PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ***راهنمایی برایه مهاجرت از ویندوز به لینوکس***

djmilad_mrb
25-04-2010, 20:09
با عر ض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مدیران و اعضایه این انجمن:11:
اولا از تمامیه اعضا و مدیران عذر میخوام اگه تاپیک مشابه این تاپیک در انجمن وجود داشت و من برایه این موضوع تاپیک جدا زدم:11:

من مدت زیادی است که که از نسخه هایه مختلف ویندوز استفاده میکنم و الان قصد دارم که به سمت لینوکس مهاجرت کنم
شاید بپرسید هدف از این کار چیه:40: قصدم شناخت بیشتر سیستم عاملها ی متن باز مثل لینوکس هست

اطلاعاتم از ویندوز حرفه ای نیست. منظورم از حرفه ای اینه که از تمامیه زیر و بم ویندوز مطلع نیستم و برنامه نویسی هم با دو زبانه پاسکال و vbsript کار کردم :20:
خوب از اونجایی که هیچ گونه اطلاعاتی تو این زمینه ندارم میخواستم دوستان منو در این زمینه راهنمایی کنن
اطلاعاتی که لازم دارم :
1- اگه امکانش هست یه کتاب یا مقاله یا pdf خوب در این زمینه به من معرفی کنید میخوام از بیس یادبگیرم (میدونم شاید بپرسید خوب الان اینا تو سایت هست میخوام موضوعات دسته بندی بشه تاگیج نشم:43: )
2-چون هدفم یادگیریه یه نسخه از لینکوس رو برایه این منظور به من معرفی کنید:11:
اصولا میخوام همون قدری که به ویندوز مسلط شدم به همون نسبت به لینوکس مسلط شم

ممنون میشم راهنماییم کنید:11:

djmilad_mrb
27-04-2010, 20:55
از دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟:19:

taia
28-04-2010, 06:02
با عر ض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مدیران و اعضایه این انجمن:11:
اولا از تمامیه اعضا و مدیران عذر میخوام اگه تاپیک مشابه این تاپیک در انجمن وجود داشت و من برایه این موضوع تاپیک جدا زدم:11:

من مدت زیادی است که که از نسخه هایه مختلف ویندوز استفاده میکنم و الان قصد دارم که به سمت لینوکس مهاجرت کنم
شاید بپرسید هدف از این کار چیه:40: قصدم شناخت بیشتر سیستم عاملها ی متن باز مثل لینوکس هست

اطلاعاتم از ویندوز حرفه ای نیست. منظورم از حرفه ای اینه که از تمامیه زیر و بم ویندوز مطلع نیستم و برنامه نویسی هم با دو زبانه پاسکال و vbsript کار کردم :20:
خوب از اونجایی که هیچ گونه اطلاعاتی تو این زمینه ندارم میخواستم دوستان منو در این زمینه راهنمایی کنن
اطلاعاتی که لازم دارم :
1- اگه امکانش هست یه کتاب یا مقاله یا pdf خوب در این زمینه به من معرفی کنید میخوام از بیس یادبگیرم (میدونم شاید بپرسید خوب الان اینا تو سایت هست میخوام موضوعات دسته بندی بشه تاگیج نشم:43: )
2-چون هدفم یادگیریه یه نسخه از لینکوس رو برایه این منظور به من معرفی کنید:11:
اصولا میخوام همون قدری که به ویندوز مسلط شدم به همون نسبت به لینوکس مسلط شم

ممنون میشم راهنماییم کنید:11:

سلام...
خوب اول برای کتاب، شما نگفتید آیا با زبان انگلیسی مشکل دارید یا خیر؟ اگر دارید فکر کنم جامع ترین سایت مقالات در مورد لینوکس رو همین انجمن ما داشته باشه که به همت دوستان از 2 سال پیش شروع کرد به کار، یک سری به اونجا بزن، ولی اگر مشکل نداری کتاب های زیادی روی نت هست که می تونی بگیری و بخونی.
در مورد توزیع مناسب، به هر جهت شما نمی تونی برای تجربه ی اول سراغ توزیع های خیلی حرفه ای برید، به نظر من از پارسیکس و یا اوبونتو شروع کن، اوبونتو رو ترجیح می دم، بعد از چند وقت برو سراغ توزیع های کمی پیچیده تر.

djmilad_mrb
28-04-2010, 07:58
خیلی ممنون از راهنماییتون:11:
بله با زبان انگلیسی کمی تا قسمتی ابری مشکل دارم:31:
پس از اوبوتنو شروع میکنم !!

بازم ممنون