PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد معماری cpu

javad.moloudi
24-04-2010, 23:12
با سلام من یک سوال داشتم ما یک استاد داریم که الان داره با مدار منطق را تدریس می کنه ایشون می گه تو ایران الان داره cpu طراحی می شه می گه ما الان تو ایران cpu طراحی می کنیم می خواستم ببینم آیا راست هست یا نه
اگه راست هست پی چرا ما سی پی یو تولید نمی کنیم

Guts
25-04-2010, 10:29
منم تو درس معماری کامپیوتر CPU طراحی کردم ببین شاید با هدف تجاری میکرو‌چیپ کوچولویی چیزی ممکنه طراحی بشه اونم فقط طراحی بیشتر اوقات، ولی چیزهای کوچولو موچولو نه واقعاً این CPUهایی که میبینه داره الان تو دنیا تولید میشه.
ببین اصطلاحاً این کارهایی کمپانی‌هایی مثل AMD و Intel و IBM یا Nvidia میکنن رو از نظر پیشرفتگی و تکنولوژیکی میشه لبه علم تصور کرد، یعنی شما هروقت خواستی ببینی الان دانش بشری چقدر پیشرفت کرده می‌تونی دقیقاً ببینی این شرکت‌ها دارن در چه سطحی کار می‌کنن و کلاً این جور تکنولوژی‌ها تو دنیا فقط دست چند کمپانی محدود و چند کشوره، مخصوصاً در زمینه فَبینگ واقعاً کارهایی میکنن وحشتناکه.
خوب کاری نداره شما ازشون اطلاعات بگیرید این‌که تو کدوم دانشگاه این اتفاق داره میفته مشخصات چی هست و جزئیات دیگه. البته فکر کنم 1-2 سال پیش تو دانشگاه تهران یچیزهای کوچولویی داشتن می‌ساختن بعد میخواستن بدن یه کمپانی چینی براشون سمپل بزنه ولی پروژه تحقیقاتی بود تا اونجا که یادمه.