رو نوشتم گذشته.
من نه میتونم بگم مشکلم حل شد و نه میتونم بگم نشد. در ادامه ی مراجعاتم به MRI هم رسیده بودم از چشم و سینوسها و تقریبا سر، که اون هم چیزی رو نشون نداد و در نهایت دکتر گفت دردم منشا جسمی نداره و ممکنه فشارهای عصبی و مشکلات باعث به وجود اومدن و تشدیدش شده باشن. اون موقع دانشجوی شهر غریب بودم و توصیه کرد بیشتر به خانواده م سر بزنم و آرامش داشته باشم. یادمه اون موقعها وقتایی که درد خیلی اذیتم میکرد از حوله ی گرم شده استفاده میکردم، حوله رو رو بخاری گرم میکردم و میذاشتم رو چشمم، یه کم درد رو کم میکرد. آخرین چشم پزشکی که پیشش رفتم هم نمره ی عینکم رو 0.25 بالا برد و گفت ممکنه به خاطر اینکه شماره ی چشمم بالا رفته به چشمم فشار اومده باشه و باعث درد شده باشه. اما کمکی نکرد، شماره ی چشمم حدود 1 بود(آستیگمات و ضعف با هم، که بیشترش آستیگماتی بود) و از عینک فقط برای دیدن دور (تخته ی کلاس، تلویزیون) استفاده میکردم.
به هر حال من هیچوقت نفهمیدم علت اون درد چی بود و هست. تو این چهار سال هم میومد و میرفت، فک کنم بهش عادت کردم دیگه. هنوز هم گاهی سراغم میاد و درگیرشم و حالا دانشجوی کشور غریبم و به کار بستن توصیه های اون پزشک خیلی سختتره، میشه گفت غیر ممکنه. شاید اینجا هم به پزشک مراجعه کنم بلکه بالاخره دلیل یا راه حلی پیدا بشه. توصیه میکنم شما هم به پزشک مراجعه کنین، یه نسخه رو نمیشه برای همه استفاده کرد. اگه تونستین نتیجه رو هم اینجا بگین.
موفق و سلامت باشید.

saabeer123
18-01-2015, 22:35
سلام به شما دوستای عزیز من مشکلو پیدا کردم مشکل ماها درد عصب سه قلو هستش.
اگه توضیح بیشتری لازم بود شمارم هست ویا همینجا کامنت بذارید

saabeer123
18-01-2015, 22:56
با سلام به دوستای عزیز من بالاخره مشکلو پیدا کردم
مشکل ما درد عصب سه قلو هستش.
اگه تو اینترنت سرچ کنید میفهمید اگرم سوالی داشتید شمارم هست و یا اینجا کامنت بذارید میام و میبینم
موفق باشید و سلامت.

StarrySky
19-01-2015, 02:06
سلام به شما دوستای عزیز من مشکلو پیدا کردم مشکل ماها درد عصب سه قلو هستش.
اگه توضیح بیشتری لازم بود شمارم هست ویا همینجا کامنت بذارید
سلام میشه توضیح بدین؟ با چه آزمایشهایی این تشخیص داده شده؟ راه حلی داره؟

ویرایش بعد از سرچ: اینطور که خوندم علائمش با مشکلی که من داشتم جور در نمیاد. بیشتر از درد صورت و فک نوشته و اشاره ای به درد چشم نشده، یا شاید من ندیدم. اگه منبعی دارین ممنون میشم اینجا بذارین و اطلاعاتی که بدست آوردین رو هم بگین.

techno2001
27-05-2016, 17:34
سلام
درسته عصب سه قلو میتونه باعث درد چشم بشه برای درد های عصب سه قلو معمولا کاربامازپین تجویز میشه برای تشخیص درد با منشا عصب سه قلو آزمایش خاصی وجود نداره و تشخیصش به عهده پزشک هستش.
برای تشخیص و معالجه حتما سراغ پزشک مغز و اعصاب برین و به هیچ وجه سرخود کاربامازپین مصرف نکنید.
کاهش دید و درد چشم میتونه به توکسوپلاسموز هم مربوط باشه که با آزمایش خون تشخیص داده میشه.

dokhtar gol
10-01-2017, 21:46
میتونه از فشار خون بالا باشه درد چشم.لزوما از خود چشم نیست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-01-2017, 16:20
سلام
بیماری قند هم باعث صدمه دیدن چشم و تغییر نمره ی چشم و جداشدگی شبیکیه و ضعف بینائی و حتی کوری بشه
صدمه دیدن شبیکه با احساس دیدنِ جرقه یا نور در گوشه ی چشم همراه هست (حتی در تاریکی کامل) . باید سریعاً به دکتر مراجعه کنید

محمد1396
02-01-2018, 13:08
سلام
من هم حدود 3 سالی است که تقریبا این مشکل رو دارم و گاهی وقتها احساس می کنم کاملا درست شدم اما بعد از مدتی دوباره شروع میشه. البته چشم من ضربه خورده بود و از اونموقع هر دکتری رفتم گفتن هیچ مشکلی نیست اما دردش از بین نرفت.اوایل که اصلا نمی تونستم به طرفین نگاه کنم و الا درد شدیدی در قسمت راست پشت چشم راست احساس می کردم.البته یک صداهایی هم از چشم میاد که فکر کنم مربوط به حبابهای اشک چشم هستش که هرازگاهی منفجر میشن و صدا تولید می کنن.البته خودم حدس میزنم.خلاصه دکترها هم از علایمی که میگم تعجب میکنن اما میگن چشمت چیزیش نیست.خواهشا اگه کسی علت رو فهمیده اینجا بنویسه

محمد1396
02-01-2018, 14:25
چشم واقعا عضو پیچیده ای هستش.اونقدر پیچیده که علت بعضی از دردهاش ناشناخته میمونه و این بیشتر آدم رو عذاب میده

setare.soheil
24-04-2018, 16:21
سلام خسته نباشید من چند روزی هستش که احساس خستگی مخصوصا درچشم چپم احساس میکنم
زود چشمام خسته میشه
باتوجه به اینکه چشمام ضعیف هم هستش میشه لطفا راهنماییم کنید:n01:

دکتر سام
25-04-2018, 09:39
این احساس خستگی مال آلودگی هواست.

با جوشونده چای سبز یا قطره اشک مصنوعی چشم رو چند بار در روز شستشو دهید.

سام :n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-05-2018, 06:32
سلام, خسته نباشید
من چند روزی هستش که احساس خستگی مخصوصا درچشم چپم احساس میکنم زود چشمام خسته میشه
باتوجه به اینکه چشمام ضعیف هم هستش میشه لطفا راهنماییم کنید:n01:

سلام
استفاده از چشم ضعیف خودش کلی عوارض و مشکلات داره مثل چشم درد , سردرد , سرگیجه , اشک چشم , عدم تمرکز , درست ندیدن , حادثه آفریدن مثل موقع رانندگی , اشتباه در خواندن و نوشتن و مشکلاتش و غیره
اول از همه باید عینک مناسب بگیرید .
مراقب باشید فریبتون ندند . نمره ی عینک اگر درست باشه , با زدنِ عینک کاملاً خوب و واضح میبینید بدون سردرد و سرگیجه و چشم درد و غیره
اگر با عینک زدن چنین مشکلاتی دارین پس نمره ی عینک غلطه
عینک با فریم بزرگ نخرید چون سنگین میشه
اطلاعات مفید در مورد عینکهای طبی و آفتابی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

P===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی