PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی فوری

mjabari2017
25-04-2010, 22:02
سلام
روی سیستم من نرم افزار Faronics\Deep Freeze
نصب هست .موقعی که بخاهیم تغییری تو درایور ها ایجاد کنیم باید غیر فعال بشه با توجه به اینکه وقتیی روش دابل کلیک میکنم برای اینکه غیر فعالش کنم هنگ میکنه و جز ریست سیستم چاره دگ ندارم.
و ریست که میشه دوباره فعال هست و هیچ تغییری نمیتونم رو سیستما ایجاد کنم با توجه به اینکه نه سی دی رام و نه فلاپی درایو رو سیستم دارم چطور میتونم اونو از سیستم حذف کنم؟
و اینکه اصلا گزینه ای به نام رینستان نداره ؟
راهنمایی فوری .
اگه دستور داس میشه حذفش کرد از طریغ ویندوز چه دستوری هست ؟

DevilStorm
26-04-2010, 22:26
در برنامه ی Deep Freeze ، طبیعتاً به خاطر حساس بودن نرم‌افزار، نباید به همین راحتی‌ها بتوان آن ‌را غیرفعال كرد و همین‌طور هم هست. برای غیرفعال كردن این نرم‌افزار باید 4 کلید Ctrl+Alt+Shift+F6 را بطور همزمان از صفحه کلید بفشارید.
با این كار، پنجره‌ای باز می‌شود. اگر قبلا پسوردی تعریف كرده‌اید،‌ آن‌را وارد كنید، ‌در غیر این‌صورت از روش زیر پسوردی را تهیه و سپس استفاده کنید:

نحوه تولید رمز موقت (مدت دار) و غیر فعال كردن نرم افزار:
وقتی شما نرم افزار را فعال می كنید هنگام عمل برای حذف نرم افزار كه به وسیله كلیدهای تركیبی ctrl+alt+shift+f6 انجام می شود صفحه ای مشاهده می كنید.
در قسمت سمت چپ بالای صفحه عبارت otp token: را مشاهده می كنید كه روبروی آن رقمی نوشته شده كه آن را كد token می گوییم. رقم جلوی عبارت otp token: را یادداشت یا به خاطر بسپارید. سپس نرم افزار deep freeze 6 را اجرا كرده و به قسمت on time password وارد شده رقم یادداشت كرده را در زیر عبارت token وارد كنید و دكمه generate را فشار داده و در زیر عبارت OTP كد رمز را مشاهده نمایید و آن را یادداشت كرده و یا با استفاده از كلیدهای تركیبی ctrl+c آن را كپی كنید و در جایی كه می خواهید نرم افزار را غیر فعال نمایید در جای رمز كپی كنید. سپس دكمه ok را فشار دهید.
حال با فشردن OK محیط ساده و كوچك برنامه باز می شود. برای این‌كه نرم‌افزار را غیرفعال (Thawed) كنید، باید در تب Boot Control گزینه سوم یعنی Boot Thawed را انتخاب كنید. حالا اگر یك بار ویندوز را Reset كنید، خواهید دید كه بر روی آیكون نرم‌افزار در System Tray یك علامت قرمز رنگ چشمك می‌زند و این، به معنی غیرفعال بودن نرم‌افرار است. در زمان غیرفعال بودن نرم‌افزار، همه تغییرات همانند قبل، ثبت می‌شوند.
با گزینه دوم (Boot Thawed on next n restarts) می‌توانید تعیین كنید كه نرم‌افزار تا چند بار Reset شدن ویندوز، غیرفعال باشد. به طور مثال اگر عدد 5 را وارد كنید، كاربری كه با كامپیوتر كار می‌كند، تا 5 بار می‌تواند ویندوز را Reset كند و تغییرات لازمه را اعمال كند، بعد از 5 بار، نرم‌افزار دوباره فعال می‌شود و ویندوز Freeze می‌شود.
توجه: برای Remove كردن این نرم‌افزار از روی سیستم، باید ابتدا به حالت Thawed بروید (یعنی ابتدا نرم‌افزار را غیرفعال كنید و یك بار سیستم را Reset كنید) و سپس بر روی فایل نصب نرم‌افزار دابل‌كلیك كنید. در این حالت دكمه Install به Uninstall تبدیل شده است. بر روی ان كلیك كنید تا این نرم‌افزار پاك شود.